"Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-2/66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2019 жылғы 16 қазандағы № 11-1-4/538 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 18 қазанда № 19483 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодекстің 33-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-2/66 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 14926 болып тіркелген, 2017 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларында:
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) өкілдік шығындар – тиісті қаржы жылына арналған және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне шетелдік делегацияларды қабылдауға, отырыстар, конференциялар, кеңестер, семинарлар, салтанатты және ресми іс-шаралар өткізуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің, халықаралық байқау миссияларының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасынан байқаушы ретінде жіберілетін республикалық бюджет есебіндегі мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының шетелге іссапарлары барысында өкілдік мақсаттарға бөлінетін қаражат.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Министрлік республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ұсыныстары негізінде және кезекті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте өкілдік шығындар үшін көрсетілген қаражат көлеміне сүйене отырып, өкілдік шығындарды талап ететін іс-шаралар жоспарын (бұдан әрі – Жоспар) жасайды.
Министрлік Жоспарға сәйкес және тиісті қаржы жылына бекітілген шектеу шегінде республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің өкілдік шараларға арналған қаражатты бөледі.
Бір жыл ішінде, республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ұсыныстары негізінде, Министрлік жоспарланбаған іс-шараларды өткізудің саяси маңыздылығын және бөлінген қаражат көлемін ескере отырып, Жоспарды түзетеді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қағидалардың 3-тармағының 3), 4), 7) тармақшаларында көзделген өкілдік шығындар бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері тауарлар мен қызметтер құнын, сондай-ақ көрсетілген тауарлар мен қызметтерді ұсынатын ұйымның деректемелерін көрсете отырып, құжаттарды береді және ұқсас тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді жеткізушілерден кемінде 2 (екі) балама бағаларды ұсынады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 11-1-2/66 "Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 16 октября 2019 года № 11-1-4/538. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2019 года № 19483
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 33 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 11-1-2/66 "Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14926, опубликован 5 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правилах распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты", утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) представительские затраты - средства, предусмотренные в республиканском бюджете на очередной финансовый год и выделяемые администраторам республиканских бюджетных программ на прием иностранных делегаций, проведение заседаний, конференций, совещаний, семинаров, торжественных и официальных мероприятий, а также на представительские цели во время зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, должностных лиц государственных органов Республики Казахстан, содержащихся за счет республиканского бюджета, направляемых наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Министерство на основании предложений администраторов республиканских бюджетных программ и исходя из объемов средств, предусмотренных в республиканском бюджете на очередной финансовый год на представительские затраты, составляет годовой План мероприятий, которые требуют представительских затрат (далее – План).
Министерство осуществляет выделение средств на представительские мероприятия администратора республиканских бюджетных программ в соответствии с Планом и в пределах утвержденного лимита администратору на соответствующий финансовый год.
В течение года на основании предложений администраторов республиканских бюджетных программ План корректируется Министерством с учетом политической значимости проведения незапланированного мероприятия и объема выделенных средств.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. По представительским затратам, предусмотренным в подпунктах 3), 4), 7) пункта 3 настоящих Правил, администраторами республиканских бюджетных программ предоставляются подтверждающие документы с указанием стоимости товаров, работ и услуг, реквизитов организации, предлагающей указанные товары, работы и услуги, а также не менее 2 (двух) альтернативных ценовых предложений от поставщиков аналогичных товаров, работ и услуг.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Өкілдік шығындарға арналған қаражатты бөлу Министрліктің Жауапты хатшысының (бұдан әрі – Жауапты хатшы) немесе оның міндетін атқаратын адамның бұйрығымен ресімделеді.
Іс-шараларға қатысу үшін Қазақстан Республикасына шақырылатын тұлғалардың қонақүйде тұруын және баратын пунктіне дейінгі көліктік шығындарын төлеуге, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің шет мемлекеттерге сапарлары барысында өкілдік мақсаттарға арналған, сондай-ақ халықаралық байқау миссияларының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасының атынан байқаушылар ретінде жіберілетін республикалық бюджет есебіндегі мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары үшін автокөліктік қызмет көрсетуге және аудармашылардың қызметтерін төлеуге арналған қаражат бөлінген жағдайда, Жауапты хатшының бұйрығы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің немесе оның міндетін атқаратын адамның қарары негізінде қабылданады.
Шетелдік делегацияларды "аса жоғары деңгейде" және/немесе "жоғары деңгейде" қабылдаған жағдайда, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Протоколына сәйкес делегация деңгейі Жауапты хатшының бұйрығында көрсетіледі.
Жауапты хатшының өкілдік шығындарға қаражат бөлу туралы бұйрығы жоспарланған іс-шара басталғанға дейін қабылданады.
Объективті себептерге байланысты Жауапты хатшының бұйрығын жоспарланған іс-шара басталғанға дейін қабылдау мүмкін болмаған жағдайда, Жауапты хатшы іс-шара өткен күннен бастап екі айдан аспайтын мерзімде өкілдік шығындарды өтеу туралы бұйрықты қабылдайды.
Егер делегацияның Қазақстан Республикасында болу бағдарламасында өзгеше көзделмесе Қазақстан Республикасына шақырылған шетелдік делегациялардың қатысушыларына іс-шараларға қатысу үшін межелі пунктінде тұру үшін қаражат бөлу кезінде іс-шарадан 1 (бір) күн бұрын және 1 (бір) күн өте есептік уақыт алынады.
Шетелдік делегацияның қатысушысына тасымалдау шығынына қаражат бөлген жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағының шегінде іс-шараның өткізудің соңғы пунктіне дейін бағыты ескеріледі.
Шетелдік делегацияларды "аса жоғары деңгейде" және/немесе "жоғары деңгейде" қабылдау жағдайда іс-шараның деңгейін анықтауды Министрлік Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Хаттамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Шетелдік делегациялардың Қазақстан Республикасына сапарлары барысында екіжақты қатынастар деңгейіне байланысты және өзара теңдік принципін ескере отырып, Қазақстан тарапынан басшы ретінде мемлекеттік органның бірінші басшысымен не оның орынбасарымен келісім бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Хаттамасында көрсетілмеген өзге лауазымды адам айқындалады, бұл ретте мұндай адам Министрліктің Мемлекеттік протокол қызметімен келісілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қатысуымен экспорттық-импорттық қызмет және инвестициялар тарту мәселелері бойынша "жоғары деңгейде" өткізілетін іс-шараларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Хаттамасына сәйкес шетелдік делегациялар үшін ресми қабылдауларды өткізу кезінде Қазақстан Республикасы тарапынан қатысушылардың саны шетелдік делегациялар тарапынан қатысушылардың санынан аспауы тиіс.";
12-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Выделение средств на представительские затраты оформляется приказом Ответственного секретаря Министерства либо лица, исполняющего его обязанности (далее – Ответственный секретарь).
В случаях выделения средств на оплату проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, на представительские цели во время зарубежных визитов Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, а также выделения средств на автотранспортное обслуживание и оплату услуг переводчиков должностным лицам государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, направляемым наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения, приказ Ответственного секретаря принимается на основании резолюции Министра иностранных дел Республики Казахстан либо лица, исполняющего его обязанности.
В случаях приема иностранных делегаций на "высшем уровне" и/или "на высоком уровне", в приказе Ответственного секретаря указывается уровень делегации в соответствии с Государственным Протоколом Республики Казахстан.
Приказ Ответственного секретаря о выделении средств на представительские затраты принимается до наступления планируемого мероприятия.
Когда в силу объективных причин, принятие приказа Ответственного секретаря невозможно до наступления планируемого мероприятия, Ответственным секретарем принимается приказ о компенсации представительских расходов, но не позднее двух месяцев со дня проведения мероприятия.
В случаях выделения средств участникам иностранных делегаций на оплату проживания в пункте назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, в расчет берется время за 1 (один) день до и 1 (один) день после проведения мероприятия, если иное не предусмотрено программой пребывания делегации в Республике Казахстан.
В случаях выделения средств на транспортные расходы участникам иностранной делегации в расчет принимается маршрут до конечного пункта проведения мероприятия в пределах территории Республики Казахстан.
Определение уровня мероприятия в случаях приема иностранных делегаций "на высшем уровне" и/или "на высоком уровне" осуществляется Министерством в соответствии с Государственным Протоколом Республики Казахстан.
В ходе визитов иностранных делегаций в Республику Казахстан в качестве главы от казахстанской стороны в зависимости от уровня двусторонних отношений и с учетом принципа паритета определяется иное должностное лицо, не указанное в Государственном Протоколе Республики Казахстан, по согласованию с первым руководителем государственного органа, либо его заместителем, и Службой государственного протокола Министерства.
Во время проведения официальных приемов для иностранных делегаций в соответствии с Государственным Протоколом Республики Казахстан, количество участников со стороны Республики Казахстан не должно превышать количество участников со стороны иностранных делегаций, за исключением мероприятий, проводимых на "высоком уровне" с участием Министра иностранных дел Республики Казахстан, либо лицом, исполняющим его обязанности, по вопросам экспортно-импортной деятельности и привлечению инвестиций.";
в пункте 12:
абзац первый изложить в следующей редакции:

"12. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің шетелдік сапарлары, сондай-ақ халықаралық байқау миссиясының құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасынан байқаушы ретінде жіберілетін республикалық бюджет есебіндегі мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарын іссапарға жіберу кезіндегі өкілдік шығындарға қолма-қол шетел валютасын бөлу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жауапты хатшының уәкілдік шығындарға қаражат бөлу туралы қабылданған бұйрығының негізінде Министрлік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Қазынашылық департаментінде (Қазынашылық департаменті) қолма-қол шетел валютасын алу мақсатында Министрліктің лауазымды адамына сенімхат береді;";
13-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын
"Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің шетелдік сапарлары кезінде жұмсалатын өкілдік шығындар үшін қаражат алуға уәкілетті лауазымды адамдар іс-шараны өткізгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Министрлікке республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің елтаңбалы мөрімен расталған және Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының шетелдік сапарлары кезінде Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің Бастығы, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының шетелдік сапарлары кезінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы Кеңсесінің Бастығы, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шетелдік сапарлары кезінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының орынбасары, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің шетелдік сапарлары кезінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Жауапты хатшысы растаған өкілдік мақсаттарға арналған шығындар бойынша актіні береді.";
осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес өкілдік шығындардың нормалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Валюта-қаржы департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

"12. Выделение наличной иностранной валюты на представительские затраты при зарубежных визитах Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, а также направление наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных государствах в составе международных миссий наблюдения должностных лиц государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, осуществляется в следующем порядке:";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"на основании принятого приказа Ответственного секретаря о выделении средств на представительские затраты Министерство для получения наличной иностранной валюты выдает должностному лицу Министерства доверенность на получение в Департаменте казначейства по городу Нур-Султан Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Департамент казначейства) доверенности;";
часть третью пункта 13 изложить в следующей редакции:
"Должностные лица, уполномоченные на получение средств на представительские затраты при зарубежных визитах Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан, в течение десяти календарных дней после проведения мероприятия представляют акт по затратам на представительские цели, заверенный гербовой печатью администратора республиканских бюджетных программ и утвержденный Начальником Канцелярии Президента Республики Казахстан при зарубежных визитах Президента Республики Казахстан и Государственного секретаря Республики Казахстан, Начальником Канцелярии Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы при зарубежных визитах Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, заместителем Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан – при зарубежных визитах Премьер-Министра Республики Казахстан, Ответственным секретарем – при зарубежных визитах Министра иностранных дел Республики Казахстан.";
Нормы представительских затрат согласно приложению к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Валютно-финансовому департаменту Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Құқық департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр М. Тілеуберді
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"Өкілдік шығындар" бөлінетін
бюджеттік бағдарламаны
бөлу қағидаларына
қосымша
Өкілдік шығындардың нормалары
р/с №
Шығыстардың атауы
Құны АЕК-те (айлық есеп көрсеткіші), АҚШ долларымен
1
Делегациялар үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Протоколында көзделген ресми қабылдаулар өткізу (таңғы ас, түскі ас, кешкі ас) шығындары күніне бір адамға арналған есеп бойынша жүргізіледі
6 500 теңгеге дейін
"жоғары деңгейде" 13000 теңгеге дейін
2
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұнғыш Президентінің-Елбасының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары төрағаларының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Протоколында көзделген ресми қабылдаулар өткізу (таңғы ас, түскі ас, кешкі ас) шығындары күніне бір адамға арналған есеп бойынша жүргізіледі
30 000 теңгеге дейін
3
Келіссөздер, мәдени бағдарлама іс-шаралары кезінде бір күнде бір адамға буфеттік қызмет көрсету
