"Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптаманың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 31 қазандағы № 337-I бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 наурыздағы № 118 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 наурызда № 18383 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптаманың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 31 қазандағы № 337-I бұйрығына (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3929 болып тіркелген, "Заң газетінің" 2005 жылғы 14 желтоқсандағы № 169 - 170 (796) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптаманың қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Ведомстволық сараптама жүргізудің тәртібі";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қолданыстағы жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптама (бұдан әрі – ведомстволық сараптама) – бұл Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Жол активтерінің сапасы ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – Орталық) жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттамада қабылданатын шешімдердің негізділігі деңгейін арттыру мақсатында сараптау объектісіне талдау бағасын алу үшін жол саласы ұйымдарының өтінімі бойынша жүргізетін бағалау іс-қимылдары мен тұжырымдау жүйесі.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ведомстволық сараптама жүргізу үшін Орталықтың мамандары қатарынан сараптау тобы құрылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Ведомстволық сараптама жүргізу үшін Орталыққа мынадай құжаттар беріледі:
1) ведомстволық сараптама жүргізуге арналған еркін нысандағы өтініш;
2) техникалық құжаттама ұсынылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сараптау тобының оң қорытындысын алған жағдайда, техникалық құжаттама автомобиль жолдары бойынша уәкілетті органға бекітуге ұсынылады, ұсынылған құжаттар нормативтік-техникалық құжаттардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, сараптау тобы техникалық құжаттаманы себептерін көрсете отырып түзетуге қайтарады."
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Қорытынды ережелер".

О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2005 года № 337-I "Об утверждении Правил ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 марта 2019 года № 118. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2019 года № 18383
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2005 года № 337-I "Об утверждении Правил ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3929, опубликован 14 декабря 2005 года в "Юридическая газета" № 233) следующие изменения:
в Правилах ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок проведения ведомственной экспертизы";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Ведомственная экспертиза технической документации для среднего ремонта существующих автомобильных дорог общего пользования (далее – ведомственная экспертиза) – это система оценочных действий и выводов, проводимых Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный центр качества дорожных активов" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Центр) по заявлению организаций дорожной отрасли для получения аналитической оценки объекта экспертизы с целью повышения уровня обоснованности принимаемых решений в технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог общего пользования.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для проведения ведомственной экспертизы создается экспертная группа, из числа специалистов Центра.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для проведения ведомственной экспертизы в Центр представляется следующие документы:
1) заявление произвольной формы на проведение ведомственной экспертизы;
2) техническая документация.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случае положительного заключения экспертной группы техническая документация представляется к утверждению уполномоченному государственному органу по автомобильным дорогам, при несоответствии представленных документов требованиям нормативно-технических документов, экспертная группа возвращает техническую документацию на доработку с указанием причин.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Заключительные положения".

2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр

2. Комитету автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр