"Денсаулық сақтау министрінің және Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2019 жылғы 5 қарашадағы № ҚР ДСМ-140 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 6 қарашада № 19555 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.06.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына, 23-бабының 2-тармағына, 25-бабының 3 және 4-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л. М. Ақтаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2019 жылғы 1 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министрдің міндетін атқарушы К. Надыров
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 5 қарашадағы
№ ҚР ДСМ-140 бұйрығына
қосымша
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.12.2020 № ҚР ДСМ-309/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығында (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11526 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 шілдеде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларында:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра здравоохранения и Министра здравоохранения и социального развития в области здравоохранения
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 ноября 2019 года № ҚР ДСМ-140. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 2019 года № 19555.
Настоящий приказ вводится в действие с 1 июня 2019 года.
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 23, пунктами 3 и 4 статьи 25 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов в области здравоохранения, в которые вносятся изменения и дополнения (далее - Перечень) согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л. М.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июня 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий
обязанности Министра
К. Надыров
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 ноября 2019 года
№ ҚР ДСМ-140
Перечень некоторых приказов в области здравоохранения, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 21.12.2020 № ҚР ДСМ-309/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429 "Об утверждении Правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11526, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 22 июля 2015 года):
в Правилах поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных указанных приказом:

31-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Отбасы денсаулығы орталығының профилактика және әлеуметтік-психологиялық көмек бөлімшесінің қызметкерлері (дәрігерлер мен орта медицина персоналы, оның ішінде мектеп мейіргері)";
36-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті (бұдан әрі –ТҚСҚБК) және (немесе) оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі –ТҚСҚБК АД)."
мынадай мазмұндағы 43-1 - тармақпен толықтырылсын:
"43-1. Аумақтық учаскенің дәрігері осы Қағидалардың 43 тармағына сәйкес ұсынысты қалыптастыру кезінде, ЖБНЫК Әдістемесіне сәйкес есепті кезеңдегі МСАК субъектісінің аумақтық учаскесі деңгейіне дейін автоматты түрде есептелген КЖНЫК сомасының мынадай шекті мәндерін ескере отырып, қызметкерлер арасында КЖНЫК сомасын бөлу арақатынасын айқындайды:
1) аумақтық учаскенің дәрігеріне (жалпы практика дәрігері, учаскелік терапевт, учаскелік педиатр) бір атқарып отырған мөлшерлемеге 30%-дан кем емес және 45%-дан аспайтын арақатынаста;
2) жалпы практика учаскелік мейіргері, терапиялық және педиатриялық учаскелік мейіргері бір атқарып отырған мөлшерлемеге 10%-дан кем емес және 30%-дан аспайтын арақатынаста;
3) әлеуметтік қызметкер мен психологқа 2%-дан кем емес және 4%-дан аспайтын арақатынаста;
4) акушер-гинекологқа және (немесе) акушерге 2%-дан кем емес және 5% - дан аспайтын арақатынаста.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторларына қол жеткізгені үшін жалпы дәрігерлік практика және (немесе) учаскелік қызмет бөлімшелерінің меңгерушісіне / аға мейіргеріне көтермелеу туралы ұсыну түрінде түпкілікті нәтиже индикаторларына қол жеткізгені үшін аға мейіргер мен аға акушерге көтермелеу туралы ұсынуды оның қарамағындағы қызметкер көрсететін қызметтердің көлемі мен сапасына қол жеткізгені үшін қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын бөлімше меңгерушісі қалыптастырады.
Жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің немесе учаскелік қызметтің аға мейіргеріне, акушерлік-гинекологиялық бөлімшенің (кабинеттердің) аға акушеріне КЖНЫК сомасын есептеу осы қызметкер оның қарамағындағы бөлімшенің меңгерушісі айқындаған кемінде 1,0 және 1,25-тен аспайтын арақатынаста жетекшілік ететін бөлімшенің учаскелік мейіргерлерінің КЖНЫК орташа сомасынан жүзеге асырылады.";
45-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Жалпы дәрігерлік практика бөлімшесінің немесе учаскелік қызметтің меңгерушісіне, акушерлік-гинекологиялық бөлімшенің (кабинеттердің) меңгерушісіне КЖНЫК сомасын есептеу МСАК субъектісінің басшысы немесе оның орынбасары айқындаған кемінде 1,0 және 1,25-тен аспайтын арақатынаста жетекшілік ететін бөлімшенің дәрігерлік персоналының КЖНЫК орташа сомасынан жүзеге асырылады.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

