"Қазақстан Республикасының туристік қызмет туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1264 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 842 бірлескен бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 23 қаңтардағы № 13 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 24 қаңтардағы № 9 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 25 қаңтарда № 18240 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының туристік қызмет туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1264 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 842 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12991 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 16 ақпанда жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес, Туристік қызмет саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) өрескел бұзушылық – Заңда белгіленген турагенттің, гидтің (гид-аудармашының), экскурсоводтың және туризм нұсқаушының қызметінің басталғаны туралы хабарламаның, туристік қызмет көрсету және туроператор қалыптастырған туристік өнімді іске асыру шарттарының, екінші деңгейдегі банкпен банктік кепілдік жасасқан шартының, әрбір туристік өнімнен ақшаны аударғандығын куәландыратын, төлем құжатының, туристті міндетті сақтандыру шартының жоқтығы, сонымен қатар туристтер болып табылатын Қазақстан Республикасы азаматтарына саяхаттың ерекшеліктері туралы берілетін мәлімет бойынша растаудың бар болуы;";
көрсетілген Өлшемшарттарға қосымшаға сәйкес, туристік қызмет субъектілері үшін тәуекел дәрежесінің субъективтік өлшемшарттарында:
"Туристік оператор үшін" деген бөлімде:
"1. Алдыңғы тексерулердің және бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижелері (бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз) туристік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтамағанда белгіленеді)" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы, реттік нөмірі 10-жолмен толықтырылсын:
"
10
Туристті міндетті сақтандыру шартының болуы
өрескел
";

О внесении изменения и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1264 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 842 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением законодательства Республики Казахстан о туристской деятельности"
Совместный приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 23 января 2019 года № 13 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 января 2019 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2019 года № 18240
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра по инвестициями развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1264 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 842 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением законодательства Республики Казахстан о туристской деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12991, опубликован 16 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменение и дополнения:
в Критериях оценки степени риска в сфере туристской деятельности, согласно приложению 1 к указанному совместному приказу:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) грубые нарушения – нарушения требований, установленных в Законе, в части отсутствия уведомления о начале турагентской деятельности, деятельности гида (гида-переводчика), экскурсовода и инструктора туризма, договора на туристское обслуживание и договора на реализацию туристского продукта, сформированного туроператором, заключенного договора банковской гарантии туроператора в сфере выездного с банком второго уровня, платежного документа, подтверждающего перечисление на специальный счет денег с каждого туристского продукта, договора обязательного страхования туриста, а также наличия подтверждения о предоставлении сведения об особенностях путешествий и опасностях гражданам Республики Казахстан, являющихся туристами;";
в субъективных критериях степени риска для субъектов туристского деятельности, согласно приложению к указанным Критериям:
в разделе "Для туристского оператора":
подраздел "1. Результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъектов (объектов) контроля (степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан в сфере туристской деятельности)" дополнить строкой, порядковый номер 10, следующего содержания:
"
10
Наличие договора обязательного страхования туриста
грубое
";

көрсетілген бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес, туристік операторға қатысты туристік қызмет саласындағы тексеру парағы мынадай мазмұндағы, реттік нөмірі 10-жолмен толықтырылсын:
"
10
Туристті міндетті сақтандыру шартының болуы
".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықты қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті

Проверочный лист в сфере туристской деятельности в отношении туристского оператора, согласно приложению 2 к указанному совместному приказу, дополнить строкой, порядковый номер 10, следующего содержания:
"
10
Наличие договора обязательного страхования туриста
".
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в течение двух рабочих дней после его введения в действие;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
___________А. Мухамедиулы
Министр национальной экономикиРеспублики Казахстан______________Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан