Шағын көлемді кемені қарап-тексеру актісінің және нұсқаманың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 386 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 маусымда № 18834 болып тіркелді
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-6-бабының 2-тармағына, "Ішкі су көлігі туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17-1-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес шағын көлемді кемені қарап-тексеру актісінің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нұсқаманың нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 11 маусымдағы
№ 386 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Шағын көлемді кемені қарап-тексеру актісі
Осы акті 20___жылы "__" ___________ толтырылды
________________________________                         _________________
(тегі, аты, әкесінің аты(бар болған жағдайда)                         (лауазымы)
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кеме иесі (кеме жүргізуші)_____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Кеме атауы (кеме нөмірі) _____________________ Тіркеу №______________
Қарап-тексеру нәтижесінде анықталды:
Кеме билеті_____________________________________________________
(бар/жоқ)
Өздігінен жүзетін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік
___________________________________________________________
(бар/жоқ)
Техникалық куәландыру________________________________________
(өтті/өтпеді)
Шағын көлемді кемедегі жолаушылар сыйымдылығы мен жүк көтеру нормалары, жүзу
ауданы мен шарттары бойынша шектеулер, жолаушылар мен жүктердiң дұрыс
орналастырылуы
_____________________________________________________
(сақталды/сақталмады)
Құтқару, өртке қарсы және су төгу құралдары
_____________________________________________________
(бар/жоқ)
Борттарда тіркеу нөмірі______________________________________________
(бар/жоқ)
Орналасқан орнына қарамастан, кеме корпусының өткізу ойықтарының
болмауы, кеменің гермобөлімдерінің және (немесе) әуе жәшіктерінің болмауы
немесе оларда саңылаудың пайда болуы
________________________________________________
(болды/болған жоқ)
Руль құрылғысының конструкцияда көзделген бекіту бөлшектерінің болуы
немесе оның құрамдас бөліктерінің зақымдалуы, оның жұмыс істеу сенімділігін
қамтамасыз етпеу
_______________________________________________
(болды/болған жоқ)
Отын ағуының, дірілдің, қозғалтқышты қашықтықтан басқару жүйесінің
зақымдалуының болмауы, бәсеңдеткіштің болуы және жарамдылығы, реверс –
редуктордың сенімді қосылуын (сөндірілуін) қамтамасыз ету, реверс қосылған
кезде қозғалтқышты (моторды) іске қосу бұғаттауышының жарамдылығы
_________________________________________________________________
(бар/жоқ)
Кеменің жиынтықтамасы мен жабдығының кеме типіне сәйкес келуі
___________________________________________________________________
(сәйкес келеді/ сәйкес келмейді)
Айырым оттарының болуы, жарамдылығы және сәйкес
келуі________________________________________________
(бар/жоқ, жарамды/жарамсыз)
Кеменің белгіленген сыныбына сәйкес келетін бассейндерде (аудандарда)
кемені пайдалану_______________________________________________________
(сәйкес келеді/ сәйкес келмейді)
Руль, сигнал, зәкір және арқандап байлау құрылғысының болуы және
жарамдылығы____________________________________________________
(болды/болған жоқ, жарамды/жарамсыз)
Орнатылған қозғалтқыштың ең жоғары қуатының сәйкес келуі
___________________________________________________________
(сәйкес келеді/ сәйкес келмейді)
Қорытынды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қарап-тексеру жүргізді
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымның қолы )
Актімен таныстым, бір данасын алдым:
___________________________________________________________________
(осы актімен танысқан адамның немесе заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы)
20____жылғы "____" ______________
Мәлімделген бас тарту уәждері көрсетілген жазба:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 11 маусымдағы
№ 386 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Бұзушылықтарды жою туралы НҰСҚАМА
№ __________                                     20___ жылғы "__" __________
Осы нұсқама_________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
____________________________________________________________________
(жұмыс орны)
кемені қарап-тексеру кезінде анықталған кемшіліктерді жою бойынша
________________________________________________________________
(кеменің тіркеу нөмірі)
_______________________________________________________________берілді
(толтыру орны және уақыты)
Шағын кемені қарап-тексеру нәтижесінде 20__ жылғы "___" ________ Шағын көлемді
кемені қарап-тексеру актісі жасалды, оның негізінде осы нұсқама
берілді:________________
Р/с №
Бұзушылықтар
Жою мерзімі
1
2
3
Осы нұсқама нұсқамада көрсетілген мерзімде орындалмаған жағдайда,
Сізге Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шаралар
қолданылатын болады.
Лауазымды тұлға:__________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы және қолы)
Нұсқамамен таныстым, бір данасын алдым:
___________________________________________________________________
(осы нұсқамамен танысқан адамның немесе заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы)
20___жылғы "____" ______________
Мәлімделген бас тарту уәждері көрсетілген жазба:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

Об утверждении форм акта осмотра маломерного судна и предписания
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 июня 2019 года № 386. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2019 года № 18834
В соответствии с пунктом 2 статьи 8-6 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании", пунктом 5 статьи 17-1 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму акта осмотра маломерного судна согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму предписания согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 июня 2019 года № 386
Форма
Акт осмотра маломерного судна
Настоящий акт составлен "__" __________ 20___года
________________________________                   _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (должность)
____________________________________________________________________
(Наименование территориального подразделения уполномоченного органа)
Судовладелец (Судоводитель)__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Название судна (номер судна)______________Регистрационный №___________
В результате осмотра выявлено:
Судовой билет____________________________________________________
(имеется/не имеется)
Удостоверение на право управления самоходным маломерным судном
__________________________________________________________________
(имеется/не имеется)
Техническое освидетельствование______________________________________
(пройдено/не пройдено)
Нормы пассажировместимости и грузоподъемности, ограничения по району и
условиям плавания, правильное размещение пассажиров и грузов на
маломерном судне
__________________________________________________________________
(соблюдены/не соблюдены)
Спасательные, противопожарные и водоотливные средства
________________________________________________________________
(имеются/не имеются)
Регистрационный номер на бортах
_________________________________________________________________
(есть/нет)
Сквозные пробоины корпуса судна независимо от их места нахождения,
отсутствие или разгерметизация гермоотсеков и (или) воздушных ящиков судна
_____________________________________________________________
(имеются/не имеются)
Наличие предусмотренных конструкцией деталей крепления рулевого
устройства или повреждение его составных частей, необеспечение надежности
его работы
___________________________________________________________________
(имеются/не имеются)
Утечки топлива, вибрации, повреждения системы дистанционного управления
двигателем, наличие и исправность глушителя, обеспечение надежного
включения (выключения) реверс-редуктора, исправность блокировки запуска
двигателя (мотора) при включенном реверсе
____________________________________________________________________
(есть/нет)
Комплектация и оборудования судна типу судна
_________________________________________________________________
(соответствует/не соответствует)
Наличие, исправность и соответствие отличительных огней
_______________________________________________________________
(имеется/не имеется, годное/негодное)
Эксплуатация судна в бассейнах (районах), соответствующих установленному
классу судна
________________________________________________________________
(соответствует/не соответствует)
Наличие и исправность рулевого, сигнального, якорного и швартового устройств
__________________________________________________________
(имеется/не имеется, годное/ негодное)
Максимальная мощность установленного двигателя
________________________________________________________________
(соответствует/не соответствует)
Заключение
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осмотр произвел:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись должностного лица)
С актом ознакомлен (а), один экземпляр получил:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица или законного представителя,
ознакомившегося с настоящим актом)
"____" ______________ 20___года
Запись с указанием заявленных мотивов отказа:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 июня 2019 года № 386
Форма
ПРЕДПИСАНИЕ
об устранении выявленных нарушений
№ __________                   "__" __________ 20___ года
Настоящее Предписание выдано ______________________________
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
____________________________________________________________
(место работы)
по устранению недостатков, выявленных при осмотре
___________________________________________________________________
(регистрационный номер судна)
произведенного_____________________________________________________
(время и место составления)
в результате осмотра маломерного судна составлен Акт осмотра маломерного
судна от "___" ________ 20____года, на основании которого выдано настоящее
Предписание:________________
№ п/п Нарушения Срок устранения
1
2
3
В случае неисполнения настоящего предписания в срок, указанный в
предписании, к Вам будут приняты меры, согласно действующего
законодательства Республики Казахстан.
Должностное лицо:__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись)
С предписанием ознакомлен (а), один экземпляр получил:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица или законного представителя,
ознакомившегося с настоящим предписанием, подпись)
"____" ______________ 20____года
Запись с указанием заявленных мотивов отказа:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________