"Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 162 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 24 шілдедегі № 69 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 25 шілдеде № 19087 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 34 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 15.04.2022 № 34 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 162 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13701 болып тіркелген, 2016 жылғы 31 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ашық деректер тізбесінде:
реттік нөмірлері 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 және 23-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
15
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген кепілдіктер саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылдың ақпаны
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау департаменті (бұдан әрі – КМҚД)
16
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардағы жеке кәсіпкерлік субъектілеріне берілген микрокредиттер саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылғы ақпан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
КМҚД
17
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне берілген гранттар саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылғы ақпан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
КМҚД
18
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша берілген субсидиялар саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылғы ақпан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
КМҚД
19
"Іскерлік байланыстар" құралы бойынша жеке кәсіпкерлік субъектілері қатарынан оқытылғандар саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылғы ақпан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
КМҚД
20
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының базасында "Шағын және орта кәсіпкерліктің топ-менеджментін оқыту" құрамдауышы бойынша жеке кәсіпкерлік субъектілері қатарынан оқытылғандар саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылғы ақпан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
КМҚД
21
"Басқарудың жаңа әдістерін, өндіріс технологияларын, жабдықтарды енгізу және персоналды оқыту мәселелері бойынша біліктілігі жоғары шетелдік мамандарды тарту (Аға сеньорлар)" құрамдауышы бойынша жеке кәсіпкерлік субъектілері қатарынан оқытылғандар саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылғы ақпан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
КМҚД
22
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының төртінші бағыты шеңберінде "Бизнес-мектеп" құрамдауышы бойынша оқытылғандар саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылғы ақпан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
КМҚД
23
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының төртінші бағыты шеңберінде жұмыс істеп тұрған бизнесті жүргізуді сервистік қолдау бойынша берілген консультациялар саны
жыл сайын
есепті жылдан кейінгі жылғы ақпан
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
КМҚД
"

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 апреля 2016 года № 162 "Об утверждении Перечня открытых данных Министерства национальной экономики Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июля 2019 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2019 года № 19087. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 34.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 15.04.2022 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 апреля 2016 года № 162 "Об утверждении Перечня открытых данных Министерства национальной экономики Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 13701, опубликован 31 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Перечне открытых данных Министерства национальной экономики Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных, утвержденном вышеуказанным приказом:
строки, порядковые номера 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"
15
Количество предоставленных гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент государственной поддержки предпринимательства (далее – ДГПП)
16
Количество предоставленных микрокредитов субъектам частного предпринимательства в городах в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
ДГПП
17
Количество предоставленных грантов субъектам частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
ДГПП
18
Количество предоставленных субсидий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
ДГПП
19
Количество обученных из числа субъектов частного предпринимательства по инструменту "Деловые связи"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
ДГПП
20
Количество обученных из числа субъектов частного предпринимательства по компоненту "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" на базе автономной организации образования "Назарбаев Университет"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
ДГПП
21
Количество обученных из числа субъектов частного предпринимательства по компоненту "Привлечение высококвалифицированных иностранных специалистов по вопросам внедрения новых методов управления, технологий производства, оборудования и обучения персонала (Старшие сеньоры)"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
ДГПП
22
Количество обученных по компоненту "Бизнес-школа" в рамках четвертого направления Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
ДГПП
23
Количество предоставленных консультаций по сервисной поддержке ведения действующего бизнеса в рамках четвертого направления Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
ежегодно
февраль следующего за отчетным годом
через АРМ интернет-портала открытых данных
ДГПП
";

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 және 276-жолдармен толықтырылсын:
"
245
Дара кәсіпкерлердің өнім шығаруы
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
246
Шағын және орта кәсіпкерлік кәсіпорындарының өнім шығаруы
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
247
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің өнім шығаруы
жыл сайын тоқсан сайын
қаңтар,
сәуір,
шілде,
қазан,
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
248
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің халықтың жан басына шаққандағы өнім шығаруы
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
249
Көтерме сауданың нақты көлем индексі
ай сайын
есепті кезеңнен кейінгі 15-і күні
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
250
Бөлшек сауданың нақты көлем индексі
ай сайын
есепті кезеңнен кейінгі 15-і күні
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
251
Автомобиль жанармай құю станцияларының саны
жыл сайын
маусым
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
252
Автомобильдерге газ құю станцияларының саны
жыл сайын
маусым
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
253
Жұмыс істеп тұрған дара кәсіпкерлер саны
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
254
Жұмыс істеп тұрған шағын және орта кәсіпкерлік кәсіпорындарының саны
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
255
Жұмыс істеп тұрған шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің саны
жыл сайын тоқсан сайын
қаңтар,
сәуір,
шілде,
қазан,
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
256
Жанармай құю колонкаларының болуы
жыл сайын
маусым
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
257
Тіркелген дара кәсіпкерлер саны
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
258
Тіркелген шағын және орта кәсіпкерлік кәсіпорындарының саны
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
259
Тіркелген шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің саны
жыл сайын тоқсан сайын
қаңтар,
сәуір,
шілде,
қазан,
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
260
Дара кәсіпкерлер саны
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
261
Дүңгіршектер саны
жыл сайын
шілде
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
262
Интернет-ресурсты қолдананатын кәсіпорындар саны
жыл сайын
мамыр
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
263
Шағын және орта кәсіпкерліктің заңды тұлғаларының саны
жыл сайын
қараша
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК

дополнить строками, порядковые номера 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 и 276, следующего содержания:
"
245
Выпуск продукции индивидуальными предпринимателями
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
246
Выпуск продукции предприятиями малого и среднего предпринимательства
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
247
Выпуск продукции субъектами малого и среднего предпринимательства
ежеквартально,
ежегодно
январь,
апрель,
июль,
октябрь,
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
248
Выпуск продукции субъектов малого и среднего предпринимательства на душу населения
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
249
Индекс физического объема оптовой торговли
ежемесячно
15 числа после отчетного периода
через API системы государственного органа
КС
250
Индекс физического объема розничной торговли
ежемесячно
15 числа после отчетного периода
через API системы государственного органа
КС
251
Количество автомобильных заправочных станций
ежегодно
июнь
через API системы государственного органа
КС
252
Количество газовых автомобильных заправочных станций
ежегодно
июнь
через API системы государственного органа
КС
253
Количество действующих индивидуальных предпринимателей
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
254
Количество действующих предприятий малого и среднего предпринимательства
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
255
Количество действующих субъектов малого и среднего предпринимательства
ежеквартально,
ежегодно
январь,
апрель,
июль,
октябрь,
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
256
Наличие заправочных колонок
ежегодно
июнь
через API системы государственного органа
КС
257
Количество зарегистрированных индивидуальных предпринимателей
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
258
Количество зарегистрированных предприятий малого и среднего предпринимательства
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
259
Количество зарегистрированных субъектов малого и среднего предпринимательства
ежеквартально,
ежегодно
январь,
апрель,
июль,
октябрь,
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
260
Количество индивидуальных предпринимателей
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС
261
Количество киосков
ежегодно
июль
через API системы государственного органа
КС
262
Количество предприятий, использующие интернет-ресурс
ежегодно
май
через API системы государственного органа
КС
263
Количество юридических лиц малого и среднего предпринимательства
ежегодно
ноябрь
через API системы государственного органа
КС

264
Сатылып алынған тауарлар көлемі
жыл сайын
шілде
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
265
Көтерме сауданың құндық мәндегі көлемі
ай сайын
есепті кезеңнен кейінгі 15-і күні
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
266
Халықтың жан басына шаққандағы бөлшек сауда көлемі
ай сайын
есепті кезеңнен кейінгі 15-і күні
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
267
Көтерме сауда кәсіпорындарындағы тауар қорлары
ай сайын
есепті кезеңнен кейінгі 15-і күні
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
268
Көтерме саудада тауарларды өткізу көлеміндегі үлес салмақ
ай сайын
есепті кезеңнен кейінгі 15-і күні
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
269
Бөлшек сауданың құндық мәндегі көлемі
ай сайын
есепті кезеңнен кейінгі 15-і күні
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
270
Сауда базарларының саны
жыл сайын
сәуір
мемлекеттік органдардың APІ жүйесі аркылы
СК
271
Негізгі капиталға салынған инвестициялар
жыл сайын
15 шілдеге дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
СК
272
Жаңа тұрғын үйді сату бағалары
ай сайын
есептік айдан кейінгі, келесі айдың
15 дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
СК
273
Тұрмысқа жайлы тұрғын үйді қайта сату бағалары
ай сайын
есептік айдан кейінгі, келесі айдың
15 дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
СК
274
Тұрмысқа жайсыз тұрғын үйді қайта сату бағалары
ай сайын
есептік айдан кейінгі, келесі айдың
15 дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
СК
275
Тұрмысқа жайлы тұрғын үйді жалдау ақысы
ай сайын
есептік айдан кейінгі, келесі айдың
15 дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
СК
276
Тұрмысқа жайсыз тұрғын үйді жалдау ақысы
ай сайын
есептік айдан кейінгі, келесі айдың
15 дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
СК
".
2. Ақпараттық технологиялар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне бұйрықтың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

264
Объем закупленных товаров
ежегодно
июль
через API системы государственного органа
КС
265
Объем оптовой торговли в стоимостном выражении
ежемесячно
15 числа после отчетного периода
через API системы государственного органа
КС
266
Объем розничной торговли на душу населения
ежемесячно
15 числа после отчетного периода
через API системы государственного органа
КС
267
Товарные запасы на предприятиях оптовой торговли
ежемесячно
15 числа после отчетного периода
через API системы государственного органа
КС
268
Удельный вес в объеме реализации товаров в оптовой торговле
ежемесячно
15 числа после отчетного периода
через API системы государственного органа
КС
269
Объем розничной торговли в стоимостном выражении
ежемесячно
15 числа после отчетного периода
через API системы государственного органа
КС
270
Количество торговых рынков
ежегодно
апрель
через API системы государственного органа
КС
271
Инвестиции в основной капитал
ежегодно
до 15 июля
через АРМ интернет-портала открытых данных
КС
272
Цены продажи нового жилья
ежемесячно
до 15 числа следующего за отчетным месяцем
через АРМ интернет-портала открытых данных
КС
273
Цены перепродажи благоустроенного жилья
ежемесячно
до 15 числа следующего за отчетным месяцем
через АРМ интернет-портала открытых данных
КС
274
Цены перепродажи неблагоустроенного жилья
ежемесячно
до 15 числа следующего за отчетным месяцем
через АРМ интернет-портала открытых данных
КС
275
Арендная плата за благоустроенное жилье
ежемесячно
до 15 числа следующего за отчетным месяцем
через АРМ интернет-портала открытых данных
КС
276
Арендная плата за неблагоустроенное жилье
ежемесячно
до 15 числа следующего за отчетным месяцем
через АРМ интернет-портала открытых данных
КС
".
2. Департаменту информационных технологий в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан