"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 14 мамырдағы № ҚР ДСМ-76 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 15 мамырда № 18678 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ - 75 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.08.2021 № ҚР ДСМ – 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 88-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15724 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 9 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын, амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын, амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және медициналық бұйымдардың тізбесі бекітілсін";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдермен қамтамасыз етуге арналған дәрілік заттардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын, амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және медициналық бұйымдардың тізбесі бекітілсін";
реттік нөмірі 24-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
24.
Е84
Кистозды фиброз (Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне қарамастан барлық түрі
Дорназа альфа, ингаляцияларға арналған ерітінді

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 мая 2019 года № ҚР ДСМ-76. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2019 года № 18678. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ - 75.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 05.08.2021 № ҚР ДСМ - 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 88 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15724, опубликован 9 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и медицинскими изделиями на амбулаторном уровне";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Перечень лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и медицинскими изделиями на амбулаторном уровне согласно приложению к настоящему приказу.";
в Перечне лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне, утвержденным указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и медицинскими изделиями на амбулаторном уровне";
строку, порядковый номер 24, изложить в следующей редакции:
"
24.
Е84
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Дорназа альфа, раствор для ингаляций

R05CB13
Панкреатин, капсула
А09АА02
Колистиметат натрийі, инъекция мен инфузияға арналған ерітінді дайындайтын ұнтақ
J01XB01
Тобрамицин, капсулада ингаляцияға арналған ұнтақ
J01GB01
";
реттік нөмірлері 35 және 36 -жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
35.
А15-А19
Туберкулез
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Қарқынды және қолдаушы фаза
Пиридоксин, инъекцияларға арналған ерітінді
A11HA02
Амоксициллин-клавулан қышқылы, таблетка, ішкізу арқылы қолданылатын ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, бұлшықет ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GA01
Канамицин, инъекциялар үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB04
Амикацин, инъекцияларға арналған ерітінді, инъекциялар үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин,
J01MA14
Аминосалицил қышқылы және оның туындылары, таблетка, түйіршіктер, ішке қабылдауға ерітінді дайындау үшін дозаланған ұнтақ
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J04AB30
Изониазид, таблетка, шәрбат, инъекцияларға арналған ерітінді
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, инъекцияларға арналған ерітінді, таблетка
J04AK02
Рифампицин+Изониазид+Пиразинамид+Этамбутол, таблетка,
J04AM06
Рифампицин+Изониазид, таблетка
J04AM02
Клофазимин, капсула
J04BA01
Линезолид, таблетка
J01XX08
Бедаквилин, таблетка
J04AK05
Деламанид, таблетка
J04AK06
36.
В20-В24
АИТВ инфекциясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар. Диспансерлік еесепте ұрған балалар 18 жасқа толғанға дейін бір өндірушінің дәрілік препараттарын қолданады
Антиретровирустық терапияның схемасына сәйкес, оның ішінде жүкті әйелдер мен АИТВ жұқтырған аналардан туған балалардың профилактикасы үшін барлық сатылар мен дәрежелер.
Диспансерлік есепте тұрған балалар 18 жасқа келгенге дейін бір өнім шығарушының дәрілік препараттарын қабылдайды
Дарунавир, таблетка
J05AE10
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Ламивудин, таблетка, ішкізу арқылы қолданатын ерітінді
J05AF05
Абакавир, таблетка; ішкізу арқылы қолданатын ерітінді
J05AF06
Зидовудин, капсула, ішке қабылдау үшін ерітінді
J05AF01
Невирапин, таблетка, ауыз арқылы қолданылатын суспензия
J05AG01
Эфавиренз, таблетка, капсула
J05AG03
Эмтрицитабин+Тенофовир, таблетка
J05AR03
Этравирин, таблетка
J05AG04
Зидовудин+Ламивудин, таблетка,
J05AR01
Лопинавир+Ритонавир, таблетка, ішке қабылдау үшін қолданатын ерітінді
J05AR10
Абакавир+Ламивудин, таблетка
J05AR02
Абакавир+Ламивудин+Зидовудин, таблетка
J05AR04
Эмтрицитабин+Тенофовир+ Эфавиренз, таблетка

R05CB13
Панкреатин, капсула
А09АА02
Колистиметат натрия, порошок для приготовления раствора для инъекций или инфузий
J01XB01
Тобрамицин, порошок для ингаляций в капсулах
J01GB01
";
строки порядковые номера 35 и 36, изложить в следующей редакции:
"
35.
А15-А19
Туберкулез
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Интенсивная и поддерживающая фазы
Пиридоксин, раствор для инъекций
A11HA02
Амоксициллин-клавулановая кислота, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, порошок для приготовления раствора для внуримышечного введения
J01GA01
Канамицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB04
Амикацин, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин, таблетка
J01MA14
Аминосалициловая кислота и ее производные, таблетка, гранулы, порошок дозированный для приготовления раствора для приема внутрь
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J04AB30
Изониазид, таблетка, сироп, раствор для инъекций
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, раствор для инъекций, таблетка
J04AK02
Рифампицин+Изониазид+Пиразинамид+Этамбутол, таблетка
J04AM06
Рифампицин+Изониазид, таблетка
J04AM02
Клофазимин, капсула
J04BA01
Линезолид, таблетка
J01XX08
Бедаквилин, таблетка
J04AK05
Деламанид, таблетка
J04AK06
36.
В20-В24
ВИЧ-инфекция
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все степени и стадии согласно схеме антиретровирусной терапии, в том числе для профилактики беременных женщин и детей, рожденных от ВИЧ инфицированных матерей.
Дети, состоящие на диспансерном учете, принимают лекарственные препараты одного производителя по достижении 18 лет.
Дарунавир, таблетка
J05AE10
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Ламивудин, таблетка, раствор для приема внутрь
J05AF05
Абакавир, таблетка; раствор для приема внутрь
J05AF06
Зидовудин, капсула, раствор для приема внутрь
J05AF01
Невирапин, таблетка, пероральная суспензия
J05AG01
Эфавиренз, таблетка, капсула
J05AG03
Эмтрицитабин+Тенофовир, таблетка
J05AR03
Этравирин, таблетка
J05AG04
Зидовудин+Ламивудин, таблетка,
J05AR01
Лопинавир+Ритонавир, таблетка, раствор для приема внутрь
J05AR10
Абакавир+Ламивудин, таблетка
J05AR02
Абакавир+Ламивудин+Зидовудин, таблетка
J05AR04
Эмтрицитабин+Тенофовир+ Эфавиренз, таблетка

J05AR06
Долутегравир, таблетка
J05AX12
Абакавир-Ламивудин-Долутегравир, таблетка
J05AR13
Дарунавир – Комбицистат, таблетка
J05AR14
Эмтрицитабин – Рилпивирин – Тенофовир, таблетка
J05AR06
";
"
Медициналық мақсаттағы бұйымдар
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
Медициналық бұйымдар
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдерінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың), 2), және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 19 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.

J05AR06
Долутегравир, таблетка
J05AX12
Абакавир-Ламивудин-Долутегравир, таблетка
J05AR13
Дарунавир – Комбицистат, таблетка
J05AR14
Эмтрицитабин – Рилпивирин – Тенофовир, таблетка
J05AR06
";
строку:
"
Изделия медиицнского назначения
";
изложить в следующей редакции:
"
Медицинские изделия
".
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 19 января 2019 года.