Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдарды аудару қағидалары мен олардың нормативін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 447 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 28 маусымда № 18928 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 24 наурыздағы № 177 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 24.03.2023 № 177 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі – осы бұйрықтың 4-тармағымен.
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңы 16-11-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдарды аудару қағидалары мен олардың нормативі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 27 маусымдағы
№ 447
бұйрығымен бекітілген
Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдарды аудару қағидалары мен олардың нормативі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдарды аудару қағидалары мен олардың нормативі (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-11-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдарды аудару қағидалары мен олардың нормативтерінің тәртібін айқындайды.

Об утверждении правил перечисления и норматива отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 июня 2019 года № 447. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2019 года № 18928. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 марта 2023 года № 177.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2023 № 177 (вводится в действие с 01.07.2023).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.08.2019г..
В соответствии с пунктом 3 статьи 16-11 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перечисления и норматив отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации.
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
Утверждены
приказом Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 27 июня 2019 года № 447
Правила перечисления и норматив отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила перечисления и норматив отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 16-11 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" и определяют порядок перечисления и норматив отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации.

2-тарау. Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдарды аудару тәртібі
2. Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін жүйелі қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласын орнықты дамытуды іске асыру қамтамасыз ету мақсатында азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі – Аэронавигациялық қызмет көрсетуді беруші) азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдарды жүзеге асырады.
Аэронавигациялық қызмет көрсетуді беруші аударымдарды азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымға оның билігінде қалған таза кірісінің бір бөлігінен жүзеге асырады.
3. Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдар сомасын аударымдар нормативі нысанында азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган белгілейді.
4. Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдар тоқсан басталғанға дейін бес күнтізбелік күн бұрын ішінде азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның банк шотына тоқсан сайын аударылуға тиіс.
5. Аэронавигациялық қызмет көрсетуді беруші азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдар аударылған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымға ақша аудару туралы растама беруге міндетті.
3-тарау. Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударымдар нормативі
6. Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударым нормативін азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның даму жоспарының негізінде айқындалады.
7. Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге арналған аударым нормативі аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің иелігінде қалған таза кіріс бөлігінің он пайызынан кем емес соманы құрайды, бірақ болашақ кезеңдердің кірісі деп танылатын азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге аударымдардың пайдаланылмаған сомасының қалдығын ескере отырып, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымның даму жоспарында көрсетілген сомадан артық емес.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.04.2021 № 211 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок перечисления отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации
2. В целях системного обеспечения безопасности полетов гражданской авиации и реализации устойчивого развития отрасли гражданской авиации Республики Казахстан государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации (далее - поставщик аэронавигационного обслуживания) осуществляются отчисления на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации.
Поставщик аэронавигационного обслуживания осуществляет отчисления в уполномоченную организацию из оставшейся в его распоряжении части чистого дохода.
3. Сумма отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации устанавливается уполномоченным органом в сфере гражданской авиации в форме норматива отчислений.
4. Отчисления на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации подлежат перечислению ежеквартально, за пять календарных дней до начала квартала на банковский счет уполномоченной организации в сфере гражданской авиации.
5. Поставщик аэронавигационного обслуживания в течение трех рабочих дней с момента перечисления отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации предоставляет в уполномоченную организацию в сфере гражданской авиации подтверждение о перечислении денег.
Глава 3. Норматив отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации
6. Норматив отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации определяется на основе плана развития уполномоченной организации в сфере гражданской авиации.
7. Норматив отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации составляет сумму не менее десяти процентов от оставшейся в распоряжении поставщика аэронавигационного обслуживания части чистого дохода, но не более суммы, предусмотренной в плане развития уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, с учетом остатка неиспользованной суммы отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации, который признается доходом будущих периодов..
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.04.2021 № 211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).