Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 16 қазандағы № 1147 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 қазанда № 19493 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
13 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
"13 Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
04 "Білім беру" функционалдық тобында:
1 "Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 009 бюджеттік бағдарламасы бар 812 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"812 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
009 Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 16 октября 2019 года № 1147. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2019 года № 19493. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим":
в наименование специфики 13 "Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 1 "Дошкольное воспитание и обучение":
дополнить администратором бюджетных программ 812 с бюджетной программой 009 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"812 Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
009 Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 024 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"024 Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 040 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"040 Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"111 Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын орта білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 003 бюджеттік бағдарламасы бар 812 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"812 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
003 Жалпы білім беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"006 Балаларға қосымша білім беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 017 бюджеттік бағдарламасы бар 814 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"814 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) спортты дамыту бөлімі
017 Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"111 Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары";
339 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
043 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить бюджетной программой 024 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"024 Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 040 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"040 Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 005 "Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы организаций среднего образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства";
дополнить администратором бюджетных программ 812 с бюджетной программой 003 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"812 Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
003 Общеобразовательное обучение
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 006 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"006 Дополнительное образование для детей
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 814 с бюджетной программой 017 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"814 Отдел развития спорта района (города областного значения)
017 Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 006 "Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы организаций технического, профессионального, послесреднего образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства";
по администратору бюджетных программ 339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 043 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 018 бюджеттік бағдарламасы бар 812 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"812 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
018 Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Білім беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
041 "Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"104 Мәдениет және өнер саласында қызметін іске асыратын білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 001 бюджеттік бағдарламасы бар 812 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"812 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
001 Жергілікті деңгейде білім дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 002, 004, 005, 007, 012, 015, 019 және 022 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
004 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
005 Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
007 Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
012 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
015 Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
019 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс ету
022 Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер";
мынадай мазмұндағы 023, 029, 067 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"023 Әдістемелік жұмыс
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
029 Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
067 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 812 с бюджетной программой 018 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"812 Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
018 Организация профессионального обучения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 041 "Подготовка кадров в области культуры и искусства":
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"104 Капитальные расходы организаций образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства";
дополнить администратором бюджетных программ 812 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"812 Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 002, 004, 005, 007, 012, 015, 019 и 022 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
004 Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
005 Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
007 Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
012 Капитальные расходы государственного органа
015 Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
019 Присуждение грантов государственным учреждениям образования района (города областного значения) за высокие показатели работы
022 Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей";
дополнить бюджетными программами 023, 029 и 067 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"023 Методическая работа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
029 Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
067 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 068, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 121, 122, 123, 124, 127 және 128 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"068 Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
113 Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114 Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115 Жергілікті атқарушы орган резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
122 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
127 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
128 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
339 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
5 "Медициналық көмектің басқа түрлері" функционалдық кіші тобында:
339 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
029 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
06 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтік қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:

дополнить бюджетными программами 068, 100, 102, 103, 106, 107, 108, 109, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 121, 122, 123, 124, 127 и 128 следующего содержания:
"068 Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113 Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114 Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
122 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
127 Целевые текущие трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
128 Целевые трансферты на развитие бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 006 "Услуги по охране материнства и детства":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Другие виды медицинской помощи":
по администратору бюджетных программ 339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 029 "Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 030 бюджеттік бағдарламасы бар 812 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"812 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
030 Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 031 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"031 Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу";
2 "Әлеуметтік көмек" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасы бар 812 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"812 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
008 Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау";
9 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
068 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
101 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ағымдағы іс-шараларды өткізу" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"101 Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде республикалық бюджет қаражаты есебінен ағымдағы іс-шараларды өткізу";
мынадай мазмұндағы 105 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"105 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ағымдағы іс-шараларды өткізу";
801 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 812 с бюджетной программой 030 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"812 Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
030 Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 031 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"031 Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
"032 Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье";
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
дополнить администратором бюджетных программ 812 с бюджетной программой 008 следующего содержания:
"812 Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
008 Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 068 "Реализация Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек":
наименование бюджетной подпрограммы 101 "Проведение текущих мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" изложить в следующей редакции:
"101 Проведение текущих мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" за счет средств республиканского бюджета";
дополнить бюджетной подпрограммой 105 следующего содержания:
"105 Проведение текущих мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 801 "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 020 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"020 Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 094, 095, 097 бюджеттік бағдарламалары бар 813 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"813 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
094 Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
095 Әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін бюджеттік кредиттер
097 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";
мынадай мазмұндағы 094, 095, 097 бюджеттік бағдарламалары бар 816 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"816 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
094 Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
095 Әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін бюджеттік кредиттер
097 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 026 бюджеттік бағдарламасы бар 812 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"812 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
026 Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 001 бюджеттік бағдарламасы бар 813 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"813 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
001 Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым және коммуникациялар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 002, 003, 004, 005, 006, 007, 008, 031 және 032 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
004 Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
005 Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
006 Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
007 Авариялық және ескірген тұрғын үйлерді бұзу
008 Қазақстан Республикасының сейсмоқауіпті өңірлерінде орналасқан тұрғын үйлердің сейсмотұрақтылығын қолдауға бағытталған іс-шаралар
031 Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары";

дополнить бюджетной программой 020 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"020 Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 813 с бюджетными программами 094, 095 и 097 следующего содержания:
"813 Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
094 Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
095 Бюджетные кредиты для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка
097 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";
дополнить администратором бюджетных программ 816 с бюджетными программами 094, 095 и 097 следующего содержания:
"816 Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
094 Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
095 Бюджетные кредиты для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка
097 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 812 с бюджетной программой 026 следующего содержания:
"812 Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
026 Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
дополнить администратором бюджетных программ 813 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"813 Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, инфраструктуры и коммуникаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 002, 003, 004, 005, 006, 007, 008, 031 и 032 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа
004 Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
005 Организация сохранения государственного жилищного фонда
006 Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
007 Снос аварийного и ветхого жилья
008 Мероприятия, направленные на поддержание сейсмоустойчивости жилых зданий, расположенных в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
031 Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";

мынадай мазмұндағы 015 және 016 бюджеттік бағдарламалары бар 813 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"813 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
015 Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
016 Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі";
мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"018 Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 026, 027 және 028 бюджеттік бағдарламалары мен толықтырылсын:
"026 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
027 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
028 Коммуналдық шаруашылықты дамыту";
мынадай мазмұндағы 029 және 058 бюджеттік бағдарламаларымене және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"029 Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
058 Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
3 "Елді-мекендерді көркейту" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 025, 030, 034, және 035 бюджеттік бағдарламалары бар 813 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"813 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
025 Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
030 Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
034 Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
035 Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік" функционалдық тобында:
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 001 бюджеттік бағдарламасы бар 814 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"814 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) спортты дамыту бөлімі
001 Жергілікті деңгейде спортты дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 002 және 004 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
004 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары";

дополнить администратором бюджетных программ 813 с бюджетными программами 015 и 016 следующего содержания:
"813 Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
015 Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
016 Функционирование системы водоснабжения и водоотведения";
дополнить бюджетной программой 018 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"018 Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 026, 027 и 028 следующего содержания:
"026 Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
027 Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
028 Развитие коммунального хозяйства";
дополнить бюджетными программами 029 и 058 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"029 Развитие системы водоснабжения и водоотведения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
058 Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 3 "Благоустройство населенных пунктов":
дополнить администратором бюджетных программ 813 с бюджетными программами 025, 030, 034 и 035 следующего содержания:
"813 Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
025 Освещение улиц в населенных пунктах
030 Обеспечение санитарии населенных пунктов
034 Содержание мест захоронений и захоронение безродных
035 Благоустройство и озеленение населенных пунктов";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
дополнить администратором бюджетных программ 814 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"814 Отдел развития спорта района (города областного значения)
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере развития спорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 002 и 004 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
004 Капитальные расходы государственного органа";

мынадай мазмұндағы 041, 042, 065 бюджеттік бағдарламалары бар 812 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"812 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) адами капиталды дамыту бөлімі
041 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
042 Моноқалаларды ағымдағы жайластыру
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту";
мынадай мазмұндағы 076, 077, 078 және 079 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"076 Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
077 "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
078 Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
079 "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 096 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 043 бюджеттік бағдарламалары бар 813 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"813 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
043 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру";
мынадай мазмұндағы 044 бюджеттік бағдарламасымен және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"044 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 045 және 065 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"045 Моноқалаларды ағымдағы жайластыру
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту";

дополнить администратором бюджетных программ 812 с бюджетными программами 041, 042 и 065 следующего содержания:
"812 Отдел развития человеческого капитала района (города областного значения)
041 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
042 Текущее обустройство моногородов
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
дополнить бюджетными программами 076, 077, 078 и 079 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"076 Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
077 Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
078 Целевые трансферты на развитие бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
079 Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 096 следующего содержания:
"096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 813 с бюджетной программой 043 следующего содержания:
"813 Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
043 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года";
дополнить бюджетной программой 044 и бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"044 Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 045 и 065 следующего содержания:
"045 Текущее обустройство моногородов
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";

мынадай мазмұндағы 035, 065, 096 бюджеттік бағдарламасы бар 815 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"815 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бизнесті қолдау және туризм бөлімі
035 Моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу - кәсіпкерлікке оқыту
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары бар 816 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"816 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 040, 065, 096 бюджеттік бағдарламалары бар 817 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"817 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария және тамақ қауіпсіздігі бөлімі
040 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары бар 818 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"818 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) урбанистика бөлімі
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
120 "Жұмыс берушілердің жарналары" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 123 "Міндетті сақтандыру жарналары" ерекшелік бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы ерекшелік бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінде белгіленген көлік құралдары иелерінің міндетті азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру, тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру, мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің мемлекеттік міндетті жеке сақтандыру шығындары көрсетіледі.";
320 "Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 324 "Стипендиялар" ерекшелік бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Стипендиялар төлеу бойынша шығындар.
Бұл ерекшелік бойынша білім беру, денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, магистранттарға, интерндерге, дайындық бөлімдерінің және резидентура тыңдаушыларына, докторанттарға стипендиялар төлеу жөніндегі шығындар, сонымен қатар ішкі істер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдардың офицер құрамы қатарынан күндізгі оқу нысаны бойынша оқып жатқан әскери оқу орындары, арнаулы оқу орындары тыңдаушыларының, адъюнкттердің, магистранттардың, докторанттардың стипендияларын, ақшалай жабдықталуын төлеу жөніндегі шығындар көрсетіледі. Ішкі істер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдардың офицер құрамының және басшы құрамының қатарынан күндізгі оқу нысаны бойынша оқып жатқан әскери оқу орындары, арнаулы оқу орындары тыңдаушыларының, адъюнкттердің, магистрантарының, доктаранттарының ақшалай жабдықталуы мөлшерінің 20%-ы мөлшеріндегі міндетті зейнетақы жарналарын аудару;
Әскери (арнайы) оқу орындарының (әскери факультеттердің) курстанттарының 20% мөлшеріндегі лауазымдық жалақысын (степендияларын) аудару осы ерекшелік бойынша жүргізіледі.".

дополнить администратором бюджетных программ 815 с бюджетными программами 035, 065 и 096 следующего содержания:
"815 Отдел поддержки бизнеса и туризма района (города областного значения)
035 Содействие развитию предпринимательства-обучение предпринимательству в моногородах
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 816 с бюджетными программами 065 и 096 следующего содержания:
"816 Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 817 с бюджетными программами 040, 065 и 096 следующего содержания:
"817 Отдел ветеринарии и пищевой безопасности района (города областного значения)
040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 818 с бюджетными программами 065 и 096 следующего содержания:
"818 Отдел урбанистики района (города областного значения)
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 120 "Взносы работодателей":
по специфике 123 "Взносы на обязательное страхование":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"По данной специфике отражаются затраты на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, на государственное обязательное личное страхование работников государственных учреждений, установленных действующими законодательными актами Республики Казахстан.";
в подклассе 320 "Трансферты физическим лицам":
по специфике 324 "Стипендии":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Затраты по выплате стипендий.
По данной специфике отражаются затраты по выплате стипендий студентам, магистрантам, интернам, слушателям подготовительного отделения и резидентуры, докторантам, обучающимся в организациях образования и здравоохранения, культуры и спорта, а также затраты по выплате стипендий, денежного довольствия слушателей, магистрантов, докторантов военных (специальных) учебных заведений, обучающихся по очной форме обучения из числа офицерского состава органов внутренних дел, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований. Перечисление обязательных пенсионных взносов в размере 20 % от размера денежного содержания слушателей, магистрантов, докторантов военных (специальных) учебных заведений, обучающихся по очной форме обучения из числа офицерского состава и начальствующего состава органов внутренних дел, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований;
20 % размера должностного оклада (стипендии) курсантов военных (специальных) учебных заведений (военных факультетов) производиться по данной специфике.".

2. "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 15 қазанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесінде:
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
13-ерекшелік мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мұнай секторы ұйымдарынан және Жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
22
004
11
113
1100
".

2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9760, опубликован 15 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Таблице распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим, утвержденной указанным приказом:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим":
в наименование специфики 13 "Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется.

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов

3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов