Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 686 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 3 қыркүйекте № 19331 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 49 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10407 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу тәртібі";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Жеке және заңды тұлғалар қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеуге өтінішті www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) меншік құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесін;
2) дайындаушы зауыттың қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының әрбір бірлігіне техникалық паспортының (формулярының) электрондық көшірмесін.
Жеке басты куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйелерде болады.
7. Жергілікті атқарушы органдар өтініш берушінің құжаттарын алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 6-тармағының талаптарына сәйкес ұсынылған құжаттардың толық болуын тексереді. Ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, жергілікті атқарушы органдары өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
8-тармақ алып тасталсын;
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті жергілікті атқарушы органдар өтініш берілген күннен бастап (2) екі жұмыс күнінде қарайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 686. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 сентября 2019 года № 19331.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 49 "Об утверждении Правил государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10407, опубликован 17 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Заявление на государственную регистрацию транспортного средства городского рельсового транспорта подается физическими и юридическими лицами через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением:
1) электронная копия документа, подтверждающего право собственности;
2) электронная копия технического паспорта (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу транспортного средства городского рельсового транспорта.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержатся в государственных информационных системах.
7. Местные исполнительные органы в течение одного рабочего дня с момента получения документов заявителя проверяют полноту представленных документов в соответствии с требованиями пункта 6 настоящих Правил. В случае неполноты представленных документов, местные исполнительные органы отказывают в принятии заявления.";
пункт 8 исключить;
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"9. Заявление о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта рассматривается местными исполнительными органами (2) двух рабочих дней со дня подачи заявления.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Өтініш беруші ұсынған құжаттар Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келген кезде жергілікті атқарушы органдар лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасыменқол қойылған қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік дайындалады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Қалалық рельстік көліктің көлік құралдары тізілімнен шығарылған кезде меншік иесі немесе оған теңестірілген адам жергілікті атқарушы органдарына портал арқылы:
1) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
2) қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын есептен шығару туралы не закымдануы туралы, Қазақстан Республикасының шегінен тыс пайдалану үшін әкете отырып сату туралы актіні қоса бере отырып, еркін нысандағы өтінішті ұсынады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша алып тасталсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2) Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 686 бұйрығына
1-қосымша
Қалалық рельстік көліктің
көлік құралдарын мемлекеттік
тіркеу стандартына
1-қосымша
нысан
________________________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
________________________________________________________________________________
(ұйым атауы, заңды тұлғаның атауы не жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) туған күні, үй мекенжайы, телефоны) (қызмет алушы туралы ақпарат "Жеке тұлға" мемлекеттік деректер қоры немесе "Заңды тұлға" мемлекеттік деректер қоры арқылы автоматты түрде тартылады)
Өтініш
________________________________________________________________________________
(меншік, мүліктік жалдау, жалға алу немесе лизинг) құқығында тиесілі қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын тіркеуді сұраймын.
Мекенжайы:
___________________________ қаласы___________________________________ көшесі
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі:
________________________________________________________________________________
байланыс телефондары (факс)________________________________________________
Тізбе __________________________________________________ парақта қоса беріледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 686 бұйрығына
2-қосымша
Қалалық рельстік көліктің
көлік құралдарын мемлекеттік
тіркеу стандартына
3-қосымша
нысан
_____________________________________________
_____________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы
КУӘЛІК
Осы куәлік "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
________________________________________________________________________________
(қалалық рельстік көліктің көлік құралдарына құқықтар көрсетілсін)
құқығындағы
________________________________________________________________________________
(иесінің толық атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) берілді және
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
қалаалық рельстік көліктің көлік құралдарының мемлекеттік тіркелгенін растайды.
зауыттық нөмірі ____________________________________________________________
мүкәммалдық нөмірі ________________________________________________________
секциясы __________________________________________________________________
жасалған жылы ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Берілген күні 20___жылғы "___"_______
Жергілікті атқарушы органның лауазымды адамы _______________________________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 686 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

"12. При соответствии представленных заявителем документов перечню, указанному в пункте 6 Правил, подготавливается свидетельство о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта подписанного электронной цифровой подписью должностного лица местного исполнительного органа.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При исключении транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра собственник представляет через портал в местный исполнительный орган заявление в произвольной форме с приложением:
1) свидетельства о государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта;
2) акта о списании либо документа о повреждении, отчуждения транспортных средств городского рельсового транспорта с последующим вывозом для использования за пределами Республики Казахстан.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 исключить;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом Министра обороны РК от 05.10.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 05.10.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфрастуктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 сентября 2019 года № 686
Приложение 1
к Правилам государственной регистрации
транспортных средств
городского рельсового транспорта
форма
_____________________________________________
_____________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
от ___________________________________________
(наименование организации, юридический адрес или фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, дата рождения, домашний адрес, телефон) (сведения об услугополучателе автоматически подтягиваются через государственную базу данных "Физические лица" или государственную базу данных "Юридические лица")
Заявление
Прошу зарегистрировать транспортные средства городского рельсового транспорта, принадлежащие на праве ____________________________________________________________________,
(собственности, имущественного найма, аренды или лизинга)
в количестве ___ единиц.
Адрес:
город _______________, улица ____________________
индивидуальный идентификационный номер, бизнес идентификационный номер: ____________________________
контактные телефоны (факс), ________________
Перечень прилагается на ___ листах.
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 сентября 2019 года № 686
Приложение 3
к Правилам государственной регистрации
транспортных средств
городского рельсового транспорта
форма
____________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
СВИДЕТЕЛЬСТВО о государственной регистрации
транспортных средств городского рельсового транспорта
Настоящее свидетельство выдано в соответствии с Законом Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан"
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное наименование владельца, фамилия, имя, отчество (при наличии) находящегося на праве,
___________________________________________________________________
(указать права на транспортные средства городского рельсового транспорта) и подтверждает государственную регистрацию транспортных средств городского рельсового транспорта ____________________________________
заводской номер ___________________________________________________
инвентарный номер ________________________________________________
секция ___________________________________________________________
год постройки __________________
___________________________________________________________________
Дата выдачи "___" _________ 20___ год.
Должностное лицо местного исполнительного органа ____________________
Приложение 3
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 сентября 2019 года № 686
Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта"
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра обороны РК от 05.10.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).