"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның жылжымалы мүлік кепілінің статистикалық және өзге де есептік ақпаратын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Әділет министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 47 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 шілдеде № 19020 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның ғимараттарды, жылжымалы мүлік кепілінің статистикалық және өзге де есептік ақпаратын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 47 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13043 болып тіркелген, 2016 жылғы 17 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның жылжымалы мүлік кепілінің статистикалық және өзге де есептік ақпаратын ұсыну қағидалары көрсетілген бұйрықпен бекітілген осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қазақ және орыс тілдерінде енгізу және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2019 жылғы "__"_____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
2019 жылғы "__"_____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 5 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 47 бұйрығымен
бекітілген
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның жылжымалы мүлік кепілінің статистикалық және өзге де есептік ақпаратын ұсыну ҚАҒИДАЛАРЫ

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 47 "Об утверждении Правил предоставления Государственной корпорацией "Правительство для граждан" статистической и иной отчетной информации залога движимого имущества"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2019 года № 19020
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 47 "Об утверждении Правил предоставления Государственной корпорацией "Правительство для граждан" статистической и иной отчетной информации залога движимого имущества" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13043, опубликованный 17 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила предоставления Государственной корпорацией "Правительство для граждан" статистической и иной отчетной информации залога движимого имущества, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"__"_________ 2019 год
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
"__"_________ 2019 год
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 июля 2019 года № 381
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 47
Правила предоставления Государственной корпорацией "Правительство для граждан" статистической и иной отчетной информации залога движимого имущества

1-Тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жылжымалы мүлік кепілінің статистикалық және басқа есептік ақпаратын ұсынудың осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жылжымалы мүлік кепілінің статистикалық және өзге де есептік Мемлекеттік корпорациямен ұсынуы тәртібін айтқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі терминдер пайдаланылады:
1) есептік кезең – Мемлекеттік корпорацияның жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі қызметінің көрсеткіштері статистикалық есептілік нысанында көрсетілетін, уәкілетті орган белгілеген күнтізбелік (уақытша) мерзім;
2) ЖМКТМДҚ – Жылжымалы мүлік кепілі тіркелімінің мемлекеттік деректер қоры;
3) есептілік – Мемлекеттік корпорацияға ұсынылатын жылжымалы мүліктің кепілін тіркеу үшін филиалдар қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтері;
4) есептіліктің нысаны - Мемлекеттік корпорация филиалдарының мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге байланысты қызметі туралы есептіліктің нысаны.
2-Тарау. Статистикалық және өзге де есептілікті ұсыну тәртібі
3. Есептілік көрсеткіштері бастапқы есеп көздерінен (Тіркеуге түскен құжаттар есебінің кітабы, Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімі, Кіріс-шығыс хаттар-хабары есебінің журналы, номенклатуралық істер, www.e.gov.kz "электрондық үкімет": веб-порталы, ЖМКТМДҚ) алынған тиісті сандық деректерді іріктеп, есептілік нысанының бағандары бойынша көрсету арқылы қалыптастырылады.
4. Деректер ағымдағы жылдың есептік тоқсанына бөлініп көрсетіледі.
5. Есептілік осы Қағидалардың "Мемлекеттік корпорацияның міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" 1-қосымшаларына және "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден заңсыз бас тарту туралы шығарылған сот шешімдерінің саны туралы мәліметтер" 2-қосымшаларына сәйкес статистикалық есептілік нысандарын толтыру арқылы ұсынылады.
6. Есептілік Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, республикалық маңызы бар калаларың және астананың филиалдары Мемлекеттік корпорацияға ұсынады.
7. Есептілік тоқсан сайын өсу қорытындысымен есептілік кезеңінен кейінгі айдың 10-на қарай ұсынылады.
8. Есептілікке Мемлекеттік корпорация филиалының орындаушысы және басшысы қол қояды.
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорацияның
міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілінің статистикалық және
басқа есептік ақпаратын ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік корпорацияның міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер
20___ жылғы ____ тоқсандағы есептік кезең
Индекс: 1. ЖМКТ
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, республикалық маңызы бар калаларың және астананың филиалдары
Қайда ұсынылады: Мемлекеттік корпорация
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-шы күніне.
Жалғасы
Көрсетілген қызметтер саны
Мемлекеттік корпорацияның филиалының атауы
Есептік кезең
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге өтініш беру
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы түскен өтініштер саны
Тіркелген жылжымалы мүлік кепілі шартының саны
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы бас тартылған өтініштер саны
Жеке тұлғалар
Сомасы
Заңды тұлғалар
Алым сомасы
Жеке тұлғалар
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар
Заңды тұлғалар
қағаздай
Порал арқылы
1
2
3
4
5
6
7
Есептік кезең
Ұқсас кезең
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтер саны
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мерзімдері
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуді тоқтату туралы түскен өтініштер саны
Тоқтатылған жылжымалы мүлік кепілі шартының саны
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы берілген куәлік
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы берілген куәлік дубликаттарының саны
2 күннен артық
1 күннен артық электронды
Жеке тұлғалар
Сомасы
Заңды тұлғалар
Алым сомасы
Жеке тұлғалар
Заңды тұлғалар
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтер саны
Жылжымалы мүлік кепілі тізілімінен көшірме саны
Тіркеу құжаттарындағы қателерді түзету туралы түскен өтініштер саны
Өзгерістер мен қосымшалар енгізу туралы түскен өтініштер саны
Өзгерістер мен қосымшалар енгізу туралы бас тартылған өтініштер саны
Өзгерістер мен қосымшалар енгізу туралы тіркелген өтініштер саны
Саны
Саны
Сомасы
Жеке тұлғалар
Сомасы
Заңды тұлғалар
Алым сомасы
Жеке тұлғалар
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар
Заңды тұлғалар
13
14
15
16
17
Филиалдың атауы __________________________________________
Мекенжай ________________________________________________
Электронды поштаның мекенжайы ___________________________
Орындаушының тегі және телефоны __________________________
Телефон ___________
Басшы ____________________________________________________
(Т.А.Ә. қолы)
Күні "___" ____________________ 20 ___ жыл М.О.
"Мемлекеттік корпорацияның міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанын толтыру туралы түсініктеме осы қосымшасында келтірген
"Мемлекеттік корпорацияның
міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу жөніндегі
қызметінің негізгі көрсеткіштері
туралы мәліметтер" нысанға
қосымша
"Мемлекеттік корпорацияның міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер" нысанды толтыру жөніндегі түсінік
Нысан былайша толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы Мемлекеттік корпорациясының филиалының атауы көрсетіледі;
3-бағанда есепті кезең көрсетіледі;
4-бағанда жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге өтініш берудің нысаны: қағаздай немесе порталы арқылы екендігі көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) статистической и иной отчетной информации залога движимого имущества (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества" и определяют порядок предоставления Государственной корпорацией статистической и иной отчетной информации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) отчетный период – календарный (временной) срок, за который отражаются в форме отчетности показатели деятельности Государственной корпорации по регистрации залога движимого имущества;
2) ГБДРЗДИ – Государственная база данных регистр залога движимого имущества;
3) отчетность - сведения об основных показателях деятельности филиалов по регистрации залога движимого имущества, представляемых в Государственную корпорацию;
4) форма отчетности – форма отчетности деятельности филиалов Государственной корпорации, связанная залогом движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации.
Глава 2. Порядок предоставления статистической и иной отчетности
3. Показатели отчетности формируются путем выборки соответствующих количественных данных из источников первичного учета (Книга учета документов поступающих на регистрацию, Реестр залога движимого имущества, Журнал учета входящей и исходящей корреспонденции, номенклатурные дела, веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, ГБДРЗДИ), с последующим их отражением по графам формы отчетности.
4. Данные указываются в разрезе отчетного квартала текущего года.
5. Отчетность предоставляется путем заполнения формы "Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" согласно приложению 1 и формы "Сведения о количестве вынесенных решений суда о незаконном отказе в регистрации залога движимого имущества" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. Отчетность предоставляется филиалами Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы в Государственную корпорацию.
7. Отчетность предоставляется ежеквартально, нарастающим итогом к 10 числу месяца следующего за отчетным периодом.
8. Отчетность подписывается исполнителем и руководителем филиала Государственной корпорации.
Приложение 1
к Правилам предоставления
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
статистической и иной отчетной
информации залога
движимого имущества
Форма
Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Отчетный период __ квартал 20___ г.
Индекс: 1.РЗДИ
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: филиалы Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Государственная корпорация
Срок представления: ежеквартально к 10 числу следующего за отчетным периодом.
Продолжение
Количество оказанных услуг
Наименование филиала Государственной корпорации
Отчетный период
Подача заявления на регистрацию залога движимого имущества
Кол-во поступивших заявлений о регистрации залога движимого имущества
Кол-во зарегистрированных договоров залога движимого имущества
Кол-во заявлений по которым отказано в регистрации залога движимого имущества
Физ.лица
сумма
Юр.лица
Сумма сбора
Физ.лица
Юр.лица
Физ. лица
Юр. лица
бумажно
Через портал
1
2
3
4
5
6
7
Отчетный период
Аналогичный период
продолжение таблицы
Количество оказанных услуг
Количество оказанных услуг
Сроки регистрации залога движимого имущества
Кол-во поступивших заявлений о прекращений регистрации залога движимого имущества
Кол-во прекращенных договоров залога движимого имущества
Кол-во выданных свидетельств о регистрации залога движимого имущества
Кол-во выданных дубликатов свидетельств о регистрации залога движимого имущества
Свыше 2 дней
Свыше 1 дня электронная)
Физ. лица
Сумма сбор
Юр.лица
Сумма сбора
Физ. лица
Юр.лица
Кол-во
сумма
Кол-во
сумма
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Количество оказанных услуг
Кол-во выписок из реестра залога движимого имущества
Кол-во поступивших заявлений об исправлений ошибок в регистрационных документах
Кол-во поступивших заявлений о внесений изменений и дополнений
Кол-во отказанных заявлений о внесений изменений и дополнений
Кол-во зарегистрированных заявлений о внесений изменений и дополнений
Кол-во
Кол-во
сумма
Физ.лица
сумма
Юр.лица
Сумма сбора
Физ.лица
Юр.лица
Физ.лица
Юр. лица
13
14
15
16
17
наличии Наименование филиала _______________________________________
Адрес ______________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________
Телефон _________________
Руководитель ____________________________________________________________
Ф.И.О (при его) (подпись)
Дата "___" ____________________ 20 ___ года. М.П.
Пояснение по заполнению формы "Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации", приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к Форме "Сведения об основных
показателях деятельности
Государственной корпорации по
регистрации залога движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации"
Пояснение по заполнению формы "Сведения об основных показателях деятельности Государственной корпорации по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 - указывается наименование филиала Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы;
В графе 3 указывается отчетный период;
В графе 4 указывается форма подачи заявления на регистрацию залога движимого имущества бумажно или через портал;

5-бағанда жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге түскен өтініштер саны көрсетіліп, ол 4 бөлімнен тұрады;
1) жеке тұлғалар
2) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу үшін бюджетке төленген алым сомасы
3) заңды тұлғалар
4) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу үшін бюджетке төленген алым сомасы
6-бағанда міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын тіркелген жылжымалы мүлік кепілі шарттарының саны көрсетіледі, ол 2 бөлімнен тұрады:
1) жеке тұлғалар
2) заңды тұлғалар
7-бағанда жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден бас тартылған өтініштердің саны көрсетіледі, ол да 2 бөлімнен тұрады:
1) жеке тұлғалар
2) заңды тұлғалар
8-бағанда жылжымалы мүлік кепілін тіркеудің мерзімдері көрсетіледі, ол да 2 бөлімнен тұрады:
1) қағаздық 2 күннен жоғары
2) электрондық 1 күннен жоғары, кепіл ұстаушының ақпараттық жүйесі мен электрондық үкіметтің порталына түскеннен кейін
9-бағанда жылжымалы мүлік кепілін тіркеуді тоқтату туралы түскен өтініштер саны көрсетіледі, ол 4 бөлімнен тұрады:
1) жеке тұлғалар
2) жылжымалы мүлік кепілін тіркеуді тоқтатқаны үшін бюджетке төленген алым сомасы
3) заңды тұлғалар
4) жылжымалы мүлік кепілін тіркеуді тоқтатқаны үшін бюджетке төленген алым сомасы
10-бағанда жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі тоқтатылған шарттардың саны көрсетіледі, ол 2 - бөлімнен тұрады:
1) жеке тұлғалар
2) заңды тұлғалар
11-бағанда жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы берілген куәліктердің саны көрсетіледі және ол 2 - бөлімнен тұрады:
1) саны
2) сомасы
12-бағанда жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктердің берілген телнұсқаларының (дубликаттарының) саны көрсетіліп, 2 бөлімнен тұрады:
1) саны
2) сомасы
13-бағанда жылжымалы мүлік кепілі тізілімінен көшірмелердің саны көрсетіледі;
14-бағанда тіркеу құжаттарындағы қателерді түзету туралы түскен өтініштердің саны көрсетіледі және ол 4 - бөлімнен тұрады:
1) жеке тұлғалар
2) алым сомасы
3) заңды тұлғалар
4) алым сомасы
15-бағанда өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы түскен өтініштер саны көрсетіледі және ол да 4 - бөлімнен тұрады:
1) жеке тұлғалар
2) тіркелген кепілге өзгерістер мен толықтырулар енгізгені үшін бюджетке төленген алым сомасы
3) заңды тұлғалар
4) тіркелген кепілге өзгерістер мен толықтырулар енгізгені үшін бюджетке төленген алым сомасы
16-бағанда өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы бас тартылған өтініштер саны көрсетіледі және ол 2 - бөлімнен тұрады:
1) жеке тұлғалар
2) заңды тұлғалар

В графе 5 указывается количество поступивших заявлений на регистрацию залога движимого имущества включает в себя 4 раздела:
1) физические лица;
2) сумма сбора оплаченная в бюджет за регистрацию залога движимого имущества;
3) юридические лица;
4) сумма сбора оплаченная в бюджет за регистрацию залога движимого имущества.
В графе 6 указывается количество зарегистрированных договоров залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации включает в себя 2 раздела:
1) физические лица;
2) юридические лица.
В графе 7 указывается количество отказанных заявлений в регистрации залога движимого имущества, включает в себя 2 раздела:
1) физические лица;
2) юридические лица;
В графе 8 указываются сроки регистрации залога движимого имущества включает в себя 2 раздела:
1) свыше 2 дней бумажная;
2) свыше 1 дня электронная после поступления в информационную систему залогодержателя на портал.
В графе 9 указывается количество поступивших заявлений о прекращений регистрации залога движимого имущества включает в себя 4 раздела:
1) физические лица;
2) сумма сбора оплаченная в бюджет за прекращение регистрации залога движимого имущества;
3) юридические лица;
4) сумма сбора оплаченная в бюджет за прекращение регистрации залога движимого имущества.
В графе 10 указывается количество прекращенных договоров по регистрации залога движимого имущества включает в себя 2 раздела:
1) физические лица;
2) юридические лица.
В графе 11 указывается количество выданных свидетельств о регистрации залога движимого имущества и включает в себя 2 раздела:
1) количество;
2) сумма;
В графе 12 указывается количество выданных дубликатов свидетельств о регистрации залога движимого имущества и включает в себя 2 раздела:
1) количество;
2) сумма.
В графе 13 указывается количество выписок из реестра залога движимого имущества.
В графе 14 указывается количество поступивших заявлений об исправлений ошибок в регистрационных документах и включает в себя 4 раздела:
1) физические лица;
2) сумма сбора;
3) юридические лица;
4) сумма сбора.
В графе 15 указывается количество поступивших заявлений о внесений изменений и дополнений и включает в себя 4 раздела:
1) физические лица;
2) сумма сбора оплаченная в бюджет за внесение изменений и дополнений зарегистрированного залога;
3) юридические лица;
4) сумма сбора оплаченная в бюджет за внесение изменений и дополнений зарегистрированного залога.
В графе 16 указывается количество отказанных заявлений о внесений изменений и дополнений и включает в себя 2 раздела:
1) физические лица;
2) юридические лица.

17-бағанда өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы тіркелген өтініштер саны көрсетіледі және ол да 2 - бөлімнен тұрады:
1) жеке тұлғалар
2) заңды тұлғалар
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорацияның
жылжымалы мүлік кепілінің
статистикалық және өзге де
басқа есептік ақпаратын ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден заңсыз бас тарту туралы шығарылған сот шешімдерінің саны туралы мәліметтер
20___ жылғы ____ тоқсандағы есептік кезең
Индекс: 2.ЖМКТ
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары
Қайда ұсынылады: Мемлекеттік корпорация
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-шы күніне.
Мемлекеттік корпорацияның филиалының атауы
Кепілді немесе оның тіркелуін жарамсыз деп тану туралы шығарылған сот шешімдерінің саны
Тіркеуші органның кінәсінен
Басқа негіздер бойынша
Олардан заңды күшіне енгендері
1
2
3
4
5
Филиалдың атауы ___________________________________________
Мекенжай _________________________________________________
Электронды поштаның мекенжайы ____________________________
Орындаушының тегі және телефоны ___________________________
Телефон _________________
Басшы ____________________________________________________
(Т.А.Ә. қолы)
Күні "___" ____________________ 20 ___ жыл М.О.
"Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден заңсыз бас тарту туралы шығарылған сот шешімдерінің саны туралы мәліметтер" нысанын толтыру туралы түсініктеме осы қосымшасында келтірген
"Жылжымалы мүлік кепілін
тіркеуден заңсыз бас тарту
туралы шығарылған сот
шешімдерінің саны туралы
мәліметтер" нысанға
қосымша
"Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден заңсыз бас тарту туралы шығарылған сот шешімдерінің саны туралы мәліметтер" нысанды толтыру жөніндегі түсінік
Нысан былайша толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда Мемлекеттік корпорацияның облыстардағы, республикалық маңызы бар калаларың және астананың филиалдарының атауы көрсетіледі;
3-бағанда тіркеуші органның кінәсінен жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден бас тарту туралы шығарылған сот шешімдерінің саны көрсетіледі;
4-бағанда басқа негіздер бойынша шығарылған сот шешімдерінің саны көрсетіледі;
5-бағанда заңды күшіне енген сот шешімдерінің саны көрсетіледі.

В графе 17 указывается количество зарегистрированных заявлений о внесений изменений и дополнений и включает в себя 2 раздела:
1) физические лица;
2) юридические лица.
Приложение 2
к Правилам предоставления
Государственной корпорацией
"Правительство для граждан"
статистической и иной отчетной
информации залога
движимого имущества
Форма
Сведения о количестве вынесенных решений суда о незаконном отказе в регистрации залога движимого имущества
Отчетный период __ квартал 20___ г.
Индекс: 2.РЗДИ
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: филиалы Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы
Куда представляется: Государственная корпорация
Срок представления: ежеквартально к 10 числу следующего за отчетным периодом.
Наименование филиала Государственной корпорации
Количество вынесенных решений суда о признании не действительным залога или его регистрации
По вине регистрирующего органа
По другим основаниям
Из них вступивших в законную силу
1
2
3
4
5
Наименование организации ___________________________________
Адрес ______________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________
Телефон _________________
Руководитель ____________________________________________________________
(Ф.И.О. при его наличии (подпись)
Дата "___" ____________________ 20 ___ года М.П.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о количестве вынесенных решений суда о незаконном отказе в регистрации залога движимого имущества", приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к Форме "Сведения о
количестве вынесенных
решений суда о незаконном
отказе в регистрации залога
движимого имущества"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о количестве вынесенных решений суда о незаконном отказе в регистрации залога движимого имущества"
Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается порядковый номер;
В графе 2 указывается наименование филиала Государственной корпорации областей, городов республиканского значения и столицы;
В графе 3 указывается количество вынесенных решений суда об отказе в регистрации залога движимого имущества по вине регистрирующего органа;
В графе 4 указывается количество вынесенных решений суда по другим основаниям;
В графе 5 указывается количество вынесенных решений суда вступивших в законную силу.