Қосылған құн салығының асып кету сомасын қайтаруға салық төлеушілер құқылы, басқа тауарларды өндіруде пайдаланатын, сатып алынған (алынған) тауарлардың (лизинг нысаналарының) тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 183 және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 8 сәуірдегі № 140 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 11 сәуірде № 18497 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 433-бабының 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Қосылған құн салығының асып кету сомасын қайтаруға салық төлеушілер құқылы, басқа тауарларды өндіруде пайдаланатын, сатып алынған (алынған) тауарлардың (лизинг нысаналарының) тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
___________________________
2019 жылғы "___"___________
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
___________________________
2019 жылғы "___"___________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
____________________
2019 жылғы "___"___________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
____________________
2019 жылғы "___"___________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 8 сәуірдегі
№ 140 және
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 183 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Қосылған құн салығының асып кету сомасын қайтаруға салық төлеушілер құқылы, басқа тауарларды өндіруде пайдаланатын, сатып алынған (алынған) тауарлардың (лизинг нысаналарының) тізбесі *
Р /с №
Атауы
СЭҚ ТН*** бойынша тауардың коды
Тоқыма станоктары:
1
– ені 30 сантиметрден аспайтын маталарды дайындауға арналған

Об утверждении Перечня приобретенных (полученных) товаров (предметов лизинга), использующиеся в производстве других товаров, по которым налогоплательщики вправе возвратить суммы превышения налога на добавленную стоимость
Совместный приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года № 183 и Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 апреля 2019 года № 140. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2019 года № 18497
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 433 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень приобретенных (полученных) товаров (предметов лизинга), использующиеся в производстве других товаров по которым, налогоплательщики вправе возвратить суммы превышения налога на добавленную стоимость.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках
в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2019 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________________
"___" __________ 2019 года
Министр индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
_______________________
"___" _________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
___________________
"___"______________2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
___________________
"____"_____________2019 года
Утвержден
Совместным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2019 года № 140
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 апреля 2019 года № 183
Перечень приобретенных (полученных) товаров (предметов лизинга), использующиеся в производстве других товаров, по которым налогоплательщики вправе возвратить суммы превышения налога на добавленную стоимость*
№ п/п
Наименование
Код товара по ТН ВЭД ***
Станки ткацкие:
1
– для изготовления тканей шириной не более 30 сантиметров

8446 10 000 0
– ені 30 сантиметрден астам мата дайындауға арналған қайықтыларды:
2
– – қозғалтқыштың жетегімен
8446 21 000 0
3
– – өзгелері
8446 29 000 0
4
– – ені 30 сантиметрден астам мата дайындауға арналған қайықсыздар:
8446 30 000 0
Трикотаж, тоқу-тігу, зер жіптерін, торғын, шілтер, кесте тоқу үшін қолданылатын, кесте тігетін, заттың жиектерін немесе жапсарларын әдіптеу үшін пайдаланылатын машиналар және тафтингтік машиналар:
– шеңберлі тоқу машиналары:
– – диаметрі 165 миллиметрден аспайтын цилиндрлі:
5
– – – тіл инелерімен жұмыс істейтін 32 немесе 34 класты
8447 11 000 1
6
– – – өзгелері
8447 11 000 9
– – диаметрі 165 миллиметрден астам цилиндрлі:
7
– – – бір фонтурлы, 18, 20, 22, 24 немесе 28 класты, тіл инелерімен жұмыс істейтін.
8447 12 000 1
8
– – – екі фонтурлы, 6, 7, 10 немесе 14-класты, тіл инелерімен жұмыс істейтін.
8447 12 000 2
9
– – – өзгелері
8447 12 000 9
– жұқа тоқитын машиналар; тоқу-тігу машиналары:
– – негізді тоқитын машиналар (рашель-машиналарды қоса алғанда); тоқып-тігетін машиналар
8447 20 200 0
– – өзгелері
8447 20 800 0
– – тұрмыстық
8447 90 000 1
– – өзгелері
8447 90 000 9
8440 тауар позициясының кітап блоктарын тігуге арналған машиналардан басқа тігін машиналары; тігін машиналарына әдейі арналған жиһаз, негіз және футлярлар; тігін машиналарына арналған инелер:
– тұрмыстық тігін машиналары:
– – бастиектердің салмағы қозғалтқышсыз 16 килограммнан аспайтын немесе қозғалтқышпен 17 килограммнан аспайтын тігін машиналары (тек қана жабық тігісті); бастиектердің салмағы козғалтқышсыз 16 килограммнан немесе қозғалтқышпен 17 килограммнан аспайтын тігін машиналары (тек қана жабық тігісті):
10
– – – құны 65 евродан астам тігін машиналары (рамасы, үстелшелері, немесе тумбочкалары жоқ)
8452 10 110 0
11
– – – өзгелері
8452 10 190 0
12
– – өзге де тігін машиналары мен өзге де тігін машиналарының бастиектері
8452 10 900 0
– өзге де тігін машиналары:
13
– – автоматты
8452 21 000 0
14
– – өзгелері
8452 29 000 0
15
– тігін машиналарына арналған инелер:
8452 30 000 0
– тігін машиналары мен оның бөліктеріне арнайы арналған жиһаздар, негіздемелер және футлярлар; тігін машиналарының өзге де бөліктері.
16
– – тігін машиналары мен оның бөліктеріне арнайы арналған жиһаздар, негіздемелер және футлярлар; тігін машиналарының өзге де бөліктері.
8452 90 000 1
17
– – тігін машиналарының өзге де бөліктері
8452 90 000 2
Лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленің, ультрадыбыстық, электроразрядтық, электрохимиялық, электронды-сәулелік, ионды-сәулелік немесе плазмалық-доғалық процестердің көмегімен материалды алып тастау жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар; суағынды тесетін машиналар:
– лазер немесе басқа да жарық немесе фотонды сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін:
18
– – лазерлік сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін

8446 10 000 0
– челночные для изготовления тканей шириной более 30 сантиметр:
2
– – с приводом от двигателя
8446 21 000 0
3
– – прочие
8446 29 000 0
4
– бесчелночные для изготовления тканей шириной более 30 сантиметр
8446 30 000 0
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины:
– машины кругловязальные:
– – с цилиндром диаметром не более 165 миллиметр:
5
– – – 32 или 34 класса, работающие с язычковыми иглами
8447 11 000 1
6
– – – прочие
8447 11 000 9
– – с цилиндром диаметром более 165 миллиметр:
7
– – – однофонтурные, 18, 20, 22, 24 или 28 класса, работающие с язычковыми иглами
8447 12 000 1
8
– – – двухфонтурные, 6, 7, 10 или 14 класса, работающие с язычковыми иглами
8447 12 000 2
9
– – – прочие
8447 12 000 9
– машины плосковязальные; вязально-прошивные машины:
– – машины основовязальные (включая рашель-машины); машины вязально-прошивные
8447 20 200 0
– – прочие
8447 20 800 0
– – бытовые
8447 90 000 1
– – прочие
8447 90 000 9
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин
– швейные машины бытовые:
– – швейные машины (только с закрытым стежком) с головками, масса которых не более 16 килограмм без двигателя или 17 килограмм с двигателем; головки швейных машин (только с закрытым стежком) массой не более 16 килограмм без двигателя или 17 килограмм с двигателем:
10
– – – швейные машины стоимостью (без рам, столиков или тумбочек) более 65 евро
8452 10 110 0
11
– – – прочие
8452 10 190 0
12
– – швейные машины прочие и головки швейных машин прочие
8452 10 900 0
– швейные машины прочие:
13
– – автоматические
8452 21 000 0
14
– – прочие
8452 29 000 0
15
– иглы для швейных машин
8452 30 000 0
– мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части; части швейных машин прочие:
16
– – мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части
8452 90 000 1
17
– – части швейных машин прочие
8452 90 000 2
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фотонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электронно-лучевых, ионно-лучевых или плазменно-дуговых процессов; водоструйные резательные машины:
– работающие с использованием процессов лазерного или другого светового или фотонного излучения:
18
– – работающие с использованием процессов лазерного излучения

