Бөлшек және көтерме саудада өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 15 шілдедегі № ҚР ДСМ-104 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 16 шілдеде № 19037 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2021 жылғы 27 тамыздағы № ҚР ДСМ-94 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 27.08.2021 № ҚР ДСМ-94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Кодексі 245-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 31.12.2020 № ҚР ДСМ-337/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес көтерме және бөлшек саудада өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағалар бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 09.01.2020 № ҚР ДСМ-3/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 09.01.2020 № ҚР ДСМ-3/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Осы бөлшек және көтерме саудада өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағалар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-247/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21766 болып тіркелген) бекітілген Дәрілік заттардың шекті бағалары мен үстеме бағаларын реттеу, қалыптастыру қағидаларына сәйкес дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымы айқындаған және есептеген деректер негізінде қалыптастырылған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 31.12.2020 № ҚР ДСМ-337/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственного средства для розничной и оптовой реализации
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 июля 2019 года № ҚР ДСМ-104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2019 года № 19037. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 августа 2021 года № ҚР ДСМ-94.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 27.08.2021 № ҚР ДСМ-94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 245 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 31.12.2020 № ҚР ДСМ-337/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить предельные цены на торговое наименование лекарственного средства для розничной и оптовой реализации согласно приложению к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 09.01.2020 № ҚР ДСМ-3/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен приказом Министра здравоохранения РК от 09.01.2020 № ҚР ДСМ-3/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящие предельные цены на торговое наименование лекарственного средства для розничной и оптовой реализации, сформированы на основании данных определенных и рассчитанных государственной экспертной организации в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий в соответствии с Правилами регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, утвержденные приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-247/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21766 ).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 31.12.2020 № ҚР ДСМ-337/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 15 шілдедегі
№ ҚР ДСМ-104 бұйрығына
қосымша
Көтерме және бөлшек саудада өткізу үшін дәрілік заттың саудалық атауына шекті бағалар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.07.2020 № ҚР ДСМ-82/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 31.12.2020 № ҚР ДСМ-337/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Саудалық атауы
ХПА
Дәрілік түрі
Өндіруші
Тіркеу куәлігі
Көтерме саудада өткізу үшін шекті баға
Бөлшек саудада өткізу үшін шекті баға
1
1% спиртті салицил қышқылының спиртті ерітіндісі
Салицил қышқылы

3) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 июля 2019 года
№ ҚР ДСМ-104
Предельные цены на торговое наименование лекарственного средства для оптовой и розничной реализации
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 11.07.2020 № ҚР ДСМ-82/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 31.12.2020 № ҚР ДСМ-337/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Торговое наименование
МНН
Лекарственная форма
Производитель
Регистрационное удостоверение
Предельная цена для оптовой реализации
Предельная цена для розничной реализации
1
Салициловой кислоты раствор спиртовой 1%
Салициловая кислота

ҚР-ДЗ-5№121904
3 840,99
4 474,75
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 15 шілдедегі № ҚР
ДСМ-104 бұйрығына
2-қосымша
Бөлшек саудада өткізуге арналған шекті бағалар *
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 09.01.2020 № ҚР ДСМ-3/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

РК-ЛС-5№121904
3 840,99
4 474,75
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 июля2019 года № ҚР ДСМ-104
Предельные цены для розничной реализации*
Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 09.01.2020 № ҚР ДСМ-3/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).