Индустриялық аймақтардың бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 467 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 5 шілдеде № 18979 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 3 сәуірдегі Заңының 11-бабының 16) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған индустриялық аймақтардың бірыңғай тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетіне заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген кезден бастап күнтізбелік он күн ішінде ресми жария ету үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 1 шілдедегі
№ 467 бұйрығымен
бекітілген
Индустриялық аймақтардың бірыңғай тізілімін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы индустриялық аймақтардың бірыңғай тізілімін жүргізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 3 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - заң) 11-бабының 16) тармақшасына сәйкес әзірленді және индустриялық аймақтардың бірыңғай тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Ережеде қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) индустриялық аймақ - жеке кәсiпкерлiк субъектiлерiне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен кәсіпкерлік қызмет, оның ішінде өнеркәсіп, агроөнеркәсіптік кешен, туристік индустрия, көлік логистикасы, қалдықтарды басқару саласындағы қызмет объектілерін орналастыру және пайдалану үшін берілетін, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілген аумақ;

Об утверждении Правил ведения единого реестра индустриальных зон
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 467. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2019 года № 18979.
В соответствии с подпунктом 16) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2019 года "О специальных экономических и индустриальных зонах в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения единого реестра индустриальных зон.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
Утверждены
приказом Министра
индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 1 июля 2019 года № 467
Правила
ведения единого реестра индустриальных зон
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по ведению единого реестра индустриальных зон разработаны в соответствии с подпунктом 16) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 3 апреля 2019 года "О специальных экономических и индустриальных зонах в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок ведения единого реестра индустриальных зон.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) индустриальная зона – территория, обеспеченная инженерно-коммуникационной инфраструктурой, предоставляемая субъектам частного предпринимательства для размещения и эксплуатации объектов предпринимательской деятельности, в том числе в области промышленности, агропромышленного комплекса, туристской индустрии, транспортной логистики, управления отходами, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;

2) индустриялық аймақтың қатысушысы - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен индустриялық аймақтың аумағында кәсіпкерлік қызмет объектілерін орналастыруды және пайдалануды жүзеге асыратын, олармен индустриялық аймақтың басқарушы компаниясы қызметті жүзеге асыру туралы шарт жасасқан дара кәсіпкер, заңды тұлға;
3) бірыңғай үйлестіру орталығы-арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) - облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;;
5) индустриялық аймақтар қатысушыларының бірыңғай тізілімі - Қазақстан Республикасының аумағында құрылған барлық индустриялық аймақтар қатысушыларының тізілімі.
6) жеке индустриялық аймақтың меншік иесі - жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға.
2-тарау. Бірыңғай тізілімді жүргізу тәртібі
3. Бірыңғай тізілімге Қазақстан Республикасының аумағында құрылған индустриялық аймақтар енгізіледі.
4. Бірыңғай тізілімді бірыңғай үйлестіру орталығы, арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын заңды тұлға осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық форматта мемлекеттік және орыс тілдерінде қалыптастырады және жүргізеді.
5. Жергілікті атқарушы орган және жеке индустриялық аймақтардың меншік иелері индустриялық аймақ құрылған сәттен бастап жиырма жұмыс күні ішінде бірыңғай үйлестіру орталығын бұл туралы хабардар етеді.
6. Бірыңғай үйлестіру орталығы индустриялық аймақты құру туралы ақпаратты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мәліметтерді бірыңғай тізілімге енгізеді.
7. Бірыңғай тізілімді жүргізу:
1) индустриялық аймақтар туралы мәліметтерді енгізу (қосу);
2) индустриялық аймақтар туралы мәліметтерді өзектендіру (жаңарту).
8. Индустриялық аймақтар туралы мәліметтерді өзектендіру (жаңарту) төменде келтірілген жағдайлардың бірі туындаған кезде орын алады:
1) индустриялық аймақтар атауының өзгеруі;
2) индустриялық аймақтардың басқарушы компаниясының атауын өзгерту;

2) участник индустриальной зоны – индивидуальный предприниматель, юридическое лицо, осуществляющие размещение и эксплуатацию объектов предпринимательской деятельности на территории индустриальной зоны в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, с которыми управляющей компанией индустриальной зоны заключен договор об осуществлении деятельности;
3) Единый координационный центр – юридическое лицо, осуществляющее координацию деятельности специальных экономических и индустриальных зон;
4) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
5) единый реестр участников индустриальных зон – реестр участников всех индустриальных зон, созданных на территории Республики Казахстан.
6) собственник частной индустриальной зоны – физическое или негосударственное юридическое лицо.
Глава 2. Порядок ведения единого реестра
3. В единый реестр включаются индустриальные зоны, созданные на территории Республики Казахстан.
4. Единый реестр формируется и ведется единым координационным центром, юридическим лицом, осуществляющим координацию деятельности специальных экономических и индустриальных зон в электронном формате на государственном и русском языках по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Местный исполнительный орган и собственники частных индустриальных зон в течение двадцати рабочих дней с момента создания индустриальной зоны, информирует единый координационный центр об этом.
6. Единый координационный центр вносит в единый реестр сведения в течение пяти рабочих дней со дня получения информации о создании индустриальной зоны.
7. Ведение единого реестра включает в себя:
1) внесение (включение) сведений об индустриальных зонах;
2) актуализация (обновление) сведений об индустриальных зонах.
8. Актуализация (обновление) сведений об индустриальных зонах происходит при возникновении одного из нижеприведенных случаев:
1) изменение наименования индустриальных зон;
2) изменение наименования управляющей компании индустриальных зон;