Шет мемлекеттің аумағында консулдық әрекеттер жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2019 жылғы 20 мамырдағы № 11-1-4/227 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 20 мамырда № 18702 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 627-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Сыртқы істер министрінің 31.01.2022 № 11-1-4/37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады) бұйрығымен.
1. Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес шет мемлекеттің аумағында консулдық әрекеттер жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелерін бекітілсін.
2. Осы Бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Сыртқы істер министрінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті заңнама белгілеген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың заңнамада көрсетілген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Құқық департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің Бірінші орынбасары М.Б. Тілеубердіге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
Б. Атамқұлов
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2019 жылғы 20 мамырдағы
№ 11-1-4/227 бұйрығына
1-қосымша
Шет мемлекеттің аумағында консулдық әрекеттер жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелері
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Сыртқы істер министрінің 31.01.2022 № 11-1-4/37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.05.2023 № 11-1-4/230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Об утверждении ставок консульского сбора за совершение консульских действий на территории иностранного государства
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 20 мая 2019 года № 11-1-4/227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2019 года № 18702.
В соответствии с пунктом 2 статьи 627 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра иностранных дел РК от 31.01.2022 № 11-1-4/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить ставки консульского сбора за совершение консульских действий на территории иностранного государства согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Правовой департамент Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан Тлеуберди М.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
Приложение 1
к приказу Министра
иностранных дел
Республики Казахстан
от 20 мая 2019 года
№ 11-1-4/227
Ставки консульского сбора, за совершение консульских действий на территории иностранного государства
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказами Министра иностранных дел РК от 31.01.2022 № 11-1-4/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.05.2023 № 11-1-4/230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасы азаматының паспортын ресімдеу
1.
Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасы азаматының паспортын ресімдеу
100 АҚШ доллары
75 евро
65 ағылшын фунт стерлингі
110 швейцар франкі
5850 Ресей рублі
660 Қытай юані
2.
Алып тасталды - ҚР Сыртқы істер министрінің 31.01.2022 № 11-1-4/37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасының визаларын беру
3.
Шетелдік дипломатиялық өкілдікке немесе консулдық мекемеге виза беру туралы нотаны әзірлеу және басып шығару
25 АҚШ доллары
20 еуро
20 ағылшын фунт стерлингі
25 швейцар франкі
4.
Бір мәртелік виза (туристік және транзиттік визалардан басқа)
80 АҚШ доллары
75 еуро
75 ағылшын фунт стерлингі
80 швейцар франкі
5.
Көп мәртелiк виза (туристік және транзиттік визалардан басқа)
бір жылға дейін
- 200 АҚШ доллары
екі жылға дейін
- 400 АҚШ доллары
үш жылға дейін
- 600 АҚШ доллары
төрт жылға дейін
- 800 АҚШ доллары
бес жылға дейін
- 1000 АҚШ доллары
бір жылға дейін
- 170 еуро
екі жылға дейін
- 330 еуро
үш жылға дейін
- 450 еуро
төрт жылға дейін
- 600 еуро
бес жылға дейін
- 850 еуро
бір жылға дейін
- 170 ағылшын фунт стерлингі
екі жылға дейін
- 330 ағылшын фунт стерлингі
үш жылға дейін
- 450 ағылшын фунт стерлингі
төрт жылға дейін
- 600 ағылшын фунт стерлингі
бес жылға дейін
- 810 ағылшын фунт стерлингі
бір жылға дейін
- 200 швейцар франкі
екі жылға дейін
- 400 швейцар франкі
үш жылға дейін
- 600 швейцар франкі
төрт жылға дейін
- 800 швейцар франкі
бес жылға дейін
- 1000 швейцар франкі
6.
Туристтік виза:
бір мәртелік виза
60 АҚШ доллары
50 еуро
50 ағылшын фунт стерлингі
60 швейцар франкі
көп мәртелік виза
90 АҚШ доллары
80 еуро
80 ағылшын фунт стерлингі
90 швейцар франкі
7.
Транзиттік виза:
бір мәртелік
20 АҚШ доллары
15 еуро
15 ағылшын фунт стерлингі
20 швейцар франкі
көп мәртелік
90 АҚШ доллары
80 еуро
80 ағылшын фунт стерлингі
90 швейцар франкі
8.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келу және отбасымен бірігу туралы қолдаухатын ресiмдеу
100 АҚШ доллары
75 еуро
65 ағылшын фунт стерлингі
100 швейцар франкі

1. Оформление паспорта гражданина Республики Казахстан, за исключением оформления дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан
1.
Оформление паспорта гражданина Республики Казахстан, за исключением оформления дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан
100 долларов США
75 евро
65 английских фунтов стерлингов
110 швейцарских франков
5850 российских рублей
660 китайских юаней
2.
Исключен приказом Министра иностранных дел РК от 31.01.2022 № 11-1-4/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Выдача виз Республики Казахстан
3.
Составление и печатание ноты в иностранное дипломатическое представительство или консульское учреждение о выдаче визы
25 долларов США
20 евро
20 английских фунтов стерлингов
25 швейцарских франков
1420 российских рублей
160 китайских юаней
4.
Однократная виза (кроме туристской и транзитной виз)
80 долларов США
75 евро
75 английских фунтов стерлингов
80 швейцарских франков
4530 российских рублей
515 китайских юаней
5.
Многократная виза (кроме туристской и транзитной виз)
1 год- 200 долларов США
2 года- 400 долларов США
3 года- 600 долларов США
4 года- 800 долларов США
5 лет- 1000 долларов США
1 год- 170 евро
2 года- 330 евро
3 года- 450 евро
4 года- 600 евро
5 лет- 850 евро
1 год- 170 английских фунтов стерлингов
2 года- 330 английских фунтов стерлингов
3 года- 450 английских фунтов стерлингов
4 года- 600 английских фунтов стерлингов
5 лет- 810 английских фунтов стерлингов
1 год- 200 швейцарских франков
2 года- 400 швейцарских франков
3 года- 600 швейцарских франков
4 года- 800 швейцарских франков
5 лет- 1000 швейцарских франков
1 год- 11320 российских рублей
2 года- 22640 российских рублей
3 года- 33960 российских рублей
4 года 45280 российских рублей
5 лет- 56600 российских рублей
1 год- 1285 китайских юаней
2 года- 2570 китайских юаней
3 года- 3855 китайских юаней
4 года 5140 китайских юаней
5 лет- 6525 китайских юаней
6.
Туристская виза:
однократная
60 долларов США
50 евро
50 английских фунтов стерлингов
60 швейцарских франков
3400 российских рублей
385 китайских юаней
многократная
90 долларов США
80 евро
80 английских фунтов стерлингов
90 швейцарских франков
5100 российских рублей
580 китайских юаней
7.
Транзитная виза:
однократная
20 долларов США
15 евро
15 английских фунтов стерлингов
20 швейцарских франков
1135 российских рублей
130 китайских юаней
многократная
90 долларов США
80 евро
80 английских фунтов стерлингов
90 швейцарских франков
5100 российских рублей
580 китайских юаней
8.
Оформление ходатайства иностранцев и лиц без гражданства о въезде в Республику Казахстан на постоянное жительство и воссоединение семьи
100 долларов США
75 евро
65 английских фунтов стерлингов
100 швейцарских франков
5680 российских рублей
645 китайских юаней

3. Қазақстан Республикасына қайтып оралуға арналған куәлікті беру
9.
Қазақстан Республикасына қайтып оралуға арналған куәлікті беру
10 АҚШ доллары
10 еуро
10 ағылшын фунт стерлингі
10 швейцар франкі
4. Қазақстан Республикасы азаматтарының шетелде тұру мәселелері бойынша қолдаухаттарды ресімдеу
10.
Шетелге жеке ісі бойынша барған Қазақстан Республикасы азаматтарының шетелде тұрақты тұруға қалу туралы қолдаухаттарын ресімдеу
140 АҚШ доллары
120 еуро
120 ағылшын фунт стерлингі
140 швейцар франкі
5. Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелері жөніндегі құжаттарды ресімдеу
11.
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және азаматтығын қалпына келтiру туралы қолдаухатты ресiмдеу
100 АҚШ доллары
90 еуро
90 ағылшын фунт стерлингі
100 швейцар франкі
12.
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы қолдаухатты ресiмдеу
150 АҚШ доллары
120 еуро
120 ағылшын фунт стерлингі
150 швейцар франкі
6. Азаматтық хал актілерін тіркеу
13.
Тууды тiркеу және тиiстi куәлiктер беру
25 АҚШ доллары
20 еуро
20 ағылшын фунт стерлингі
25 швейцар франкі
1420
Ресей рублі
165
Қытай юані
14.
Неке қиюды тіркеу және неке туралы куәлiк беру
35 АҚШ доллары
30 еуро
30 ағылшын фунт стерлингі
35 швейцар франкі
15.
Неке бұзуды тіркеу тiркеу және неке бұзу туралы куәлік беру
45 АҚШ доллары
40 еуро
40 ағылшын фунт стерлингі
45 швейцар франкі
16.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен хабар-ошарсыз кетті деп немесе әрекетке қабiлетсiз деп танылған адамдармен не қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығын анайыруға сотталған адамдармен неке бұзуды тіркеу
25 АҚШ доллары
20 еуро
20 ағылшын фунт стерлингі
25 швейцар франкі
17.
Алып тасталды – ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 17.05.2023 № 11-1-4/230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18.
Азаматтық хал актілері жазбаларының өзгеруі, толықтырылуы, түзетілуі және қалпына келтірілуімен байланысты құжаттарды ресімдеу
25 АҚШ доллары
20 еуро
20 ағылшын фунт стерлингі
25 швейцар франкі
18-1.
Азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы қайтадан куәлiктердi беру
25 АҚШ доллары
20 евро
20 ағылшын фунт стерлингі
25 швейцар франкі
1420 ресей рублі
165 қытай юаны

3. Выдача свидетельства на возвращение в Республику Казахстан
9.
Выдача свидетельства на возвращение в Республику Казахстан
10 долларов США
10 eвро
10 английских фунтов стерлингов
10 швейцарских франков
570 российских рублей
65 китайских юаней
4. Оформление ходатайств граждан Республики Казахстан по вопросам пребывания за границей
10.
Оформление ходатайств граждан Республики Казахстан, выехавших за границу по частным делам, об оставлении на постоянное жительство за границей
140 долларов США
120 евро
120 английских фунтов стерлингов
140 швейцарских франков
8000 российских рублей
900 китайских юаней
5. Оформление документов по вопросам гражданства Республики Казахстан
11.
Оформление ходатайства о приеме в гражданство Республики Казахстан и восстановлении в гражданстве Республики Казахстан
100 долларов США
90 евро
90 английских фунтов стерлингов
100 швейцарских франков
5680 российских рублей
645 китайских юаней
12.
Оформление ходатайства о выходе из гражданства Республики Казахстан
150 долларов США
130 евро
130 английских фунтов стерлингов
150 швейцарских франков
8500 российских рублей
1025 китайских юаней
6. Регистрация актов гражданского состояния
13.
Регистрация рождения и выдача соответствующего свидетельства
25 долларов США
20 евро
20 английских фунтов стерлингов
25 швейцарских франков
1420 российских рублей
165 китайских юаней
14.
Регистрация брака и выдача свидетельства о браке
35 долларов США
30 евро
30 английских фунтов стерлингов
35 швейцарских франков
1980 российских рублей
225 китайских юаней
15.
Регистрация расторжения брака и выдача свидетельства о расторжении брака
45 долларов США
40 евро
40 английских фунтов стерлингов
45 швейцарских франков
2550 российских рублей
290 китайских юаней
16.
Регистрация расторжения брака с лицами, признанными в установленном законодательными актами Республики Казахстан порядке безвестно отсутствующими, или недееспособными, либо с лицами, осужденными за совершение преступления к лишению свободы на срок не менее трех лет
25 долларов США
20 евро
20 английских фунтов стерлингов
25 швейцарских франков
1420 российских рублей
165 китайских юаней
17.
Исключена приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 17.05.2023 № 11-1-4/230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18.
Оформление документов в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записей актов гражданского состояния
25 долларов США
20 евро
20 английских фунтов стерлингов
25 швейцарских франков
1420 российских рублей
165 китайских юаней
18-1.
Выдача повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния
25 долларов США
20 евро
20 английских фунтов стерлингов
25 швейцарских франков
1420 российских рублей
165 китайских юаней

7. Құжаттарды талап ету
19.
Құжаттарды талап ету (әрбір құжат үшін)
30 АҚШ доллары
25 еуро
25 ағылшын фунт стерлингі
30 швейцар франкі
8. Құжаттарды заңдастыру, сондай-ақ апостиль қою үшін құжаттарды қабылдау және одан әрі жолдау
20.
Құжаттарды заңдастыру (әрбір құжат үшін)
35 АҚШ доллары
30 еуро
30 ағылшын фунт стерлингі
35 швейцар франкі
21.
Апостиль қою үшін құжаттарды қабылдау және одан әрі жолдау (әр бір құжат үшін)
35 АҚШ доллары
30 еуро
30 ағылшын фунт стерлингі
35 швейцар франкі
9. Нотариаттық іс-әрекеттер жасау
22.
Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлікті иелiктен алу туралы шарттардан басқа мәмiлелердi куәландыру
50 АҚШ доллары
45 еуро
40 ағылшын фунт стерлингі
50 швейцар франкі
23.
Мұраға құқық туралы куәлiктер беру
50 АҚШ доллары
45 еуро
45 ағылшын фунт стерлингі
50 швейцар франкі
24.
Ерлi-зайыптылар мен ортақ бiрлескен меншiк құқығындағы мүлкi бар өзгеде адамдардың ортақ мүлiктегi үлеске меншiк құқығы туралы куәлiктер беру
50 АҚШ доллары
45 еуро
45 ағылшын фунт стерлингі
50 швейцар франкі
25.
Құжаттардың көшiрмелерi мен олардан алынған үзiндiлердiң дұрыстығын куәландыру
30 АҚШ доллары
25 еуро
25 ағылшын фунт стерлингі
30 швейцар франкі
26.
Құжаттарға қойылған қолдың түпнұсқалығын куәландырады (әр бiр құжат үшiн)
30 АҚШ доллары
25 еуро
25 ағылшын фунт стерлингі
30 швейцар франкі
27.
Құжаттардың бiр тiлден екiншi тiлге аудармасының дұрыстығын куәландыру
40 АҚШ доллары
35 еуро
35 ағылшын фунт стерлингі
40 швейцар франкі
28.
Азаматтың тірі екендігі фактісін куәландыру
25 АҚШ доллары
20 еуро
20 ағылшын фунт стерлингі
25 швейцар франкі
29.
Азаматтың белгiлi бiр жерде болу фактiсiн куәландыру
25 АҚШ доллары
20 еуро
20 ағылшын фунт стерлингі
25 швейцар франкі
30.
Құжаттар берiлген уақытты куәландыру
25 АҚШ доллары
20 еуро
20 ағылшын фунт стерлингі
25 швейцар франкі
31.
Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн басқа жеке және заңды тұлғаларға беру
30 АҚШ доллары
25 еуро
25 ағылшын фунт стерлингі
30 швейцар франкі
32.
Дәлелдемелерді қамтамасыз ету
30 АҚШ доллары
25 еуро
25 ағылшын фунт стерлингі
30 швейцар франкі
10. Консулдық мекемеде өсиет қағазын, құжаттар салынған пакетті (өсиеттен басқа), ақшаны, бағалы қағаздарды және басқада құндылықтарды (мұрагерліктен басқа) сақтау
33.
Өсиет хатты консулдық мекемелерде сақтау
50 АҚШ доллары
45 еуро
45 ағылшын фунт стерлингі
50 швейцар франкі
34.
Консулдық мекемеде өсиетхаттан басқа құжаттар пакетiн сақтау (айына)
20 АҚШ доллары
15 еуро
15 ағылшын фунт стерлингі
20 швейцар франкі
35.
Мұраға қалдырылғандарды қоспағанда, ақшаны, бағалы қағаздарды сақтау (ай сайын)
жалпы соманың 0,2%-ы
жалпы соманың 0,2%-ы
жалпы соманың 0,2%-ы
жалпы соманың 0,2%-ы
11. Көпшілік сауда-саттықта тауарлар немесе өзгеде мүлік сату
36.
Көпшілік сауда-саттықта тауарлар немесе өзгеде мүлік сату
түскен соманың 1%-ы, бiрақ 60 АҚШ долларынан кем емес
түскен соманың 1%-ы, бiрақ 45 еуродан кем емес
түскен соманың 1%-ы,бiрақ 40 ағылшын фунт стерлингтен кем емес

7. Истребование документов
19.
Истребование документов (за каждый документ)
30 долларов США
25 евро
25 английских фунтов стерлингов
30 швейцарских франков
1700 российских рублей
195 китайских юаней
8. Легализация документов, а также прием и препровождение документов для апостилирования
20.
Легализация документов (за каждый документ)
35 долларов США
30 евро
30 английских фунтов стерлингов
35 швейцарских франков
1980 российских рублей
225 китайских юаней
21.
Прием и препровождение документов для апостилирования (за каждый документ)
35 долларов США
30 евро
30 английских фунтов стерлингов
35 швейцарских франков
1980 российских рублей
225 китайских юаней
9. Совершение нотариальных действий
22.
Удостоверение сделки, кроме договоров об отчуждении недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан
50 долларов США
45 евро
45 английских фунтов стерлингов
50 швейцарских франков
2830 российских рублей
325 китайских юаней
23.
Выдача свидетельства о праве на наследство
50 долларов США
45 евро
45 английских фунтов стерлингов
50 швейцарских франков
2830 российских рублей
325 китайских юаней
24.
Выдача свидетельства о праве собственности на долю в общем имуществе супругов и иных лиц, имеющих имущество на праве общей совместной собственности
50 долларов США
45 евро
45 английских фунтов стерлингов
50 швейцарских франков
2830 российских рублей
325 китайских юаней
25.
Свидетельствование верности копий документов и выписок из них (за каждый документ)
30 долларов США
25 евро
25 английских фунтов стерлингов
30 швейцарских франков
1700 российских рублей
195 китайских юаней
26.
Свидетельствование подлинности подписи на документах (за каждый документ)
30 долларов США
25 евро
25 английских фунтов стерлингов
30 швейцарских франков
1700 российских рублей
195 китайских юаней
27.
Свидетельствование верности перевода документов с одного языка на другой
40 долларов США
35 евро
35 английских фунтов стерлингов
40 швейцарских франков
2265 российских рублей
260 китайских юаней
28.
Удостоверение факта нахождения гражданина в живых
25 долларов США
20 евро
20 английских фунтов стерлингов
25 швейцарских франков
1420 российских рублей
165 китайских юаней
29.
Удостоверение факта нахождения гражданина в определенном месте
25 долларов США
20 евро
20 английских фунтов стерлингов
25 швейцарских франков
1420 российских рублей
165 китайских юаней
30.
Удостоверение времени предъявления документов
25 долларов США
20 евро
20 английских фунтов стерлингов
25 швейцарских франков
1420 российских рублей
165 китайских юаней
31.
Передача заявления физических и юридических лиц другим физическим и юридическим лицам
30 долларов США
25 евро
25 английских фунтов стерлингов
30 швейцарских франков
1700 российских рублей
195 китайских юаней
32.
Обеспечивание доказательства
30 долларов США
25 евро
25 английских фунтов стерлингов
30 швейцарских франков
1700 российских рублей
195 китайских юаней
10. Хранение завещания, пакета с документами (кроме завещания), денег, ценных бумаг и других ценностей (за исключением наследственных) в консульском учреждении
33.
Хранение завещания в консульском учреждении
50 долларов США
45 евро
45 английских фунтов стерлингов
50 швейцарских франков
2830 российских рублей
325 китайских юаней
34.
Хранение в консульском учреждении пакета с документами, кроме завещания (в месяц)
20 долларов США
15 eвро
15 английских фунтов стерлингов
20 швейцарских франков
1135 российских рублей
130 китайских юаней
35.
Хранение денег, ценных бумаг, кроме наследственных (ежемесячно)
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
11. Продажа товаров или иного имущества с публичного торга
36.
Продажа товаров или иного имущества с публичного торга
1 % от вырученной суммы, но не менее 60 долларов США
1 % от вырученной суммы, но не менее 45 евро
1 % от вырученной суммы, но не менее 40 английских фунтов стерлингов

түскен соманың 1%-ы, бiрақ 65 швейцар франктен кем емес
12. Алты айға дейінгі мерзімге мүлікті немесе ақша сомаларын тиесілігі бойынша беру үшін депозитке қабылдау
37.
Алты айға дейінгі мерзімге мүлікті немесе ақша сомаларын тиесілігі бойынша беру үшін депозитке қабылдау (ай сайын)
жалпы соманың 0,2%-ы
жалпы соманың 0,2%-ы
жалпы соманың 0,2%-ы
жалпы соманың 0,2%-ы
13. Заңды тұлғалардың мекен-жайына дипломатиялық пошта арқылы құжаттар жіберу
38.
Заңды тұлғалардың мекен-жайына дипломатиялық пошта арқылы құжаттар жіберу
65 АҚШ доллары
60 еуро
60 ағылшын фунт стерлингі
65 швейцар франкі
14. Кеме шетелден сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы астында жүзу құқығына уақытша куәлік беру
39.
Кеме шетелден сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы астында жүзу құқығына уақытша куәлік беру
50 АҚШ доллары
45 еуро
45 ағылшын фунт стерлингі
50 швейцар франкі
15. Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа да құжатты жасау немесе куәландыру
40.
Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа да құжатты жасау немесе куәландыру
60 АҚШ доллары
55 еуро
55 ағылшын фунт стерлингі
60 швейцар франкі
16. Шетелдегі Қазақстан Республикасы кемесінің немесе жүгінің опат болуы немесе зақымдануы (кемелердің кеме апатына ұшырауы) жағдайында теңіз наразылығы туралы акт жасау
41.
Шетелдегі Қазақстан Республикасы кемесінің немесе жүгінің опат болуы немесе зақымдануы (кемелердің кеме апатына ұшырауы) жағдайларында немесе тұрған кезеңде орын алған оқиға туралы кеме капитанының дәлелдемелердi қамтамасыз ету мақсатында кеме иесiне мүлiктiк талаптар қоюға негiздеме бола алатын мәлiмдемесi теңіз наразылығы туралы акт жасау
60 АҚШ доллары
55 еуро
55 ағылшын фунт стерлингі
60 швейцар франкі
17. Заңдық мәні бар басқа да құжаттар (анықтамалар) беру
42.
Заңдық мәні бар өзге де құжаттар (анықтамалар) беру
50 АҚШ доллары
45 еуро
40 ағылшын фунт стерлингі
50 швейцар франкі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің

1 % от вырученной суммы, но не менее 65 швейцарских франков
1 % от вырученной суммы, но не менее 3400 российских рублей
1 % от вырученной суммы, но не менее 385 китайских юаней
12. Принятие в депозит на срок до шести месяцев имущества или денежных сумм для передачи по принадлежности
37.
Принятие в депозит на срок до шести месяцев имущества или денежных сумм для передачи по принадлежности (ежемесячно)
0,2 %  от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
0,2 % от общей суммы
13. Направление документов дипломатической почтой в адрес юридических лиц
38.
Направление документов дипломатической почтой в адрес юридических лиц
65 долларов США
60 евро
60 английских фунтов стерлингов
65 швейцарских франков
3680 российских рублей
420 китайских юаней
14. Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным Флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
39.
Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
50 долларов США
45 евро
45 английских фунтов стерлингов
50 швейцарских франков
2830 российских рублей
325 китайских юаней
15. Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан
40.
Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан в отношении судов Республики Казахстан
60 долларов США
55 евро
55 английских фунтов стерлингов
60 швейцарских франков
3400 российских рублей
385 китайских юаней
16. Составление акта о морском протесте в случае гибели или повреждения судна или груза (кораблекрушения судов) Республики Казахстан, находящихся за границей
41.
Составление акта о морском протесте в случае гибели или повреждения судна или груза (кораблекрушения судов) Республики Казахстан, находящихся за границей, и иных происшествий, имевших место в период плавания или стоянки судна, которое может явиться основанием для предъявления к судовладельцу имущественных требований в целях обеспечения доказательств
60 долларов США
55 евро
55 английских фунтов стерлингов
60 швейцарских франков
3400 российских рублей
385 китайских юаней
17. Выдача иных документов (справок), имеющих юридическое значение
42.
Выдача иных документов (справок), имеющих юридическое значение
50 долларов США
45 евро
40 английских фунтов стерлингов
50 швейцарских франков
2830 российских рублей
325 китайских юаней
Приложение 2
к приказу Министра
иностранных дел
Республики Казахстан

2019 жылғы 20 мамырдағы
№ 11-1-4/227 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2010 жылғы 14 шілдедегі № 08-1-1-1/249 "Шет мемлекеттің аумағында консулдық әрекеттер жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелерін бекіту туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2010 жылғы 2 тамызда № 6372 болып тіркелді, ("Казахстанская правда" газетте 06.11.2010 ж., № 295-296 (26356-26357) жарияланған).
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2012 жылғы 22 тамыздағы № 8-1-1-1/352 "Консулдық іс-әрекеттерді жасау үшін алынатын консулдық алымдар ставкаларының, сонымен қатар жеделдік үшін консулдық алым ставкаларының мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы – Сыртқы істер министрінің 2010 жылғы 14 шілдедегі № 08-1-1-1/249 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" бұйрығы, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2012 жылы 24 қыркүйекте № 7923 тіркелді, "Егемен Қазақстан" газетте 31.10.12 ж. № 710-716 (27788); "Казахстанская правда" от 31.10.12 ж. № 375-376 (27194-27195) жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2013 жылғы 29 мамырдағы № 08-1-1-1/205 "Консулдық іс-әрекеттерді жасау үшін алынатын консулдық алымдар ставкаларының, сонымен қатар жеделдік үшін консулдық алым ставкаларының мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2010 жылғы 14 шілдедегі № 08-1-1-1/249 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" бұйрығы, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2013 жылы 14 маусымда № 8512 тіркелді, "Егемен Қазақстан" 03.07.2013 ж. № 162 (28101); "Казахстанская правда" газетте 03.07.2013 ж. № 224 (27498) жарияланған).
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 11-1-2/582 "Консулдық іс-әрекеттерді жасау үшін алынатын консулдық алымдар ставкаларының, сонымен қатар жеделдік үшін консулдық алым ставкаларының мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2010 жылғы 14 шілдедегі № 08-1-1-1/249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығы, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12710 болып тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 27.01.2016 ж.; "Егемен Қазақстан" 28.07.2016 ж. № 143 (28871); 30.07.2016 ж. № 145 (28873); "Казахстанская правда" 28.07.2016 ж. № 143 (28269); от 30.07.2016 г. № 145 (28271) жарияланған).

от 20 мая 2019 года
№ 11-1-4/227
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра иностранных дел Республики Казахстан
1. Приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249 "Об утверждении размеров ставок консульских сборов, взимаемых за совершение консульских действий, а также ставок консульского сбора за срочность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6372 2 августа 2010 года, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 06.11.2010 г., № 295-296 (26356-26357)).
2. Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 22 августа 2012 года № 08-1-1-1/352 "О внесении изменения в приказ Государственного секретаря – Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249 "Об утверждении размеров ставок консульских сборов, взимаемых за совершение консульских действий, а также ставок консульского сбора за срочность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7923 24 сентября 2012 года, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 31.10.12 г. № 375-376 (27194-27195); "Егемен Қазақстан" 31.10.12 г. № 710-716 (27788)).
3. Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 29 мая 2013 года № 08-1-1-1/205 "О внесении изменений и дополнений в приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249 "Об утверждении размеров ставок консульских сборов, взимаемых за совершение консульских действий, а также ставок консульского сбора за срочность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8512 14 июня 2013 года, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 3.07.2013 г. № 224 (27498); "Егемен Қазақстан" 3.07.2013 г. № 162 (28101)).
4. Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 11-1-2/582 "О внесении изменений в приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249 "Об утверждении размеров ставок консульских сборов, взимаемых за совершение консульских действий, а также ставок консульского сбора за срочность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12710 31 декабря 2015 года, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" 22.01.2016 г.; "Казахстанская правда" от 28.07.2016 г., № 143 (28269); от 30.07.2016 г., № 145 (28271) "Егемен Қазақстан" 28.07.2016 г., № 143 (28871); 30.07.2016 г., № 145 (28873)).

5. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 3 қарашадағы № 11-1-2/508 "Шет мемлекеттің аумағында консулдық әрекеттер жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2010 жылғы 14 шілдедегі № 08-1-1-1/249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығы, (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2017 жылғы 3 қарашада № 15972 болып тіркелді, ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде, 21.11.2017 ж. жарияланған).

5. Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 ноября 2017 года № 11-1-2/508 "О внесении изменений в приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249 "Об утверждении ставок консульского сбора за совершение консульских действий на территории иностранного государства" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15972 3 ноября 2017 года, опубликован в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде от 21.11.2017; "Казахстанская правда" от 28.11.2017 г., № 229 (28608).