"Авиациялық қауіпсіздік қызметі туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 321 бұйрығына және "Әуежайдың бақыланатын аймағына өту, көлікпен өту құқығына арналған рұқсатнамалардың түрлері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 15 қазандағы № 457 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 23 шілдедегі № 536 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 шілдеде № 19119 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.08.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Авиациялық қауіпсіздік қызметі туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 321 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11603 болып тіркелген, 2015 жылғы 29 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Авиациялық қауіпсіздік қызметі туралы үлгілік ережесінде:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. АҚҚ жұмысы азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйыммен (бұдан әрі – уәкілетті ұйым), Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарымен, құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдарымен олардың құзыретіне сәйкес өзара іс-қимыл жасай отырып жүзеге асырылады.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Авиациялық қауіпсіздік қызметінің функциялары";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Әуежай АҚҚ мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) азаматтық авиация ұйымы қызметін үйлестіреді және авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша әуежайдағы мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды;
2) әуежайдағы өткізу және объектішілік режимді жүзеге асырады, оның барысында әуе кемелерін күзетуді және әуежайдың бақыланатын аймағында азаматтық авиация ұйымы объектілерінің қауіпсіздігін қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
3) әуежайдың бақыланатын аймағында шектеулі кіру аймағын ұйымдастырады;
4) әуежайдың бақыланатын аймағына өту (жүріп өту) құқық беретін әуежайлық рұқсаттамаларды беруді және алып қоюды ұйымдастырады;
5) мемлекеттік органдармен бірлескен әуе кемелерін басып алу (айдап әкету) әрекеттерін болдырмау және жолын кесу, төтенше жағдайлар және оның салдарларын жою жөніндегі іс-шараларға тікелей қатысады және уәкілетті ұйымның нұсқауына сәйкес авиациялық қауіпсіздікті күшейту жөніндегі қосымша шараларды жүзеге асырады;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 321 "Об утверждении Типового положения о службе авиационной безопасности" и в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 15 октября 2010 года № 457 "Об утверждении видов и форм пропусков на право прохода, проезда в контролируемую зону аэропорта"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 23 июля 2019 года № 536. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2019 года № 19119
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 321 "Об утверждении Типового положения о службе авиационной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11603, опубликован 29 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Типовом положении о службе авиационной безопасности, утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Деятельность САБ осуществляется во взаимодействии с уполномоченной организацией в сфере гражданской авиации (далее – уполномоченная организация), органами национальной безопасности, правоохранительными и иными государственными органами Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Функции службы авиационной безопасности";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. САБ аэропорта осуществляет следующие функции:
1) координирует деятельность служб организаций гражданской авиации и взаимодействует с государственными органами по вопросам обеспечения авиационной безопасности находящихся в аэропорту;
2) осуществляет пропускной и внутриобъектовый режим в аэропорту в ходе которых организует охрану воздушных судов и обеспечение безопасности объектов организаций гражданской авиации в контролируемой зоне аэропорта;
3) организует зоны ограниченного доступа в контролируемой зоне аэропорта;
4) организует выдачу и изъятие аэропортовых пропусков на право прохода (проезда) в контролируемую зону аэропорта;
5) принимает непосредственное участие в совместных с государственными органами мероприятиях по предотвращению и пресечению попыток захвата (угона) воздушных судов, локализации последствий чрезвычайных ситуаций и осуществляет дополнительные меры по усилению авиационной безопасности в соответствии с указаниями уполномоченной организации;

6) Заңның 107-бабына сәйкес авиациялық персоналды, жолаушыларды, қол жүгі мен багажды, пошта жөнелтілімдерін, жүк пен борт қорларын (борт тамағын) қарап тексеруді жүзеге асырады және қарап тексеру үдерісінде алынған, әуе көлігінде тасымалдауға тыйым салынған заттар мен нәрселерді есепке алады;
7) әуежайдың авиациялық қауіпсіздігі бағдарламасын, әуежайда авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету тәртібін регламенттейтін нұсқаулықтарды және рәсімдерді әзірлейді;
8) авиациялық персоналдың, әуежайда орналасқан ұйымдардың, оның қызметтерін пайдаланатын тұлғалардың авиациялық қауіпсіздіктің қамтамасыз етілуін талаптарды регламенттейтін нормативтік актілерді орындауларын бақылауды жүзеге асырады және уәкілетті ұйым мен әуежай басшылығының тапсырмасы бойынша олардағы бұзушылық фактілері бойынша қызметтік тексерулерге тікелей қатысады;
9) аса маңызды ұшулар қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысады;
10) әуе кемелерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша іс-шараларға қатысады;
11) Халықаралық азаматтық авиация ұйымында (бұдан әрі – ИКАО) тіркелген азаматтық авиация оқу орындарында АҚҚ қызметкерлерін даярлау және қайта даярлау мерзімдерінің сақталуын қамтамасыз етеді;
12) қарап тексерудің техникалық құралдарының, күзет және бейне бақылау, байланыс инженерлік-техникалық құралдарының, қарудың сақталуын және пайдаланылуын ұйымдастырады, олардың техникалық жай-күйін бақылауды жүзеге асырады;
13) әуе кемелерін ұшу алдындағы және арнайы тексеруді өткізуге қатысады;
14) авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша материалдар жинақтайды және талдайды, азаматтық авиация ұйымы мен уәкілетті ұйым басшылығы үшін анықтамалық және есеп материалдарын дайындайды;
15) уәкілетті ұйыммен келісе отырып, авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін Заңда көзделген тиісті іс-шараларды жүзеге асырады;
16) уәкілетті ұйымның сұраусалуы бойынша экипаж мүшесінің куәлігін және ұшу және инженерлік техникалық құрамының куәлігі алынып тасталады және одан әрі қайта жібереді.
10. Тұрақты әуе тасымалын орындайтын авиакомпания АҚҚ мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) авиакомпания қызметтерінің жұмысын үйлестіреді және авиакомпанияның авиациялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды және жүктелген міндеттерді орындауда әуежай АҚҚ толығымен көмек көрсетуін қамтамасыз етеді;
2) авиакомпания экипаж мүшелерінің жеке куәліктерін тіркеуді және есепке алуды ұйымдастырады және оларды пайдалану ережелерінің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
3) авиакомпанияның әуе кемелерін басып алу (айдап әкету) әрекеттерін болдырмау және алдын алу, төтенше жағдайлар және оның салдарларын жою бойынша іс-шараларда мемлекеттік органдарға жәрдемдеседі және уәкілетті ұйымның нұсқауына сәйкес, авиакомпания әуе кемесінің бортында авиациялық қауіпсіздікті күшейту жөніндегі қосымша шараларды жүзеге асырады;

6) осуществляет досмотр авиационного персонала, пассажиров, ручной клади и багажа, почтовых отправлении, грузов и бортовых запасов (бортпитания) в соответствии со статьей 107 Закона и учитывает изъятые в его процессе вещества и предметы, запрещенные к перевозке на воздушном транспорте;
7) разрабатывает программу авиационной безопасности аэропорта, инструкции и процедуры, регламентирующие порядок обеспечения авиационной безопасности в аэропорту;
8) осуществляет контроль за соблюдением авиационным персоналом, организациями, базирующимися в аэропорту, лицами, пользующимися его услугами нормативных правовых актов, регламентирующих обеспечение требовании авиационной безопасности, а также по поручению уполномоченной организации и руководства аэропорта принимает непосредственное участие в служебном расследовании по фактам их нарушений;
9) участвует в обеспечении безопасности особо важных полетов;
10) участвует в мероприятиях по обеспечению безопасности воздушных судов;
11) обеспечивает соблюдение сроков подготовки и переподготовки работников САБ в учебных заведениях гражданской авиации, зарегистрированных в Международной организации гражданской авиации (далее – ИКАО);
12) организует хранение и использование технических средств досмотра, инженерно-технических средств охраны и видеонаблюдения, связи, оружия, осуществляет контроль за их техническим состоянием;
13) принимает участие в проведении предполетного и специального досмотра воздушных судов;
14) обобщает и анализирует материалы по вопросам обеспечения авиационной безопасности, готовит справочные и отчетные материалы для руководства организации гражданской авиации и уполномоченной организации;
15) осуществляет по согласованию с уполномоченной организацией соответствующие мероприятия предусмотренные Законом для обеспечения авиационной безопасности;
16) по запросу уполномоченной организации изымает и далее переправляет удостоверение члена экипажа и свидетельство летного и инженерно-технического состава.
10. САБ авиакомпании, выполняющей регулярные воздушные перевозки, осуществляет следующие функции:
1) координирует деятельность служб авиакомпании и взаимодействует с государственными органами по вопросам обеспечения авиационной безопасности авиакомпании и обеспечивает полное содействие САБ аэропорта в выполнении возложенных задач;
2) организует регистрацию и учет удостоверений членов экипажа авиакомпании и осуществляет контроль за их соблюдением;
3) оказывает содействие государственным органам в мероприятиях по предотвращению и пресечению попыток захвата (угона) воздушных судов авиакомпании, локализации последствий чрезвычайных ситуаций и осуществляет дополнительные меры по усилению авиационной безопасности на борту воздушных судов авиакомпании в соответствии с указаниями уполномоченной организации;

4) авиакомпанияның авиациялық қауіпсіздігі бағдарламасын, авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету тәртібін регламенттейтін нұсқаулықтар және рәсімдер әзірлейді;
5) авиакомпанияның әуе кемелерін пайдалану кезінде аса маңызды ұшулар қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысады;
6) уәкілетті ұйыммен келісе отырып, әуе кемелері бортындағы қауіпсіздікті қамтамасыз етеді;
7) жолаушылар мен жүк жөнелтушілердің авиациялық қауіпсіздік жөніндегі ережелер мен рәсімдерді орындауын, әуежайлардың авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі шарттық міндеттемелердің талаптарын олардың орындауын бақылайды;
8) ИКАО-да тіркелген азаматтық авиация оқу орындарында авиакомпания АҚҚ қызметкерлерін даярлау және қайта даярлау мерзімдерінің сақталуын бақылайды;
9) авиакомпанияның әуе кемелерін ұшу алдындағы және арнайы тексеруден өткізуге қатысады;
10) авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша материалдар жинақтайды және талдайды, авиакомпания мен уәкілетті ұйым басшылығы үшін анықтамалық және есеп материалдарын дайындайды.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылығы";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Авиациялық қауіпсіздік қызметін материалдық-техникалық қамтамасыз ету";
2. "Әуежайдың бақыланатын аймағына өту, көлікпен өту құқығына арналған рұқсатнамалардың түрлері мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 15 қазандағы № 457 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6621 болып тіркелген, 2011 жылғы 7 сәуірде "Егемен Қазақстан" № 134-137 (26539) газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес азаматтық авиациясының авиация инспекторының куәлігі;";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

4) разрабатывает программу авиационной безопасности авиакомпании, инструкции и процедуры, регламентирующие порядок обеспечения авиационной безопасности;
5) участвует в обеспечении безопасности особо важных полетов при использовании воздушных судов авиакомпании;
6) по согласованию с уполномоченной организацией обеспечивает безопасность на борту воздушных судов;
7) контролирует выполнение пассажирами и грузоотправителями регламента и процедур по авиационной безопасности выполнение аэропортами условий договорных обязательств по обеспечению ими авиационной безопасности;
8) обеспечивает соблюдение сроков подготовки и переподготовки работников САБ авиакомпании в учебных заведениях гражданской авиации, зарегистрированных в ИКАО;
9) принимает участие в проведении предполетного и специального досмотра воздушных судов авиакомпании;
10) обобщает и анализирует материалы по вопросам обеспечения авиационной безопасности, готовит справочные и отчетные материалы для руководства авиакомпании и уполномоченной организации.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Руководство службы авиационной безопасности";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Материально-техническое обеспечение службы авиационной безопасности".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 15 октября 2010 года № 457 "Об утверждении видов и форм пропусков на право прохода, проезда в контролируемую зону аэропорта" (зарегистрирован в Реестре государственных нормативных правовых актов под № 6621, опубликован 7 января 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 3 (26424) следующие изменения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) удостоверение авиационного инспектора гражданской авиации согласно приложения 1 к настоящему приказу;";
приложение 1 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному приказу изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 23 шілдедегі
№ 536 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін
атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына
1-қосымша
Азаматтық авиациясының авиация инспекторының куәлігі
Нысан
Оң жағы (мөлшері 85 х 55 мм)
Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
Азаматтық авиациясының авиация инспекторының куәлігі
Куәлік иесінің
фотосуреті
Тегі
Жынысы
Жұмыс орны
Құжаттың нөмірі
Азаматтығы
Аты
Туған жылы
Лауазымы
Қолданылу мерзімі
(Иесінің қолы)
Ескертпе: ағылшын тілінде толтыруға рұқсат етіледі
Сыртқы жағы
Машинамен оқылатын аймақ
(егер куәлік машина оқуға аймағына арналмаса, толтырылмайды)
____________________________________________________
Беретін мемлекет
Осы куәліктің иесі әуежайларының барлық бақыланатын аймақтарына,
әуе кемелеріне және азаматтық авиация ұйымдарының объектілеріне
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы"
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының
16-6-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес өтеді
Берілді азаматтық авиация
(берілген жері саласындағы уәкілетті
және күні) ұйымның лауазымды
тұлғасының колы
Ескертпе: ағылшын тілінде толтыруға рұқсат етіледі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 23 шілдедегі
№ 536 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін
атқарушының
2010 жылғы 15 қазандағы
№ 457 бұйрығына
2-қосымша
Экипаж мүшесінің куәлігі
Нысан
Оң жағы (мөлшері 85 х 55 мм)
Қазақстан Республикасының азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым
Экипаж мүшесінің куәлігі
Куәлік иесінің
фотосуреті
Тегі
Жынысы
Жұмыс орны
Құжаттың нөмірі
Азаматтығы
Аты
Туған жылы
Лауазымы
Қолданылу мерзімі
(Иесінің қолы)
Ескертпе: ағылшын тілінде толтыруға рұқсат етіледі
Сыртқы жағы
Машинамен оқылатын аймақ
(егер куәлік машина оқуға аймағына арналмаса, толтырылмайды)
____________________________________________________
Беретін мемлекет
Осы куәліктің иесі қолданыстағы куәлікті ұсыну
бойынша____________________________ өтуге құқығы бар
(беретін мемлекет көрсетіледі)
Берілді азаматтық авиация
(берілген жері саласындағы уәкілетті
және күні) ұйымның лауазымды
тұлғасының колы
Ескертпе: ағылшын тілінде толтыруға рұқсат етіледі

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 августа 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 23 июля 2019 года № 536
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Удостоверение авиационного инспектора гражданской авиации
Форма
Лицевая сторона (размер 85 х 55 мм)
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации Республики Казахстан
Удостоверение авиационного инспектора гражданской авиации
Фотография владельца удостоверения
Фамилия
Пол
Место работы
Номер документа
Гражданство
Имя
Дата рождения
Должность
Срок действия
(Подпись владельца)
Примечание: допускается заполнение на английском языке
Оборотная сторона
Государство выдачи
Машиносчитываемая зона
(не заполняется, если удостоверение не
предназначено для машинного считывания)
____________________________________________________
Владелец данного пропуска проходит во все
контролируемые зоны аэропортов, к воздушным судам
и объектам организаций гражданской авиации согласно подпункта 1)
пункта 2 статьи 16-6 Закона Республики Казахстан от 15 июля
2010 года "Об использовании воздушного пространства
Республики Казахстан и деятельности авиации"
Выдано в Подпись
(место и должностного лица
дата выдачи) уполномоченной организации в
сфере гражданской авиации
Примечание: допускается заполнение на английском языке
Приложение 2
к приказу Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 23 июля 2019 года № 536
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 15 октября 2010 года № 457
Удостоверение члена экипажа
Форма
Лицевая сторона (размер 85 х 55 мм)
Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации Республики Казахстан
Удостоверение члена экипажа
Фотография владельца удостоверения
Фамилия
Пол
Место работы
Номер документа
Гражданство
Имя
Дата рождения
Должность
Срок действия
(Подпись владельца)
Примечание: допускается заполнение на английском языке
Оборотная сторона
Машиносчитываемая зона
(не заполняется, если удостоверение не
предназначено для машинного считывания)
____________________________________________________
Государство выдачи
Владелец имеет право въехать в ____________________
(указывается государство выдачи)
по предъявлении действительного удостоверения
Выдано в Подпись
(место и должностного лица
дата выдачи) уполномоченной организации в
сфере гражданской авиации
Примечание: допускается заполнение на английском языке