"Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 71 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 31 шілдеде № 19153 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 47 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.06.2020 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 362 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11214 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақтың 7-2) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2019 года № 19153. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2020 года № 47.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 05.06.2020 № 47 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 362 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11214, опубликован 22 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
подпункт 7-2) пункта 1 исключить;
регламент государственной услуги "Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 29 шілдедегі
№ 71 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 362 бұйрығына
7-1-қосымша
"Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті және оның аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11019 болып тіркелген) "Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару туралы куәлік не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық нысандағы уәжделген жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (жұмыскерлері) іс-қимылының тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының Стандартқа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша тиісті өтінішінің болуы негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
5. Табиғи монополиялар субъектілерінің Мемлекеттік тіркеліміне енгізу бөлігінде мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, олардың орындалу ұзақтығы мынадай:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін алуға және беруге өтініш беруі;
орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут.
Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімнен шығару бөлігінде мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы мынадай:
1-іс-қимыл – портал арқылы түскен мемлекеттік қызметті алуға өтінішті тіркеуді көрсетілетін қызметті беруші келіп түскен күні жүргізеді;
орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
2-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауы және көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының(-ларының) қарауына беруі;
орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.
3-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының(-ларының) қарауы және көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысына(-ларына) орындауға беруі;
орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
4-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысының (-ларының) қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма жұмыскеріне орындауға беруі;
орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 июля 2019 года № 71
Приложение 7-1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 362
Регламент государственной услуги "Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики и его территориальными органами (далее – услугодатель) в соответствии со Стандартом государственной услуги "Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11019) (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о включении или исключении из Государственного регистра субъектов естественных монополий либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие соответствующего заявления услугополучателя по формам согласно приложениям 1 и 2 к Стандарту.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги в части включения в Государственный регистр субъектов естественных монополий, длительность выполнения:
Действие 1 – подача заявления на получение и выдача результатов государственной услуги услугополучателем на портале;
длительность выполнения – 30 (тридцать) минут.
Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги в части исключения из Государственного регистра субъектов естественных монополий, длительность выполнения:
Действие 1 – регистрация заявления на получение государственной услуги, поступившего через портал, производится услугодателем в день поступления;
длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
Действие 2 – рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя и передача заместителю(-ям) руководителя услугодателя на рассмотрение;
длительность выполнения – 20 (двадцать) минут.
Действие 3 – рассмотрение документов услугополучателя заместителем(-ями) руководителя услугодателя и передача руководителю(-ям) управления услугодателя на исполнение;
длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
Действие 4 – рассмотрение документов услугополучателя руководителем(-ями) управления услугодателя и передача работнику управления услугодателя на исполнение;
длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.

5-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің басқармасы жұмыскерінің қарауы, табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімнен шығару туралы куәлікті не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық нысандағы уәжделген жауапты дайындауы;
орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні.
Оның ішінде, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасы жұмыскерлерінің қарауы, табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімнен шығару туралы қорытындыны не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық нысандағы уәжделген жауапты дайындауы;
орындалу ұзақтығы – 4 (төрт) сағат.
6-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысының табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімнен шығару туралы куәлікті не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша электрондық нысандағы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты келісуі;
орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут.
7-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысы орынбасарының табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімнен шығару туралы куәлікті не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық нысандағы уәжделген жауапты келісуі;
орындалу ұзақтығы –30 (отыз) минут.
8-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші басшысының табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімнен шығару туралы куәлікке не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық нысандағы уәжделген жауапқа қол қоюы;
орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) минут.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін:
1) порталда тіркелген өтініш;
2) таныстырылған және басшы қол қойған қарар;
3) таныстырылған және басшының орынбасары қол қойған қарар;
4) құжаттарды басқарма басшысының қарауы және басқарма жұмыскеріне орындауға беруі;
5) ұсынылған құжаттарды толықтығы мен анықтығына қарау;
6) мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі - табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімнен шығару туралы куәлік не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжделген бас тарту негіздеме болып табылады.

Действие 5 – рассмотрение документов услугополучателя работником управления услугодателя, подготовка свидетельства об исключении из Государственного регистра субъектов естественных монополий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта;
длительность выполнения – 1 (один) рабочий день.
В том числе, рассмотрение документов услугополучателя работниками отраслевого управления услугодателя, подготовка заключения об исключении из Государственного регистра субъектов естественных монополий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта;
длительность выполнения – 4 (четыре) часа.
Действие 6 – согласование руководителем управления услугодателя свидетельства об исключении из Государственного регистра субъектов естественных монополий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта;
длительность выполнения – 30 (тридцать) минут.
Действие 7 – согласование заместителем руководителя управления услугодателя свидетельства об исключении из Государственного регистра субъектов естественных монополий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта;
длительность выполнения – 30 (тридцать) минут.
Действие 8 – подписание руководителем услугодателя свидетельства об исключении из Государственного регистра субъектов естественных монополий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта;
длительность выполнения – 30 (тридцать) минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия), являются:
1) зарегистрированное заявление на портале;
2) ознакомленная и наложенная резолюция руководителя;
3) ознакомленная и наложенная резолюция заместителя руководителя;
4) рассмотрение документов руководителем управления и передача работнику управления на исполнение;
5) рассмотрение представленных документов на полноту и достоверность;
6) результат оказания государственной услуги – свидетельство об исключения из Государственного регистра субъектов естественных монополий либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.

3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылының тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің жұмыскері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының жұмыскері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің салалық басқармасының жұмыскері.
Әрбір рәсімнен (іс-қимылдан) өту рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін кызметтің регламентіне қосымшада көрсетілген.
4-тарау. Өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеудің ұзақтығы:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш береді;
жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімдерде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдары рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігін егжей-тегжейлі сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің пайдаланылуын сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентіне қосымшаға сәйкес "Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу және одан шығару" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалықтарында көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет ресурсында және порталда орналастырылады.
"Табиғи монополиялар
субъектілерін Мемлекеттік
тіркелімге енгізу және одан
шығару" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы
"Табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімнен шығару" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы

Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя услугодателя;
4) руководитель управления услугодателя;
5) работник управления услугодателя;
6) работник отраслевого управления услугодателя.
Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении к настоящему регламенту государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки заявления услугополучателя:
для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление через портал;
график работы указан в пункте 8 Стандарта;
государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочниках бизнес-процессов оказания государственной услуги "Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий" согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя и на портале.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Включение и
исключение из
Государственного регистра
субъектов естественных
монополий"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги "Включение в Государственный регистр субъектов естественных монополий"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги "Исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий"