"Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 4 ақпандағы № 58 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 6 ақпанда № 18263 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4991 болып тіркелген) өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
қазақ тіліндегі тақырыбына өзгеріс енгізіледі, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығы";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысандарында:
ұлттық бірыңғай тестілеуге өтініш осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
ұлттық бірыңғай тестілеу сертификаты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
білім беру грантын беру конкурсына қатысу өтініші осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
білім беру грантын беру туралы куәлік осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
жеделдетілген оқу мерзімімен қысқартылған білім бағдарламалары бойынша ұқсас мамандықтарға түсуші техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының бітірушілеріне арналған кешенді тестілеу сертификаты осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
кешенді тестілеу сертификаты алынып тасталсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес білім беру грантын беру конкурсына қатысу үшін немесе жоғары оқу орнына ақылы негізде оқуға түсушілер үшін ұлттық бірыңғай тестілеу сертификатымен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес ақпараттық жүйелер арқылы білім беру грантын беру конкурсына қатысу үшін өтінішпен (жоғары білім беру) толықтырылсын;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ, орыс, ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға түсуге кешенді тестілеуге қатысу үшін өтінішпен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін магистратураға оқуға түсушілер үшін кешенді тестілеу сертификатымен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға оқуға түсушілер үшін кешенді тестілеу сертификатымен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес ақпараттық жүйелер арқылы мемлекеттік білім беру грантын (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру) беру конкурсына қатысу үшін өтінішпен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес мемлекеттік білім беру грантын (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру) беру конкурсына қатысу үшін өтінішпен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары тобы бойынша білім беру грантын беру туралы куәлікпен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 октября 2007 года № 502 "Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 февраля 2019 года № 58. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2019 года № 18263
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 октября 2007 года № 502 "Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4991) следующие изменения и дополнения:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском не меняется;
в формах документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности, утвержденных указанным приказом, формы:
заявления на единое национальное тестирование изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
сертификата единого национального тестирования изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
заявления на конкурс по присуждению образовательного гранта изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
свидетельства о присуждении образовательного гранта изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
сертификата комплексного тестирования для выпускников технического и профессионального образования, поступающих на родственные специальности по сокращенным образовательным программам с ускоренным сроком обучения изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
сертификата комплексного тестирования исключить;
дополнить сертификатом единого национального тестирования для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта или для поступающих в высшее учебное заведение на платной основе согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить заявлением для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (высшее образование) через информационную систему согласно приложению 7 к настоящему приказу;
дополнить заявлением для участия в комплексном тестировании в магистратуру с казахским, русским, английском языком обучения согласно приложению 8 к настоящему приказу;
дополнить сертификатом комплексного тестирования для поступления в магистратуру с казахским или русским языком обучения согласно приложению 9 к настоящему приказу;
дополнить сертификатом комплексного тестирования для поступления в магистратуру с английским языком обучения согласно приложению 10 к настоящему приказу;
дополнить заявлением для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (послевузовское образование) через информационную систему согласно приложению 11 к настоящему приказу;
дополнить заявлением для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (послевузовское образование) согласно приложению 12 к настоящему приказу;
дополнить свидетельством о присуждении образовательного гранта по группам образовательных программ послевузовского образования согласно приложению 13 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Э.А. Суханбердиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Ұлттық бірыңғай тестілеуге қатысу үшін өтініш
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Жоғары оқу орнына ақылы негізде оқуға түсушілер үшін ұлттық бірыңғай тестілеу сертификаты
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Білім беру грантын беру конкурсына қатысу үшін өтініш (жоғары білім беру)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Жоғары білімнің білім беру бағдарламалары тобы бойынша білім беру грантын беру туралы куәлік
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қысқартылған оқыту мерзімдерін көздейтін жоғары білім кадрларын даярлаудың ұқсас бағыттары бойынша оқуға түсуші техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының бітірушілері үшін ұлттық бірыңғай тестілеу сертификаты
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Білім беру грантын беру конкурсына қатысу үшін немесе жоғары оқу орнына ақылы негізде оқуға түсушілер үшін ұлттық бірыңғай тестілеу сертификаты
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Ақпараттық жүйелер арқылы білім беру грантын беру конкурсына қатысу үшін өтініш (жоғары білім беру)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Оқыту қазақ, орыс, ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға түсуге кешенді тестілеуге қатысу үшін өтініш
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін магистратураға оқуға түсушілер үшін кешенді тестілеу сертификаты
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға оқуға түсушілер үшін кешенді тестілеу сертификаты
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Ақпараттық жүйелер арқылы мемлекеттік білім беру грантын тағайындау конкурсына қатысу үшін өтініш (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Мемлекеттік білім беру грантын (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру) беру конкурсына қатысу үшін өтініш
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 58 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары тобы бойынша білім беру грантын беру туралы куәлік

2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Суханбердиеву Э.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявление для участия в едином национальном тестировании
Приложение 2
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Сертификат единого национального тестирования для поступающих в высшее учебное заведение на платной основе
Приложение 3
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявление для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (высшее образование)
Приложение 4
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Свидетельство о присуждении образовательного гранта по группам образовательных программ высшего образования
Приложение 5
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Сертификат единого национального тестирования для выпускников организаций технического и профессионального, послесреднего образования, поступающих по родственным направлениям подготовки кадров высшего образования, предусматривающих сокращенные сроки обучения
Приложение 6
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Сертификат единого национального тестирования для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта или для поступающих в высшее учебное заведение на платной основе
Приложение 7
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявление для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (высшее образование) через информационную систему
Приложение 8
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявление для участия в комплексном тестировании в магистратуру с казахским, русским, английском языком обучения
Приложение 9
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Сертификат комплексного тестирования для поступления в магистратуру с казахским или русским языком обучения
Приложение 10
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Сертификат комплексного тестирования для поступления в магистратуру с английским языком обучения
Приложение 11
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявление для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (послевузовское образование) через информационную систему
Приложение 12
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Заявление для участия в конкурсе на присуждение образовательного гранта (послевузовское образование)
Приложение 13
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 58
Утверждена приказом
и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Свидетельство о присуждении образовательного гранта по группам образовательных программ послевузовского образования