"Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери полиция органдарында тіркелген механикалық көлік құралдарына және олардың тіркемелеріне міндетті техникалық қарап тексеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 372 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 5 сәуірдегі № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 9 сәуірде № 18484 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери полиция органдарында тіркелген механикалық көлік құралдарына және олардың тіркемелеріне міндетті техникалық қарап тексеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 372 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11141 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды) есебіңізді басқару мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери полиция органдарында тіркелген механикалық көлік құралдарына және олардың тіркемелеріне міндетті техникалық қарап тексеру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау Жалпы ережелер";
2- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2- тарау. Тексеру жүргізу";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Техникалық қарап тексеру нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшағасәйкес нысан бойынша көлік құралдарын қарап тексеру актісі ресімделеді, оған жылдық техникалық қарап тексеруге бақылауды жүзеге асыратын әскери полиция органының лауазымды адамы және комиссия мүшелері қол қояды. Қарап тексеру актісі үш данада жасалады, оның бір данасы көлік құралы иесінің өкіліне беріледі";
3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Р.Ф.Жақсылықов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 372 "Об утверждении Правил проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 апреля 2019 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2019 года № 18484
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 372"Об утверждении Правил проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11141, опубликован 19 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Проведение осмотра";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. По результатам технического осмотра оформляется акт осмотра транспортных средств, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, который подписывается должностным лицом ОВП и членами комиссии, осуществляющими контроль проведения годового технического осмотра. Акт осмотра составляются в трех экземплярах, один из которых выдается представителю владельца транспортного средства.";
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан (Жаксылыков Р.Ф.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшысы генерал-лейтенант Р.Ф. Жақсылықовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-майоры
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 5 сәуірдегі
№ 275 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ұланының әскери
полиция органдарында тіркелген
механикалық көлік құралдарына
және олардың тіркемелеріне
міндетті техникалық қарап
тексеру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Көлік құралдарын техникалық қарап тексеру актісі
20 __ ж. "___" _______________
Мен,______________________________________________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә.(егер болса))
комиссия мүшелерінің қатысуымен:
Ұлттық ұланның әскери полиция органдарында тіркелген,
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(әскери бөлім, ұйым, мекеме, бағыныстылық)
теңгерімінде тұрған көлік құралдарына (бұдан әрі - КҚ) техникалық қарап тексеру жүргіздім.
Техникалық қарап тексеру кезінде мыналар анықталды:
КҚ техникалық қарап тексеруге________ бірлік ұсынылды
Р/с №
КҚ типі
Маркасы (моделі)
МТНБ
Шығарылған жылы
Реттік нөмірлері
КҚ техникалық жай-күйі туралы қорытынды
ТҚ өткендігі туралы қорытынды
Ескертпе
Қозғалтқыш
Шанақ
Шынақ, шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
________________________________ бірлік техникалық қарап тексеруден өтті.
_____________________________ бірлік техникалық қарап тексеруден өтпеді.
соның ішінде мынадай себептер бойынша:
Тежегіш жүйесінің ақаулығы ____________________________________ бірлік;
Рульдік басқарудың ақаулығы ___________________________________ бірлік;
Сыртқы жарықа аспаптарының ақаулығы _________________________ бірлік;
Шиналар протекторының тозуы _________________________________ бірлік;
Шанақ пен кабинаның қанағаттанарықсыз жай-күйі ________________ бірлік;
Тораптар мен агрегаттардың техникалықа қаулығы _________________бірлік;
Талаптарын бұзу ______________________________________________ бірлік;
Өзге де себептер ______________________________________________ бірлік
Р/с №
КҚ типі
Маркасы (моделі)
МТНБ
Шығарылған жылы
Реттік нөмірлері
КҚ ТҚТ-ға ұсынбау себептері
Ескертпе
Қозғалтқыш
Шанақ
Шынақ, шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Техникалық қарап тексеруге ұсынылмаған көлік құралдарының барлығы
___________________________________________________________ бірлік
оның ішінде мынадай себептер бойынша:
ағымдағы жөндеуде немесе оны күтуде _________________________ бірлік;
күрделі жөндеуде ____________________________________________ бірлік;
бөлшектеуде ________________________________________________ бірлік;
сақтауда болу _______________________________________________ бірлік;
іссапарда ___________________________________________________ бірлік;
басқа да себептер ____________________________________________ бірлік.
Ұлттық ұланның әскери полиция бастығы (офицері)
__________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, Т.А.Ә.(егер болса))
Комиссия мүшелері (лауазымы, әскери атағы, қолы, Т.А.Ә.(егер болса)):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Әскери бөлімнің командирі _____________________________________
(әскери атағы, қолы, Т.А.Ә.(егер болса))
М.О.
Көлікті пайдалану үшін жауапты адам
_____________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, Т.А.Ә.(егер болса))

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан генерал-лейтенанта Жаксылыкова Р.Ф.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан генерал-майор полиции
Е. Тургумбаев
Приложение
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 5 апреля 2019 года № 275
Приложение 3
к Правилам проведения
обязательного технического
осмотра механических
транспортных средств и
прицепов к ним, зарегистрированных в
органах военной полиции
Национальной гвардии
Республики Казахстан
форма
Акт технического осмотра транспортных средств
"___" _________________ 20___ г.
Мною, ______________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. (при его наличии)
с участием членов комиссии:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
проведен технический осмотр транспортных средств (далее - ТС), зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии, стоящих на балансе
в __________________________________________________________________
(войсковая часть, организация, учреждение, подчиненность)
При техническом осмотре установлено следующее:
Представлено на технический осмотр ___________ единиц ТС
№ п\п
Тип ТС
Марка (модель)
ГРНЗ
Год выпуска
Порядковые номера
Заключение о техническом состоянии ТС
Заключение о прохождении ТО
Примечание
Двигателя
Кузова
Рамы, шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Прошло технический осмотр ____________________ ___________ единиц;
Не прошло технический осмотр _____________________________ единиц;
в том числе по причинам:
Неисправность тормозной системы __________________________ единиц;
Неисправность рулевого управления _________________________ единиц;
Неисправность внешних световых приборов ___________________ единиц;
Износ протекторов шин _____________________________________ единиц;
Неудовлетворительное состояние кузова и кабины ______________ единиц;
Технические неисправности узлов и агрегатов __________________ единиц;
Иные причины _____________________________________________ единиц.
Не представлено на технический осмотр транспортных средств
__________________________________________________________ единиц.
№ п\п
Тип ТС
Марка (модель)
ГРНЗ
Год выпуска
Порядковые номера
Причины не представления на ТО ТС
Примечание
Двигателя
Кузова
Рамы, шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого не представлено на технический осмотр ________________ единиц
транспортных средств
в том числе по причинам:
текущего ремонта или ожидания его ________________________ единиц;
капитального ремонта _________________________________ ___ единиц;
разукомплектования _______________________________________ единиц;
нахождения на консервации ________________________________ единиц;
командировка _____________________________________________ единиц;
другие причины ___________________________________________ единиц.
Начальник (офицер) военной полиции Национальной гвардии
_______________________________________________________________
(воинское звание, подпись, Ф.И.О. при его наличии)
Члены комиссии (должность, воинское звание, подпись, Ф.И.О. при его наличии)):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Командир воинской части: _________________________________________
(воинское звание, подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
М.П
Лицо, ответственное за эксплуатацию транспорта
________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, Ф.И.О. (при его наличии))