Қазақстан Республикасы Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына қабылдау квотасы көзделген ауылдың әлеуметтік-экономикалық дамуын айқындайтын білім беру бағдарламалары тобының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 30 мамырдағы № 247 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 31 мамырда № 18765 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы № 58 қаулысымен бекітілген "бакалавр" немесе "магистр" дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру ережелерінің 16-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына қабылдау квотасы көзделген ауылдың әлеуметтік-экономикалық дамуын айқындайтын білім беру бағдарламалары тобының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Ф.Н. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылы ___ ______
№ ___ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына қабылдау квотасы көзделген ауылдың әлеуметтік-экономикалық дамуын айқындайтын білім беру бағдарламалары тобының тізбесі
Білім беру бағдарламасы тобының нөмірі
Білім беру бағдарламалары тобы
В001
Педагогика және психология
В002
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
В003
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі
В004
Бастапқы әскери дайындық мұғалімдерін даярлау
В005
Дене шынықтыру мұғалімдерін даярлау
В006
Музыка мұғалімдерін даярлау
В007
Көркем еңбек және сызу мұғалімдерін даярлау
В008
Құқық және экономика негіздері мұғалімдерін даярлау
В009
Математика мұғалімдерін даярлау
В010
Физика мұғалімдерін даярлау
В011
Информатика мұғалімдерін даярлау
В012
Химия мұғалімдерін даярлау
В013
Биология мұғалімдерін даярлау
В014
География мұғалімдерін даярлау
В015
Гуманитарлық пәндер мұғалімдерін даярлау
В016
Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімдерін даярлау
В017
Орыс тілі мен әдебиеті мұғалімдерін даярлау
В018
Шет тілі мұғалімдерін даярлау
В019
Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
В020
Арнайы педагогика мамандарын даярлау
В025
Дәстүрлі музыка өнері
В033
Дінтану және теология
В042
Журналистика және репортер ісі
В043
Кітапхана ісі, ақпараттарды өңдеу және мұрағат ісі
В044
Менеджмент және басқару
В045
Аудит және салық салу
В057
Ақпараттық технологиялар
В059
Коммуникациялар және коммуникациялық технологиялар
В062
Электр техникасы және энергетика
В065
Автокөлік құралдары
В068
Азық-түлік өнімдерінің өндірісі
В069
Материалдар өндірісі (шыны, қағаз, пластик, ағаш)
В070
Тоқыма: киім, аяқ киім және былғары бұйымдары
В075
Кадастр және жерге орналастыру
В077
Өсімдік шаруашылығы
В078
Мал шаруашылығы
В079
Орман шаруашылығы
В080
Балық шаруашылығы
В081
Жерге орналастыру
В082
Су ресурстары және суды пайдалану
В083
Ветеринария
В084
Мейірбике ісі
В085
Фармация
В086
Жалпы медицина
В087
Стоматология
В089
Медициналық диагностика және емдеу технологиялары
В090
Әлеуметтік жұмыс
В092
Тынығу
В093
Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
В094
Санитарлық-профилактикалық іс-шаралар
В095
Көлік қызметтері
В097
Өрт қауіпсіздігі

Об утверждении перечня групп образовательных программ, определяющих социально экономическое развитие села, по которым предусматривается квота приема в организации высшего и послевузовского образования Республики Казахстан
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 мая 2019 года № 247. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 мая 2019 года № 18765
В целях реализации пункта 16 Правил присуждения образовательного гранта для оплаты высшего или послевузовского образования с присуждением степени "бакалавр" или "магистр", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2008 года № 58, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень групп образовательных программ, определяющих социально-экономическое развитие села, по которым предусматривается квота приема в организации высшего и послевузовского образования Республики Казахстан.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Жакыпову Ф.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 30 мая 2019 года № 247
Перечень групп образовательных программ, определяющих социально-экономическое развитие села, по которым предусматривается квота приема в организации высшего и послевузовского образования Республики Казахстан
Номер группы образовательной программы Наименование групп образовательных программ
В001
Педагогика и психология
В002
Дошкольное обучение и воспитание
В003
Педагогика и методика начального обучения
В004
Подготовка учителей начальной военной подготовки
В005
Подготовка учителей физической культуры
В006
Подготовка учителей музыки
В007
Подготовка учителей художественного труда и черчения
В008
Подготовка учителей основы права и экономики
В009
Подготовка учителей математики
В010
Подготовка учителей физики
В011
Подготовка учителей информатики
В012
Подготовка учителей химии
В013
Подготовка учителей биологии
В014
Подготовка учителей географии
В015
Подготовка учителей по гуманитарным предметам
В016
Подготовка учителей казахского языка и литературы
В017
Подготовка учителей русского языка и литературы
В018
Подготовка учителей иностранного языка
В019
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
В020
Подготовка специалистов по специальной педагогике
В025
Традиционное музыкальное искусство
В033
Религия и теология
В042
Журналистика и репортерское дело
В043
Библиотечное дело, обработка информации и архивное дело
В044
Менеджмент и управление
В045
Аудит и налогообложение
В057
Информационные технологии
В059
Коммуникации и коммуникационные технологии
В062
Электротехника и энергетика
В065
Автотранспортные средства
В068
Производство продуктов питания
В069
Производство материалов (стекло, бумага, пластик, дерево)
В070
Текстиль: одежда, обувь и кожаные изделия
В075
Кадастр и землеустройство
В077
Растениеводство
В078
Животноводство
В079
Лесное хозяйство
В080
Рыбное хозяйство
В081
Землеустройство
В082
Водные ресурсы и водопользования
В083
Ветеринария
В084
Сестринское дело
В085
Фармация
В086
Общая медицина
В087
Стоматология
В089
Медицинская диагностика и технологии лечения
В090
Социальная работа
В092
Досуг
В093
Ресторанное дело и гостиничный бизнес
В094
Санитарно-профилактические мероприятия
В095
Транспортные услуги
В097
Пожарная безопасность