"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 378 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 21 мамырдағы № 187 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 24 мамырда № 18722 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 378 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11450 болып тіркелген, 2015 жылғы 14 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есептеу әдістемелерін келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 378 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере использования атомной энергии"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 21 мая 2019 года № 187. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2019 года № 18722. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 378 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере использования атомной энергии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11450, опубликован 14 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) регламент государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" согласно приложению 12 к настоящему приказу;";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) регламент государственной услуги "Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией" согласно приложению 14 к настоящему приказу.";
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.";

5-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
6-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
мынадай мазмұндағы 8-1 және 8-2 тармақтармен толықтырылсын:
"8-1. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
3) лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтінішті қанағаттандыру туралы шешім дайындайды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;
4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтінішті қанағаттандыру туралы шешімге көрсетілетін қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары қол қояды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) сағат.
8-2. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;

часть вторую подпункта 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
часть вторую подпункта 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
дополнить пунктами 8-1 и 8-2 следующего содержания:
"8-1. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;
3) управление лицензирования готовит решение об удовлетворении заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;
4) решение об удовлетворении заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии подписывается руководителем услугодателя либо его заместителем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) часа.
8-2. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
3) лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту үшін ұсынылған құжаттарды ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасына жібереді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) сағат;
4) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді жүзеге асырады және бұзушылықтардың жойылуы немесе жойылмауы туралы қорытындыны лицензиялау басқармасына береді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 7 (жеті) жұмыс күні;
5) лицензиялау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы туралы шешім дайындайды. Бұзушылықтар жойылған жағдайда, лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту туралы шешім дайындайды, бұзушылықтар жойылмаған жағдайда, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртудан бас тарту туралы шешім дайындайды. Шешім лицензиялау және ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармаларының басшыларымен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен бекітіледі. Лицензиялау басқармасы бекітілген шешімді алғаннан кейін лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртады немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні.";
13-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру жағдайында және заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында қажет талаптарға сәйкестігіне талдауды 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, Стандарттың 4-тармағында көрсетілген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі тексерілмейді.
Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады;";
5) тармақша мынадай мазмұндағы бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;";

2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;
3) управление лицензирования направляет в управление ядерной и радиационной безопасности документы, представленные для возобновления лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) часа;
4) управление ядерной и радиационной безопасности осуществляет проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии, и передает заключение об устранении или неустранении нарушений в управление лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) рабочих дней;
5) управление лицензирования готовит решение о результате оказания государственной услуги. При устранении нарушений, управление лицензирования готовит решение о возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии, а в случае неустранения нарушений – решение об отказе в возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии. Решение согласовывается руководителями управления лицензирования и управления ядерной и радиационной безопасности и утверждается руководителем услугодателя либо его заместителем. Управление лицензирования после получения утвержденного решения возобновляет действие лицензии и (или) приложения к лицензии либо оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня.";
в пункте 13:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) управление ядерной и радиационной безопасности проводит анализ поступивших документов на соответствие услугополучателя требованиям, необходимым при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии и переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, указанных в пункте 4 Стандарта, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения не проверяется соответствие услугополучателя квалификационным требованиям.
Управление ядерной и радиационной безопасности проводит проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 7 (семи) рабочих дней;";
подпункт 5) дополнить абзацами пятым и шестым следующего содержания:
"при приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;
при возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;";

көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуғақанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
5-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
6-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
мынадай мазмұндағы 8-1 және 8-2-тармақтармен толықтырылсын:
"8-1. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
3) лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтінішті қанағаттандыру туралы шешім дайындайды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;

приложение 1 к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.";
часть вторую подпункта 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
часть вторую подпункта 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
дополнить пунктами 8-1 и 8-2 следующего содержания:
"8-1. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;
3) управление лицензирования готовит решение об удовлетворении заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;

4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтінішті қанағаттандыру туралы шешімге көрсетілетін қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары қол қояды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) сағат.
8-2. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
3) лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту үшін ұсынылған құжаттарды ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасына және материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасына жібереді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) сағат;
4) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы және материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді жүзеге асырады және бұзушылықтардың жойылуы немесе жойылмауы туралы қорытындыны лицензиялау басқармасына береді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 7 (жеті) жұмыс күні;
5) лицензиялау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы туралы шешім дайындайды. Бұзушылықтар жойылған жағдайда, лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту туралы шешім дайындайды, бұзушылықтар жойылмаған жағдайда, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртудан бас тарту туралы шешім дайындайды. Шешім лицензиялау, ядролық және радиациялық қауіпсіздік және материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармаларының басшыларымен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен бекітіледі. Лицензиялау басқармасы бекітілген шешімді алғаннан кейін лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртады немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;";
13-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

4) решение об удовлетворении заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии подписывается руководителем услугодателя либо его заместителем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) часа.
8-2. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;
3) управление лицензирования направляет в управление ядерной и радиационной безопасности и управление контроля материалов и международных гарантий документы, представленные для возобновления лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) часа;
4) управление ядерной и радиационной безопасности и управление контроля материалов и международных гарантий осуществляют проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии, и передают заключение об устранении или неустранении нарушений в управление лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) рабочих дней;
5) управление лицензирования готовит решение о результате оказания государственной услуги. При устранении нарушений, управление лицензирования готовит решение о возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии, а в случае неустранения нарушений – решение об отказе в возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии. Решение согласовывается руководителями управления лицензирования, управления ядерной и радиационной безопасности и управления контроля материалов и международных гарантий и утверждается руководителем услугодателя либо его заместителем. Управление лицензирования после получения утвержденного решения возобновляет действие лицензии и (или) приложения к лицензии либо оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня.";
в пункте 13:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:

"4) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы және материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру жағдайында және заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында қажет талаптарға сәйкестігіне талдауды 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, Стандарттың 4-тармағында көрсетілген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі тексерілмейді.
Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы және материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады;";
5) тармақша мынадай мазмұндағы бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;";
көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";

"4) управление ядерной и радиационной безопасности и управление контроля материалов и международных гарантий проводят анализ поступивших документов на соответствие услугополучателя требованиям, необходимым при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии и переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, указанных в пункте 4 Стандарта, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения не проверяется соответствие услугополучателя квалификационным требованиям.
Управление ядерной и радиационной безопасности и управление контроля материалов и международных гарантий проводят проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 7 (семи) рабочих дней;";
подпункт 5) дополнить абзацами пятым и шестым следующего содержания:
"при приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;
при возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;";
приложение 1 к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.";

көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
5-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
6-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
мынадай мазмұндағы 8-1 және 8-2-тармақтармен толықтырылсын:
"8-1. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
3) лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтінішті қанағаттандыру туралы шешім дайындайды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;

приложение 1 к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.";
часть вторую подпункта 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
часть вторую подпункта 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
дополнить пунктами 8-1 и 8-2 следующего содержания:
"8-1. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;
3) управление лицензирования готовит решение об удовлетворении заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;

"4) лицензиялау басқармасы, ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы және материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру жағдайында және заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында қажет талаптарға сәйкестігіне талдауды 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, Стандарттың 4-тармағында көрсетілген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі тексерілмейді.
Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы, материалдарды бақылау және халықаралық кепілдіктер басқармасы және лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады;";
5)-тармақша мынадай мазмұндағы бесінші және алтыншы абзацтарымен толықтырылсын:
"лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;";
көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуғақанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
5-тармақтың 3), 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

"4) управление ядерной и радиационной безопасности, управление контроля материалов и международных гарантий и управление лицензирования проводят анализ поступивших документов на соответствие услугополучателя требованиям, необходимым при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии и переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, указанных в пункте 4 Стандарта, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения не проверяется соответствие услугополучателя квалификационным требованиям.
Управление ядерной и радиационной безопасности, управление контроля материалов и международных гарантий и управление лицензирования проводят проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 7 (семи) рабочих дней;";
подпункт 5) дополнить абзацами пятым и шестым следующего содержания:
"при приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;
при возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;";
приложение 1 к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.";
подпункты 3), 4) и 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:

"3) лицензиялау басқармасы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және (немесе) олардың қолданылу мерзімінің өту фактілері анықталған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады. Құжаттардың толық топтамасы ұсынылған және мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, оларды бастапқы тексеру туралы қорытындыға қоса өзінде қалдырады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;
4) лицензиялау басқармасы көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру үшін қажет талаптарға сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады және сәйкес келу немесе сәйкес келмеу туралы қорытындыны өзінде қалдырады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;
5) лицензиялау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы туралы шешім дайындайды. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру үшін қажет талаптарға сәйкес келген жағдайда, лицензиялау басқармасы лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру туралы шешім дайындайды, көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру үшін қажет талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы шешім дайындайды. Шешім лицензиялау басқармасының басшысымен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен бекітіледі. Лицензиялау басқармасы бекітілген шешімді алғаннан кейін лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;";
6-тармақтың 3), 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) лицензиялау басқармасы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және (немесе) олардың қолданылу мерзімінің өту фактілері анықталған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәледі бас тартады. Құжаттардың толық топтамасы ұсынылған және мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, оларды бастапқы тексеру туралы қорытындыға қоса өзінде қалдырады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;
4) лицензиялау басқармасы көрсетілетін қызметті алушының лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру үшін қажет талаптарға сәйкестігіне талдауды жүзеге асырады және сәйкес келу немесе сәйкес келмеу туралы қорытындыны өзінде қалдырады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;

"3) управление лицензирования проверяет полноту и срок действия документов, представленных на получение лицензии и (или) приложения к лицензии. В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) истечения срока их действия дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В случае представления полного пакета документов и отсутствия документов с истекшим сроком действия оставляет их у себя с приложением заключения о первичной проверке.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;
4) управление лицензирования осуществляет анализ соответствия услугополучателя требованиям, необходимым для выдачи лицензии и (или) приложение к лицензии, и оставляет у себя заключение о соответствии или несоответствии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
5) управление лицензирования готовит решение о результате оказания государственной услуги. При соответствии услугополучателя требованиям, необходимым для выдачи лицензии и (или) приложение к лицензии, управление лицензирования готовит решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, а в случае несоответствия услугополучателя требованиям, необходимым для выдачи лицензии и (или) приложение к лицензии – решение об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии. Решение согласовывается руководителем управления лицензирования и утверждается руководителем услугодателя либо его заместителем. Управление лицензирования после получения утвержденного решения оформляет лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;";
подпункты 3), 4) и 5) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) управление лицензирования проверяет полноту и срок действия документов, представленных на переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии. В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) истечения срока их действия дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. В случае представления полного пакета документов и отсутствия документов с истекшим сроком действия оставляет их у себя с приложением заключения о первичной проверке.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;
4) управление лицензирования осуществляет анализ соответствия услугополучателя требованиям, необходимым для переоформления лицензии и (или) приложение к лицензии, и оставляет у себя заключение о соответствии или несоответствии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;

5) лицензиялау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы туралы шешім дайындайды. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін қажет талаптарға сәйкес келген жағдайда, лицензиялау басқармасы лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қайта ресімдеу туралы шешім дайындайды, көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін қажет талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім дайындайды. Шешім лицензиялау басқармасының басшысымен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен бекітіледі. Лицензиялау басқармасы бекітілген шешімді алғаннан кейін лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;";
7-тармақтың 4) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4) лицензиялау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы туралы шешім дайындайды. Шешім лицензиялау басқармасының басшысымен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен бекітіледі. Лицензиялау басқармасы бекітілген шешімді алғаннан кейін лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.";
мынадай мазмұндағы 8-1 және 8-2 тармақтармен толықтырылсын:
"8-1. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;

5) управление лицензирования готовит решение о результате оказания государственной услуги. При соответствии услугополучателя требованиям, необходимым для переоформления лицензии и (или) приложение к лицензии, управление лицензирования готовит решение о переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, а в случае несоответствия услугополучателя требованиям, необходимым для переоформления лицензии и (или) приложение к лицензии – решение об отказе в переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии. Решение согласовывается руководителем управления лицензирования и утверждается руководителем услугодателя либо его заместителем. Управление лицензирования после получения утвержденного решения оформляет лицензию и (или) приложение к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;";
часть первую подпункта 4) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"4) управление лицензирования готовит решение о результате оказания государственной услуги. Решение согласовывается руководителем управления лицензирования и утверждается руководителем услугодателя либо его заместителем. Управление лицензирования после получения утвержденного решения оформляет лицензию и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги."; дополнить пунктами 8-1 и 8-2 следующего содержания:
"8-1. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;

3) лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтінішті қанағаттандыру туралы шешім дайындайды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні;
4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтінішті қанағаттандыру туралы шешімге көрсетілетін қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары қол қояды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) сағат.
8-2. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
3) лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді жүзеге асырады және бұзушылықтардың жойылуы немесе жойылмауы туралы қорытындыны дайындайды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 7 (жеті) жұмыс күні;
4) лицензиялау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы туралы шешім дайындайды. Бұзушылықтар жойылған жағдайда, лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту туралы шешім дайындайды, бұзушылықтар жойылмаған жағдайда, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртудан бас тарту туралы шешім дайындайды. Шешім лицензиялау басқармасының басшысымен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен бекітіледі. Лицензиялау басқармасы бекітілген шешімді алғаннан кейін лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртады немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні.";
12-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) лицензиялау басқармасы.";
4) тармақша алынып тасталсын;
13-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

3) управление лицензирования готовит решение об удовлетворении заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня;
4) решение об удовлетворении заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии подписывается руководителем услугодателя либо его заместителем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) часа.
8-2. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;
3) управление лицензирования осуществляет проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии, и готовит заключение об устранении или неустранении нарушений.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) рабочих дней;
4) управление лицензирования готовит решение о результате оказания государственной услуги. При устранении нарушений, управление лицензирования готовит решение о возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии, а в случае неустранения нарушений – решение об отказе в возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии. Решение согласовывается руководителем управления лицензирования и утверждается руководителем услугодателя либо его заместителем. Управление лицензирования после получения утвержденного решения возобновляет действие лицензии и (или) приложения к лицензии либо оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня.";
в пункте 12:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) управление лицензирования.";
подпункт 4) исключить;
в пункте 13:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:

"4) лицензиялау басқармасы келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру жағдайында және заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында қажет талаптарға сәйкестігіне талдауды 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, Стандарттың 4-тармағында көрсетілген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі тексерілмейді.
Лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады;";
5) тармақша мынадай мазмұндағы бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;";
көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуғақанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
5-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
6-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";

"4) управление лицензирования проводит анализ поступивших документов на соответствие услугополучателя требованиям, необходимым при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии и переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, указанных в пункте 4 Стандарта, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения не проверяется соответствие услугополучателя квалификационным требованиям.
Управление лицензирования проводит проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 7 (семи) рабочих дней;";
подпункт 5) дополнить абзацами пятым и шестым следующего содержания:
"при приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;
при возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;";
приложение 1 к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.";
часть вторую подпункта 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
часть вторую подпункта 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";

көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуғақанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
5-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
6-тармақтың 4) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) жұмыс күні;";
мынадай мазмұндағы 8-1 және 8-2-тармақтармен толықтырылсын:
"8-1. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұруға немесе жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;

приложение 1 к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.";
часть вторую подпункта 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
часть вторую подпункта 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) рабочих дней;";
дополнить пунктами 8-1 и 8-2 следующего содержания:
"8-1. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на приостановление или возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;

8-2. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртуға арналған өтініші түскен жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және оларды орындаудың бірізділігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімше бөлігінде барлық рәсімдерден (іс-қимылдардан) өту кезеңдері:
1) дүйсенбі және жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30 дейін көрсетілетін қызметті алушыдан портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерімен келіп түскен күнімен тіркеледі және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына немесе оның орынбасарына беріледі. Өтініш жұмыс істелмейтін уақытта, демалыс және мейрам күндері түскен жағдайда еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары лицензиялау басқармасына бұрыштама салады.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) сағат;
3) лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту үшін ұсынылған құжаттарды ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасына жібереді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) сағат;
4) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді жүзеге асырады және бұзушылықтардың жойылуы немесе жойылмауы туралы қорытындыны лицензиялау басқармасына береді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 7 (жеті) жұмыс күні;
5) лицензиялау басқармасы мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысы туралы шешім дайындайды. Бұзушылықтар жойылған жағдайда, лицензиялау басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту туралы шешім дайындайды, бұзушылықтар жойылмаған жағдайда, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртудан бас тарту туралы шешім дайындайды. Шешім лицензиялау және ядролық физикалық қауіпсіздік басқармаларының басшыларымен келісіледі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен бекітіледі. Лицензиялау басқармасы бекітілген шешімді алғаннан кейін лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғыртады немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 2 (екі) жұмыс күні.";
13-тармақта:
4) тармақша мынадай реакцияда жазылсын:
"4) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасы келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру жағдайында және заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында қажет талаптарға сәйкестігіне талдауды 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, Стандарттың 4-тармағында көрсетілген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу жағдайында көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі тексерілмейді.
Ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойғанын тексеруді 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады;";
5) тармақша мынадай мазмұндағы бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту жағдайында 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды;";

8-2. Содержание каждой процедуры, входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения в случае поступления заявления на возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление на получение государственной услуги, поступившее через портал от услугополучателя с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, регистрируется работником канцелярии услугодателя датой поступления и передается на рассмотрение руководителю услугодателя либо его заместителю. В случае поступления заявления не в рабочие часы, выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя либо его заместитель налагает резолюцию управлению лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) час;
3) управление лицензирования направляет в управление ядерной физической безопасности документы, представленные для возобновления лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) часа;
4) управление ядерной физической безопасности осуществляет проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии, и передает заключение об устранении или неустранении нарушений в управление лицензирования.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 7 (семь) рабочих дней;
5) управление лицензирования готовит решение о результате оказания государственной услуги. При устранении нарушений, управление лицензирования готовит решение о возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии, а в случае неустранения нарушений – решение об отказе в возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии. Решение согласовывается руководителями управления лицензирования и управления ядерной физической безопасности и утверждается руководителем услугодателя либо его заместителем. Управление лицензирования после получения утвержденного решения возобновляет действие лицензии и (или) приложения к лицензии либо оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня.";
в пункте 13:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"управление ядерной физической безопасности проводит анализ поступивших документов на соответствие услугополучателя требованиям, необходимым при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии и переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, указанных в пункте 4 Стандарта, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения не проверяется соответствие услугополучателя квалификационным требованиям.
Управление ядерной физической безопасности проводит проверку устранения нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 7 (семи) рабочих дней;";
подпункт 5) дополнить абзацами пятым и шестым следующего содержания:
"при приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;
при возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;";

көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) аттестаттауды тестілеу және әңгімелесу нысанында өткізу (әңгімелесу тек радиациялық қауіпсіздікті бақылауға жауапты персонал үшін). Радиациялық қауіпсіздікті бақылауға жауапты тұлға тестілеуден өткен жағдайда әңгімелесуге жіберіледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелген күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні.";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) жауапты орындаушы атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлікті, немесе біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы аттестаттау комиссиясының қорытындысын дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – аттестаттау өткен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні.";
8-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) аттестаттау (тестілеу және әңгімелесу (әңгімелесу тек радиациялық қауіпсіздікті бақылауға жауапты персонал үшін) құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеген күнінен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде – өткізіледі;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) жауапты орындаушы атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлікті, немесе біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы аттестаттау комиссиясының қорытындысын аттестаттау өткен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.";
көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ядролық, радиациялық, ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

приложение 1 к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии", утвержденном указанным приказом:
в пункте 5:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) проведение аттестации в форме тестирования и собеседования (собеседование только для персонала, ответственного за контроль радиационной безопасности). Ответственному за контроль радиационной безопасности в случае прохождения тестирования назначается собеседование.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 8 (восемь) рабочих дней со дня регистрации документов в канцелярии услугодателя;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) ответственный исполнитель оформляет и отправляет услугополучателю свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии либо заключение комиссии о несоответствии аттестуемого лица уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня со дня проведения аттестации.";
в пункте 8:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) проводится аттестация (тестирование и собеседование (собеседование только для персонала, ответственного за контроль радиационной безопасности) в течение 8 (восьми) рабочих дней со дня регистрации документов в канцелярии услугодателя;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) ответственный исполнитель оформляет и отправляет услугополучателю свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии либо заключение комиссии о несоответствии аттестуемого лица уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности в течение 2 (двух) рабочих дней со дня проведения аттестации.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.";
приложение к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Аккредитация организаций на право проведения экспертизы ядерной, радиационной, ядерной физической безопасности", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности";
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 299 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 11222) "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетеді.
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – Куәлік), немесе Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
5-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасын жауапты құрылымдық бөлімше етіп тағайындауы және өтініштер мен құжаттарды осы басқарма басшысына беруі, және жауапты құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны тағайындауы – 3 (үш) сағат ішінде;";
7), 8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысының құжаттар топтамасын осы басқарманың құзыретіне сәйкес қарастыруы және қорытынды дайындауы – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
8) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы басшысының осы басқарманың жауапты орындаушысы жасаған қорытындыны бекітуі және құжаттарды қорытындымен бірге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау үшін жауапты орындаушыға беруі – 1 (бір) жұмыс күні;
9) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы шешім дайындауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде:
ұсынылған қорытындылардың біреуінде ұсынылған құжаттардың сәйкес келмеуі туралы қорытынды болған жағдайда, жауапты орындаушының мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуын – хат жобасын дайындауы;
барлық қорытындыларда ұсынылған құжаттардың сәйкестігі туралы қорытынды болған жағдайда, жауапты орындаушының Куәліктің жобасын дайындауы;";
6-тармақта:
2) және 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель), согласно Стандарту государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" (далее – Стандарт), утвержденному приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 299 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11222).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности (далее – Свидетельство), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанные в пункте 10 Стандарта.";
в пункте 5:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) определение руководством услугодателя Управления ядерной и радиационной безопасности ответственным структурным подразделением и передача заявления и документов руководителю настоящего управления, и определение руководителем ответственного структурного подразделения ответственного исполнителя – в течение 3 (трех) часов;";
подпункты 7), 8) и 9) изложить в следующей редакции:
"7) рассмотрение пакета документов ответственным исполнителем Управления ядерной и радиационной безопасности в соответствии с компетенцией настоящего управления и подготовка заключения – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
8) утверждение руководителем Управления ядерной и радиационной безопасности заключения, составленного ответственным исполнителем настоящего управления и передача документов вместе с заключением ответственному исполнителю для подготовки результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) подготовка ответственным исполнителем Управления ядерной и радиационной безопасности решения о результате оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня:
в случае наличия в одном из представленных заключений вывода о несоответствии представленных документов, оформление ответственным исполнителем проекта письма – мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в случае наличия во всех заключениях вывода о соответствии представленных документов, оформление ответственным исполнителем проекта Свидетельства;";
в пункте 6:
подпункты 2) и 3) изложить в следующей редакции:

"2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарары және құжаттардың Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасына берілуі;
"3) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасында жауапты орындаушының тағайындалуы;";
8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысының өтініштерді қарастыру нәтижелері бойынша қорытындысы;
9) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының басшысы бекіткен қорытынды;";
7-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының басшысы;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы;";
8-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты етіп Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасын тағайындайды және өтініш пен құжаттарды осы басқарма басшысына береді, және жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны тағайындайды – 3 (үш) сағат ішінде;";
6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"6) осы басқарманың басшысы басқарманың жауапты орындаушысы жасаған қорытындыны бекітеді және құжаттарды қорытындымен бірге Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысына береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын осы басқарманың құзыретіне сәйкес қарастырады және ұсынылған құжаттардың сәйкестігі туралы қорытынды дайындауды жүзеге асырады – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) осы басқарманың жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы шешім дайындауды жүзеге асырады – 1 (бір) жұмыс күні ішінде:
ұсынылған қорытындылардың біреуінде ұсынылған құжаттардың сәйкес келмеуі туралы қорытынды болған жағдайда Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту – хат жобасын дайындайды;
барлық қорытындыларда ұсынылған құжаттардың сәйкестігі туралы қорытынды болған жағдайда, Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы Куәлікті беру туралы шешімді рәсімдейді;";
көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:

"2) резолюция руководителя услугодателя и передача документов Управлению ядерной и радиационной безопасности;
3) определение ответственного исполнителя в Управлении ядерной и радиационной безопасности;";
подпункты 8) и 9) изложить в следующей редакции:
"8) заключение ответственного исполнителя Управления ядерной и радиационной безопасности по результатам рассмотрения заявления;
9) утвержденное руководителем Управления ядерной и радиационной безопасности заключение;";
в пункте 7:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) руководитель Управления ядерной и радиационной безопасности;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель Управления ядерной и радиационной безопасности;";
в пункте 8:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) руководство услугодателя определяет Управление ядерной и радиационной безопасности ответственным структурным подразделением и передает заявление и документы руководителю настоящего управления, и руководитель ответственного структурного подразделения определяет ответственного исполнителя – в течение 3 (трех) часов;";
подпункты 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"6) руководитель настоящего управления утверждает заключение, составленное ответственным исполнителем управления и передает документы вместе с заключением ответственному исполнителю Управления ядерной и радиационной безопасности – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) ответственный исполнитель Управления ядерной и радиационной безопасности рассматривает пакет документов в соответствии с компетенцией настоящего управления и осуществляет подготовку заключения о соответствии представленных документов – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) ответственный исполнитель настоящего управления осуществляет подготовку решения о результате оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня:
в случае наличия в одном из представленных заключений вывода о несоответствии представленных документов, ответственный исполнитель Управления ядерной и радиационной безопасности оформляет проект письма – мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в случае наличия во всех заключениях вывода о соответствии представленных документов, ответственный исполнитель Управления ядерной и радиационной безопасности оформляет решение о выдаче Свидетельства;";
приложение к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:

5-тармақтың 2), 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасын жауапты құрылымдық бөлімше етіп тағайындауы және өтініштер мен құжаттарды осы басқарма басшысына беруі, және жауапты құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны тағайындауы – 3 (үш) сағат ішінде;
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар топтамасын, және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар толық болған жағдайда, құжаттар топтамасын қарастыру және ұсынылған құжаттардың сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды дайындау – 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде;
3) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы басшысының жауапты орындаушы жасаған қорытындыны бекітуі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы шешімді дайындауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде:
ұсынылған құжаттар сәйкес болған жағдайда шешімге Бұйрық жобасы қосылады, немесе ұсынылған құжаттар сәйкес болмаған жағдайда шешімге мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту – хат жобасы қосылады;
4) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы басшысының, Заң басқармасы басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы шешімді (бұрыштама қою арқылы) келісуі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның орынбасарының бекітуі – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;";
6-тармақта:
2) және 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының бұрыштамасы және құжаттарды Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасына беру;
3) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасында жауапты орындаушыны тағайындау;";
5), 6) және 7) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысының қорытындысы;
6) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының басшысы бекіткен қорытынды;
7) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы, Заң басқармасы басшыларымен келісілген, көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен бекітілген мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы шешім;
ұсынылған құжаттар сәйкес болған жағдайда, шешімге Бұйрықтың жобасы тіркеледі, немесе ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген жағдайда шешімге бас тарту себептерін көрсете отырып мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруден бас тарту туралы хаттың жобасы тіркеледі;";
7-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының басшысы;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы.";
8-тармақта:
2), 3), 4), 5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

подпункты 2), 3) и 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) определение руководством услугодателя Управления ядерной и радиационной безопасности ответственным структурным подразделением, передача заявления и документов руководителю Управления ядерной и радиационной безопасности и определение руководителем настоящего управления ответственного исполнителя – в течение 3 (трех) часов;
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному 9 пунктом Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
В случае полноты документов, рассмотрение пакета документов и подготовка заключения о соответствии или несоответствии представленных документов – в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней;
3) утверждение руководителем Управления ядерной и радиационной безопасности заключения, составленного ответственным исполнителем и подготовка решения о результате оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня:
в случае соответствия представленных документов к решению прикладывается проект Приказа, либо в случае несоответствия представленных документов к решению прикладывается проект письма – мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
4) согласование (путем визирования) решения о результате оказания государственной услуги руководителем Управления ядерной и радиационной безопасности, руководителем Юридического управления и утверждение руководителем услугодателя или его заместителем – в течение 2 (двух) рабочих дней;";
в пункте 6:
подпункты 2 и 3) изложить в следующей редакции:
"2) резолюция руководителя услугодателя и передача документов Управлению ядерной и радиационной безопасности;
3) определение ответственного исполнителя в Управлении ядерной и радиационной безопасности;";
подпункты 5), 6) и 7) изложить в следующей редакции:
"5) заключение ответственного исполнителя Управления ядерной и радиационной безопасности;
6) утвержденное руководителем Управления ядерной и радиационной безопасности заключение;
7) согласованное с руководителем Управления ядерной и радиационной безопасности, руководителем Юридического управления, утвержденный руководителем услугодателя или его заместителем решение о результате оказания государственной услуги;
в случае соответствия представленных документов к решению прикладывается проект Приказа, либо
в случае несоответствия представленных документов к решению прикладывается проект письма – мотивированного отказа в оказании государственной услуги;";
в пункте 7:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) руководитель Управления ядерной и радиационной безопасности;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) ответственный исполнитель Управления ядерной и радиационной безопасности.";
подпункты 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 8 изложить в следующей редакции:

"2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауапты етіп Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасын тағайындайды және өтініш пен құжаттарды осы басқарма басшысына береді, және жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны тағайындайды – 3 (үш) сағат ішінде;
3) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы құжаттар топтамасын қарастырады және ұсынылған құжаттардың сәйкес келуі немесе келмеуі туралы қорытынды дайындауды жүзеге асырады – 14 (жиырма төрт) жұмыс күні ішінде;
5) Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының басшысы басқарманың жауапты орындаушысы жасаған қорытындыны бекітеді, Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасының жауапты орындаушысы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі туралы шешімді дайындауды жүзеге асырады – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар сәйкес келген жағдайда шешімге Бұйрықтың жобасы тіркеледі, немесе
ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген жағдайда шешімге мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту – хат жобасы тіркеледі;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы шешімді Ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы, Заң басқармасы басшылары (бұрыштама қою арқылы) келіседі, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бекітеді – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;";
көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне қосымша осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Аккредиттелген ұйым ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүргізу кезінде ұсынған есеп айырысу әдістемесін келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын::
"Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есептеу әдістемелерін келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есептеу әдістемелерін келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 299 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11222 болып тіркелген) бекітілген "Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есептеу әдістемелерін келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"2) руководитель услугодателя накладывает резолюцию и определяет Управление ядерной и радиационной безопасности ответственным за рассмотрение заявления и документов, руководитель Управления ядерной и радиационной безопасности определяет ответственного исполнителя – в течение 3 (трех) часов;
3) ответственный исполнитель Управления ядерной и радиационной безопасности осуществляет проверку документов на полноту – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) ответственный исполнитель Управления ядерной и радиационной безопасности рассматривает пакет документов и осуществляет подготовку заключения о соответствии или несоответствии представленных документов – в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней;
5) руководитель Управления ядерной и радиационной безопасности утверждает заключение, составленное ответственным исполнителем управления, ответственный исполнитель Управления ядерной и радиационной безопасности осуществляет подготовку решения о результате оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
в случае соответствия представленных документов к решению прикладывается проект Приказа, либо
в случае несоответствия представленных документов к решению прикладывается проект письма – мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
6) руководитель Управления ядерной и радиационной безопасности, руководитель Юридического управления согласовывают (путем визирования), руководитель услугодателя или его заместитель утверждает решение о результате оказания государственной услуги – в течение 2 (двух) рабочих дней;";
приложение к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Согласование методики расчетов при проведении экспертизы ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленные аккредитованной организацией", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией";
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией" оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно Стандарту государственной услуги "Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией" (далее – Стандарт), утвержденному приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 299 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11222).";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есептеу әдістемелерін келісім - хат, немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.";
5-тармақта:
4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы құзыреті бойынша Әдістеменің дұрыстығын 19 (он тоғыз) жұмыс күні ішінде қарастырады;
5) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды;";
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасына Әдістеменің дұрыстығы немесе дұрыс еместігі туралы қорытындыны беру;";
7-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы;";
8-тармақта:
3), 4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ядролық физикалық қауіпсіздік басқармасы құзыреті бойынша Әдістеменің дұрыстығын қарастырады және Әдістеменің дұрыстығы және дұрыс еместігі туралы қорытындыны ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасына береді.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 8 (сегіз) жұмыс күні;";
4) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы құзыреті бойынша Әдістеменің дұрыстығын қарастырады және Әдістеменің дұрыстығы немесе дұрыс еместігі туралы қорытынды дайындайды.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 19 (он тоғыз) жұмыс күні;";
5) ядролық және радиациялық қауіпсіздік басқармасы Әдістеменің дұрыстығы туралы екі қорытынды болған жағдайда Әдістемеге келісім - хат жобасын, ал Әдістеменің дұрыс еместігі туралы бір немесе екі қорытынды болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын дайындайды. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы ядролық және радиациялық қауіпсіздік және ядролық физикалық қауіпсіздік басқармаларының басшыларымен келісіледі.
Аталған рәсімді жүзеге асыруға арналған ең жоғары шекті уақыт – 1 (бір) жұмыс күні;";
көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне қосымша осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

"3. Результат оказания государственной услуги – письмо-согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным в пункте 10 Стандарта.";
в пункте 5:
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"4) управление ядерной и радиационной безопасности рассматривает по компетенции достоверность Методики в течение 19 (девятнадцати) рабочих дней;
5) управление ядерной и радиационной безопасности готовит проект результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня;";
подпункт 3) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) передача заключения о достоверности или недостоверности Методики в управление ядерной и радиационной безопасности;";
подпункт 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) управление ядерной и радиационной безопасности;";
в пункте 8:
подпункт 3), 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"3) управление ядерной физической безопасности рассматривает по компетенции достоверность Методики и передает в управление ядерной и радиационной безопасности заключение о достоверности или недостоверности Методики.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 8 (восемь) рабочих дней;
4) управление ядерной и радиационной безопасности рассматривает по компетенции достоверность Методики и готовит заключение о достоверности или недостоверности Методики.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 19 (девятнадцать) рабочих дней;
5) управление ядерной и радиационной безопасности при наличии двух заключений о достоверности Методики готовит проект письма-согласования Методики, а в случае наличия одного или двух заключений о недостоверности Методики – проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги. Проект результата оказания государственной услуги согласовывается с руководителями управлений ядерной и радиационной безопасности и ядерной физической безопасности.
Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день;";
приложение к указанному регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу.
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
1-қосымша
"Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындауға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
2-қосымша
"Ядролық материалдармен
жұмыс істеу жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
3-қосымша
"Радиоактивті заттармен,
құрамында радиоактивті
заттар бар аспаптармен
және қондырғылармен
жұмыс істеу жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
4-қосымша
"Иондаушы сәуле шығаруды
генерациялайтын аспаптармен
және қондырғылармен жұмыс
істеу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
5-қосымша
"Атом энергиясын пайдалану
саласында қызметтер көрсету
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
6-қосымша
"Радиоактивті қалдықтармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
7-қосымша
"Ядролық материалдарды,
радиоактивті заттарды,
иондаушы сәуле шығарудың
радиоизотопты көздерін,
радиоактивті қалдықтарды
транзиттік тасымалдауды
қоса алғанда,
Қазақстан Республикасы
аумағының шегінде
тасымалдауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
8-қосымша
"Бұрынғы ядролық сынақ
полигондары аумақтарында
және жүргізілген ядролық
сынақтардың салдарынан
ластанған басқа аумақтарда
қызметтерді жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық сынақтардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметтерді жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
9-қосымша
"Ядролық қондырғылар
мен ядролық материалдарды
физикалық қорғауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
10-қосымша
"Ядролық және радиациялық
қауіпсіздікті қамтамасыз етуге
жауапты персоналды арнайы
даярлау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
11-қосымша
"Атом энергиясы
пайдаланылатын
объектілерде жұмыс істейтін
персоналды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
12-қосымша
"Ядролық, радиациялық
және ядролық физикалық
қауіпсіздік сараптамасын
жүзеге асыратын ұйымдарды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
13-қосымша
"Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкциясын бекіту,
сондай-ақ басқа елдердің
уәкілетті органдары бекіткен
Қазақстан Республикасының
аумағында оларға
сертификаттар-рұқсаттар күшін
қолдану" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
20 жылғы " "
№ бұйрығына
14-қосымша
"Сараптама ұйымы ұсынған
ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздікті
қамтамасыз етуге қатысты
есептеу әдістемелерін келісу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есептеу әдістемелерін келісу" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Приказ Министра энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
выполнение работ, связанных
с этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии"
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по обращению ядерными
материалами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами"
Приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению с радиоактивными
веществами, приборами и
установками, содержащими
радиоактивные вещества"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества"
Приложение 4 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
обращение с приборами и
установками, генерирующими
ионизирующее излучение"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение"
Приложение 5 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по предоставлению услуг в
области использования
атомной энергии"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии"
Приложение 6 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
деятельность по обращению с
радиоактивными отходами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами"
Приложение 7 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
транспортировку, включая
транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных
источников ионизирующего
излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан"
Приложение 8 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
деятельность на территориях
бывших испытательных
ядерных полигонов и других
территориях, загрязненных в
результате проведенных
ядерных испытаний"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний"
Приложение 9 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
физическую защиту ядерных
установок и ядерных
материалов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на физическую защиту ядерных установок и ядерных материалов"
Приложение 10 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по специальной подготовке
персонала, ответственного
за обеспечение ядерной и
радиационной безопасности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности"
Приложение 11 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии"
Приложение 12 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Аккредитация организаций,
осуществляющих экспертизу
ядерной, радиационной и
ядерной физической безопасности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности"
Приложение 13 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Утверждение конструкций
транспортных упаковочных
комплектов, а также
распространение действия
сертификатов-разрешений
на них, утвержденных
уполномоченными органами
других стран, на территории
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан"
Приложение 14 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от " " 20 года №
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Согласование методик
расчетов, относящихся к
обеспечению ядерной,
радиационной и ядерной
физической безопасности,
представленных экспертной
организацией"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги к Регламенту государственной услуги "Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией"