Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттың денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытындыға қойылатын талаптарды және Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидат ретінде тіркеуге кедергі келтіретін аурулардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2019 жылғы 13 сәуірдегі № 12/236 нормативтік қаулысы және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 13 сәуірдегі № ҚР ДСМ-32 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2019 жылғы 13 сәуірде № 18510 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 59-бабы 2-1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі БҰЙЫРАДЫ:
1. Бекетілсін:
1) Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттың денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытындыға қойылатын талаптар осы бірлескен қаулы мен бұйрықтық 1 қосымшасына сай;
2) Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидат ретінде тіркеуге кедергі келтірілетін аурулардың тізбесі бекітілсін осы бірлескен қаулы мен бұйрықтық 2 қосымшасына сай.
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы аппаратының құқықтық қамтамасыз ету бөлімі:
1) осы бірлескен нормативтік қаулы мен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен нормативтік қаулы мен бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Заң шығару және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бірлескен қаулы мен бұйрықтың ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен нормативтік қаулы мен бұйрықтың алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2019 жылғы 13 сәуір
№ 12/236 бірлескен нормативтік
қаулысы және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 13 сәуір
№ ҚР ДСМ-32 бұйрығына
бекітілген 1 қосымша
Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттың денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытындыға қойылатын талаптар

Об утверждении требований к медицинскому заключению о состоянии здоровья кандидата в Президенты Республики Казахстан и перечня заболеваний, препятствующих регистрации кандидатом в Президенты Республики Казахстан
Совместные нормативное постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 13 апреля 2019 года № 12/236 и приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-32. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 апреля 2019 года № 18510.
В соответствии с пунктом 2-1 статьи 59 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ и Министерство здравоохранения Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ:
1. Утвердить:
1) Требования к медицинскому заключению о состоянии здоровья кандидата в Президенты Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему совместному нормативному постановлению и приказу;
2) Перечень заболеваний, препятствующих регистрации кандидатом в Президенты Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему совместному нормативному постановлению и приказу.
2. Отделу правового обеспечения аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного нормативного постановления и приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего совместного нормативного постановления и приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного постановления и приказа на интернет-ресурсе Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящее совместное нормативное постановление и приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Приложение 1
к совместному нормативному
постановлению Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 13 апреля 2019 года № 12/236
и приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ-32
Требования к медицинскому заключению о состоянии здоровья кандидата в Президенты Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттың денсаулығының жай-күйін медициналық куәландыру Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидат (бұдан әрі - кандидат) ретінде тіркеуге кедергі келтіретін аурулардың бар немесе жоқ екендігі фактісін анықтау немесе растау үшін қарап-тексеру мақсатында жүргізіледі және кандидаттың денсаулығының жай-күйі туралы тиісті медициналық қорытындымен ресімделеді (бұдан әрі – медициналық қорытынды).
2. Кандидатты медициналық куәландыру оны ұсыну туралы республикалық қоғамдық бірлестіктің хаттамасы үзіндісінің көшірмесі негізінде жүзеге асырылады.
3. Медициналық куәландыру медициналық қорытынды бере отырып кандидаттың тіркелген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарында жүргізіледі.
4. Медициналық қорытынды Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттың денсаулығының жай-күйі туралы медициналық қорытындыға қойылатын талаптарға қосымшаға сай нысан бойынша жасалады.
5. Денсаулық сақтау ұйымдары берілген медициналық қорытындылардың есебін жүргізеді. Медициналық қорытындыға қолжетімділікке денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган ие.
6. Медициналық қорытынды кандидаттың медициналық куәландыру жүргізу үшін жүгінген уақытынан бастап күнтізбелік үш күн мерзімде беріледі және Қазақстан Республикасының Президенттін сайлау мерзімі ішінде жарамды.
7. Кандидатта Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидат ретінде тіркеуге кедергі келтіретін аурулардың жоқтығын растайтын дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысын кандидат "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 59-бабында көзделген құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына кандидат ретінде тіркеу үшін ұсынады.
Қазақстан Республикасының
Президенттігіне кандидаттың
денсаулығының жай-күйі
туралы медициналық
қорытындыға қойылатын
талаптарға қосымша
Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттың Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидат ретінде тіркеуге кедергі келтіретін аурулардың тізбесі туралы 20____ жылғы "____" ____________ анықтама
Жеке тұлғаға берілді (Выдана физическому лицу)
Тегі (Фамилия) Аты (Имя)______________________________________________
Әкесінің аты (Отчество) ______________________________________________
(болған кезде / при наличии)
Тұған күні (дата рождения)________________ Жынысы (пол)_______________
Үйінің мекенжайы, телефоны (домашний адрес, телефон)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жұмыс орны (место работы)___________________________________________
____________________________________________________________________
Психиатр дәрігердің қорытындысы (Заключение врача-психиатра):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ТАӘ) (ФИО) психиатр дәрігердің қолы және мөрі (подпись и печать врача-психиатра)
Мөр орны (ұйым)
Место печати (организации)
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2019 жылғы 13 сәуір
№ 12/236 бірлескен нормативтік
қаулысы және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 13 сәуір
№ ҚР ДСМ-32 бұйрығына
бекітілген 2 қосымша
Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидат ретінде тіркеуге кедергі келтіретін аурулардың тізбесі
1 Симптоматикалық, психикалық бұзылуларды қосқанда, органикалық
1
Альцгеймер ауруы кезіндегі ерте басталған деменция
2
Кеш басталған Альцгеймер ауруы кезіндегі деменция
3
Альцгеймер ауруы кезіндегі деменция, атипиялық немесе аралас түрі
4
Жіті басталған тамыр деменциясы
5
Мультиинфаркт деменциясы
6
Субкортикалдық тамыр деменциясы
7
Аралас қыртыстық және қыртысастылық тамыр деменциясы
8
Басқа тамыр деменциясы
9
Пик ауруы кезіндегі деменция
10
Крейцфельдт-Якоб ауруы кезіндегі деменция
11
Гентингтон ауруы кезіндегі деменция
12
Паркинсон ауруы кезіндегі деменция
13
Адамның иммунтапшылығы вирусынан (АИТВ) туындаған аурулар кезіндегі деменция
14
Басқа бөлімдерде жіктелетін өзге де нақтыланған аурулар кезіндегі деменция
15
Алкогольмен немесе басқа да психикалық-белсенді заттардан туындамаған органикалық амнестикалық синдром
16
Органикалық галлюциноз
17
Органикалық кататониялық бұзылу
18
Органикалық сандырақтау (шизофренияға ұқсас) бұзылуы
19
Органикалық (аффектілік) бұзылулар
20
Жеке басының органикалық бұзылулары
21
Постэнцефалиттік синдром
22
Посткоммоциялық синдром
2 Психикалық-белсенді заттарды тұтынудың салдарынан болған психикалық және мінез-құлық бұзылулары
23
Алкогольді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуелділік синдромы
24
Алкогольді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылу
25
Алкогольді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
26
Алкогольді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, резидуалды психикалық бұзылу және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
27
Апиындарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуекел синдромы
28
Апиындарды қабылдау нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылу
29
Апиындарды қабылдау нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
30
Апиындарды қабылдау нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзушылықтары, резидуалды психикалық бұзылу және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
31
Каннабиноидтерді тұтынудың салдарынан болған психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуекел синдромы
32
Каннабиноидтерді тұтынудың салдарынан болған психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылу
33
Каннабиноидтерді тұтынудың салдарынан болған психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
34
Каннабиноидтерді тұтынудың салдарынан болған психикалық және мінез-құлық бұзылулары, резидуалды психикалық бұзылу және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
35
Седативтік немесе ұйықтататын заттарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуекел синдромы
36
Седативтік немесе ұйықтататын заттарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылу
37
Седативтік немесе ұйықтататын заттарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
38
Седативтік немесе ұйықтататын заттарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, резидуалды психикалық бұзылу және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
39
Кокаинді тұтыну нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуекел синдромы
40
Кокаинді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылу
41
Кокаинді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
42
Кокаинді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, резидуалды психикалық бұзылу және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
43
Кофеинді қосқанда, өзге ынталандырушыларды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуекел синдромы
44
Кофеинді қосқанда, өзге ынталандырушыларды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылыс
45
Кофеинді қосқанда, өзге ынталандырушыларды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
46
Кофеинді қосқанда, өзге ынталандырушыларды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, резидуалды психикалық бұзылыс және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
47
Галлюциногендерді тұтыну нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуекел синдромы
48
Галлюциногендерді тұтыну нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылу
49
Галлюциногендерді тұтыну нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
50
Галлюциногендерді тұтыну нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, резидуалды психикалық бұзылыс және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
51
Ұшпалы ерітінділерді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуекел синдромы
52
Ұшпалы ерітінділерді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылу
53
Ұшпалы ерітінділерді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
54
Ұшпалы ерітінділерді тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, резидуалды психикалық бұзылу және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
55
Өзге де психикалық-белсенді заттарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, тәуекел синдромы
56
Өзге де психикалық-белсенді заттарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, психотикалық бұзылу
57
Өзге де психикалық-белсенді заттарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, амнезиялық синдром
58
Өзге де психикалық-белсенді заттарды тұтынудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлық бұзылулары, резидуалды психикалық бұзылу және кеш (қалдырылған) дебюті бар психотикалық бұзылу
3 Шизофрения, шизотипиялық және сандырақ бұзылулары
59
Параноидты шизофрения
60
Гебефрендік шизофрения
61
Кататониялық шизофрения
62
Нақтыланбаған шизофрения
63
Шизофрениядан кейінгі күйзеліс
64
Резидуалды шизофрения
65
Қарапайым шизофрения
66
Шизофренияның басқа жасымдары
67
Латенттік шизофрения
68
Шизофрениялық реакция
69
Жалған неврологиялық (неврозға ұқсас) шизофрения
70
Жалған психопатиялық (психопаттияға ұқсас) шизофрения
71
"Симптамдары нашар" шизофрения
72
Шизотипиялық жеке тұлға бұзылуы
73
Сандырақ бұзылуы
74
Өзге де созылмалы сандырақ бұзылулары
75
Шизоаффектік бұзылу, маниакалды түрі
76
Шизоаффектілік психоз
77
Шизоаффектілік бұзылыс, аралас түрі
78
Өзге де шизоаффектілік бұзылулар
4 Көңіл-күйдің аффектілік бұзылулары
79
Гипомания
80
Психотикалық симптомдары жоқ мания
81
Психотикалық симптомдары бар мания
82
Басқа да маниакалды эпизодтар
83
Биополярлы аффектілік бұзылу, ағымдағы гипоманиакалды эпизоды
84
Биополярлы аффектілік бұзылу, психотикалық симптомдары жоқ ағымдағы мания эпизоды
85
Биополярлы аффектілік бұзылу, психотикалық симптомдары бар ағымдағы мания эпизоды
86
Биополярлы аффективтілік бұзылу, орташа және жеңіл күйзелістің ағымдағы эпизоды
87
Биополярлы аффективтілік бұзылу, психотикалық симптомдары жоқ күрделі күйзелістің ағымдағы эпизоды
88
Биополярлы аффективтілік бұзылу, психотикалық симптомдары бар күрделі күйзелістің ағымдағы эпизоды
89
Биополярлы аффективтілік бұзылу, ағымдағы аралас эпизоды
90
Биополярлы аффективтілік бұзылу, ремиссия жағдайы
91
Өзге де биополярлы аффективтілік бұзылу
92
Циклотимия
93
Дистимия
5 Жетілгенның және ересектердің мінез-құлық бұзылулары
94
Жеке тұлғаның параноидты бұзылуы
95
Жеке тұлғаның шизоидты бұзылуы
96
Жеке тұлғаның диәлеуметты бұзылуы
97
Жеке тұлғаның эмоциялық тұрақсыз бұзылуы
98
Жеке тұлғаның истериялық бұзылуы
99
Жеке тұлғаның ананкаст (обсессивтік-компульсивтік) бұзылуы

1. Медицинское освидетельствование состояния здоровья кандидата в Президенты Республики Казахстан (далее – кандидат) проводится с целью обследования кандидата для установления или подтверждения факта наличия или отсутствия заболеваний, препятствующих регистрации кандидатом в Президенты Республики Казахстан, и оформляется соответствующим медицинским заключением о состоянии здоровья кандидата (далее – медицинское заключение).
2. Медицинское освидетельствование осуществляется на основании предоставленной кандидатом выписки из протокола республиканского общественного объединения о его выдвижении.
3. Медицинское освидетельствование проводится в организациях здравоохранения по месту прикрепления кандидата с выдачей медицинского заключения.
4. Медицинское заключение составляется по форме, согласно приложению к Требованиям к медицинскому заключению о состоянии здоровья кандидата в Президенты Республики Казахстан.
5. Организации здравоохранения ведут учет выданных медицинских заключений. Доступ к медицинскому заключению имеет уполномоченный орган в области здравоохранения.
6. Медицинское заключение выдается в срок не более трех календарных дней с момента обращения кандидата для проведения медицинского освидетельствования и действительно в течение срока выборов Президента Республики Казахстан.
7. Медицинское заключение, подтверждающее отсутствие у кандидата заболеваний, препятствующих регистрации кандидатом в Президенты Республики Казахстан, предоставляется кандидатом вместе с документами, предусмотренными статьей 59 Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан", в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан для регистрации в качестве кандидата.
Приложение к Требованиям
к медицинскому заключению
о состоянии здоровья кандидата
в Президенты Республики Казахстан
Справка об отсутствии у кандидата в Президенты Республики Казахстан заболеваний, препятствующих регистрации кандидатом в Президенты Республики Казахстан от "____" ____________ 20____ года
Жеке тұлғаға берілді (Выдана физическому лицу)
Тегі (Фамилия) Аты (Имя)_____________________________________________
Әкесінің аты (Отчество) _______________________________________________
(болған кезде / при наличии)
Тұған күні (дата рождения) ________________ Жынысы (пол) _______________
Үйінің мекенжайы, телефоны (домашний адрес, телефон)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жұмыс орны (место работы)___________________________________________
____________________________________________________________________
Заключение врача-психиатра:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ТАӘ) (ФИО) қолы (подпись и печать врача-психиатра)
Мөр орны (ұйым)
Место печати (организации)
Приложение 2
к нормативному постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 13 апреля 2019 года № 12/236
и приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 13 апреля 2019 года
№ ҚР ДСМ -32
Перечень заболеваний, препятствующих регистрации кандидатом в Президенты Республики Казахстан
1
Органические, включая симптоматические, психические расстройства
1
Деменция при болезни Альцгеймера с ранним началом
2
Деменция при болезни Альцгеймера с поздним началом
3
Деменция при болезни Альцгеймера, атипичная или смешанного типа
4
Сосудистая деменция с острым началом
5
Мультиинфарктная деменция
6
Субкортикальная сосудистая деменция
7
Смешанная корковая и подкорковая сосудистая деменция
8
Другая сосудистая деменция
9
Деменция при болезни Пика
10
Деменция при болезни Крейцфельдта-Якоба
11
Деменция при болезни Гентингтона
12
Деменция при болезни Паркинсона
13
Деменция при заболеваниях, обусловленных вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)
14
Деменция при других уточненных заболеваниях, классифицируемых в других разделах
15
Органический амнестический синдром, не обусловленный алкоголем или другими психоактивными веществами
16
Органический галлюциноз
17
Органическое кататоническое расстройство
18
Органическое бредовое (шизофреноподобное) расстройство
19
Органические (аффективные) расстройства
20
Органическое расстройство личности
21
Постэнцефалический синдром
22
Посткоммоционный синдром
2
Психические и поведенческие расстройства вследствие употребления психоактивных веществ
23
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления алкоголя, синдром зависимости
24
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления алкоголя, психотическое расстройство
25
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления алкоголя, амнестический синдром
26
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления алкоголя, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
27
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления опиоидов, синдром зависимости
28
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления опиоидов, психотическое расстройство
29
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления опиоидов, амнестический синдром
30
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления опиоидов, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
31
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления каннабиноидов, синдром зависимости
32
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления каннабиноидов, психотическое расстройство
33
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления каннабиноидов, амнестический синдром
34
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления каннабиноидов, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
35
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления седативных или снотворных веществ, синдром зависимости
36
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления седативных или снотворных веществ, психотическое расстройство
37
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления седативных или снотворных веществ, амнестический синдром
38
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления седативных или снотворных веществ, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
39
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления кокаина, синдром зависимости
40
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления кокаина, психотическое расстройство
41
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления кокаина, амнестический синдром
42
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления кокаина, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
43
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления других стимуляторов, включая кофеин, синдром зависимости
44
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления других стимуляторов, включая кофеин, психотическое расстройство
45
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления других стимуляторов, включая кофеин, амнестический синдром
46
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления других стимуляторов, включая кофеин, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
47
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления галлюциногенов, синдром зависимости
48
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления галлюциногенов, психотическое расстройство
49
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления галлюциногенов, амнестический синдром
50
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления галлюциногенов, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
51
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления летучих растворителей, синдром зависимости
52
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления летучих растворителей, психотическое расстройство
53
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления летучих растворителей, амнестический синдром
54
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления летучих растворителей, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
55
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления других психоактивных веществ, синдром зависимости
56
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления других психоактивных веществ, психотическое расстройство
57
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления других психоактивных веществ, амнестический синдром
58
Психические и поведенческие расстройства в результате употребления других психоактивных веществ, резидуальное психотическое расстройство и психотическое расстройство с поздним (отставленным) дебютом
3
Шизофрения, шизотипические и бредовые расстройства
59
Параноидная шизофрения
60
Гебефренная шизофрения
61
Кататоническая шизофрения
62
Недифференцированная шизофрения
63
Постшизофреническая депрессия
64
Резидуальная шизофрения
65
Простая шизофрения
66
Другие формы шизофрении
67
Латентная шизофрения
68
Шизофреническая реакция
69
Псевдоневротическая (неврозоподобная) шизофрения
70
Псевдопсихопатическая (психопатоподобная) шизофрения
71
"Бедная симптомами" шизофрения
72
Шизотипическое личностное расстройство
73
Бредовое расстройство
74
Другие хронические бредовые расстройства
75
Шизоаффективное расстройство, маниакальный тип
76
Шизоаффективный психоз
77
Шизоаффективное расстройство, смешанный тип
78
Другие шизоаффективные расстройства
4
Аффективные расстройства настроения
79
Гипомания
80
Мания без психотических симптомов
81
Мания с психотическими симптомами
82
Другие маниакальные эпизоды
83
Биполярное аффективное расстройство, текущий гипоманиакальный эпизод
84
Биполярное аффективное расстройство, текущий эпизод мании без психотических симптомов
85
Биполярное аффективное расстройство, текущий маниакальный эпизод с психотическими симптомами
86
Биполярное аффективное расстройство, текущий эпизод умеренной или легкой депрессии
87
Биполярное аффективное расстройство, текущий эпизод тяжелой депрессии без психотических симптомов
88
Биполярное аффективное расстройство, текущий эпизод тяжелой депрессии с психотическими симптомами
89
Биполярное аффективное расстройство, текущий эпизод смешанный
90
Биполярное аффективное расстройство, состояние ремиссии
91
Другие биполярные аффективные расстройства
92
Циклотимия
93
Дистимия
5
Расстройства зрелой личности и поведения у взрослых
94
Параноидное расстройство личности
95
Шизоидное расстройство личности
96
Диссоциальное расстройство личности
97
Эмоционально неустойчивое расстройство личности
98
Истерическое расстройство личности
99
Ананкастное (обсессивно-компульсивное) расстройство личности