"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің ұшуға жарамдылығы нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 367 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 485 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 шілдеде № 19016 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі – осы бұйрықтың 4-тармағымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің ұшуға жарамдылығы нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 367 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12038 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің ұшуға жарамдылығы нормаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1 - тарау. Жалпы ережелер";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы Нормалардан ауытқуды, егер жекелеген нормаларды орындамау сертификатталған және орындаушы мен тапсырыс беруші қабылдаған ұшу жарамдылығының баламалы деңгейін қамтамасыз ететін басқа шаралармен өтелетін болса, Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қолайлы деп таниды";
2- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2 - тарау. Жалпы талаптар";
3- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3 - тарау. ӘК ұшуын пайдалану жөніндегі нұсқаулыққа қойылатын талаптар";
4- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4 - тарау. Әуе кемесінің ұшу ерекшеліктері";
5- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5 - тарау. Әуе кеменің конструкциясына жүктеулері";
6- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6 - тарау. ӘК конструкциясы";
7- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7 - тарау. ӘК жүйесі";
8- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8 - тарау. Шасси";
9- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9 - тарау. ӘК-де оттегіні пайдалану";
10- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10 - тарау. Авариялық құтқару құрылғылары және авариялық шығулар";
11- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11 - тарау. Қозғалтқыш";
12- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12 - тарау. Газотурбиналық қозғалтқыш";
13- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13 - тарау. Әуе винті";
14- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14 - тарау. ӘК қорғау жүйесі";
15- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15 - тарау. Қосымша қуатты қондырғылар";
16- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"16 - тарау. Құрылғылар мен компоненттер";
17- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"17 - тарау. Электрикалық жүйелер";
18- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"18 - тарау. Навигациялық жабдық";
19- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"19 - тарау. Радионавигациялық жабдық";
20- тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"20 - тарау. Отын және май жүйесі".

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 367 "Об утверждении норм летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 485. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2019 года № 19016
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 367 "Об утверждении норм летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12038, опубликован 8 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
В нормах летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Отступления от настоящих Норм признаются уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации приемлемыми, если невыполнение отдельных Норм компенсируется другими мерами, обеспечивающими эквивалентный уровень летной годности, сертифицированными и принятыми исполнителем и заказчиком.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Общие требования";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Требования к Руководству по летной эксплуатации ВС";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Летные особенности Воздушного судна";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Нагрузки на конструкцию ВС";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Конструкции ВС";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Системы ВС";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Шасси";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Использования кислорода на ВС";
заголовок главы 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Аварийно-спасательные средства и аварийные выходы";
заголовок главы 11 изложить в следующей редакции:
"Глава 11. Двигатель";
заголовок главы 12 изложить в следующей редакции:
"Глава 12. Газотурбинный двигатель";
заголовок главы 13 изложить в следующей редакции:
"Глава 13. Воздушный винт";
заголовок главы 14 изложить в следующей редакции:
"Глава 14. Система защиты ВС";
заголовок главы 15 изложить в следующей редакции:
"Глава 15. Вспомогательные силовые установки";
заголовок главы 16 изложить в следующей редакции:
"Глава 16. Оборудования и Компоненты";
заголовок главы 17 изложить в следующей редакции:
"Глава 17. Электрические системы";
заголовок главы 18 изложить в следующей редакции:
"Глава 18. Навигационное оборудование";
заголовок главы 19 изложить в следующей редакции:
"Глава 19. Радионавигационное оборудование";
заголовок главы 20 изложить в следующей редакции:
"Глава 20. Топливная и масляная система".

2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі

2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан