"Бағалаушылар палатасы және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 сәуірдегі № 488 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 қазандағы № 1194 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 6 қарашада № 19552 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бағалаушылар палатасы және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 сәуірдегі № 488 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16905 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 30 мамырда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бағалаушылар палатасы мен оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп және аудит әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 30 қазандағы
№ 1194 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 сәуірдегі
№ 488 бұйрығымен бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.minfin.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
"Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2018 жылдың 10 қаңтарындағы Заңының 17-бабының 2-тармағы 11) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінің 184-бабының 1-бөлігінде көзделген бағалау қызметі саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша ақпаратты уақтылы бермеу немесе бермеу, сол сияқты анық емес ақпарат беру – жиырма айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға алып келеді.
Бағалаушылар палатасы және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат 20 ___жылғы тоқсан ____ есеп кезеңі
Индекс: № 1 – ЧЛ (Бағалау)
Мерзімділік: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: бағалаушылар палатасы есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейінгі мерзімде
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне
Бағалаушылар палатасының бизнес-сәйкестендіру нөмірі___________________

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2018 года № 488 "Об утверждении формы информации о деятельности палаты оценщиков и ее членов"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2019 года № 1194. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 2019 года № 19552
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2018 года № 488 "Об утверждении формы информации деятельности палаты оценщиков и ее членов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16905, опубликован 30 мая 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
форму информации о деятельности палаты оценщиков и ее членов, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра Республики Казахстан-
Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2019 года № 1194
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 апреля 2018 года № 488
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.minfin.gov.kz
Несвоевременное предоставление или непредоставление, а равно предоставление недостоверной информации по форме, установленной уполномоченным органом в области оценочной деятельности согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 10 января 2018 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" – влечет штраф в размере двадцати месячных расчетных показателей, предусмотренного частью 1 статьи 184 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов
отчетный период ____квартал 20 ___года
Индекс: № 1 – ЧЛ (Оценка)
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: палаты оценщиков, в срок до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
Куда представляется форма: Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Бизнес-идентификационный номер палаты оценщиков___________________

4. Белгілі бір құн түрлері туралы мәліметтер
Бағалау объектісі
Белгілі бір құнның саны
Жиыны
нарықтық
өзге де
Жылжымалы мүлік
Жылжымайтын мүлік
Зияткерлік меншік және материалдық емес активтер
Бизнес және бизнеске қатысу құқығы
Қаржы құралдары
Жиыны
5. Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер
Өтініштер саны
Қатысты
Өтініштердің сипаты
бағалаушыларға
сараптамалық кеңеске
бағалаушылар палатасына
бағалаушылардың іскерлік және кәсіби әдебі кодексінің қағидаттарын бұзу
біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бұзу
бағалау стандарттарын бұзу
бағалау қызметі саласында оқыту, кәсіби қайта даярлау бағдарламасын бұзу
бағалау туралы есепке сараптама жүргізу қағидаларын бұзу
бағалау туралы есептің нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды бұзу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Алқалы органның шешімі
Бағалаушылар палатасына қатысты сотта қаралған істер саны
Қаралған тәртіптік істер саны
өтінішті қанағаттандыру
өтінішті қарауды кейінге қалдыру
өтінішті қанағаттандырудан бас тарту
талапкердің пайдасына қанағаттандырылған қуынымдар
бағалаушылар палатасының пайдасына қуынымдарды қанағаттандырудан бас тарту
ішінара қанағаттандырылған қуынымдар
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Өтініштерді қарау нәтижелері бойынша тәртіптік жазалар саны
куәліктің қолданысын тоқтата тұру
куәліктен айыру
ескерту шығару
өзге де шаралар
19
20
21
22
Жиыны
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________
Телефон ________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы_____________________________
Орындаушы __________________________________      _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)      қолы
Басшы
немесе оның міндетін атқарушы адам________________________________      ________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)      қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Бағалаушылар палатасының
және оның мүшелерінің
қызметі туралы ақпарат" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
"Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат"
(Индекс: № 1 – ЧЛ (Бағалау), мерзімділік: тоқсан сайын)
1-бөлім. Жалпы ереже
1. Осы түсіндірме "Бағалаушылар палатасының және оның мүшелерінің қызметі туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды бағалаушылар палатасы толтырады және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне ұсынылады.

4. Сведения о видах определенной стоимости
Объект оценки
Количество определенной стоимости
Итого
рыночная
иная
Движимое имущество
Недвижимое имущество
Интеллектуальная собственность и нематериальные активы
Бизнес и права участия в бизнесе
Финансовые инструменты
Итого
5. Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц
Количество обращений
В отношении
Характер обращений
оценщиков
экспертного совета
палаты оценщиков
нарушение принципов Кодекса деловой и профессиональной этики оценщиков
нарушение Правил проведения квалификационного экзамена
нарушение стандартов оценки
нарушение программы обучения, профессиональной переподготовки в области оценочной деятельности
нарушение Правил проведения экспертизы отчета об оценке
нарушение требований к форме и содержанию отчета об оценке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Решение коллегиального органа
Количество дел, рассмотренных в суде в отношении палаты оценщиков
Количество рассмотренных дисциплинарных дел
удовлетворение обращения
отложение рассмотрения обращения
отказ в удовлетворении обращения
удовлетворенные иски в пользу истца
отказ в удовлетворении исков в пользу палаты оценщиков
частично удовлетворенные иски
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Количество дисциплинарных взысканий по результатам рассмотрения обращений
приостановление действия свидетельства
лишение свидетельства
вынесение предупреждения
иные меры
19
20
21
22
Итого
Наименование ___________________________________________
Адрес __________________________________________________
Телефоны _______________________________________________
Адрес электронной почты__________________________________
Исполнитель_____________________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Руководитель
или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Информация о
деятельности палаты
оценщиков и ее членов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов"
(Индекс: № 1 – ЧЛ (Оценка), периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общее положение
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация о деятельности палаты оценщиков и ее членов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется палатой оценщиков и предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.

3. Нысанға бағалаушылар палатасы алқалы органының басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, оның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысан тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. "Бағалаушылар палатасының қызметі туралы ақпарат":
кестенің 1 және 2-бағандарында бағалаушылар палатасының алқалы органы басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) көрсетіледі;
кестенің 3 және 4-бағандарында бағалаушылар палатасының алқалық органының басшысын сайлау туралы шығарылған шешім күні, нөмірі көрсетіледі;
кестенің 5-бағанында өтініштердің нәтижелері бойынша тәртіптік істерді қоспағанда, ақпаратты егжей-тегжейлі сипаттай отырып, түсіндірме қоса беріліп, бағалаушыларға қатысты қаралған тәртіптік істердің саны көрсетіледі;
кестенің 6-бағанында өтініштерді қарау нәтижелері бойынша қоспағанда, ақпаратты егжей-тегжейлі сипаттай отырып, түсіндірме қоса беріліп, тәртіптік жауаптылыққа тартылған бағалаушылардың саны көрсетіледі;
кестенің 7 және 8-бағандарында "бағалаушы", "сарапшы" біліктілігін беру туралы берілген куәліктер саны (мамандық бойынша бөліністе) көрсетіледі;
кестенің 9 және 10-бағандарында "бағалаушы", "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлігінен айырылған адамдардың саны (мамандық бойынша бөліністе) түсіндірме қоса беріле отырып, көрсетіледі;
кестенің 11 және 12-бағандарында өткізілген біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарының саны көрсетіледі. Осы бағандар бойынша кестеге түсініктеме қоса берілуі керек, онда біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарының тақырыптарының атауын, барлық сағат санын, тартылған лекторлардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетілуі қажет;
кестенің 13 және 14-бағандарында мамандықтар бойынша бөлінісінде біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарынан өткені туралы сертификат алған тұлғалардың (бағалаушылардың, сарапшылардың) саны көрсетіледі;
кестенің 15-бағанында мамандықтар бойынша бөлінісінде қайта даярлаудан өткен бағалаушыларға кандидаттардың саны көрсетіледі;
2. "Бағалаушылар туралы мәліметтер":
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында бағалаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
кестенің 3-бағанында бағалаушының ЖСН көрсетіледі;
кестенің 4, 5, 6, 7, 8 және 9-бағандарында бағалаушының "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлігі бар мамандық атауы, сондай-ақ нөмірі және "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің берілген күні көрсетіледі;
кестенің 10-бағанында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлікті берген бағалаушылар палатасының атауы көрсетіледі;
кестенің 11-бағанында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру туралы шешім күні көрсетіледі;

3. Форма подписывается руководителем коллегиального органа палаты оценщиков, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежеквартально не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. "Сведения о деятельности палаты оценщиков":
в графах 1 и 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) руководителя коллегиального органа палаты оценщиков;
в графах 3 и 4 таблицы указываются дата, номер решения об избрании руководителя коллегиального органа палаты оценщиков;
в графе 5 таблицы указывается количество рассмотренных дисциплинарных дел в отношении оценщиков, за исключением дисциплинарных дел по результатам обращений, с приложением пояснения, с подробным описанием информации;
в графе 6 таблицы указывается количество привлеченных к дисциплинарной ответственности оценщиков, за исключением по результатам рассмотрения обращений, с приложением пояснения, с подробным описанием информации;
в графах 7 и 8 таблицы указывается количество выданных свидетельств о присвоении квалификации "оценщик", "эксперт" (в разрезе по специализациям);
в графах 9 и 10 таблицы указывается количество лиц, лишенных свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", "эксперт" (в разрезе по специализациям), с приложением пояснения;
в графах 11 и 12 таблицы указывается количество проведенных курсов повышения квалификации и переподготовки. По данным графам приложить пояснение к таблице, в котором необходимо указать наименование тем курсов повышения квалификации и переподготовки, количество часов всего, фамилию, имя, отчество (при его наличии) привлеченных лекторов;
в графах 13 и 14 таблицы указывается количество лиц (оценщиков, экспертов), получивших сертификат о прохождении курсов повышения квалификации и переподготовки в разрезе по специализациям;
в графе 15 таблицы указывается количество кандидатов в оценщики, прошедших переподготовку в разрезе по специализациям;
2. "Сведения об оценщиках":
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) оценщика;
в графе 3 таблицы указывается ИИН оценщика;
в графах 4, 5, 6, 7, 8 и 9 таблицы указывается наименование специализации, по которой оценщик имеет свидетельство о присвоении квалификации "оценщик", а также номер и дата выдачи свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
в графе 10 таблицы указывается наименование палаты оценщиков, выдавшей свидетельство о присвоении квалификации "оценщик";
в графе 11 таблицы указывается дата решения о лишении свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";

кестенің 12, 13 және 14-бағандарында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер, оның ішінде шешімнің күні, тоқтату негіздемесі (себебі) және кезеңі көрсетіледі;
кестенің 15-бағанында "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы шешімнің күні көрсетіледі;
кестенің 16, 17, 18 және 19-бағандарында бағалаушылар палатасына мүшеліктің жай-күйі туралы мәліметтер, атап айтқанда мүшелікке кіру туралы шешімнің күні мен нөмірі, мүшелікті тоқтату шешімінің күні мен негіздемесі (себебі) көрсетіледі;
кестенің 20-бағанында 2018 жылғы 10 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңның (бұдан әрі - Заң) 19-бабына сәйкес бағалаушының бағалаушылар палатасына мүшелік шарттарын бұзуы туралы мәліметтер (себебі) көрсетіліп, еркін нысанда толтырылған түсініктеме ұсынылады;
кестенің 21, 22 және 23-бағандарында бағалаушыға қатысты тәртіптік жазаның қабылданған күні, негіздемесі (себебі) және түрі көрсетіледі;
кестенің 24-бағанында мүліктік жауапкершілікті қамтамасыз ету тәсілі көрсетіледі;
3. "Сараптамалық кеңестің мүшелері туралы мәліметтер":
1-реттік нөмірмен кестенің 2-14-бағандарында сараптамалық кеңес төрағасы туралы ақпарат көрсетіледі;
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
кестенің 3-бағанында сарапшының ЖСН көрсетіледі;
кестенің 4, 5 және 6-бағандарында "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктің нөмірі, берілген күні, "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлікті берген бағалаушылар палатасының атауы көрсетіледі;
кестенің 7 және 8-бағандарында сарапшының сайланған күні және сайлау мерзімінің аяқталған күні көрсетіледі. Сараптамалық кеңес төрағасы бойынша: алдымен сарапшы сайланған күні және сайлау мерзімінің аяқталған күні, содан кейін сараптамалық кеңес төрағасын сайлау күні және мерзімінің аяқталуы көрсетіледі;
кестенің 9 және 10-бағандарында сараптамалық кеңестің құрамында бағалау туралы есепке жүргізілген сараптамалар туралы мәліметтер, атап айтқанда сараптамалық қорытындының атауы, нөмірі және берілген күні түсіндірмені қоса бере отырып, көрсетіледі;
кестенің 11, 12, 13 және 14-бағандарында "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәлік бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер, атап айтқанда шешімнің күні, тоқтату үшін негіздеме (себебі), "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру шешімнің күні және негізі (себебі) түсіндірмені қоса бере отырып көрсетіледі;
4. "Белгілі бір құнның түрлері туралы мәліметтер" Заңның 15-бабы 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес бағалаушы бағалаушылар палатасына ұсынған бағалау объектісінің белгілі бір құнының түрлері туралы мәліметтер түсіндірме қоса беріле отырып көрсетіледі;

в графах 12, 13 и 14 таблицы указываются сведения о приостановлении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", в том числе дата решения, основание (причина) и период приостановления;
в графе 15 таблицы указывается дата решения о прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик";
в графах 16, 17, 18 и 19 таблицы указываются сведения о состоянии членства в палате оценщиков, а именно дата и номер решения о вступлении в членство, дата и основание (причина) решения для прекращения членства;
в графе 20 таблицы указываются сведения (причина) о нарушении оценщиком условий членства в палате оценщиков в соответствии со статьей 19 Закона Республики Казахстан от 10 января 2018 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон), с предоставлением пояснения, заполненного в свободной форме;
в графах 21, 22 и 23 таблицы указываются дата принятия, основание (причина) и вид дисциплинарного взыскания в отношении оценщика;
в графе 24 таблицы указывается способ обеспечения имущественной ответственности;
3. "Сведения о членах экспертного совета":
под порядковым номером 1 в графах 2-14 таблицы указывается информация о председателе экспертного совета;
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта;
в графе 3 таблицы указывается ИИН эксперта;
в графах 4, 5 и 6 таблицы указываются номер, дата выдачи свидетельства о присвоении квалификации "эксперт", наименование палаты оценщиков, выдавшей свидетельства о присвоении квалификации "эксперт";
в графах 7 и 8 таблицы указываются дата избрания эксперта и дата окончания срока избрания. По председателю экспертного совета указывается: сначала дата избрания и окончание срока эксперта, затем дата избрания и окончание срока председателя экспертного совета;
в графах 9 и 10 таблицы указываются сведения о проведенных экспертизах отчета об оценке в составе экспертного совета, а именно наименование, номер и дата выдачи экспертного заключения с приложением пояснения;
в графах 11, 12, 13 и 14 таблицы указываются сведения о принятых мерах по свидетельству о присвоении квалификации "эксперт", а именно дата решения, основание (причина) для прекращения, дата решения и основание (причина) для лишения свидетельства о присвоении квалификации "эксперт" с приложением пояснения;
4. "Сведения о видах определенной стоимости" указываются сведения о видах определенной стоимости объекта оценки с приложением пояснения, представленные оценщиком в палату оценщиков в соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 15 Закона;

5. "Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштері туралы мәліметтер":
кестенің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
кестенің 2-бағанында өтініштердің саны көрсетіледі;
кестенің 3, 4 және 5-бағандарында өтініштің кімге қатысты түскені туралы мәліметтер көрсетіледі, бұл ретте көрсетілген бағандардың жалпы сомасы 2-бағанның сомасына тең болуы тиіс;
кестенің 6, 7, 8, 9, 10 және 11-бағандарында өтініштердің сипаты көрсетіледі;
кестенің 12, 13 және 14-бағандарында өтініш берушінің немесе бағалаушылар палатасы мүшесінің бағалаушылар палатасының мамандандырылған органының тексеру нәтижелеріне шағымдануы туралы өтініші бойынша алқалы органның шешімі көрсетіледі;
кестенің 15, 16 және 17-бағандарында бағалаушылар палатасына қатысты сотта қаралған істер саны, атап айтқанда, талапкердің пайдасына қанағаттандырылған, бағалаушылар палатасының пайдасына қанағаттандырудан бас тартылған және ішінара қанағаттандырылған талап қоюлардың саны көрсетіледі;
кестенің 18-бағанында қаралған тәртіптік істердің саны көрсетіледі;
кестенің 19, 20, 21 және 22-бағандарында өтініштерді қарау нәтижелері бойынша тәртіптік жазалардың саны, атап айтқанда "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің тоқтатылған әрекеттерінің саны, "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктен айыру, ескерту шығару немесе өзге де қабылданған шаралар көрсетіледі;
Жеке, заңды тұлғалардан келіп түскен өтініштер туралы мәліметтер еркін нысанда жазылған түсініктемені қоса отырып, нысанның 22-бағаны бойынша қабылданған шаралардың егжей-тегжейлі сипаттамасымен және сілтемелер мен негіздемелерді көрсету ұсынылады.

5. "Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц":
в графе 1 таблицы указывается номер по порядку;
в графе 2 таблицы указывается количество обращений;
в графах 3, 4 и 5 таблицы указываются сведения в отношении, кого поступило обращение, при этом общая сумма указанных граф должна быть равна сумме графы 2;
в графах 6, 7, 8, 9, 10 и 11 таблицы указывается характер обращений;
в графах 12, 13 и 14 таблицы указывается решение коллегиального органа по обращению заявителя или члена палаты оценщиков об обжаловании результатов проверки специализированного органа палаты оценщиков;
в графах 15, 16 и 17 таблицы указывается количество дел, рассмотренных в суде в отношении палаты оценщиков, а именно количество исков, удовлетворенных в пользу истца, отказанных в удовлетворении в пользу палаты оценщиков и частично удовлетворенные;
впграфе 18 таблицы указывается количество рассмотренных дисциплинарных дел;
в графах 19, 20, 21 и 22 таблицы указывается количество дисциплинарных взысканий по результатам рассмотрения обращений, а именно количество приостановленных действий свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", лишение свидетельства о присвоении квалификации "оценщик", вынесение предупреждения и иные меры;
Сведения о поступивших обращениях физических, юридических лиц представляются с приложением пояснения, изложенного в свободной форме и с подробным описанием принятых мер и указанием ссылок и обоснований по графе 22 таблицы.