Кинематография саласындағы субсидияларды төлеу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 206 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 шілдеде № 19071 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
"Кинематография туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 10) тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кірісе жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 14.02.2023 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Кинематография саласындағы субсидияларды төлеу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін күнтізбелік екі күн ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақпен көзделген іс-шара орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шараның орындалуы туралы мәлімет ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және "Кинематография туралы" 2019 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Райымқұлова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және
спорт министрінің
2019 жылғы 22 шілдедегі
№ 206 бұйрығымен
бекітілген
Кинематография саласындағы субсидияларды төлеудің қағидалары мен шарттары
Ескерту. Қағидалары мен шарттары жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 14.02.2023 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил и условий выплаты субсидий в сфере кинематографии
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 206. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2019 года № 19071.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения и действия настоящего приказа см. п.4.
В соответствии с подпунктом 10) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кинематографии" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 14.02.2023 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия выплаты субсидий в сфере кинематографии.
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 31 декабря 2025 года в соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 января 2019 года "О кинематографии".
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 22 июля 2019 года № 206
Правила и условия выплаты субсидий в сфере кинематографии
Сноска. Правила – в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 14.02.2023 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Кинематография саласындағы субсидияларды төлеудің қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) кинематография саласындағы субсидияларды төлеудің тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар пайданылады:
1) киножоба – фильмді шығаруды және прокаттауды жүзеге асыруға негіз болатын құжаттар мен материалдардың (сценарий, режиссерлік экспликация, фильм шығаруға арналған смета, күнтізбелік-қойылымдық жоспар, маркетинг жоспары, көрнекі материалдары) жиынтығы (топтамасы);
2) кинематография саласындағы субсидия (бұдан әрі – субсидия) – кинематография саласындағы субсидияны беруге келісім жасасқан шетелдік заңды тұлғаға, оның филиалына немесе өкілдігіне өтеусіз және қайтарымсыз негізде берілетін бюджеттік субсидияның түрі;
3) кинематография саласында субсидия беруге арналған келісім (бұдан әрі – Келісім) – қазақстандық тарап субсидия төлеуге, ал шетелдік заңды тұлға, оның филиалы немесе өкілдігі - Қазақстан Республикасында фильм (немесе оның бөлігі) шығаруға міндеттенетін шарт.
2-тарау. Кинематография саласындағы субсидияларды төлеудің тәртібі мен шарттары
3. Субсидия Қазақстан Республикасында фильм (немесе оның бір бөлігін) шығаруға байланысты тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің құнын отыз пайызға дейін Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығымен – кинематография саласындағы субсидияларды төлеу жөніндегі бірыңғай операторымен (бұдан әрі – Бірыңғай оператор) өтеу жолымен беріледі.
4. Субсидия беру шарттары:
1) субсидияларды алушы шетелдік заңды тұлға, оның филиалы немесе өкілдігі болып табылады (бұдан әрі – Инвестор);
2) Қазақстан Республикасында фильмді (немесе оның бөлігін) шығару болып табылады.
5. Субсидияларды алу үшін инвестор күнтізбелік жылдың 1 наурызына дейін Бірыңғай операторға келесі құжаттар мен материалдарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша өтініш;
2) инвестордың заңды мәртебесін растайтын құжат;
3) құрылтай құжаттары;
4) фильмнің қысқаша мазмұны (синопсис);
5) киножоба;
6) осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес фильмді (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты жоспарланатын шығындардың есептеулері;
7) фильмнің атауы, сценарий авторы (авторлары), қоюшы-режиссер, кинематографиялық қызмет субъектісі туралы қысқаша ақпарат, негізгі кейіпкерлердің сипаттамасы, тизер-постер, плакат немесе басқа да жарнамалық материалдар көрсетілетін киножобаның тұсаукесері.
Шет тіліндегі құжаттар мен материалдарға олардың нотариалды куәландырылған қазақ немесе орыс тілдеріндегі аудармасы қоса беріледі.
Ұсынылған құжаттар мен материалдар рецензияланбайды және қайтаруға жатпайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия выплаты субсидий в сфере кинематографии (далее – Правила) определяют порядок и условия выплаты субсидий в сфере кинематографии.
2. В Правилах используются следующие понятия:
1) кинопроект – совокупность (пакет) документов и материалов (сценарий, режиссерская экспликация, смета на производство фильма, календарно-постановочный план, план маркетинга, визуальные материалы), на основании которых осуществляются производство и прокат фильма;
2) субсидия в сфере кинематографии (далее – субсидия) – вид бюджетной субсидии, предоставляемой на безвозмездной и безвозвратной основе иностранному юридическому лицу, его филиалу или представительству, заключившему соглашение на предоставление субсидии в сфере кинематографии;
3) Соглашение на предоставление субсидии в сфере кинематографии (далее – Соглашение) – договор, по которому казахстанская сторона обязуется выплатить субсидию, а иностранное юридическое лицо, его филиал или представительство – производить фильм (или его часть) в Республике Казахстан.
Глава 2. Порядок и условия выплаты субсидий в сфере кинематографии
3. Субсидия предоставляется Государственным центром поддержки национального кино – единым оператором по выплате субсидий в сфере кинематографии (далее – Единый оператор) путем возмещения до тридцати процентов стоимости товаров, работ и услуг, связанных с производством фильма (или его части) в Республике Казахстан.
4. Условиями предоставления субсидии являются:
1) получателем субсидии является иностранное юридическое лицо, его филиал или представительство (далее – инвестор);
2) производство фильма (или его части) в Республике Казахстан.
5. Для получения субсидии инвестор до 1 марта календарного года представляет Единому оператору следующие документы и материалы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) документ, подтверждающий юридический статус инвестора;
3) учредительные документы;
4) краткое содержание фильма (синопсис);
5) кинопроект;
6) расчеты планируемых затрат, связанных с производством фильма (или его части), в соответствии с пунктом 15 настоящих Правил;
7) презентация кинопроекта с наименованием фильма, краткой информацией об авторе (авторах) сценария, режиссере-постановщике, субъекте кинематографической деятельности и (или) кинематографической организации, описанием основных персонажей, тизер-постером, плакатом или другими рекламными материалами.
К документам и материалам на иностранном языке прилагаются их нотариально засвидетельствованный перевод на казахский или русский языки.
Представленные документы и материалы не рецензируются и возврату не подлежат.

6. Бірыңғай оператордың сұранысы бойынша инвестор жетіспейтін құжаттар мен материалдарды сұраныс түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынады.
7. Осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар мен материалдарды Бірыңғай оператор күнтізбелік жылдың 30 наурызына дейінгі мерзімде қарайды.
Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген мерзім өткеннен кейін келіп түскен құжаттар мен материалдар, алдағы жылы субсидияларды берудің орындылығы тұрғысынан күнтізбелік жыл ішінде қаралуға жатады.
8. Осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар мен материалдар мына жағдайларда құжаттарды және материалдарды қарау мерзімі аяқталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қараусыз қайтарылады:
1) инвестордың осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес келмейтін құжаттар мен материалдарды немесе құжаттардың толық емес топтамасын ұсынуы;
2) инвестордың дұрыс емес немесе бұрмаланған ақпарат беруі.
Ұсынылған құжаттар мен материалдар осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келмеген жағдайда, инвестор оларды жою кезінде құжаттарды қабылдау үшін белгіленген мерзім кезеңінде қайта ұсынуға құқылы.
9. Келіп түскен құжаттар мен материалдарды қарау мерзімінің аяқталуынан бастап бірыңғай оператор 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қазақ, қажет болған жағдайда басқа тілдерде, келісімнің жобасын дайындайды және оны келісу үшін кинематография саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) жібереді.
10. Уәкілетті орган Келісімнің жобасын 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды және келіседі. Келісім уәкілетті лауазымды тұлғаның қолын және күнін қою арқылы рәсімделеді.
11. Уәкілетті органмен келісілгеннен кейін Бірыңғай оператор инвесторға Келісімнің жобасын қазақ және қажет болған жағдайда, басқа тілдерде екі данада қол қою үшін жібереді.
12. Инвестор Бірыңғай оператор келісілген және қол қойылған Келісім жобасын алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған қол қояды, содан кейін Келісім жасалған болып есептеледі. Жасалған келісімнің бір данасын инвестор өзіне қалдырады, екінші данасын – Бірыңғай операторға қайтарады, көшірмесі Бірыңғай оператормен уәкілетті органға жіберіледі.
Келісімге өзгерістер енгізу қажет болған жағдайда осы тараумен белгіленген тәртіппен қосымша келісім жасалады.
13. Инвестор жасалған Келісім негізінде Қазақстан Республикасында фильмнің (немесе оның бір бөлігінің) өндірісін іске асырады.

6. По запросу Единого оператора инвестор предоставляет недостающие документы и материалы в течение 5 (пять) рабочих дней со дня получения запроса.
7. Представленные в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил документы и материалы рассматриваются Единым оператором в срок до 30 марта календарного года.
Документы и материалы, поступившие по истечении срока, указанного в пункте 5 настоящих Правил, подлежат рассмотрению в течение календарного года на предмет целесообразности предоставления субсидии в предстоящем году.
8. Документы и материалы, представленные в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил, возвращаются без рассмотрения в течение 3 (три) рабочих дней со дня окончания срока рассмотрения документов и материалов, в случаях:
1) представление инвестором документов и материалов, не соответствующих пункту 5 настоящих Правил или неполного пакета документов;
2) предоставление инвестором недостоверной или искаженной информации.
В случае несоответствия представленных документов и материалов условиям, указанным в пункте 5 настоящих Правил, инвестор при их устранении имеет право повторно представить документы в период срока, установленного для их приема.
9. Единый оператор в течение 10 (десять) рабочих дней со дня окончания срока рассмотрения поступивших документов и материалов готовит проект Соглашения на казахском и, при необходимости, на других языках по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам и направляет его для согласования в уполномоченный орган в сфере кинематографии (далее – уполномоченный орган).
10. Уполномоченный орган рассматривает и согласовывает проект Соглашения в течение 10 (десять) рабочих дней. Согласование оформляется путем проставления даты и визы уполномоченным должностным лицом.
11. После согласования с уполномоченным органом Единый оператор направляет инвестору проект Соглашения на казахском и, при необходимости, на других языках в двух экземплярах для подписания.
12. Инвестор в течение 3 (три) рабочих дней со дня получения согласованного и подписанного Единым оператором проекта Соглашения подписывает его, после чего Соглашение считается заключенным. Один экземпляр заключенного Соглашения инвестор оставляет у себя, второй экземпляр – возвращает Единому оператору, копия направляется Единым оператором в уполномоченный орган.
В случае необходимости внесения изменений в Соглашение, заключается дополнительное соглашение в порядке, установленном настоящей главой.
13. На основании заключенного Соглашения инвестор осуществляет производство фильма (или его части) в Республике Казахстан.

14. Субсидияларды алу мақсатында инвестор фильмнің (немесе оның бөлігінің) өндірісі аяқталғаннан кейін жылдың 1 қарашасына дейінгі мерзімде фильмді (немесе оның бір бөлігін) шығаруға байланысты шығындар туралы есепті және түсірілген материал мен инвестордың шығындарын растайтын құжаттардың көшірмелерін (бұдан әрі – есеп) қоса бере отырып, Бірыңғай операторға ұсынады.
15. Субсидияларды төлеу Қазақстан Республикасының азаматтарымен және (немесе) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен көрсетілген, сатып алынған және орындалған жағдайда жүзеге асырылады:
1) фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты қызметтер:
актерлер мен түсіру тобын жалдау бойынша;
жабдықтарды және түсіру тобының мүшелерін сақтандыру бойынша;
көлікті пайдалану бойынша, оның ішінде арнайы;
тұрғын үй-жайды жалдау бойынша;
үй-жайларды жалдау бойынша;
жануарларды жалдау бойынша;
2) фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты тауарлар:
жабдықтар, бағдарламалық қамтамасыз ету, декорациялар жасауға арналған материалдар, жанар-жағармай материалдары;
костюмдер, реквизиттер, грим және пиротехника;
3) фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты декорациялар жасау жөніндегі жұмыстар.
16. Бірыңғай оператор келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде Қазақстан Республикасында фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен анықтығы тұрғысынан есепті тексеруді жүзеге асырады және оны уәкілетті органға жібереді.
17. Уәкілетті орган күнтізбелік жылдың 31 қаңтарына дейінгі мерзімде инвестордың келісімнің шарттарын сақтауы тұрғысынан есепті тексеруді жүзеге асырады.
Уәкілетті орган фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты инвестордың шығындарын растайтын қосымша құжаттар мен материалдарды осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімде сұратады.
18. Уәкілетті орган Келісім шарттарының бұзылуы анықталған жағдайда, инвесторға субсидия беруден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
19. Уәкілетті орган Бірыңғай оператор ұсынған есептің негізінде "Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген) көзделген тәртіппен тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімге субсидия төлеу жөніндегі шығыстарды қамтиды.
20. Бірыңғай операторға субсидия беру үшін қаражатты аударуды уәкілетті орган қаржыландыру жоспарына сәйкес келетін тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес есеп негізінде жүзеге асырады.

14. В целях получения субсидии инвестор предоставляет Единому оператору в срок до 1 ноября года отчет о затратах, связанных с производством фильма (или его части), с приложением отснятого материала и копии документов, подтверждающих затраты инвестора (далее – отчет).
15. Выплата субсидии осуществляется в случае оказания, приобретения и выполнения гражданами Республики Казахстан и (или) юридическими лицами Республики Казахстан:
1) услуг, связанных с производством фильма (или его части):
по найму актеров и съемочной группы;
по страхованию оборудования и членов съемочной группы;
по использованию транспорта, в том числе специального;
по аренде жилого помещения;
по аренде помещений;
по аренде животных;
2) товаров, связанных с производством фильма (или его части):
оборудования, программного обеспечения, материалов для создания декораций, горюче-смазочных материалов;
костюмов, реквизитов, грима и пиротехники;
3) работ по созданию декораций, связанных с производством фильма (или его части).
16. Единый оператор в течение 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления отчета осуществляет его проверку на предмет полноты и достоверности представленных сведений, связанных с производством фильма (или его части) в Республике Казахстан, и направляет его в уполномоченный орган.
17. Уполномоченный орган в срок до 31 января календарного года осуществляет проверку отчета на предмет соблюдения инвестором условий Соглашения.
Уполномоченный орган запрашивает дополнительные документы и материалы, подтверждающие затраты инвестора, связанные с производством фильма (или его части) в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта.
18. Уполномоченный орган, в случае выявления нарушений условий Соглашения, направляет инвестору мотивированный отказ в предоставлении субсидии.
19. Уполномоченный орган на основании отчета, представленного Единым оператором, включает расходы по выплате субсидии в бюджетную заявку на соответствующий финансовый год в порядке, предусмотренном приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10007).
20. Перечисление средств Единому оператору на предоставление субсидии осуществляется уполномоченным органом согласно плану финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан на основании отчета.

21. Инвесторға субсидияны төлеуді Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде Бірыңғай оператор жүзеге асырады.
Кинематография саласындағы
субсидияларды төлеудің
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
"Ұлттық киноны қолдау
мемлекеттік орталығы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамының
Басқарма төрағасына
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
заңды тұлға басшысының не
сенімхат бойынша уәкілетті
тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Өтініш
Кинематография саласында субсидия төлеу үшін киножобаны қарауды сұраймын.
Фильмнің атауы _________________________________________________________
Жанры_________________________________________________________________
Тілі ___________________________________________________________________
Қысқаша аннотациясы ___________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Фильмнің көлемі (немесе оның бөлігі) (пайдалы метрмен немесе минутпен)______
Режиссер (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), азаматтығы), дебют (иә/жоқ)
______________________________________________________________________
Сценарий авторы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), азаматтығы)
______________________________________________________________________
Композитор (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), азаматтығы)
________________________________________________________________________
Фильм (немесе оның бөлігін) шығару мерзімі _______________________________
Фильмнің (немесе оның бөлігінің) жалпы құны (теңгемен) ____________________
Заңды тұлғаның деректемелері ___________________________________________
Заңды тұлға басшысының не сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаның қолы
___________________________________________________________________
Заңды тұлғаның мөр орны (бар болса)
Кинематография саласындағы
субсидияларды төлеудің
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
нысан
Кинематография саласындағы субсидия беру туралы келісім
____________ қала
№ ____
" " _________ 20 __ жылы
Осы кинематография саласындағы субсидия беру туралы келісім (бұдан әрі – Келісім) "Кинематография туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына сәйкес бұдан әрі "Бірыңғай оператор" деп аталатын Жарғы негізінде әрекет ететін Басқарма төрағасы ___________________ және бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын шетелдік заңды тұлға, оның филиалы немесе өкілдігі негізінде әрекет ететін ________________, бірлесіп "Тараптар" деп аталатын "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арасында ал әрқайсысы жоғарыда көрсетілгендей жеке-жеке жасалды.

21. Выплата субсидии инвестору осуществляется Единым оператором в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам и условиям выплаты
субсидий в сфере кинематографии
Форма
Председателю Правления
некоммерческого акционерного
общества "Государственный
центр поддержки национального кино"
__________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
от ________________________________
(полное наименование
юридического лица, фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
руководителя юридического
лица либо уполномоченного
лица по доверенности)
Заявление
Прошу рассмотреть кинопроект для выплаты субсидии в сфере кинематографии.
Наименование фильма _______________________________________________________
Жанр ______________________________________________________________________
Язык ______________________________________________________________________
Краткая аннотация __________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Объем фильма (или его части) (в полезных метрах или минутах) _____
Режиссер (фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство), дебют (да/нет)
___________________________________________________________________________
Автор сценария (фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство)
___________________________________________________________________________
Композитор (фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство)
___________________________________________________________________________
Сроки производства фильма (или его части) _____________________________________
Общая стоимость фильма (или его части) (в тенге) _______________________________
Реквизиты юридического лица ________________________________________________
Подпись руководителя юридического лица либо уполномоченного лица по доверенности
________________________________________________________________
Место печати юридического лица (при ее наличии)
Приложение 2
к Правилам и условиям выплаты
субсидий в сфере кинематографии
форма
Соглашение о предоставлении субсидии в сфере кинематографии
город ____________
№ ____
" " _________ 20 __ года
Настоящее соглашение о предоставлении субсидии в сфере кинематографии (далее –
Соглашение) заключено в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан "О
кинематографии" между некоммерческим акционерным обществом "Государственный
центр поддержки национального кино" в лице председателя Правления ____________,
действующего на основании Устава, именуемый в дальнейшем "Единый оператор" и
иностранным юридическим лицом, его филиалом или представительством ______________,
действующего на основании ___________, именуемый в дальнейшем "Инвестор", совместно
именуемыми как "Стороны", а каждый в отдельности как указано выше.

1. Терминдер мен анықтамалар
1.1. Осы келісімде мынадай негізгі терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) фильм шығару – нәтижесінде фильм жасалатын автордың шығармашылық ниетін іске асыру процесі;
2) киножоба – фильмді шығаруды және прокаттауды жүзеге асыруға негіз болатын құжаттар мен материалдардың (сценарий, режиссерлік экспликация, фильм шығаруға арналған смета, күнтізбелік-қойылымдық жоспар, маркетинг жоспары, көрнекі материалдары) жиынтығы (пакеті);
3) кинематография саласындағы субсидия (бұдан әрі – субсидия) – кинематография саласындағы субсидияны беруге келісім жасасқан шетелдік заңды тұлғаға, оның филиалына немесе өкілдігіне өтеусіз және қайтарымсыз негізде берілетін бюджеттік субсидияның түрі.
2. Келісімнің мәні
2.1. Осы Келісімнің шарттары бойынша Инвестор Қазақстан Республикасында_________________ атауы бойынша фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға, ал Бірыңғай оператор субсидия төлеуге міндеттенеді.
2.2. Субсидия осы Келісімнің қосымшасына сәйкес есепті және Қазақстан Республикасында фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты инвестордың шығындарын растайтын құжаттар мен материалдады ұсыну міндеті шартымен Қазақстан Республикасында фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің құнын отыз пайызына дейін өтеу жолымен беріледі.
3. Келісімнің сомасы және төлеу шарттары
3.1. Жоспарланған субсидияның жалпы сомасы ___________ теңге және фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты барлық шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды (бұдан әрі – сома) қамтиды.
3.2. Соманы Бірыңғай оператор акшалай қаражатты инвестордың есеп шотына аудару жолымен кинематография саласындағы уәкілетті орган аударған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей төлейді.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4.1. Бірыңғай оператор:
1) Инвестордың Келісімнің шарттарын сақтауын бақылауды жүзеге асыруға;
2) Инвестордан оның қызметінің нәтижелері, фильмді (немесе оның бөлігін) Қазақстан Республикасында шығаруға байланысты шығындар туралы қажетті құжаттар мен мәліметтерді сұратуға құқылы.
4.2. Бірыңғай оператор:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Инвесторға субсидия төлеуді жүзеге асыруға;
2) Инвестор Келісімнің шарттарын бұзған жағдайда субсидия төлеуден бас тартуға міндетті.
4.3. Инвестор:
1) Келісімде көзделген міндеттемелерін уақытылы және толық көлемде орындауға;
2) Бірыңғай оператордың сұрауы бойынша өз қызметінің нәтижелері, фильмді (немесе оның бөлігін) Қазақстан Республикасында шығаруға байланысты шығындар туралы құжаттар мен материалдарды ұсынуға міндетті.

1. Термины и определения
1.1. В настоящем Соглашении используются следующие основные термины и
определения:
1) производство фильма – процесс реализации творческого замысла автора, в
результате которого создается фильм;
2) кинопроект – совокупность (пакет) документов и материалов (сценарий,
режиссерская экспликация, смета на производство фильма, календарно-постановочный план,
план маркетинга, визуальные материалы), на основании которых осуществляются
производство и прокат фильма;
3) субсидия в сфере кинематографии (далее – субсидия) – вид бюджетной субсидии,
предоставляемой на безвозмездной и безвозвратной основе иностранному юридическому
лицу, его филиалу или представительству, заключившему соглашение на предоставление
субсидии в сфере кинематографии.
2. Предмет Соглашения
2.1. По условиям настоящего Соглашения Инвестор обязуется производить фильм
(или его части) в Республике Казахстан под названием ________, а Единый оператор
выплатить субсидию.
2.2. Субсидия предоставляется путем возмещения до тридцати процентов стоимости
товаров, работ и услуг, связанных с производством фильма (или его части) в Республике
Казахстан при обязательном условии предоставления отчета согласно приложению к
настоящему Соглашению, документов и материалов, подтверждающих затраты инвестора, в
связи с производством фильма (или его части) в Республике Казахстан.
3. Сумма Соглашения и условия оплаты
3.1. Общая сумма планируемой субсидии составляет ________ тенге и включает все
расходы, связанные с производством фильма (или его части), а также все налоги и сборы,
предусмотренные законодательством Республики Казахстан (далее – сумма).
3.2. Сумма выплачивается Единым оператором путем перечисления денежных
средств на расчетный счет Инвестора не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня
перечисления средств уполномоченным органом в сфере кинематографии Единому
оператору.
4. Права и обязанности Сторон
4.1. Единый оператор вправе:
1) осуществлять контроль за соблюдением Инвестором условий Соглашения;
2) запрашивать у Инвестора необходимые документы и материалы о результатах его
деятельности, затратах, связанных с производством фильма (или его части) в Республике
Казахстан.
4.2. Единый оператор обязан:
1) осуществить выплату субсидии Инвестору в соответствии с законодательством
Республики Казахстан;
2) отказать в выплате субсидии в случае нарушения Инвестором условий Соглашения.
4.3. Инвестор обязан:
1) своевременно и в полном объеме исполнять обязательства, предусмотренные
Соглашением;
2) по запросу Единого оператора предоставить документы и материалы о результатах
своей деятельности, затратах, связанных с производством фильма (или его части) в
Республике Казахстан.

4.4. Инвестор осы Келісімді іске асыруға байланысты Бірыңғай оператордан кеңес және барлық қажетті ақпаратты алуға құқылы.
5. Тараптардың жауапкершіліктері
5.1. Тараптардың әрқайсысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Келісімнен туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) дұрыс емес орындағаны үшін жауапты болады.
6. Құпиялылық
6.1. Осы арқылы Тараптар Келісімнің шарттарына қатысты, олар Келісімді жасасу және орындау барысында алған ақпарат құпия болып табылатынына және Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарын қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынына келіседі.
7. Дауларды шешу
7.1. Осы Келісімге байланысты немесе одан туындайтын даулар Тараптар арасындағы келіссөздер мен кеңестер арқылы шешіледі.
7.2. Келіссөздер мен консультациялар жолымен реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
8. Келісімнің шарттарын өзгерту
8.1. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қосымша келісім жасасу және мөрмен бекіту жолымен Тараптардың келісімі бойынша жасалған өзгерістер ғана Тараптар үшін жарамды және міндетті болып танылады.
9. Қорытынды ережелер
9.1. Тараптар қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда осы Келісім бойынша барлық құқықтар мен міндеттер, оның ішінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер бойынша Тараптардың құқықтық мирасқорларына ауысады.
9.2. Осы Келісім қазақ және ___________ тілдерінде 2 (екі) бірдей данада әрбір тарап үшін 1 (бір) данадан жасалды, олардың әрқайсысының бірдей заңды күші бар.
9.3. Осы Келісім Тараптар жасаған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар осы Келісімде көзделген өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін қолданылады.
9.4. Осы Келісіммен реттелмеген барлық өзге жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
10. Тараптардың заңды мекенжайлары, банк деректемелері және қолдары
Бірыңғай оператор
Инвестор
Қазақстан Республикасы
Заңды мекен-жайы: ____________
Байланыс үшін: _______________
Банктік реквизиттер: _____________
мөр орны
Ел:___________________________
Заңды мекен-жайы: ____________
Байланыс үшін: _______________
Банктік реквизиттер: ___________
мөр орны (бар болса)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі _______________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
Қолы: ________________
Күні ________________
Мөр орны
Кинематография саласында
субсидия беру туралы келісіміне
қосымша
нысан
Қазақстан Республикасында фильм (немесе оның бөлігін) шығаруға байланысты шығыстар туралы есеп
Инвестордың атауы: _____________________________________________
Келісімнің нөмірі және күні:_______________________________________
Фильм (немесе оның бір бөлігі) өндірісінің мерзімі: ___________________
Келісімде қарастырылған субсидяның жалпы сомасы: _________________
Шығыстардың атауы
Шығыстарды төлеу туралы растайтын құжаттың нөмірі (чектер, квитанциялар және басқа да растайтын құжаттар)
Теңгеде шығыстарды төлеу сомасы
1.
2.
3.
4.
5.
Барлығы:
Фильм (немесе оның бір бөлігін) шығаруға байланысты инвестордың шығындарын растайтын қоса берілетін құжаттар мен материалдардың тізбесі:
1._____________________________________________________________
2.______________________________________________________________
3.______________________________________________________________
Есептің берген күні: __________________
Инвестордың аты-жөні (бар болса):___________
Инвестордың қолы: _________________
Мөр орны

4.4. Инвестор вправе получать консультацию и всю необходимую информацию от
Единого оператора, связанные с реализацией настоящего Соглашения.
5. Ответственность Сторон
5.1. Каждая из Сторон несет ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее
исполнение обязательств, вытекающих из настоящего Соглашения, в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
6. Конфиденциальность
6.1. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий
настоящего Соглашения, полученная ими в ходе заключения и исполнения Соглашения,
является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам, за исключением
заинтересованных государственных органов Республики Казахстан.
7. Разрешение споров
7.1. Споры, связанные или вытекающие из настоящего Соглашения, разрешаются
путем переговоров и консультаций между Сторонами.
7.2. Споры, неурегулированные путем переговоров и консультаций, разрешаются в
судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Изменение условий Соглашения
8.1. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения,
которые составлены по согласию Сторон путем заключения дополнительного соглашения в
соответствии с законодательством Республики Казахстан и скрепления печатью.
9. Заключительные положения
9.1. В случае реорганизации или ликвидации Сторон, все права и обязанности по
настоящему Соглашению, в том числе права и обязанности по возникшим спорам и
разногласиям переходят к правопреемникам Сторон.
9.2. Настоящее Соглашение составлено в 2 (двух) идентичных экземплярах на
казахском и ___________ языках по 1 (одному) экземпляру для каждой из Сторон, каждый из
которых имеет равную юридическую силу.
9.3. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня заключения Сторонами и
действует до полного выполнения Сторонами своих обязательств, предусмотренных
настоящим Соглашением.
9.4. Во всех иных случаях, не урегулированных настоящим Соглашением, Стороны
руководствуются законодательством Республики Казахстан.
10. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Единый оператор
Республика Казахстан
Юридический адрес:______________
Контакты: _________________
Банковские реквизиты:____________
место для печати
Инвестор
Страна:__________________________
Юридический адрес: _____________
Контакты: ________________
Банковские реквизиты: ___________
место для печати (при наличии)
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
_______________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии),
должность
Подпись _______________
Дата __________________
Место печати
Приложение
к Соглашению о предоставлении
субсидии сфере кинематографии
форма
Отчет о затратах, связанных с производством фильма
(или его части) в Республике Казахстан
Наименование инвестора: __________________________________________
Номер и дата соглашения: __________________________________________
Период производства фильма (или его части): _________________________
Общая сумма субсидии, предусмотренная в соглашении: ________________
Наименование расходов
Номер подтверждающего документа об оплате расходов (чеки, квитанции и другие подтверждающие документы)
Сумма оплаты расходов в тенге
1.
2.
3.
4.
5.
Итого:
Перечень прилагаемых документов и материалов, подтверждающих затраты
Инвестора, связанных с производством фильма (или его части):
1._____________________________________________________________
2.______________________________________________________________
3.______________________________________________________________
Дата предоставления отчета: _________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) инвестора: _________________
Подпись инвестора ______________________________________
Место печати