"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің ұшуға пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсетуі мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 561 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 31 шілдедегі № 589 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 1 тамызда № 19171 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 23 сәуірдегі № 220 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.04.2020 № 220 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің ұшуға пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсетуі мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 561 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11742 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Авиациялық жұмыстарды орындау құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Пайдаланушы сертификатын беру", мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі."
13-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Министрліктің – www.miid.gov.kzwww.mid.gоv.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген бөлімінде;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Авиациялық жұмыстарды орындау құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) құжаттар топтамасы бар өтінімді көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
авиациялық жұмыстарды орындау құқығына куәлік (бұдан әрі - куәлік) беру – 40 (қырық) жұмыс күні;
авиациялық жұмыстарды орындау құқығына куәліктің телнұсқасын (бұдан әрі - куәліктің телнұсқасы) беру – 2 (екі) жұмыс күні;";
13-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 561 "О вопросах оказания Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан государственных услуг в сфере летной эксплуатации"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 июля 2019 года № 589. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2019 года № 19171. Утратил силу Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 23 апреля 2020 года № 220.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.04.2020 № 220 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 561 "О вопросах оказания Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан государственных услуг в сфере летной эксплуатации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11742, опубликован 05 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ" согласно приложению 2 к настоящему приказу;".
в Стандарте государственной услуги "Выдача сертификата эксплуатанта", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги (далее - стандарт) разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).";
подпункт 1) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";";
в Стандарте государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги (далее - стандарт) разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента подачи заявки с пакетом документов услугодателю, а также при обращении на портал:
выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ (далее - свидетельство) – 40 (сорок) рабочих дней;
выдача дубликата свидетельства на право выполнения авиационных работ (далее – дубликат свидетельства) – 2 (два) рабочих дня;";
подпункт 1) пункта 13 изложить в следующей редакции:

"1) Министрліктің – www.miid.gov.kzwww.mid.gоv.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген бөлімінде;";
"Авиациялық жұмыстарды орындау құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ұшуды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.";
13-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Министрліктің – www.miid.gov.kzwww.mid.gоv.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген бөлімінде;".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2019 жылғы ___________________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 31 шілдедегі
№ 589 бұйрығына
қосымша
"Авиациялық жұмыстарды
орындау құқығына арналған
куәлік беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
Нысан
Уәкілетті органның басшысына
Өтініш берушінің ЖСН/БСН: __
Өтініш беруші заңды тұлғаның
немесе жеке тұлғаның банктік
деректемелері:
________________________
Өтініш беруші – заңды тұлғаның
орналасқан жері (мекенжайы)
немесе өтініш беруші – жеке
тұлғаның тұрғылықты жері:
__________________________
Байланыс телефондары/факсы/
электрондық поштасының
мекенжайы,
АФТН коды:
________________
Пайдаланушының авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған рұқсат алуға өтінім бастапқы рұқсат беру/кезекті рұқсат (қажеттінің астын сызу)
1.__________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы) ________________________ әуе кемелерінің
негізгі орны әуеайлақтарында (алаңында) авиациялық жұмыстарды орындау
құқығына рұқсат беруді сұраймын.

"1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";";
приложение к Стандарту государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги (далее - стандарт) разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).";
подпункт 1) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";".
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
_______________ 2019 года
Приложение
к приказу Министра индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 31 июля 2019 года № 589
Приложение
к стандарту государственной
услуги "Выдача свидетельства
на право выполнения
авиационных работ"
Форма
Руководителю уполномоченного
органа
от
____________________________
БИН/ИИН
заявителя _____________________
Банковские реквизиты заявителя
юридического лица или
Физического
лица __________________________
Местонахождение (адрес)
заявителя – местожительство
заявителя–физического лица
______________________________
Контактные телефоны/факс/
адрес электронной почты, код
АФТН_________________________
Заявка на получение допуска эксплуатанта на право выполнения авиационных
работ первоначальный допуск / очередной допуск (необходимое подчеркнуть)
1. Прошу разрешить _____________________________________________________
(полное название заявителя)
допуск на право выполнения авиационных работ на аэродроме (площадке)
базирования воздушных судов__________________________________________________

2. Мәлімделген авиациялық жұмыс түрлері: __________________________________
3. Қазақстан Республикасының шегінде немесе одан тыс жерлерде ұшу
өңірлері: __________________________________________________________
4. Жоспарланған ұшуды бастау күні: _________________________________
5. Басқарушы персонал
Лауазымы
Тегі аты әкесінің аты (бұдан әрі - Т.А.Ә.)., туған жылы, телефоны
Тағайындау туралы бұйрық
Білімі
Маманның сертификаттары (куәліктері)
6. Командалық-ұшу, нұсқаушы және ұшқыштар құрамы
Лауазымы
Т.А.Ә., туған жылы
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрық
Маманның куәлігі (медициналық қорытынды)
Жалпы ұшуы
Ұшуды және авиациялық жұмыстарды орындауға рұқсат беру
7. Инженерлік-техникалық персонал
Лауазымы
Т.А.Ә.
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрық
Маманның куәлігі
Жалпы жұмыс өтілі
Жұмыстарды орындауға рұқсат беру
8. Әуе кемелері
ӘК типі және борттық нөмірі
Ұшу жарамдылығы сертификатының қолданылу мерзімі
Мемлекет, қала және орналасатын әуежайы
Шарт түрі, нөмірі, күні және қолданылу мерзімі
9. Өтініш беруші: сертификаттау рәсімдерін орындауға; сертификаттық талаптарға жауап беруге; азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға ұшудың ұйымдастырылуын, қамтамасыз етілуін және орындалуын бақылауды жүзеге асыруына мүмкіндік беруге міндеттенеді. ____________________________________________________________________
Өтініш беруші (Т.А.Ә., қолы)

2. Заявляемые виды авиационных работ_____________________________________
3. Регионы полетов в пределах Республики Казахстан или за ее пределами
_______________________________________________________________________
4. Планируемая дата начала полетов________________________________________
5. Руководящий персонал
Должность
Фамилия имя отчество (далее - Ф.И.О.), год рождения, телефон
Приказ о назначении
Образование
Сертификаты (свидетельства) специалиста
6. Командно-летный, инструкторский и летный состав
Должность
Ф.И.О., год рождения
Приказ о приеме на работу
Свидетельство специалиста (медицинское заключение)
Налет общий
Допуски к выполнению полетов и авиационных работ
7. Инженерно-технический персонал
Должность
Ф.И.О.
Приказ о приеме на работу
Свидетельство специалиста
Общий стаж работы
Допуски на выполнение работ
8. Воздушные суда
Тип и бортовой номер ВС
Срок действия сертификата летной годности
Государство, город и аэропорт базирования
Вид договора, номер и срок действия
9. Заявитель обязуется:
выполнять процедуры сертификации;
отвечать сертификационным требованиям;
предоставлять возможность уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
осуществлять контроль организации, обеспечения и выполнения полетов.
________________________________________________________________________
(Ф. И. О., подпись) заявителя