"Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 12 бұйрығына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 15 сәуірдегі № ҚР ДСМ-33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 16 сәуірде № 18535 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 08.12.2020 № ҚР ДСМ-238/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексі 42-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 12 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14868 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2017 жылғы 27 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2019 года № 18535. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 08.12.2020 № ҚР ДСМ-238/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 42 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14868, опубликован 27 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующее изменение:
Правила предоставления высокотехнологичных медицинских услуг, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л. М.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 15 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-33 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 7 ақпандағы
№ 12 бұйрығымен бекітілген
Жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) халыққа жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – ЖТМҚ) ұсыну Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 1112 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14630 болып тіркелген) бекітілген жоғары технологиялық медициналық қызметтердің түрлеріне сәйкес жүзеге асырылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтаулар пайдаланылады:
1) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі - ӘлМСҚ) – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алуды және оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер көрсету сапасын бақылау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) денсаулық сақтау ұйымы - денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) Емдеуге жатқызу бюросы порталы (бұдан әрі – Портал) - тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде пациенттерді стационарға емдеуге жатқызу жолдамаларын электрондық тіркеудің, есепке алудың, өңдеудің және сақтаудың бірыңғай жүйесі;
5) жоғары технологиялық медициналық қызметтер (бұдан әрі – ЖТМҚ) – диагностика мен емдеудің инновациялық, ресурс сыйымды және (немесе) бірегей әдістерін пайдалануды талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсететін қызметтер;

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-33
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 февраля 2017 года № 12
Правила предоставления высокотехнологичных медицинских услуг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления высокотехнологичных медицинских услуг (далее – Правила) определяют порядок предоставления населению высокотехнологичных медицинских услуг.
2. Предоставление высокотехнологичных медицинских услуг (далее – ВТМУ) осуществляется в соответствии с видами высокотехнологичных медицинских услуг, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2016 года № 1112 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14630).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) фонд социального медицинского страхования (далее - ФСМС) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
2) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, контроля за качеством медицинских услуг;
3) организация здравоохранения - юридическое лицо, осуществляющее деятельность в области здравоохранения;
4) портал Бюро госпитализации (далее - Портал) - единая система электронной регистрации, учета, обработки и хранения направлений пациентов на госпитализацию в стационар в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
5) высокотехнологичные медицинские услуги (далее – ВТМУ) – услуги, оказываемые профильными специалистами при заболеваниях, требующих использования инновационных, ресурсоемких и (или) уникальных методов диагностики и лечения;

6) медициналық бұйымдар – медициналық мақсаттарда жеке немесе өзара ұштастырылып, сондай-ақ арнайы бағдарламалық қамтылымды қоса алғанда, көрсетілген бұйымдарды мақсаты бойынша қолдану үшін қажетті керек-жарақтармен бірге қолданылатын, аурулардың профилактикасы, диагностикасы, оларды емдеу, медициналық оңалту және адам организмінің жай-күйін мониторингтеу, медициналық зерттеулер жүргізу, организмнің анатомиялық құрылымын немесе физиологиялық функцияларын қалпына келтіру, алмастыру, өзгерту, жүктілікті болғызбау немесе үзу үшін медициналық бұйымды өндіруші арнап шығарған және функционалдық мақсаты адам организміне фармакологиялық, иммунологиялық, генетикалық немесе метаболизмдік әсер ету жолымен іске асырылмайтын және дәрілік заттарды қолдану арқылы сүйемелденуі мүмкін кез келген құралдар, аппараттар, аспаптар, жабдық, материалдар және басқа да бұйымдар;
7) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі – Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тізбе бойынша бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі;
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесі" болатын ақпараттық жүйе;
9) "электрондық үкіметтің" веб-порталындағы пайдаланушының кабинеті (бұдан әрі – пайдаланушы кабинеті) – "электрондық үкімет" веб-порталының өтініштерді қарайтын субъектілерге өтініш беру мәселелері, сондай-ақ дербес деректерді пайдалану мәселелері бойынша электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдармен ресми ақпараттық өзара іс-қимылына арналған құрам-бөлігі.
2-тарау. ЖТМҚ ұсынуға денсаулық сақтау ұйымдарының сәйкестігі туралы қорытындыны алу тәртібі
4. ЖТМҚ стационарлық көмек және стационарды алмастыратын көмек нысанында ұсынылады.
5. Денсаулық сақтау ұйымының келесі жылға ЖТМҚ ұсынуға сәйкестігі туралы қорытындысын (бұдан әрі – Қорытынды) алу үшін ЖТМҚ ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымы ағымдағы жылдың 15 қазанынан кешіктірмей денсаулық сақтау ұйымының ЖТМҚ ұсынуға сәйкестігіне өтінімді ресурстарды басқару ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "РБЖ" АЖ) электрондық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі – Бөлімше) жібереді.

6) медицинские изделия – любые инструменты, аппараты, приборы, оборудование, материалы и прочие изделия, которые применяются в медицинских целях отдельно или в сочетании между собой, а также с принадлежностями, необходимыми для применения указанных изделий по назначению, включая специальное программное обеспечение, предназначены производителем медицинского изделия для профилактики, диагностики, лечения заболеваний, медицинской реабилитации и мониторинга состояния организма человека, проведения медицинских исследований, восстановления, замещения, изменения анатомической структуры или физиологических функций организма, предотвращения или прерывания беременности и функциональное назначение которых не реализуется путем фармакологического, иммунологического, генетического или метаболического воздействия на организм человека и может поддерживаться применением лекарственных средств;
7) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемой за счет бюджетных средств по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан, гражданам Республики Казахстан, оралманам, а также иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан;
8) веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал) -информационная система, представляющей собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
9) кабинет пользователя на веб-портале "электронного правительства" (далее - кабинет пользователя) - компонент веб-портала "электронного правительства", предназначенный для официального информационного взаимодействия физических и юридических лиц с государственными органами по вопросам оказания услуг в электронной форме, вопросам обращения к субъектам, рассматривающим обращения указанных лиц, а также использования персональных данных.
Глава 2. Порядок получения заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению ВТМУ
4. ВТМУ предоставляются в форме стационарозамещающей и стационарной помощи.
5. Для получения заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению ВТМУ (далее – Заключение) на предстоящий год, организация здравоохранения, претендующая на предоставление ВТМУ, не позднее 15 октября текущего года подает заявку на соответствие организации здравоохранения к предоставлению ВТМУ в электронном виде в информационной системе управления ресурсами (далее - ИС "СУР") в территориальное подразделение государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее - Подразделение) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