1 040 теңгеге дейін
"аса жоғары деңгейде" және "жоғары деңгейде" - 2500 теңгеге дейін
4
Синхронды аударма қызметінің ақысын төлеу сағаттық төлем есебінен
Мемлекеттік тілден орыс тілге және кері бағытта
15 000 теңгеге дейін
"аса жоғары деңгейде" және "жоғары деңгейде" - 20 000 теңгеге дейін
Еуропалық тілдерден (ағылшын, француз, неміс, испан, итальян) мемлекеттік тілге және/немесе орыс тіліне
20 000 теңгеге дейін
"аса жоғары деңгейде" және "жоғары деңгейде" - 25 000 теңгеге дейін
Шығыс тілдерден (түркі, араб, парсы, қытай, корея, жапон) мемлекеттік тілге және/немесе орыс тіліне
25 000 теңгеге дейін
"аса жоғары деңгейде" және "жоғары деңгейде" -
30 000 теңгеге дейін
Басқа сирек тілдерден (жоғарыдағылардан өзгеше) мемлекеттік тілге және/немесе орыс тіліне
25 000 теңгеге дейін
"аса жоғары деңгейде" және "жоғары деңгейде" - 30 000 теңгеге дейін
5
Шетел делегацияларына автомобиль көлігімен қызмет көрсетуге арналған көлік шығындарын төлеу сағаттық төлем есебімен қаржыландыру жоспарында көзделеді

2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в правовой департамент Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений о выполнении мероприятий, предусмотренных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр М. Тілеуберді
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение
к Правилам распределения
распределяемой бюджетной программы
"Представительские программы"
Нормы представительских затрат
№ п/п
Наименование расходов
Стоимость в тенге, долларах США
1
Затраты на проведение приемов (завтраки, обеды, ужины), предусмотренных в Государственном Протоколе Республики Казахстан, производятся для делегаций из расчета на одного человека в день
до 6 500 тенге
"на высоком уровне" - до 13 000 тенге
2
Затраты на проведение приемов (завтраки, обеды, ужины), предусмотренных в Государственном Протоколе Республики Казахстан, с участием Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра Республики Казахстан, председателей палат Парламента Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан и Министра иностранных дел Республики Казахстан из расчета на одного человека в день
до 30 000 тенге
3
Буфетное обслуживание во время переговоров, мероприятий культурной программы на одного человека в день
до 1 040 тенге
"на высшем уровне" и "на высоком уровне" до 2 500 тенге
4
Оплата услуг устного синхронного перевода из расчета почасовой оплаты
С государственного языка на русский язык и в обратном направлении
до 15 000 тенге
"на высшем уровне" и "на высоком уровне" до 20 000 тенге
Европейские языки (английский, французский, немецкий, испанский, итальянский на государственный язык и/или русский язык
до 20 000 тенге
"на высшем уровне" и "на высоком уровне" до 25 000 тенге
Восточные языки (турецкий, арабский, персидский, китайский, корейский, японский на государственный язык и/или русский язык
до 25 000 тенге
"на высшем уровне" и "на высоком уровне" до 30 000 тенге
Прочие редкие языки (кроме вышеперечисленных) на государственный язык и/или русский язык
до 25 000 тенге
"на высшем уровне" и "на высоком уровне" до 30 000 тенге
5
Оплата транспортных затрат на обслуживание иностранных делегаций автомобильным транспортом предусматривается из расчета почасовой оплаты

жеңіл көліктер - 2 060 теңгеге дейін
"аса жоғары деңгейде" және "жоғары деңгейде" бизнес-классты көліктер - 2 500 теңгеге дейін
шағын автобустар – 2 700 теңгеге дейін
автобустар – 3 400 теңгеге дейін
іс-шараның деңгейіне қарамастан
6
Келесі тұлғалардың шетелдік сапарлары кезіндегі өкілдік шығындар АҚШ долларымен:
Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
5000 АҚШ доллары
5000 АҚШ доллары
3000 АҚШ доллары
2500 АҚШ доллары
2000 АҚШ доллары
7
Залды жалға алу
ұсынылатын кем дегенде 3 (үш) баға ұсыныстарының төменгісі
8
Ресми қабылдауларды музыкалық сүйемелдеу
ұсынылатын кем дегенде 3 (үш) баға ұсыныстарының төменгісі
9
Кәдесыйлар, естелік сыйлықтар сатып алу
ұсынылатын кем дегенде 3 (үш) баға ұсыныстарының төменгісі
10
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі басшылары рұқсат берген басқа шығыстар
ұсынылатын кем дегенде 3 (үш) баға ұсыныстарының төменгісі
Ескертпе:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Протоколында көзделген ресми қабылдаулар жүргізу кезінде Қазақстан Республикасы тарапынан қатысушылардың саны шетелдік делегациялар тарапынан қатысушылардың санынан аспауы тиіс.

легковые автомобили до 2 060 тенге
"на высшем уровне" и "на высоком уровне" автомобили бизнес-класса до 2 500 тенге
микроавтобусы - до 2 700 тенге
автобусы - до 3 400 тенге
вне зависимости от уровня мероприятия
6
Представительские затраты при зарубежных визитах следующих должностных лиц в долларах США:
Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан
5000 долларов США
5000 долларов США
3000 долларов США
2500 долларов США
2000 долларов США
7
Аренда зала
по наименьшей стоимости из предложенных минимальных 3 (трех) ценовых предложений
8
Музыкальное сопровождение приемов
по наименьшей стоимости из предложенных минимальных 3 (трех) ценовых предложений
9
Приобретение сувениров, памятных подарков
по наименьшей стоимости из предложенных минимальных 3 (трех) ценовых предложений
10
Иные расходы, разрешенные руководством Министерства иностранных дел Республики Казахстан
по наименьшей стоимости из предложенных минимальных 3 (трех) ценовых предложений
Примечание:
Во время проведения официальных приемов для иностранных делегаций, предусмотренных в Государственном Протоколе Республики Казахстан, количество участников со стороны Республики Казахстан не должно превышать количество участников со стороны иностранных делегаций.