"Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 4 ақпандағы № 57 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 7 ақпанда № 18275 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15173 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 5 маусымда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Э.А. Суханбердиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 4 ақпандағы
№ 57 бұйрығына
қосымша
Ұлттық бірыңғай тестілеуді
өткізу қағидаларына
5-қосымша
Ұлттық бірыңғай тестілеудің бейіндік пәндері көрсетілген білім беру бағдарламалары топтарының тізбесі
Білім беру бағдарламасы тобының нөмірі
Білім беру бағдарламалары тобы
Бейіндік пәндер
1 бейіндік пән
2 бейіндік пән
В001
Педагогика және психология
Биология
География
В002
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
Биология
География
В003
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі
Биология
География
В004
Бастапқы әскери дайындық мұғалімдерін даярлау
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В005
Дене шынықтыру мұғалімдерін даярлау
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В006
Музыка мұғалімдерін даярлау
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В007
Көркем еңбек және сызу мұғалімдерін даярлау
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В008
Құқық және экономика негіздері мұғалімдерін даярлау
Дүниежүзі тарихы
География
В009
Математика мұғалімдерін даярлау
Математика
Физика
В010
Физика мұғалімдерін даярлау
Физика
Математика
В011
Информатика мұғалімдерін даярлау
Математика
Физика
В012
Химия мұғалімдерін даярлау
Химия
Биология
В013
Биология мұғалімдерін даярлау
Биология
Химия
В014
География мұғалімдерін даярлау
География
Дүниежүзі тарихы
В015
Гуманитарлық пәндер мұғалімдерін даярлау
Дүниежүзі тарихы
География
В016
Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімдерін даярлау
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
В017
Орыс тілі мен әдебиеті мұғалімдерін даярлау
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
В018
Шет тілі мұғалімдерін даярлау
Шетел тілі
Дүниежүзі тарихы
В019
Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
Биология
География
В020
Арнайы педагогика мамандарын даярлау
Биология
География
В021
Орындаушылық өнер
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В022
Эстрада өнері
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В023
Аспапта орындаушылық
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В024
Музыкатану және өнертану
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В025
Дәстүрлі музыка өнері
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В026
Дирижерлеу және композиция
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В027
Театр өнері
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В028
Хореография
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В029
Аудиовизуалды құрылғылар және медиа өндіріс
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В030
Бейнелеу өнері
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В031
Сән, интерьер дизайны және өнеркәсіп дизайны
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В032
Философия және этика
Дүниежүзі тарихы
География
В033
Дінтану және теология
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В034
Тарих және археология
Дүниежүзі тарихы
География
В035
Түркітану және шығыстану
Дүниежүзі тарихы
Шетел тілі
В036
Аударма ісі
Шетел тілі
Дүниежүзі тарихы
В037
Филология
Қазақ/Орыс тілі
Қазақ/Орыс әдебиеті
В038
Әлеуметтану
Математика
География
В039
Мәдениеттану
Дүниежүзі тарихы
Шетел тілі
В040
Саясаттану және азаматтық құқықтану
Дүниежүзі тарихы
Шетел тілі
В041
Психология
Биология
География
В042
Журналистика және репортер ісі
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В043
Кітапхана ісі, ақпараттарды өңдеу және мұрағат ісі
Қазақ/Орыс тілі
Қазақ/Орыс әдебиеті
В044
Менеджмент және басқару
Математика
География
В045
Аудит және салық салу
Математика
География
В046
Қаржы, экономика, банк және сақтандыру ісі
Математика
География
В047
Маркетинг және жарнама
Математика
География
В048
Еңбек дағдылары
Математика
География
В049
Құқық
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық
В050
Биологиялық және сабақтас ғылымдар
Биология
Химия
В051
Қоршаған орта
Биология
География
В052
Жер туралы ғылым
Математика
География
В053
Химия
Химия
Биология
В054
Физика
Физика
Математика
В055
Математика және статистика
Математика
Физика
В056
Механика
Математика
Физика
В057
Ақпараттық технологиялар
Математика
Физика
В058
Ақпараттық қауіпсіздік
