Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 55/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 3 мамырда № 18623 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 18 ақпандағы № 77 бұйрығымен
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 18.02.2020 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. "Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 112 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13457 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Қорғаныс-өнеркәсіп кешенін дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 55/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2019 года № 18623. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 18 февраля 2020 года № 77.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 18.02.2020 № 77 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 112 "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13457, опубликован 19 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту развития оборонно-промышленного комплекса Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жұмағалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
2019 жылғы "___" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2019 жылғы 24 сәуірдегі
№ 55/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары
Біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"___" _________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"__" ___________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"__" ___________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"__" ____________ 2019 года
Утверждены
приказом Министра цифрового
развития, оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 24 апреля 2019 года № 55/НҚ
Квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4

1. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімінің болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
қаруды, қару және (немесе) оның патрондарының негізгі (базалық) модельдеріне конструкторлық құжаттама әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы түріндегі ғылыми базаның болуы
нормативтік-техникалық құжаттар
құжаттың көшірмесі
4
қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан мамандандырылған өндірістік ғимаратты; сынақ зертханасын; жабдық пен стендіні, әзірленген қару мен патрондар жиынтықтарын сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойманы қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндірістік-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаның болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
лицензиар үй-жайларға меншік құқығының бар болуы туралы көрсететін мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
5

1. Для подвида деятельности по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
1
наличие высшего технического образования у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
2
наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
3
наличие научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов
нормативно-техническая документация
копия документа
4
наличие производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям расположенных в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное производственное здание;
испытательную лабораторию;
оборудование и стенд;
специально оборудованный склад для хранения разработанных комплектов оружия и патронов
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем
5

"Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, пайдалану шарттарына және оларға белгіленген талаптарға сәйкес келетін өлшеу құралдарының болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
6
ұйымның басшысы бекіткен жауынгерлік қол атыс қаруының тәжірибелік модельдері мен оның патрондарын қауіпсіз әзірлеу жөніндегі нұсқаулықтың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
7
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
8
қару мен оның патрондарын әзірлеуге жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың болуы
нормативті-техникалық құжаттама
құжаттың көшірмесі
9
күзет қызметі субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың болуы
"Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 19 қазандағы Заңымен орнатылған талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
10
үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру
үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шарты
құжаттың көшірмесі
2. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімінің болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
қару мен оның патрондарын жасау мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығы түріндегі ғылыми базаның болуы
нормативтік-техникалық құжаттар
құжаттың көшірмесі
4
қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан мамандандырылған өндірістік ғимаратты; көлік құралдарын, жабдықты, стендіні, сынақ зертханасын, бақылау-өлшеу аппаратурасын; белгіленген тәртіппен келісілген және бекітілген цехтардың қару мен оның патрондарын жасау жөніндегі жұмыс жобасын; бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, негізгі бөліктерді (ұңғыларды, бекітпелерді, барабандарды, жақтаушаларды, ұңғылық қораптарды) жасау бойынша механикалық өңдеу цехын (учаскесін), бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен өрт-күзет дабылдамалары құралдарымен жабдықталған оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, техникалық бекітілуі бойынша талаптарға жауап беретін жинақтау цехын;
дайын қаруды сақтауға арналған және өрт-күзет дабылдамалары құралдарымен жабдықталған мамандандырылған қоймаларды;
қару мен оның патрондарының негізгі бөліктерін жасау үдерісінде жарамсыз болғандарды сақтауға арналған ақау оқшаулағышын қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға құқығындағы өндірістік-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаның болуы.
Жекелеген оқшауланған үй-жайларда орналасқан, техникалық бекітілуі жөніндегі талаптарға жауап беретін патрондар өндірістік базасының аумағына мынадай талаптар қойылады:
оқшаулануы, қоршаудың болуы, тәулік бойы қарулы күзет, техникалық бекітілуі, өртке қарсы қауіпсіздігі, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
лицензиар үй-жайларға жеке меншік құқығының болуы туралы көрсететін мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
5
қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектілермен қару мен оның патрондарын жасау үшін ниеттер туралы хаттама немесе шарттың (келісімшарт) болуы
қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектілермен қару мен оның патрондарын жасау үшін ниеттер туралы хаттама немесе шарт (келісімшарт)
құжаттың көшірмесі
6
қару мен оның патрондарын жасауға жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың болуы
қару мен оның патрондарын жасауға жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың техникалық құжаттамасы
құжаттың көшірмесі
7
қауіпсіз жұмыс өндірісі жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттар, сондай-ақ бөлшектерді, жинақтау бірліктерін және дайын бұйымдарды, оларды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде есепке алу; кіріс пен шығысты (әзірлемелердің, бөлшектердің, құрамдас бөлшектердің нөмірлік есебі, сандық есебі, сандық немесе салмақтық есебі) есепке алу журналын жүргізу бойынша материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі құжаттардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
8
күзет қызметі субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың болуы

наличие средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям согласно Закону Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений"
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
6
наличие утвержденной руководителем организации инструкции по безопасной разработке опытных моделей боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
7
наличие журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
8
наличие тактико-технических характеристик, запланированных к разработке оружия и патронов к нему
нормативно-техническая документация
копия документа
9
наличие договора на охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности
договор на охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
10
Страхование ответственности по возмещению вреда третьим лицам
договор страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам
копия документа
2. Для подвида деятельности по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
1
наличие высшего технического образования у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
2
наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
3
наличие научной базы в виде комплекта нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему
нормативно-техническая документация
копия документа
4
наличие производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированные производственные здания, транспортные средства, оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цехов по производству оружия и патронов к нему; механообрабатывающий цех (участок) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок), размещаемый в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
сборочный цех, размещаемый в изолированных помещениях, оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации, отвечающих требованиям по технической укрепленности с обеспечением условий по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
специализированные склады для хранения готового оружия и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации;
изолятор брака для хранения выбракованных в процессе производства основных частей оружия и патронов к нему;
к территории производственной базы патронов, размещаемые в отдельных изолированных помещениях, отвечающих требованиям по технической укрепленности предъявляются следующие требования: изолированность, наличие ограждения, круглосуточной вооруженной охраны, технической укрепленности, противопожарной безопасности, расположение на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем
5
наличие протокола о намерениях или договора (контракта) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия
протокол о намерениях или договора (контракта) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия
копия документа
6
наличие тактико-технических характеристик, запланированных к производству оружия и патронов к нему
техническая документация тактико-технических характеристик, запланированных к производству оружия и патронов к нему
копия документа
7
наличие утвержденной руководителем организации инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения; ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей)
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
8
наличие договора на охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности

"Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 19 қазандағы Заңымен орнатылған талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
9
үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыруды
үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шарты
құжаттың көшірмесі
3. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімінің болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
қаруды жөндеу бойынша тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
қоршалған, оқшауланған, және мамандандырылған жөндеу-техникалық ғимаратты; сынақ зертханасын; арнайы жабдықталған қойманы; жүргізілген жөндеуден кейін өнімдері сақтау және оларға бақылау сынақтарын жүргізу үшін арнацы жабдықталған аумақты және үй-жайды; жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды; жабдық пен стендіні қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндірістік-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаның болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
лицензиар үй-жайларға меншік құқығының болуы туралы көрсететін мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
4

договор на охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
9
Страхование ответственности по возмещению вреда третьим лицам
договор страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам
копия документа
3. Для подвида деятельности по ремонту боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
1
Наличие высшего технического образования у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
2
наличие квалифицированных специалистов по ремонту оружия, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
3
наличие производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное ремонтно-техническое здание;
испытательную лабораторию;
специально оборудованный склад;
специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения контрольных испытаний продукции после произведенного ремонта;
служебное помещение для размещения работающего персонала
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем
4

"Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 19 қазандағы Заңымен орнатылған талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
4. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сатып алу және сату жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімінің болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарының келіп түсуін және оны сатуды есепке алу жөніндегі журналдың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
4
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын тасымалдау кезінде қарулы күзеттің болуы
"Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 19 қазандағы Заңымен орнатылған талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
5
1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың болуы
1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат
көрсетілген қызметті беруші рұқсат туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
Ескертпе: жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сату Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарына жүзеге асырады
Жауынгерлік қол атыс қаруы
мен оның патрондарын әзірлеу,
жасау, жөндеу, сату, сатып алу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін қойылатын біліктілік
талаптарына және оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттардың тізбесіне
қосымша
Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысаны

договор на охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
4. Для подвида деятельности по приобретению боевого ручного стрелкового оружия, патронов к нему и торговля ими
1
Наличие высшего технического образования у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
2
наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
3
наличие журнала по учету поступления и реализации боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
4
наличие вооруженной охраны при перевозке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
договор на охрану с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
5
наличие специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
сведения о разрешении услугодатель получает из соответствующих информационных систем
Примечание: реализация боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему осуществляется Вооруженным Силам, другим войскам и воинским формированиям, специальным государственным и правоохранительным органам
Приложение
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству,
ремонту, торговле, приобретению
боевого ручного стрелкового
оружия и патронов к нему и
перечень документов,
подтверждающих соответствие им
Форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления
деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле,
приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему

1. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________;
лауазымы ______________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні
______________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ____________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі _______________________________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні
______________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _______________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үй және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндірістік-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық база:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты _____________;
сынақ зертханасын ___________________;
әзірленген қару мен патрондардың жиынтығын сақтау үшін арнайы
жабдықталған қойма ___________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі
(орналасқан жері) ________________________________;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда шарттың нөмірі мен шартқа қол
қойылған күні ________________________;
шарт жасасылған ұйымның атауы _______________________________;
жабдықтың, стендінің, қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден метр арақашықтығы туралы ақпарат ______________;

1. Для подвида деятельности по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________________________________________;
3) производственно-технической базы, находящейся на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное производственное здание ____________________;
испытательную лабораторию _____________________________________;
специально оборудованный склад для хранения разработанных комплектов оружия и патронов ________________________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ____________________________________________________________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании ____________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор _________;
информация о наличии оборудования, стенда, ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ____________________________________________________________________;

4) "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, пайдалану шарттарына және оларға белгіленген талаптарға сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат _____________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні _____;
5) ұйымның басшысы бекіткен жауынгерлік қол атыс қаруының тәжірибелік модельдері мен оның патрондарын қауіпсіз әзірлеу жөніндегі нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекіткен жауынгерлік қол атыс қаруының тәжірибелік модельдері мен оның патрондарын қауіпсіз әзірлеу жөніндегі нұсқаулықтың болуы туралы ақпарат ______________________;
6) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың болуы туралы ақпарат ______________.
2. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысында немесе оның орынбасарында, оның ішінде оның филиалы басшысында немесе оның орынбасарында, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғада жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ___________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні __________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі _______________________________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні ______________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _______________;

4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям согласно Закону Республики Казахстан от
7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений":
информация о наличии средств измерений _______________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ____________________________________________________________________;
5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасной разработке опытных моделей боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасной разработке опытных моделей боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему _______________________________;
6) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий ________________________________________________.
2. Для подвида деятельности по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;

3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға жеке меншік құқығындағы өндірістік-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты; көлік құралдарын, жабдықты, стендіні, сынақ зертханасын, бақылау-өлшеу аппаратурасын __________;
белгіленген тәртіпте келісілген және бекітілген қару мен оның патрондарын жасау бойынша цехтардың жұмыс жобасын _________________;
бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен, оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, негізгі бөліктерді (ұңғыларды, бекітпелерді, барабандарды, жақтаушаларды, ұңғылық қораптарды) жасау бойынша механикалық өңдеу цехын (учаскесін) ____________________________________________________;
бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен, өрт-күзет дабылдамасы құралдарымен жабдықталған оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, техникалық бекітілуі бойынша талаптарға жауап беретін құрастыру цехын ____________;
дайын қаруды сақтауға арналған және өрт-күзет дабыл құралдарымен жабдықталған мамандандырылған қоймаларды _________________________;
қару мен оның патрондарының негізгі бөліктерін жасау процесінде ақаулы болғандарды сақтауға арналған ақау оқшаулағышын _______________;
жекелеген оқшауланған үй-жайларда орналасқан, техникалық бекітілуі жөніндегі талаптарға жауап беретін патрондар өндірістік базасының аумағына мынадай талаптар қойылады:
оқшаулануы, қоршаудың болуы, тәулік бойы қарулы күзет, техникалық бекітілуі, өртке қарсы қауіпсіздігі,
қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасуы ______________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күні ___________________;
шарт жасасылған ұйымның атауы _______________________________;
қоршауының, оқшаулаудың болуы туралы, тұрғын үй және өндірістік объектілерден метрдегі арақашықтық туралы ақпарат ______________;
4) қауіпсіз жұмыс өндірісі жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар, сондай-ақ оларды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде бөлшектерді, жинақтау бірліктерін және дайын бұйымдарды есепке алу; кіріс пен шығысты (әзірлемелердің, бөлшектердің, құрамдас бөлшектердің нөмірлік есебі, сандық есебі, сандық немесе салмақтық есебі) есепке алу журналын жүргізу бойынша материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі құжаттар:
ұйымның басшысы бекіткен қауіпсіз жұмыс өндірісі жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар, сондай-ақ оларды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде бөлшектерді, жинақтау бірліктерін және дайын бұйымдарды есепке алу; кіріс пен шығысты (әзірлемелердің, бөлшектердің, құрамдас бөлшектердің нөмірлік есебі, сандық есебі, сандық немесе салмақтық есебі) есепке алу журналын жүргізу бойынша материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі құжаттардың болуы туралы ақпарат __________________________.

3) производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированные производственные здания, транспортные средства, оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру _________________________________;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цехов по производству оружия и патронов к нему _______________;
механообрабатывающий цех (участок) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок), размещаемый в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц _______________________;
сборочный цех, размещаемый в изолированных помещениях, оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации, отвечающих требованиям по технической укрепленности с обеспечением условий по учету и сохранности деталей, сборочных единиц _______________________;
специализированные склады для хранения готового оружия и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации ______________;
изолятор брака для хранения выбракованных в процессе производства основных частей оружия и патронов к нему _______________;
к территории производственной базы патронов, размещаемые в отдельных изолированных помещениях, отвечающих требованиям по технической укрепленности предъявляются следующие требования:
изолированность, наличие ограждения, круглосуточной вооруженной охраны, технической укрепленности, противопожарной безопасности, расположение на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов _____________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании ____________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор _________;
4) утвержденной руководителем организации инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения; ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей):
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения; ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей) ____________________________________________________________.

3. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты _________________________________________;
лауазымы ______________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні ______________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________;
лауазымы _________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ____________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі _______________________________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні ______________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ___________________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндірістік-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған жөндеу-техникалық ғимаратты ____________;
сынақ зертханасын ____________;
арнайы жабдықталған қойманы _________________;
жүргізілген жөндеуден кейін өнімді сақтау және бақылау сынақтарын өткізу үшін арнайы жабдықталған аумақ пен үй-жайды ____________________;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды _____________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _________;
қоршауының, оқшаулағышының болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден метр арақашықтығы туралы ақпарат _______________________;
4) "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, пайдалану шарттарына және оларға белгіленген талаптарға сәйкес келетін өлшеу құралдарын:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________;
өлшеу құралын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні ______________________________________;

3. Для подвида деятельности по ремонту боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании _________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов по ремонту оружия, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании _________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _____;
3) производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное ремонтно-техническое здание ________________;
испытательную лабораторию _____________________________________;
специально оборудованный склад ________________________;
специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения контрольных испытаний продукции после произведенного ремонта _____________________________________________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала ______;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ______________________________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям согласно Закону Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений":
информация о наличии средств измерений _______________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ________;

5) ұйымның басшысы бекіткен жөндеу жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтарды:
ұйымның басшысы бекіткен жөндеу жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат _____________________;
6) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың болуы туралы ақпарат _______________;
7) арнайы жабдықтардың, керек-жарақтардың және стендтің:
арнайы, жабдықтардың, керек-жарақтардың және стендтің болуы туралы ақпарат ______________________________________.
4. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сату және сатып алу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________;
лауазымы ______________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні ______________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі _______________________________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні ______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ___________________;
3) жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарының келіп түсуін және оны сатуды есепке алу жөніндегі журналдың болуы:
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарының келіп түсуін және оны сатуды есепке алу жөніндегі журналдың болуы туралы ақпарат ______________________.

5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству ремонтных работ:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству ремонтных работ _____________;
6) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий ________________________________________________;
7) специального оборудования, приспособлений и стенда:
информация о наличии специального оборудования, приспособления и стенда ____________________________________________________________.
4. Для подвида деятельности по приобретению боевого ручного стрелкового оружия, патронов к нему и торговля ими наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
3) журнала по учету поступления и реализации боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему:
информация о наличии журнала по учету поступления и реализации боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему________________.