6. ЖТМҚ-ны ұсынуға алғаш үміткер денсаулық сақтау ұйымы (оның ішінде ЖТМҚ-ның белгілі бір түрін ұсынуға алғаш өтінім берген денсаулық сақтау ұйымы) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Бөлімшеге ағымдағы жылы ЖТМҚ ұсынуға өтінім береді.
7. Денсаулық сақтау ұйымы өтінімдегі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр және медициналық бұйымдар бойынша (бұдан әрі - МБ) ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Сипаттама) сәйкестік туралы мәліметті көрсетеді.
8. Бөлімше:
1) ЖТМҚ ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымдарынан өтінімді алған күннен бастап күнтізбелік 30 күннің ішінде кадрлар мен МБ Сипаттамаға сәйкестігін бағалауды жүргізеді;
2) Сипаттамаға сәйкес келген жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өтінім тіркелген күннен бастап күнтізбелік бір жылға қолданылу мерзімі бар ЖТМҚ ұсынуға үміткерге өтінім беруші денсаулық сақтау ұйымына Қорытынды береді;
3) Сипаттамаға сәйкес келген жағдайда осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өтінімді тіркеген күннен бастап ағымдағы жылдың аяғына дейін ЖТМҚ ұсынуға алғашқы үміткерге (оның ішінде ЖТМҚ-ның белгілі бір түріне алғаш өтінім берген денсаулық сақтау ұйымы) Қорытынды береді;
4) ЖТМҚ-ны ұсынуға бұрын Қорытынды алған денсаулық сақтау ұйымдарына мынадай қайта ұйымдастыру, ұйымдастыру-құқықтық нысандарын өзгерту, заңды тұлғаны ауыстыру, объектіні уәкілетті орган немесе денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары растаған сенімгерлік басқаруға беру жағдайларында қызметтің өндірістік базасы мен бейінін сақтай отырып, қызметін жоспарлайтын немесе жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарына уәкілетті орган бекіткен тізбеге сәйкес Қорытындыны қайта ресімдейді.
Сәйкестік туралы Қорытынды "РБЖ АЖ"-да Бөлімшенің бірінші басшының немесе оның орнына қалған адамның қолы қойылып беріледі.
9. Денсаулық сақтау ұйымы Бөлімшенің оң Қорытындысын ӘлМСҚ-қа жібереді.
10. Денсаулық сақтау ұйымы міндетті түрде, ЖТМҚ-ға қызмет көрсетуге рұқсат етілген маман жұмыстан босатылған (басқа лауазымға ауыстырылған) немесе ауыстырылған жағдайда, сондай-ақ ұзақ мерзімді (3 айдан астам) жөндеуді немесе оны ауыстыруды талап ететін өтінім берілген МБ бұзылған жағдайда он жұмыс күні ішінде "РБЖ" АЖ-дағы мәліметті жаңартады.

6. Организация здравоохранения, впервые претендующая на предоставление ВТМУ (в том числе организация здравоохранения, впервые заявляющаяся на предоставление определенного вида ВТМУ), подает заявку на предоставление ВТМУ в текущем году в Подразделение согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Организация здравоохранения в заявке указывает сведения о соответствии описаниям организаций здравоохранения, предоставляющих ВТМУ (далее – Описания) по кадрам и медицинским изделиям (далее – МИ) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. Подразделение:
1) в течение 30 календарных дней со дня получения заявки от организации здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМУ, проводит оценку соответствия кадров и МИ Описаниям;
2) в случае соответствия Описаниям выдает Заключение организации здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМУ на предстоящий год со сроком действия на один календарный год со дня регистрации заявки согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) в случае соответствия Описаниям выдает Заключение организации здравоохранения, впервые претендующей на предоставление ВТМУ (в том числе организации здравоохранения, впервые заявляющейся на предоставление определенного вида ВТМУ), до конца текущего года со дня регистрации заявки согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) переоформляет Заключения на предоставление ВТМУ ранее полученные организациями здравоохранения в соответствии с перечнем, утвержденным уполномоченным органом, на организации здравоохранения, планирующие или осуществляющие деятельность с сохранением производственной базы и профиля деятельности, в следующих случаях: реорганизации, изменении организационно-правовой формы, смене юридического лица, передаче объекта в доверительное управление, подтвержденное уполномоченным органом или местными органами государственного управления здравоохранением.
Заключение о соответствии организации здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМУ Описаниям вносится в ИС "СУР" и выдается за подписью первого руководителя Подразделения либо лица, заменяющего первого руководителя Подразделения.
9. Организация здравоохранения направляет положительное Заключение Подразделения в ФСМС.
10. Организация здравоохранения в случае увольнения (перевода на другую должность) или замены специалиста, допущенного к оказанию ВТМУ, на вновь прибывшего, а также в случае возникновения неисправности заявленного МИ, требующего длительного (более 3-х месяцев) ремонта или его замены, в течение десяти рабочих дней актуализирует сведения в ИС "СУР".

11. Тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттауға өтінім берген кезде "Тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) алу, дайындау, сақтау, консервациялау, тасымалдау және тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау жөніндегі денсаулық сақтау ұйымдарының тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 534 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11743 тіркелген) сәйкес Бөлімшеге сертификаты бар кемінде екі маман деректерін ұсынуы тиіс.
12. ЖТМҚ атауы/коды өзгерген жағдайда Бөлімше ЖТМҚ ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымы өтінімінің негізінде Сипаттамаға сәйкес болған кезде өтінім келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 30 күннің ішінде Қорытындыны жаңа кодқа/атауға cәйкес қайта ресімдейді.
3-тарау. Пациентке ЖТМҚ ұсыну тәртібі
13. Денсаулық сақтау ұйымы пациенттің тіркелген жері бойынша ол жүгінген кезде бейінді маман қорытындысының негізінде пациенттің құжаттарын жоғары технологиялық медициналық қызметтер жөніндегі комиссияға (бұдан әрі – ЖТМҚ комиссиясы) жібереді.
Пациенттің тіркелген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы оны тиісті бейіні бойынша ЖТМҚ ұсынылатын денсаулық сақтау ұйымының альтернативті таңдау мүмкіндігі туралы хабарлайды.
14. Пациенттің тіркелген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы пациенттің құжаттар пакетін қағаз немесе электрондық түрде ЖТМҚ комиссиясының қарауына облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына (бұдан әрі - ДСБ) жібереді.
ЖТМҚ комиссиясын ДСБ-басшысы ДСБ-ның бейінді мамандарынан ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымына пациентті жіберу мәселесін шешу үшін құрады.
15. ЖТМҚ комиссиясы ұсынатын құжаттардың пакеті өзіне мынаны қамтиды:
1) "Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы" 2013 жылғы 29 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 1-тармағына сәйкес пациенттің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (бұдан әрі - № 907 бұйрық) бекітілген 201/е нысаны бойынша (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) стационарға, күндізгі стационарға емдеуге жатқызуға жолдама;

11. При подаче заявки в Подразделение на проведение трансплантации тканей (части тканей) или органов (части органов) необходимо предоставлять данные не менее двух специалистов с сертификатом "Общая хирургия (трансплантология)" в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 534 "Об утверждении Правил формирования перечня организаций здравоохранения по изъятию, заготовке, хранению, консервации, транспортировке тканей (части ткани) или органов (части органов) и трансплантации тканей (части тканей) или органов (части органов)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11743).
12. В случае изменения кода/наименования ВТМУ Подразделение на основании заявки организации здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМУ, при соответствии Описаниям переоформляет Заключение в соответствии с новым кодом/наименованием в течение 30 календарных дней с момента поступления заявки.
Глава 3. Порядок предоставления пациенту ВТМУ
13. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента при его обращении на основании заключения профильного специалиста направляет документы пациента в комиссию по высокотехнологичным медицинским услугам (далее - Комиссия ВТМУ).
Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента информирует его о возможности альтернативного выбора организации здравоохранения, предоставляющей ВТМУ по соответствующему профилю.
14. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента направляет пакет документов пациента в бумажном или электронном виде в местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы (далее – УЗ) на рассмотрение Комиссии ВТМУ.
Комиссия ВТМУ создается руководителем УЗ из профильных специалистов при УЗ для решения вопроса направления пациента в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМУ.
15. Пакет документов, предоставляемый Комиссии ВТМУ, включает в себя:
1) копию документа, удостоверяющего личность пациента согласно пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 29 января 2013 года "О документах, удостоверяющих личность";
2) направление на госпитализацию в стационар, в дневной стационар, по форме 201/у, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697) (далее – Приказ № 907);

3) емдеуші дәрігердің, бөлімше меңгерушісінің немесе бас дәрігердің емдеу-профилактика ісі жөніндегі орынбасарының қолдарымен, сондай-ақ, денсаулық сақтау ұйымының мөрімен куәландырылған клиникалық диагнозды көрсете отырып, пациенттің амбулаториялық картасынан немесе стационарлық науқастың сырқатнамасынан алынған көшірме;
4) клиникалық-диагностикалық (зертханалық, аспаптық және функционалдық) зерттеулердің нәтижелері, бейінді мамандардың диагностика және емдеу бойынша клиникалық хаттамаларына сәйкес консультация.
16. № 907 бұйрықпен бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарына қосымшаға сәйкес электрондық форматта қалыптастырылған емдеуге жатқызуға жолдамасын пациент:
1) веб-порталдағы пайдаланушы кабинетінде;
2) ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымына емдеуге жатқызу кезінде қабылдау бөлімінде;
3) тіркелген орны бойынша денсаулық сақтау ұйымына сұрау салу бойынша алуға мүмкіндігі бар;
17. ЖТМҚ комиссиясы:
1) пациенттің құжаттарын келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күнінің ішінде ЖТМҚ комиссиясы сырттай қарайды;
2) ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымдарына пациентті жіберудің негізділігін анықтайды;
3) хаттама түрінде ресімделген шешімді қабылдайды.
18. ЖТМҚ комиссиясы оң шешім қабылдаған кезде ЖТМҚ комиссиясы өтінімді пациенттің құжаттар пакетін бекіте отырып Порталға тіркейді.
19. ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымы Порталда пациенттің құжаттарымен бірге келіп түскен емдеуге жатқызуға жолдаманы келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды және стационарға емдеуге жатқызу күнін белгілейді.
20. Пациенттің тіркелген орны бойынша денсаулық сақтау ұйымы Порталда жолдамадағы ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымы белгілеген емдеуге жатқызу күнін қарап, стационарға емдеуге жатқызу күні туралы пациентке бір жұмыс күні ішінде хабарлайды.
Пациентке ЖТМҚ ұсынатын ұйымға емдеуге жатқызу күні туралы:
1) ауызша хабарлама;
2) sms-хабарлама;
3) веб-порталындағы пайдаланушы кабинетінде электрондық хабарлама;
4) медициналық ақпараттық жүйелерде, сомымен қатар мобилдік қосымшалар арқылы хабарлануы мүмкін.
21. Пациент денсаулық сақтау ұйымында стационарлық ем қабылдаған жағдайда, пациентке ЖТМҚ көрсету туралы медициналық көрсетілімдер болған кезде емдеуші дәрігер бөлімше меңгерушісімен бірге/осы денсаулық сақтау ұйымы бас дәрігерінің емдеу ісі жөніндегі орынбасарымен бірлесіп стационарлық науқастың медициналық картасының көшірмесін электрондық поштамен (сканерленген түрде) ЖТМҚ комиссиясының қарауына жібереді.
Денсаулық сақтау ұйымында жатқан пациентке ЖТМҚ көрсету туралы оң шешім қабылданған кезде ЖТМҚ комиссиясы жолдаманы Порталда тіркейді.

3) выписку медицинской карты амбулаторного пациента или медицинской карты стационарного больного с указанием клинического диагноза, заверенную подписями лечащего врача, заведующего отделением и заместителя главного врача по лечебно-профилактической работе, а также печатью организации здравоохранения;
4) результаты клинико-диагностических (лабораторные, инструментальные и функциональные) исследований, консультации профильных специалистов согласно клинических протоколов диагностики и лечения.
16. Направление на госпитализацию, сформированное в электронном формате, согласно приложению к формам первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденного Приказом № 907, пациент имеет возможность получить:
1) в кабинете пользователя на веб-портале;
2) в приемном покое при госпитализации в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМУ;
3) по запросу в организации здравоохранения по месту прикрепления.
17. Комиссия ВТМУ:
1) рассматривает пакет документов пациента заочно, в течение двух рабочих дней с момента поступления;
2) определяет обоснованность направления пациента в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМУ;
3) принимает решение, оформляемое в виде протокола.
18. При принятии положительного решения Комиссия ВТМУ регистрирует направление на госпитализацию в Портале с прикреплением пакета документов пациента.
19. Организация здравоохранения, предоставляющая ВТМУ, в Портале рассматривает поступившее направление на госпитализацию с документами пациента в течение двух рабочих дней с момента поступления и определяет дату госпитализации в стационар.
20. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента просматривает в Портале дату госпитализации в направлении, установленную организацией здравоохранения, предоставляющей ВТМУ и в течение одного рабочего дня информирует пациента о дате госпитализации в стационар.
Информирование пациента о дате госпитализации в организацию, предоставляющую ВТМУ, возможно путем:
1) устного оповещения;
2) sms-оповещения;
3) электронного оповещения в кабинете пользователя;
4) в медицинских информационных системах, в том числе с использованием мобильных приложений.
21. В случае нахождения пациента на стационарном лечении в организации здравоохранения, при наличии медицинских показаний для оказания пациенту ВТМУ, лечащий врач совместно с заведующим отделением/заместителем главного врача по лечебной работе данной организации здравоохранения, направляет электронной почтой (сканированную форму) выписку из медицинской карты стационарного больного на рассмотрение Комиссии ВТМУ.
При принятии положительного решения об оказании ВТМУ пациенту, находящемуся в организации здравоохранения, Комиссия ВТМУ регистрирует направление в Портале.

22. ЖТМҚ көрсету аяқталғаннан кейін ЖТМҚ орындаған денсаулық сақтау ұйымы пациенттің тіркелген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымына, одан әрі емдеу-қадағалау ұсынымдарымен пациенттің көшірме эпикризін, сондай-ақ бірлескен тиімділік мониторингінің жоспарын жібереді.
23. Пациенттің тіркелген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы ЖТМҚ ұсынғаннан кейінгі пациенттің жай-күйіне динамикалық бақылау жүргізеді (жүргізілген операциядан кейін бір жылдың ішінде асқынулар, мүгедектік, тірі қалу, өлім) және келесі есепті жылдың бірінші тоқсанында ДСБ-ға есеп береді.
24. Тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау түріндегі ЖТМҚ-ны жүргізгеннен кейін "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 88-бабы 1-тармағының 2)-тармақшасына сәйкес тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттаудан кейін жергілікті атқарушы органдар пациенттерді дәрілік заттармен қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асырады.
Жоғары технологиялық
медициналық көрсетілетін
қызметтерді ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
нысан
____________ жылға жоғары технологиялық медициналық қызметтерді (бұдан әрі - ЖТМҚ) ұсынуға денсаулық сақтау ұйымдарының сәйкестігіне өтінім
Денсаулық сақтау ұйымы ____________________________________________________
(толық заңды атауы)
ЖТМҚ ұсынуға рұқсат беруді сұрайды:
Коды
ЖТМҚ түрі
Кадрлар туралы мәліметтер
Медициналық бұйымдар туралы мәліметтер
Жоспарланған ЖТМҚ көлемі
Ескертпе:
1. Осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес ЖТМҚ ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымы толтырады.
2. Алғаш рет ЖТМҚ ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйым "Жоспарланған ЖТМҚ көлемі" деген бағанды толтырмайды.
Жоғары технологиялық
медициналық көрсетілетін
қызметтерді ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Жоғары технологиялық медициналық қызметтерді ұсынатын денсаулық сақтау ұйымдарының сипаттамасы
Коды
Түрлердің атауы
Кадрлар
Медициналық бұйымдар

22. По окончании оказания ВТМУ, организация здравоохранения, выполнившая ВТМУ, направляет в организацию здравоохранения по месту прикрепления пациента выписной эпикриз пациента с рекомендациями дальнейшего ведения, в том числе с планом совместного динамического наблюдения эффективности проведенной ВТМУ.
23. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента проводит динамическое наблюдение состояния пациента после оказания ВТМУ (наличие осложнений, инвалидность, выживаемость в течение одного года после проведенной операции, летальные исходы) и в первом квартале следующего за отчетным года предоставляет отчет в УЗ.
24. После проведения ВТМУ в виде трансплантации тканей (части тканей) или органов (части органов) местные исполнительные органы реализуют мероприятия по обеспечению лекарственными средствами пациентов после трансплантации тканей (части тканей) или органов (части органов) согласно подпункту 2) пункта 1 статьи 88 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
Приложение 1
к Правилам предоставления
высокотехнологичных медицинских услуг
форма
Заявка на соответствие организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичных медицинских услуг (далее – ВТМУ) на _______ год
Организация здравоохранения ____________________________________________
(полное юридическое наименование)
Просит допустить к предоставлению ВТМУ:
Код
Вид ВТМУ
Сведения о кадрах
Сведения о медицинских изделиях
Планируемый объем ВТМУ
Примечание:
1. Заполняется организацией здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМУ, в соответствии с приложением 2 настоящих Правил.
2. Организация здравоохранения, претендующая на предоставление ВТМУ впервые, графу "Планируемый объем ВТМУ" не заполняет.
Приложение 2
к Правилам предоставления
высокотехнологичных медицинских услуг
форма
Описание организаций здравоохранения, предоставляющих высокотехнологичные медицинские услуги
Код
Название видов
Кадры
Медицинские изделия

1. Бірегей түрлері
Хирургиялық бейін
1.
00.93
Транспланттау үшін кадаврдан ағзаларды және/немесе тіндерді алу
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодиализ және гемодиасүзгілеу үшін аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-3,қышқыл-сілтілік күйдің анализаторы-1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
2.
02.93
Интракраниалдық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Функционалдық нейрохирургияға және биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтық"-тан "Краниотом".Магниттік-резонанстық томограф.Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор. Ультрадыбыстық диссектор.
3.
03.93
Арқалық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Наркоздық-тыныс алу аппараты. С-доғасы бар рентгендік мобильдік хирургиялық аппарат. Арқалық нейрохирургия үшін жиынтығы бар электротрепан. Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Арқалық нейрохирургия үшін нейрохирургиялық құралдар жиынтығы.
4.
33.5
Өкпені транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандықтары бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология мәселелері, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат.Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпенің перфузиясына арналған аппарат.
5.

1. Уникальные виды
Хирургический профиль
1.
00.93
Забор органа и/или ткани от кадавра для трансплантации
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по трансплантации органов в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,
аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 3, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
2.
02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Система для функциональной нейрохирургии и биопсии.
Наркозно-дыхательный аппарат.
"Краниотом" из "Набор для обработки костей".
Магнитно-резонансный томограф.
Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии.
Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов. Операционный коагулятор. Ультразвуковой диссектор.
3.
03.93
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Наркозно – дыхательный аппарат.
Аппарат мобильный рентгеновский хирургический с С-дугой.
Электротрепан с набором для спинальной нейрохирурии.
Магнитно-резонансный томограф.
Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов для спинальной нейрохирургии.
4.
33.5
Трансплантация легких
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации.
Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор
Инфузомат. Датчик чреспищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения.
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого.
5.

33.6
"Жүрек - өкпе" кешенін аралас транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандықтары бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология мәселелері, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, "жүрек-өкпе" кешенін транспланттау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде жұмыс өтілі кемінде 3 жыл, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодиализ және гемодиасүзгілеу үшін аппарат. Аортаішілік баллонды контрпульсатор үшін аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпе және жүректі exvіvo перфузиясына арналған аппарат.
6.
37.51
Жүректі транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодиализ және гемодиасүзгілеу үшін аппарат. Аортаішілік баллонды контрпульсатор үшін аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық жүректі exvіvo перфузиясына арналған аппарат.
7.

33.6
Комбинированная трансплантация комплекса "сердце – легкое"
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат специалиста по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", повышение квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации комплекса "сердце-легкое", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Операционный монитор. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого и сердца.
6.
37.51
Трансплантация сердца
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат специалиста по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского сердца.
7.

37.66
Имплантацияланатын қосалқы жүрек жүйесін енгізу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. NO (азот монооксиді) беруге арналған аппарат.
8.
41.06
Кіндік дің жасушаларын транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандықтары бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір орынды болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммуногистиохимиялық, молекулалық–генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеулерді, HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс. Діңдік жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар сепараторы және/немесе жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықтармен және ламинарлық шкафтармен (шарт негізінде мүмкін) жабдықталуы тиіс.
9.
41.10
Феталдық бағаналық жасушаларды транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі орынды болуы тиіс.
Діңдік жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі және/немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, діңдік жасушаларды бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммунофенотиптік, иммуногистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс.
10.

37.66
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения.
Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для подачи монооксида азота.
8.
41.06
Трансплантация пуповинных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия" (трансплантология), стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации гемопоэтических стволовых клеток не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (возможно на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или механический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (возможно на договорной основе).
9.
41.10
Трансплантация фетальных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам клеточной терапии или клеточной трансплантации или клеточной технологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток и/или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток – ламинарный шкаф, CO2 – инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (возможно на договорной основе).
10.

50.52
Кадаврдан бауырды транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология, кадаврадан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Байпас – қанайналымды тексеру аппараты. Молекулалық-адсорбциялаушы айналмалы жүйе. Гемодиализге және гемодиасүзгілеуге арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, С-доға рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік күйдің анализаторы-1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
11.
52.80
Ұйқыбезін транспланттау, нақтыланбаған
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Гемодиализге және гемодиасүзгілеуге арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік күйдің анализаторы-1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
12.

50.52
Трансплантация печени от кадавра
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, моно- и биполярный электрокоагулятор - 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, рентгенологический аппарат С-дуга -1, гармонический ультразвуковой скальпель -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
11.
52.80
Трансплантация поджелудочной железы, неуточненная
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации поджелудочной железы в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,
аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, моно- и биполярный электрокоагулятор - 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, гармонический ультразвуковой скальпель -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
12.

55.62
Кадаврдан бүйректі транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Гемодиализге және гемодиасүзгілеуге арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2,
микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік күйдің анализаторы-1.
13.
99.791
Қанның гематопоэздік дің жасушаларын дайындау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталған бір-екі орындық палатаның болуы,жасанды желдету аппаратымен пациенттің мониторларымен жарақтандырылған. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша мүмкін) жабдықталуы тиіс.
Терапиялық бейін
14.
92.247
Сызықтық үдеткіште фотондарды қолдану арқылы қашықтықтан сәулелік терапия
Штатта "Сәулелік терапия" (радиациялық онкология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелік терапияның жоғары технологиялық тәсілдері мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Физика немесе жоғары техникалық білімді, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, ұзындық үдеткіштермен кемінде 2 жыл (циклдық) жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Спиральді және гентридің тіркелген бұрыштары режимдерінде емдеу мүмкіндігімен, сәулелік терапияға арналған томотерапиялық жүйесі, қозғалмайтын сақиналы (айналмалы) гентрипорталмен, 6 MV моноэнергетикалық ұзындық үдеткішпен, алғашқы коллимация жүйесімен, бинарлы мультижапырақты коллиматормен, сәулеленудің веерлік шоғырын беруімен, визуализацияға арналған мегавольтты компьютерлік- томографиялық жоғары шешімді детекторлық жүйесімен, жоспарлаудың дозиметрлік жүйесімен, позиционерлеудің бақылау панельдерімен, лазерлі позиционерлеу жүйесімен, жоғары сипатты процедуралар кушеткаларымен жабдықталған. Жоспарлаудың, емдеудің қоса орнатылған, толық интегрирленген жүйесі. Иммобилиздеуші бейімдеу кешені, вакуумдық матрастар насосы; басқа, бас пен мойынға және денеге киетін термоплас тикалық маскалар.
Термопластикалық маскалар үшін су ванналары. Дозиметриялық құрал-жабдықтың стандартты жиынтығы.

55.62
Трансплантация почки от кадавра
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации почки в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2,  набор инструментов микрохирургический – 2,  набор инструментов сосудистый -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1.
13.
99.791
Заготовка стволовых гематопоэтических клеток крови
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие одно – двух местных палат оборудованной гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха, оснащенных аппаратом искусственной вентиляции легких и мониторами пациента. Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (возможно по договору на оказание услуг).
Терапевтический профиль
14.
92.247
Дистанционная лучевая терапия с использованием фотонов на линейном ускорителе
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с линейными (циклическими) ускорителями не менее 2 лет.
Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Томотерапевтическая система для лучевой терапии, с возможностью лечения в спиральном режиме и при фиксированных углах гентри, оснащенная неподвижным кольцевым гентри-порталом, 6 мегавольтным моноэнергетическим линейным ускорителем, системой первичной коллимации, бинарным мультилепестковым коллиматором, подачей веерного пучка излучения, системой визуализации с детекторной системой мегавольтной компьютерной томографии высокого разрешения, дозиметрической системой планирования, панелями контроля позиционирования, системой позиционирования лазера, процедурной кушеткой с высокими характеристиками. Встроенная, полностью интегрированная система планирования и лечения. Набор иммобилизирующих приспособлений, насос для вакуумных матрасов. Вакумный матрас, термопластические маски для головы, головы-шеи и туловища. Водяные ванны для термопластических масок. Стандартный набор дозиметрического оборудования.

2. Негізгі түрлері
Хирургиялық бейін
15.
00.50
Жалпы жүйенің дефибрилляторын ескертусіз бивентрикулярлық электрокардиостимуляторды импланттау (CRT-P)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
16.
00.51
Жалпы жүйенің бивентрикулярлық дефибрилляторын импланттау (CRT-D)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілік арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
17.
00.65
Стенттерді бассүйекішілік артерияларға тері арқылы импланттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі болуы, эндоваскулярлық нейрохирургия мәселелері бойынша кемінде 432 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Ангиографы бар рентген-операция бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
18.
01.53
Эпилепсия кезінде мидың лобэктомиясы
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Интраоперациялық электроэнцефалограф. Миға араласу үшін хирургиялық навигациялық құрылғы. Операциялық нейрохирургиялық микроскоп. Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтық"-тан "Краниотом". Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор. Ультрадыбыстық диссектор.
19.

2. Основные виды
Хирургический профиль
15.
00.50
Имплантация бивентрикулярного электрокардиостимулятора без упоминания дефибрилляции системы в целом (CRT-P)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
16.
00.51
Имплантация бивентрикулярного дефибриллятора системы в целом(CRT-D)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
17.
00.65
Чрезкожная имплантация стентов во внутричерепные артерии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом, Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Магнитно-резонансный томограф. Компьютерный томограф.
18.
01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Интраоперационный электроэнцефалограф. Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге. Операционный нейрохирургический микроскоп. Система для функциональной нейрохирургии и биопсии. Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов. Операционный коагулятор. Ультразвуковой диссектор.
19.

03.7992
Негіздемелік стереотаксиялық жүйені қолданумен операция
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтық"-тан "Краниотом". Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф.
20.
03.7993
Стереотаксиялық жүйені қолданумен ми нейростимуляторын импланттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтық"-тан "Краниотом". Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф.
21.
35.05
Аорталық қақпақшаны эндоваскулярлық ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
22.
35.11
Ауыстырмай аорталық қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат.
Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
23.

03.7992
Операции с применением рамочной стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Система для функциональной нейрохирургии и биопсии.
Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф.
20.
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для функциональной нейрохирургии и биопсии.
Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф.
21.
35.05
Эндоваскулярная замена аортального клапана
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
22.
35.11
Открытая вальвулопластика аортального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
23.

35.12
Ауыстырмай митралдық қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
24.
35.121
Митралдық тесік стенозының баллондық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Уақытша электрокардиостимулятор. Бифаздық дефибрилятор. Аортаішілік балонды контрпульсатор. Пульс жиілігінің датчигі бар эхокардиография.
25.
35.14
Ауыстырмай үшжармалы қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
26.
35.21
Аорталық қақпақшаны тіндік транспланттаумен ашық және басқаша ауыстыру

35.12
Открытая вальвулопластика митрального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
24.
35.121
Баллонная вальвулопластика стеноза митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Электрокардиостимулятор временный. Бифазный дефибрилятор. Внутриаортальный балонный контрпульсатор. Эхокардиография с датчиком частоты пульса.
25.
35.14
Открытая вальвулопластика трехстворчатого клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
26.
35.21
Открытая и другая замена аортального клапана тканевым трансплантатом

Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Хирургиялық электрокоагулятор. Өңеш арқылы бергіш. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Мониторингі бар 0,5 кг-дан пациенттерге арналған наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
27.
35.23
Тіндік транспланттаумен митралдық қақпақшаны ашық және басқаша ауыстыру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
28.
35.33
Аннулопластика
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
29.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Датчик чрезпищеводный. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический.
Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для пациентов от 0,5 кг с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
27.
35.23
Открытая и другая замена митрального клапана тканевым трансплантатом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения.
Наркозно-дыхательный аппарат.
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
28.
35.33
Аннулопластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации.
Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для пациентов от 0,5 кг с мониторингом.
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
29.

35.55
Протездеу арқылы қарыншааралық қалқаншаның ақауын жабық әдіспен жою
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
30.
35.82
Өкпе веналарының аномалдық қосылысын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
31.
35.83
Артериялық діңді толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
32.

35.55
Устранение дефекта межжелудочковой перегородки путем протезирования, закрытым методом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор.
Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
30.
35.82
Полное восстановление аномального соединения легочных вен
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
31.
35.83
Полное восстановление артериального ствола
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения.
Наркозно-дыхательный аппарат.
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
32.

35.84
Басқа айдарларда жіктелмеген ірі тамырлардың транспозициясын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
33.
35.91
Веналық ағудың жүрекшеаралық транспозициясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
34.
35.9900
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып жүрек қақпақшаларын протездеу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Радиожиілік абляциялы генератор.
35.

35.84
Полное восстановление транспозиции магистральных сосудов, не классифицируемое в других рубриках
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации.
Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения.
Наркозно-дыхательный аппарат.
33.
35.91
Межпредсердная транспозиция венозного оттока
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации.
Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
34.
35.9900
Протезирование клапанов сердца с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Генератор радиочастотной абляции.
35.

35.991
Митралдық тесікті клиптеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
36.
36.1000
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып аортокоронарлық шунттау
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Радиожиілік абляциялы генератор.
37.
36.16
Қос ішкі маммарлық-коронарлық шунттау
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
38.
37.32
Жүрек аневризмасын кесу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
39.

35.991
Клипирование митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
36.
36.1000
Аортокоронарное шунтирование с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения.
Наркозно-дыхательный аппарат.
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Генератор радиочастотной абляции.
37.
36.16
Двойное внутреннее маммарно-коронарное шунтирование
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения.
Наркозно-дыхательный аппарат.
38.
37.32
Иссечение аневризмы сердца
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации.
Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
39.

37.35
Парциалдық вентрикулоэктомия
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
40.
37.36
Жүрекшенің сол жақ құлақшасын кесу, деструкциялау және алып тастау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Жүрекішілік және/немесе өңеш арқылы бергішпен эхокардиография.
41.
37.76
Трансвеналық атриалдық және/немесе вентрикулярлық электродты (электродтарды) ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
42.
37.94
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды импланттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
43.

37.35
Парциальная вентрикулэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
40.
37.36
Иссечение, деструкция или удаление левого ушка предсердия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, ЭХОКГ с внутрисердечной и/или чрезпищеводным датчиком.
41.
37.76
Замена трансфенозного атриального и\или вентрикулярного электрода (электродов)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
42.
37.94
Имплантация автоматического кардиовертера/дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
43.

37.941
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды, жалпы жүйені ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
44.
37.96
Автоматты кардиовертердің/дефибриллятордың тек импульстарының генераторын ғана импланттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, аритмология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс жасауға рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
45.
38.12
Бастың және мойынның басқа артерияларының эндартерэктомиясы
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Қантамырлық хирургияға арналған жеке операция жасау бөлмесі. Ми қанайналымының мониторингі.Церебралдық оксиметр немесе транскраниалдық допплер.
46.
38.34
Анастомозбен қолқаның резекциясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, ашық жүректе жылына кемінде 100 операция жасау тәжірибесінің, немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)", мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
47.

37.941
Замена автоматического кардиовертера/дефибриллятора, системы в целом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
44.
37.96
Имплантация только генератора импульсов автоматического кардиовертера/дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, опыт имплантации электрокардиостимулятора не менее 30, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
45.
38.12
Эндартериоэктомия других артерий головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Мониторинг кровообращения мозга. Церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
46.
38.34
Резекция аорты с анастомозом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 100 в год или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
47.

38.341
Аорта доғасының үзілісін түзету
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
48.
39.28
Экстра - интракраниалдық васкулярлық шунттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Ангиографы бар рентген-операция жасау бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Операциялық микроскоп. Аксессуарлары бар операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Тамырлы нейрохирургияға арналған микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор.
49.
39.591
Аорта-өкпе саңылауының пластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор.Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепе-теңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты.
50.
39.72
Бас пен мойынның тамырларын эндоваскулярлық (жаппай) эмболиялау немесе окклюзиялау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенхирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, эндоваскулярлық нейрохирургия бойынша кемінде 432 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Ангиографы бар рентген-операция жасау бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
51.

38.341
Коррекция перерыва дуги аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения.
Наркозно-дыхательный аппарат.
48.
39.28
Экстра-интракраниальное васкулярное шунтирование
Наличие сертификата по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Операционный микроскоп. Операционный стол с аксессуарами. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов для сосудистой нейрохирургии. Операционный коагулятор.
49.
39.591
Пластика аорто-легочного окна
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор.Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
50.
39.72
Эндоваскулярная (тотальная) эмболизация или окклюзия сосудов головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)" или "Ангиохирургия) (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов.
Дуплексный сканер.
Рентген-операционная с ангиографом, интраоперационный мониторинг гемодинамики.
Наркозно-дыхательный аппарат.
Магнитно-резонансный томограф.
Компьютерный томограф.
51.

39.73
Кеуде аортасына протезді эндоваскулярлық имплантанттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
52.
39.731
Аорта коарктациясын стенттеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Дуплекстік сканер. Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Қан реинфузиясына арналған аппарат.
53.
41.01
Сүйек кемігінің мезенхималдық дің жасушаларын транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі орынды болуы тиіс.
Діңдік жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, діңдік жасушаларды бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс.
Зертхана цитологиялық, иммунофенотиптік, иммуногистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс.
54.
41.04
Аутологиялық гемопоэтикалық бағаналық жасушаларды тазартусыз транспланттау

39.73
Эндоваскулярная имплантация протеза в грудную аорту
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
52.
39.731
Стентирование коарктации аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или
"Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД. Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
Аппарат для реинфузии крови.
53.
41.01
Трансплантация мезенхимальных стволовых клеток костного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток – ламинарный шкаф, CO2 – инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (возможно на договорной основе).
53.
41.04
Трансплантация аутологичных гем
опоэтических стволовых клеток без очистки

Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір орынды болуы тиіс. Емшара бөлмесі цитостатиктерді ерітуге арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммунофенотиптік, иммуногистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде мүмкін) жарақтандырылуы тиіс.
55.

Наличие сертификата по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом. Процедурная должна быть оснащена ламинарным шкафом для разведения цитостатиков. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологически, микробиологические исследования, HLA типирование (возможно на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (возможно на договорной основе).
55.

41.05
Аллогендік гемопоэтикалық бағаналық жасушаларды тазартусыз транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс. Палаталар бір орынды, тәуліктік постпен болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2, пациент мониторымен, газдар келтіірілген консольдермен жарақтандырылу тиіс. Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде мүмкін) жарақтандырылуы тиіс.
56.

41.05
Трансплантация аллогенных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие сертификата по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха. Палаты должны быть одноместные с отдельным круглосуточным постом. Палаты должны быть оснащены инфузоматами не менее 2 на 1 койку, минимум 2 аппарата искусственной вентиляции легких, монитор пациента, консоли с подведенными газами. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (возможно на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (возможно на договорной основе).
56.

50.59
Бауырды басқа транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның, трансплантология, кадаврдан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Байпас – қанайналымды тексеру аппараты. Молекулалық-адсорбциялаушы айналмалы жүйе. Гемодиализге және гемодиасүзгілеуге арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1,
өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2,
микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, С-доға рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жаракеңейткіш) - 2,
пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1,
қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік күйдің анализаторы-1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
57.
52.53
Радикалдық субтоталдық панкреатэктомия
Штатта "Жалпы хирургия (абдоминалдық хирургия)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, бейін бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Үлкен хирургиялық жиынтық.
Қантамырлық хирургиялық жиынтық. Моно және биполярлық электрокоагулятор. Монофиламенттік тігу жабдықтар.
58.
55.5016
Тромбэктомиямен түбегейлі нефрэктомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, қантамырлық хирургия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат, онкоурология бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Штатта "Ангиохирургия (ересектер, балалар)" маманның немесе ангиохирургия бойынша емдеу қызметтерін көрсету үшін шарттың болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты
Наркоздық аппарат.
Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы.
Шприцтік инжекторы бар компьютерлік томография немесе магниттік-резонанстық томография.
УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана.
Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық.
Қантамырлық хирургиялық жиынтық.
59.

50.59
Другая трансплантация печени
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером - не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1, аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый -2, рентгенологический аппарат С-дуга -1, гармонический ультразвуковой скальпель -2, стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая -1, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом -2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1.
Моно- и биполярный электрокоагулятор – 2.
57.
52.53
Радикальная субтотальная панкреатэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия (абдоминальная хирургия)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная хирургия), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор. Моно и биполярный электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы.
58.
55.5016
Радикальная нефрэктомия с тромбэктомией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой хирургии не менее 108 часов, вопросам онкоурологии не менее 108 часов. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анхиохирургия (взрослая,детская)" либо наличие договора на оказание лечебных услуг по ангиохирургии.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат для допплерографии. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
59.

56.7404
Блохин бойынша қосымша антирефлюксті механизмі бар Политано-Летбеттердің модификацияланған әдісі бойынша уретероцистонеостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты
Наркоздық аппарат.
Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы.
Шприцтік инжекторы бар компьютерлік томография немесе магниттік-резонанстық томография.
УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана.
Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық.
Қантамырлық хирургиялық жиынтық.
60.

56.7404
Уретроцистонеостомия по модифицированному методу Политано-Летбеттера с дополнительным антирефлюксным механизмом по Блохину
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
60.

63.8301
Обструкциялық азошәует кезіндегі микрохирургиялық инвагинациондық вазоэпидидимостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, гениталдық хирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Микрохирургиялық құралдар жиынтығы. Үлкен жиынтықтағы хирургиялық аспаптар жиынтығы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жоғары жиіліктік электрокоагулятор.
61.
78.191
Кезеңдік түзетуді қажет ететін жамбас сүйектеріне сыртқы бекітуші құрылғыны пайдалану

63.8301
Микрохирургическая инвагинационная вазоэпидидимостомия при обструктивной азооспермии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам генитальной хирургии не менее 216 часов за последние 5 лет.
Микрохирургический набор инструментов. Набор инструментов хирургический большой в комплекте. Наркозно-дыхательный аппарат. Высокочастотный электрокоагулятор.
61
78.191
Применение внешнего фиксирующего устройства на кости таза, требующих этапной коррекции
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)",

Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалық
түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық
үстелінің травматологиялық және
ортопедиялық қосалқы бөлігі.
62.
81.041
Ішкі транспедикулярлық жүйе мен кейдждердің фиксациясы арқылы кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалық
түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
63.

стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель).
Рентген-негативный универсальный операционный стол с приставкой для травматологии и ортопедии.
62.
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель).
Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Инструменты для установки кейджа.
Бинокулярная лупа.
63.

81.042
Эндокорректор фиксациясы арқылы кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалық
түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
64.
81.062
Эндокорректордың ішкі фиксациясы арқылы бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалық
түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен
және аралармен дрель).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
65.

81.042
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель).
Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа.
64.
81.062
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Бинокулярная лупа.
65.

81.073
Эндокорректордың ішкі фиксациясы арқылы бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйір көлденең қол жеткізу, дискіні протездеу
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жыла біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Электрондық-оптикалық
түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен
және аралармен дрель).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
66.

81.073
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Бинокулярная лупа.
66.

81.53
Сан-жамбас буынының ауыстырылуын тексеру, нақтыланбаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарды эндопротездеу бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 60 операция болу керек.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.
67.

81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 60 операций в год за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционныйо рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
67.

81.55
Тізе буынының ауыстырылуын тексеру, нақтыланбаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарды эндопротездеу бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 30 операция болу керек.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Сүйек банкі.
68.

81.55
Ревизия замены коленного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 30 операций в год за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
68.

81.9610
Сүйек ісігі кезінде буындарды және/немесе сүйекті ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, онколог консультанттың, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, тірек-қимыл аппараты ісіктері мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Компьютерлік немесе магниттік-резонанстық томограф.
Ірі буындарды эндопротездеу бойынша операция жүргізуге арналған құрылғылар. Микрохирургиялық жиынтық. Онкологиялық эндопротездер. Операциялық рентген қондырғы.
69.

81.9610
Замена сустава и/или кости при опухоли костей
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", наличие консультанта онколога. Стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам опухолей опорно-двигательного аппарата не менее 216 часов.
Компьютерный или магнитно-резонансный томограф. Инструментарий для проведения операций по эндопротезированию крупных суставов. Микрохирургический набор. Онкологические эндопротезы. Операционная рентгенустановка.
69.

86.66
Теріні аллотранспланттау
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, комбустология бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Фибробластар мәдениетінің диплоидті тері жасушаларының аллогенді суспензиясы.
Акушериялық-гинекологиялық бейін
70.

86.66
Аллотрансплантация кожи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по комбустиологии в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Суспензия аллогенных клеток кожи – диплоидной культуры фибробластов.
Акушерско-гинекологический профиль
70.

*69.921
Классикалық экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзақ хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің, андрология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
71.
69.922*
Классикалық экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселелері бойынша соңғы 3 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, андрология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп.
Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
72.
69.923*
АЖСИИ (аналық жасушаға сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасай отырып, экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзын хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, андрология мәселесі бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп.
Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
73.

69.921*
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
71.
69.922*
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышениеи квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
72.
69.923*
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
73.

69.924*
АЖСИИ (аналық жасушаға сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасай отырып экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің, андрология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп.
Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
Педиатриялық бейін
74.

69.924*
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
Педиатрический профиль
74.

20.95
Электромагниттік есту аппаратын импланттау
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 10 жыл жұмыс өтілінің, отохирургия және кохлеарлы имплантация мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Кохлеарлы имплантты жөнге салу бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. "Оториноларингология" (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Операциялық микроскоп.
Тимпаналдық хирургиялық жиынтық. Кохлеарлы имплант. Бормашина. Кохлеарлы имплантты іске және жөнге салу бағдарламасы бар ноутбук.
Терапиялық бейін
75.
39.65
Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына кемінде 50 операция жасау тәжірибесінің, көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат.Өңеш арқылы бергіш. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді анықтаумен қышқыл-негізгі тепетеңдік талдағышы. Хирургиялық аспиратор (сору). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембраналық оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
76.

20.95
Имплантация электромагнитного слухового аппарата**
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам отохирургии и кохлеарной имплантации. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)" с наличием повышения квалификации по настройке кохлеарного импланта.
Микроскоп. Тимпанальный хирургический набор. Кохлеарный имплант. Бормашина. Ноутбук с программой для подключения и настройки кохлеарного импланта.
Терапевтический профиль
75.
39.65
Экстракорпоральная мембранная оксигенация
1. Для кардиохирургического профиля: наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов, свидетельство о повышении квалификации по циклу "Экстракорпоральная мембранная оксигенация"
2. Для других профилей: наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности
"Анестезиология и реаниматология (перфузиология, токсикология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по перфузиологии в объеме не менее 54 часа, свидетельство о повышении квалификации по циклу "Экстракорпоральная мембранная оксигенация".
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор.
Инфузомат. Датчик чрезпищеводный.
Электрокоагулятор хирургический.
Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
Аппарат для афферентной гемокоррекции.
76.

92.201
Қуықасты безі обырының жоғары мөлшердегі брахитерапиясы
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттырудың болуы. Физика немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) жоғары білімді маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Онкология" және "Урология және андрология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Брахитерапевтік жоғары мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламаны қамтамасыз ету. Брахитерапияға арналған стабилизатор, бекіту құрылғысымен степпер, ультра дыбыс датчигі, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қосып алатын жабдықтар. Құрылғылармен ультрадыбыстық аппарат (брахитерапияға арналған бағдарламалық қамту, бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу болу тиіс). Операциялық бөлме стерильді қорғалу керек, операциялық стол алмалы құрылғы жиынтықтармен болу тиіс. Брахитерапия инесі диаметрі 18 Ch болу керек. Брахитерапияға арналған баллон бір реттік. Брахитерапияға арналған аппарат 192 ирридия көзімен. Қосымша жабдықтар: дизиметр жиынтығы. Халат. Рентген қорғаушы жабық, қорғасынды эквиваленті 0,5 мм Pb алдынан және 0,25 мм Pb артынан. Рентген қорғаушы жағасы 0,35 мм. Рентген қорғаушы бас киімі 0,35 мм Pb, рентген қорғаушы қолғап 0,25мм.
77.

92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокодозной брахитерапии не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и/или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.
Программное обеспечение для брахитерапевтических высокодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон.
Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Игла для брахитерапии диаметром 18 Ch. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади.
Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb. брахитерапии.
Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади.
Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
77.

92.202
Қуықасты безінің оқшауланған обырының интерстициалдық сәулелік терапиясы (брахитерапия)
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, интерстициалдық сәулелі терапия (брахитерапия) тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Физика немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары білімді маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Онкология" және "урология және андрология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Брахитерапевтік төмен мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламаны қамтамасыз ету. Брахитерапияға стабилизатор, бекіту құрылғысымен степпер, ультра дыбыс датчигі, позициянирлеу жүйесін, шаблонды қосып алатын құрылғыларына арналған жабдық. Құрылғылармен ультрадыбыстық аппарат (брахитерапияға арналған бағдарламалық қамту, бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу болу тиіс). Операциялық бөлме стерильді қорғалу керек, операциялық стол алмалы құрылғы жиынтықтармен болу тиіс. Имплантаушы дәннің радиактивті сәуле шығару көздері йод-125. Брахитерапия инесі парафинирленген және парафинирленбеген. Брахитерапияға арналған баллон бір реттік. Қосымша жабдықтар: дизиметр жиынтығы. Халат. Рентген қорғаушы жабық, қорғасынды эквиваленті 0,5 мм Pb алдынан және 0,25 мм Pb артынан. Рентген қорғаушы жағасы 0,35 мм.Рентген қорғаушы бас киімі 0,35 мм Pb, рентген қорғаушы қолғап 0,25 мм Pb.
78.

92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам интерстициальной лучевой терапии (брахитерапии) не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.
Программное обеспечение для брахитерапевтических низкодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон.
Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии. с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Источники радиоактивного излучения -имплантируемые зерна йод-125. Игла для брахитерапии парафинированная и не парафинированная. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади.
Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
78.

92.291
Қалқанша безі ауруының радио-йод терапиясы
Штатта "Онкология" немесе "Эндокринология" немесе "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, ядролық медицина мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Физика бойынша немесе дозиметрия, радиациялық қауіпсіздік, ядролық физика бойынша маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар медициналық физик маманы. Радиохимиядан маманданудан өткен химия бойынша жоғары білімді инженер-радиохимик маманының, кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Медбикелік іс" мамандығы бойынша сертификаты бар, орта медициналық білімі бар, ядролық медицина бойынша (радионуклидтік терапия) маманданудан өткен, кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы.
Компьютерлік томографпен бірлескен бірфотонды эмиссиондық компьютерлік томография. Сұйық радиоактивтік қалдықтарды жинау және сақтау жүйесі. Радиофармпрепаратты жинақтауға арналған жиынтық. Дозиметрлік жабдықтың стандартты жиынтығы.
Ескертпе:
* - ТМККК шеңберінде жасанды ұрықтандыру қызметін көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын қосымша сипаттамалар:
1. денсаулық сақтау ұйымның жасанды ұрықтандыру саласындағы жұмыс ұзақтығы кемінде 3 жыл болуы тиіс;
2. жасанды ұрықтандырудың емдік циклдарының саны жылына кемінде 250 цикл болуы тиіс;
3. эмбриондарды алып жүруге жүкті болуы жиілігі – кемінде 33%;
4. алып жүру сандарындағы бала туу жиілігі – кемінде 25%.
** Кохлеарлық операцияға дейінгі және кейінгі міндетті оңалту жүргізу.
Жоғары технологиялы
медициналық көрсетілетін
қызметтерді ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Жоғары технологиялық медициналық қызметтерді ұсынуға денсаулық сақтау ұйымдарының сәйкестігіне/сәйкессіздігіне қорытынды
1. Денсаулық сақтау ұйымы __________________________________________________
(толық заңды атауы)
2. Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтердің атауы
__________________________________________________________________________
Өлшемдер
Сәйкестік
Сәйкессіздік
Сәйкессіздікті негіздемелеу
Қорытынды
Кадрлар
Медициналық бұйымдар
Жалпы қорытынды
Ескертпе:
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері толтырады.

92.291
Радио-йод терапия заболеваний щитовидной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Эндокринология" или "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам ядерной медицины, не менее 108 часов за последние 5 лет.
Медицинский физик – специалист с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии, радиационной безопасности, ядерной физике, с опытом работы не менее 3 лет. Инженер-радиохимик – специалист с высшим образованием по химии, прошедшего специализацию по радиохимии, с опытом работы не менее 3 лет. Наличие специалиста со средним медицинским образованием имеющего сертификат по специальности "Сестринское дело", прошедшего специализацию по ядерной медицине (радионуклидной терапии), с опытом работы не менее 3 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Однофотонный эмиссионный компьютерный томограф, совмещенный с компьютерным томографом. Система сбора и хранения жидких радиоактивных отходов. Набор для фасовки радиофармпрепарата. Стандартный набор дозиметрического оборудования.
Примечание:
*Дополнительные описания к организациям здравоохранения, оказывающим услуги искусственного оплодотворения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:
1. продолжительность работы организации здравоохранения в области искусственного оплодотворения не менее трех лет;
2. количество лечебных циклов искусственного оплодотворения не менее 300 циклов в год;
3. частота наступления беременности на перенос эмбрионов – не менее 33 %;
4. частота рождения детей на число переносов - не менее 25 %.
** Проведение до - и послекохлеарной реабилитации.
Приложение 3
к Правилам предоставления
высокотехнологичных медицинских услуг
форма
Заключение о соответствии организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичных медицинских услуг
1. Организация здравоохранения _________________________________________
(полное юридическое наименование)
2. Название оказываемого вида высокотехнологичных медицинских услуг
____________________________________________________________________________
Критерии
Соответствие
Несоответствие
Обоснование несоответствия
Заключение
Кадры
Медицинские изделия
Итоговое заключение:
Примечание:
Заполняется территориальным подразделением государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.