Математика
Физика
В059
Коммуникациялар және коммуникациялық технологиялар
Математика
Физика
В060
Химиялық инженерия және процестер
Химия
Физика
В061
Материалтану және технологиялар
Математика
Физика
В062
Электр техникасы және энергетика
Математика
Физика
В063
Электр техникасы және автоматтандыру
Математика
Физика
В064
Механика және металл өңдеу
Математика
Физика
В065
Автокөлік құралдары
Математика
Физика
В066
Теңіз көлігі және технологиялары
Математика
Физика
В067
Әуе көлігі және технологиялары
Математика
Физика
В068
Азық-түлік өнімдерінің өндірісі
Биология
Химия
В069
Материалдар өндірісі (шыны, қағаз, пластик, ағаш)
Математика
Физика
В070
Тоқыма: киім, аяқ киім және былғары бұйымдары
Математика
Физика
В071
Тау-кен ісі және пайдалы қазбаларды өндіру
Математика
Физика
В072
Фармацевтикалық өндіріс технологиясы
Химия
Биология
В073
Сәулет
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В074
Қала құрылысы, құрылыс жұмыстары және азаматтық құрылыс
Математика
Физика
В075
Кадастр және жерге орналастыру
Математика
География
В076
Стандарттау, сертификаттау және метрология (сала бойынша)
Математика
Физика
В077
Өсімдік шаруашылығы
Биология
Химия
В078
Мал шаруашылығы
Биология
Химия
В079
Орман шаруашылығы
Биология
География
В080
Балық шаруашылығы
Биология
Химия
В081
Жерге орналастыру
Математика
Физика
В082
Су ресурстары және суды пайдалану
Математика
Физика
В083
Ветеринария
Биология
Химия
В084
Мейірбике ісі
Биология
Химия
В085
Фармация
Биология
Химия
В086
Жалпы медицина
Биология
Химия
В087
Стоматология
Биология
Химия
В088
Педиатрия
Биология
Химия
В089
Медициналық диагностика және емдеу технологиялары
Биология
Химия
В090
Әлеуметтік жұмыс
Биология
География
В091
Туризм
География
Шетел тілі
В092
Тынығу
Шығармашылық емтихан
Шығармашылық емтихан
В093
Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
География
Шетел тілі
В094
Санитарлық-профилактикалық іс-шаралар
Математика
Физика
В095
Көлік қызметтері
Математика
География
В096
Құқық қорғау қызметі
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық
В097
Өрт қауіпсіздігі
Математика
Физика

О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204 "Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 февраля 2019 года № 57. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2019 года № 18275
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204 "Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15173, опубликован 5 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующее изменение:
в Правилах проведения единого национального тестирования, утвержденных указанным приказом:
приложение 5 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Суханбердиеву Э.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 4 февраля 2019 года № 57
Приложение 5
к Правилам проведения единого
национального тестирования
Перечень групп образовательных программ с указанием профильных предметов единого национального тестирования
Номер группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Профильные предметы
1 профильный предмет
2 профильный предмет
В001
Педагогика и психология
Биология
География
В002
Дошкольное обучение и воспитание
Биология
География
В003
Педагогика и методика начального обучения
Биология
География
В004
Подготовка учителей начальной военной подготовки
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В005
Подготовка учителей физической культуры
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В006
Подготовка учителей музыки
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В007
Подготовка учителей художественного труда и черчения
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В008
Подготовка учителей основы права и экономики
Всемирная история
География
В009
Подготовка учителей математики
Математика
Физика
В010
Подготовка учителей физики
Физика
Математика
В011
Подготовка учителей информатики
Математика
Физика
В012
Подготовка учителей химии
Химия
Биология
В013
Подготовка учителей биологии
Биология
Химия
В014
Подготовка учителей географии
География
Всемирная история
В015
Подготовка учителей по гуманитарным предметам
Всемирная история
География
В016
Подготовка учителей казахского языка и литературы
Казахский язык
Казахская литература
В017
Подготовка учителей русского языка и литературы
Русский язык
Русская литература
В018
Подготовка учителей иностранного языка
Иностранный язык
Всемирная история
В019
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
Биология
География
В020
Подготовка специалистов по специальной педагогике
Биология
География
В021
Исполнительское искусство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В022
Искусство эстрады
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В023
Инструментальное исполнительство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В024
Музыковедение и искусствоведение
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В025
Традиционное музыкальное искусство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В026
Дирижирование и композиция
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В027
Театральное искусство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В028
Хореография
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В029
Аудиовизуальные средства и медиа производство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В030
Изобразительное искусство
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В031
Мода, дизайн интерьера и промышленный дизайн
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В032
Философия и этика
Всемирная история
География
В033
Религия и теология
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В034
История и археология
Всемирная история
География
В035
Тюркология и востоковедение
Всемирная история
Иностранный язык
В036
Переводческое дело
Иностранный язык
Всемирная история
В037
Филология
Казахский/ Русский язык
Казахская /Русская литература
В038
Социология
Математика
География
В039
Культурология
Всемирная история
Иностранный язык
В040
Политология и граждановедение
Всемирная история
Иностранный язык
В041
Психология
Биология
География
В042
Журналистика и репортерское дело
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В043
Библиотечное дело, обработка информации и архивное дело
Казахский /Русский язык
Казахская /Русская литература
В044
Менеджмент и управление
Математика
География
В045
Аудит и налогообложение
Математика
География
В046
Финансы, экономика, банковское и страховое дело
Математика
География
В047
Маркетинг и реклама
Математика
География
В048
Трудовые навыки
Математика
География
В049
Право
Всемирная история
Человек. Общество. Право
В050
Биологические и смежные науки
Биология
Химия
В051
Окружающая среда
Биология
География
В052
Наука о земле
Математика
География
В053
Химия
Химия
Биология
В054
Физика
Физика
Математика
В055
Математика и статистика
Математика
Физика
В056
Механика
Математика
Физика
В057
Информационные технологии
Математика
Физика
В058
Информационная безопасность
Математика
Физика
В059
Коммуникации и коммуникационные технологии
Математика
Физика
В060
Химическая инженерия и процессы
Химия
Физика
В061
Материаловедение и технологии
Математика
Физика
В062
Электротехника и энергетика
Математика
Физика
В063
Электротехника и автоматизация
Математика
Физика
В064
Механика и металлообработка
Математика
Физика
В065
Автотранспортные средства
Математика
Физика
В066
Морской транспорт и технологии
Математика
Физика
В067
Воздушный транспорт и технологии
Математика
Физика
В068
Производство продуктов питания
Биология
Химия
В069
Производство материалов (стекло, бумага, пластик, дерево)
Математика
Физика
В070
Текстиль: одежда, обувь и кожаные изделия
Математика
Физика
В071
Горное дело и добыча полезных ископаемых
Математика
Физика
В072
Технология фармацевтического производства
Химия
Биология
В073
Архитектура
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В074
Градостроительство, строительные работы и гражданское строительство
Математика
Физика
В075
Кадастр и землеустройство
Математика
География
В076
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
Математика
Физика
В077
Растениеводство
Биология
Химия
В078
Животноводство
Биология
Химия
В079
Лесное хозяйство
Биология
География
В080
Рыбное хозяйство
Биология
Химия
В081
Землеустройство
Математика
Физика
В082
Водные ресурсы и водопользования
Математика
Физика
В083
Ветеринария
Биология
Химия
В084
Сестринское дело
Биология
Химия
В085
Фармация
Биология
Химия
В086
Общая медицина
Биология
Химия
В087
Стоматология
Биология
Химия
В088
Педиатрия
Биология
Химия
В089
Медицинская диагностика и технологии лечения
Биология
Химия
В090
Социальная работа
Биология
География
В091
Туризм
География
Иностранный язык
В092
Досуг
Творческий экзамен
Творческий экзамен
В093
Ресторанное дело и гостиничный бизнес
География
Иностранный язык
В094
Санитарно-профилактические мероприятия
Математика
Физика
В095
Транспортные услуги
Математика
География
В096
Правоохранительная деятельность
Всемирная история
Человек. Общество. Право
В097
Пожарная безопасность
Математика
Физика