128
– – – бас қозғалтқышының қуаты 2 киловаттан аспайтын материалдың құрылымын зерттеу үшін шлифтерді кесуге арналған, авиациялық өндіріске арналған
8461 50 900 1
129
– – – өзгелері
8461 50 900 9
130
– өзгелері
8461 90 000 0
Металдарды көлемді қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (престерді қоса алғанда); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престерді қоса алғанда); жоғарыда аталмаған, металл немесе металл карбидтерін өңдеуге арналған басқа да престер:
– соғу немесе қалыптау (престерді қоса алғанда) машиналары мен балғалар:
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
131
- - - жұмыс үстелінде бір мезгілде үш штампты орналастыру мүмкіндігі бар, штамптарды газбен қыздыру жүйесімен жарақтандырылған престеу күші 200 МН соғу-штампылау гидравликалық тығыздауыштары
8462 10 100 1
132
- - - тік жазықтықта дөңгелетіп орналастырылған төрт пресс-штемпелден тұратын тағалау торабы бар соғу күші 12 МН тік тағалайтын гидравликалық машиналар
8462 10 100 2
– – – өзгелері:
133
– – – –эластикалық ортада металл беттерін штамптау үшін бір блокты жарақты (мөртабан немесе матрица) және эластикалық жастықтарды пайдалана отырып (авиациялық өндіріске арналған үшін)
8462 10 100 3
134
– – – – өзгелері
8462 10 100 8
135
– – өзгелері
8462 10 900 0
– ию, көмкеру, түзеу машиналары (престерді қоса):
– – сандық бағдарламамен басқарылатын:
136
– – – – ию күші 2000 кН аспайтын, табақты материалдан жасалған кронштейндерді өте дәл июге арналған, авиациялық өндіріске арналған
8462 21 100 1
137
– – – – иілу күші 15 000 кН кем емес, бірақ 22 000 кН артық емес тік гидравликалық, позициялау нақтылығы Ү осі бойынша 0,01 м төмен емес траверстер
8462 21 100 2
138
металл парағын суыруға (созуға) арналған және парақты бекітілген нысанды жабдықтарды айнала орау (бүгу) үшін, авиациялық өнеркәсіпке арналған
8462 21 100 3
139
– – – – – өзгелері
8462 21 100 9
– – – – өзгелері:
140
– – – – иілу моменті 1300 Н м аспайтын, құбырларды математикалық модельдер бойынша өте дәл июге арналған, авиациялық өндіріске арналған
8462 21 800 1
– – – өзгелері:
141
----металл парағын суыруға (созуға) арналған және парақты бекітілген нысанды жабдықтарды айнала орау (бүгу) үшін, авиациялық өнеркәсіпке арналған
8462 21 800 2
142
– – – – – өзгелері:
– – – – – – зымыран-ғарыш өнеркәсібі үшін
8462 21 800 3
143
– – – – – – өзгелері
8462 21 800 7
– – өзгелері:
144
– – – табақты материалдан жасалған бұйымдарды өңдеу үшін
8462 29 100 0
– – – өзгелері:
145
– – – – гидравликалық
8462 29 910 0
146
– өзгелері:

128
– – – для резки шлифов для исследования структуры материала с мощностью главного двигателя не более 2 киловатт, для авиационной промышленности
8461 50 900 1
129
– – – прочие
8461 50 900 9
130
– прочие
8461 90 000 0
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше:
– ковочные или штамповочные машины (включая прессы) и молоты:
– – с числовым программным управлением:
131
– – – ковочно-штамповочные гидравлические прессы с усилием прессования 200 МН, с возможностью одновременного размещения на рабочем столе трех штампов, оснащенные системой газового нагрева штампов
8462 10 100 1
132
– – – радиально-ковочные гидравлические машины с усилием ковки 12 МН с ковочным узлом, состоящим из размещенных по кругу в вертикальной плоскости четырех пресс-штемпелей
8462 10 100 2
– – – прочие:
133
– – – – для штамповки металлических листов эластичными средами с использованием одноблочной оснастки (штампа или матрицы) и эластомерной подушки, для авиационной промышленности
8462 10 100 3
134
– – – – прочие
8462 10 100 8
135
– – прочие
8462 10 900 0
– машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы):
– – с числовым программным управлением:
136
– – – – для прецизионной гибки кронштейнов из листового материала с усилием гибки не более 2000 кН, для авиационной промышленности
8462 21 100 1
137
– – – – гидравлические вертикальные с усилием гибки не менее 15 000 кН, но не более 22 000 кН, точностью позиционирования траверсы по оси Y не ниже 0,01 миллиметр
8462 21 100 2
138
– – – – – для вытягивания (растягивания) металлического листа и оборачивания (гибки) листа вокруг закрепленной формовочной оснастки, для авиационной промышленности
8462 21 100 3
139
– – – – – прочие
8462 21 100 9
– – – – прочие:
140
– – – – для прецизионной гибки труб по математическим моделям, с моментом изгиба не более 1300 Н·м, для авиационной промышленности
8462 21 800 1
– – – прочие:
141
– – – – – для вытягивания (растягивания) металлического профиля или листа и оборачивания (гибки) вокруг закрепленной формовочной оснастки, для авиационной промышленности5)
8462 21 800 2
142
– – – – – прочие:
– – – – – – для ракетно-космической промышленности
8462 21 800 3
143
– – – – – – прочие
8462 21 800 7
– – прочие:
144
– – – для обработки изделий из листового материала
8462 29 100 0
– – – прочие:
145
– – – – гидравлические
8462 29 910 0
146
– – – – прочие
– механические ножницы (включая прессы), кроме комбинированных пробивных и высечных: