"Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 6 мамырдағы № ҚР ДСМ-65 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 мамырда № 18638 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 25 қарашадағы № ҚР ДСМ-205/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 32-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттары мен штат нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 238 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6173 болып тіркелген, 2010 жылғы 16 қазанда "Казахстанская правда" газетінің № 274-275 (26335-26336) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өңірлерді медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу нормативтерін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Өңірлердің медицина қызметкерлерімен қамтамасыз етілу нормативтері бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының үлгілік штаттары мен штат нормативтері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде осы бұйрықтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 мая 2019 года № ҚР ДСМ-65. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2019 года № 18638. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-205/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 25.11.2020 № ҚР ДСМ-205/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 32 Кодекса Республики Казахстан 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 238 "Об утверждении типовых штатов и штатных нормативов организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6173, опубликован 16 октября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 274-275 (26335-26336) следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении нормативов обеспеченности регионов медицинскими работниками.";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые нормативы обеспеченности регионов медицинскими работниками.";
Типовые штаты и штатные нормативы организаций здравоохранения, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Абишева О.А.

1 жалпы практика дәрігеріне 3
82
Терапиялық учаскенің мейіргері
1 учаскелік терапевтке 2
83
Педиатриялық учаскенің мейіргері
1 учаскелік педиатрға 2
Ескерту:
*Норматив ең төменгі болып табылады және 10 000 халыққа есептеледі.
**Аудандар, ауылдық округтер үшін медицина қызметкерлеріндегі қажеттілікті анықтау бірінші кезекте жүргізіледі.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АА – аудандық аурухана;
АЕ – аудандық емхана;
ДА – дәрігерлік амбулатория;
КБАА – көп бейінді ауданаралық аурухана;
МП – медициналық пункт;
МСАКО –медициналық-санитариялық алғашқы көмек орталығы;
ФАП – фельдшерлік-акушерлік пункт.

3 на 1 врача общей практики
82
Медицинская сестра терапевтического участка
2 на 1 участкового терапевта
83
Медицинская сестра педиатрического участка
2 на 1 участкового педиатра
Примечание:
* Норматив является минимальным и рассчитывается на 10 000 населения.
**Определение потребности в медицинских работниках для районов, сельских округов производится в первоочередном порядке.
Расшифровка аббревиатур:
РБ – районная больница;
РП – районная поликлиника;
ВА – врачебная амбулатория;
ММРБ – многопрофильная межрайонная больница;
МП – медицинский пункт;
ЦПМСП – центр первичной медико-санитарной помощи;
ФАП – фельдшерско-акушерский пункт.