абзац второй подпункта 2) пункта 31 изложить в следующей редакции:
"работники (врачи и средний медицинский персонал, в том числе школьная медицинская сестра) отделения профилактики и социально-психологической помощи Центра семейного здоровья;";
подпункт 4) пункта 36 изложить в следующей редакции:
"4) Комитет контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – КККБТУ) и (или) его территориальные подразделения (далее - ТД КККБТУ).";
дополнить пунктом 43-1следующего содержания:
"43-1. Врач территориального участка при формировании представления, в соответствии с пунктом 43 настоящих правил, определяет соотношение распределения суммы СКПН между работниками с учетом следующих пороговых значений от суммы СКПН, автоматически рассчитанной до уровня территориального участка субъекта ПМСП за отчетный период согласно Методике в ДКПН:
1) врачу территориального участка (врач общей практики, участковый терапевт, участковый педиатр) в соотношении не менее 30% и не более 45% на одну занимаемую ставку;
2) участковые медицинские сестры общей практики, терапевтического участка и педиатрического участка в соотношении не менее 10% и не более 30% на одну занимаемую ставку;
3) социальному работники и психологу в соотношении не менее 2% и не более 4%;
4) акушер-гинекологу и (или) акушерке в соотношении не менее 2% и не более 5%.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Представление о поощрении на старшую медицинскую сестру и старшую акушерку за достижение индикаторов конечного результата в виде представления о поощрении на заведующего / старшую медицинскую сестру отделений общей врачебной практики и (или) участковой службы за достижение индикаторов конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам формирует заведующий отделением который осуществляет координацию деятельности за достижением объема и качества оказываемых услуг данным работником, находящимся в его подчинении.
Расчет суммы СКПН старшей медицинской сестре отделения общей врачебной практики или участковой службы, старшей акушерке акушерско-гинекологических отделений (кабинетов) осуществляется от средней суммы СКПН участковых медицинских сестер курируемого отделения в соотношении не менее 1,0 и не более 1,25, определенном заведующим отделением, у которого данный работник находится в подчинении.";
часть вторую пункта 45 изложить в следующей редакции:
"Расчет суммы СКПН заведующему отделением общей врачебной практики или участковой службы, заведующему акушерско-гинекологическим отделением (кабинетами) осуществляется от средней суммы СКПН врачебного персонала курируемого отделения в соотношении не менее 1,0 и не более 1,25, определенном руководителем субъекта ПМСП или его заместителем.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:

"47. Дербес Отбасы денсаулығы орталығының немесе дәрігерлік амбулаторияның басшысына КЖНЫК сомасының мөлшері МСАК субъектісі дәрігерлік персоналының КЖНЫК орташа сомасынан кемінде 1,0 және 1,25 арақатынасита комиссияның шешімі бойынша айқындалады және оны комиссия осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторларына қол жеткізгені үшін дербес Отбасы денсаулығы орталығының немесе дәрігерлік амбулаторияның басшысына көтермелеу мөлшерін айқындау туралы хаттама түрінде ресімдейді.";
51-тармақта:
мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"ӘМСҚ аумақтық бөлімшелерінің медициналық қызметтердің сапасын бақылау бойынша жүргізген сараптама нәтижелері бойынша бұзушылықтардың болмауы.";
Денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларына 1-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жазылсын;
3. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін денсаулық сақтау
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдарының
қызметкерлерін көтермелеу
қағидаларына
1-қосымша
Денсаулық сақтау субъектісінің медицина қызметкерлерінің қызметін бағалау өлшемшарттары
№ р/с
Көрсеткіштердің атауы
Ақпарат көзі
Тиімділігі
1
Пациенттердің құқықтарының бұзылуына байланысты негізделген жазбаша және ауызша шағымдардың болуы
Ұйым басшысының келушілерді қабылдау журналы, азаматтардың жазбаша өтініштерін есепке алу журналы, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің блогына өтініштер, ТҚСҚБК-ның тексеру парақтары мен актілері
Төмендеуі
2
Емдеу мен диагностикалау нәтижесінде туындаған алдын алуға болатын өліммен аяқталған жағдайлардың, асқынулардың, оның ішінде пациенттің мүгедектігіне әкелген жағдайлардың болуы
Стационарлық науқастың статистикалық карталары, пациентті қолдау мен ішкі бақылау (аудит) қызметінің басшысы бекіткен бөлімше меңгерушісінің немесе комиссияның қорытындысы, сараптамалық тексеріс актілері, ӨЖЗК* отырыстарының хаттамалары және ТҚСҚБК -ның тексеру парақтары мен актілері
Төмендеуі
3
Мемлекеттік бақылау нәтижесі бойынша бұзушылықтардың болуы
ТҚСҚБК АД-ның тексеру парақтары мен актілері
Төмендеуі
4
Пациенттердің қайта жоспарланбаған келіп түсу жағдайларының болуы (сараптамамен расталған)
Мтационарлық науқастың электрондық тіркелімі Қазақстан Республикасының осы және басқа да стационарларына дәл бір ауру себебі бойынша жазылып шыққан күннен бастап бір айдың ішінде қайта емдеуге жатқызу жағдайлары
Төмендеуі
5
Клиникалық және патологиялық-анатомиялық диагноздардың қайшы келу жағдайларының болуы
Патологиялық-анатомиялық зерттеудің хаттамасы мен патологиялық-анатомиялық конференция отырысының хаттамасы
Төмендеуі
6
Жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – ЖТМҚ) енгізу
Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда есепті кезеңде орындалған ЖТМҚ-ның саны
Ұлғаюы
7
Бактерия шығаратын науқастарды емдеу процесінде қақырық жағындысының конверсиясына қол жеткізу**
Туберкулезбен ауыратын науқастың медициналық картасы, Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі
Ұлғаюы
8
Туберкулезбен ауыратын науқастардың туберкулезге қарсы препараттарды қабылдауды өткізіп алмауы**
Туберкулезбен ауыратын науқастың медициналық картасы, Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі
Ұлғаюы
9
18 жасқа дейінгі аборт жасау жағдайлары

"47. Размер суммы СКПН руководителю самостоятельного Центра семейного здоровья или врачебной амбулатории определяется по решению комиссии в соотношении не менее 1,0 и не более 1,25 от средней суммы СКПН врачебного персонала субъекта ПМСП и оформляется комиссией в виде протокола об определении размера поощрения руководителю самостоятельного Центра семейного здоровья или врачебной амбулатории за достижение индикаторов конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.";
в пункте 51:
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"отсутствия нарушений по результатам проведенной экспертизы по контролю качества медицинских услуг территориальными подразделениями ФСМС.";
приложение 1 к Правилам поощрения работников субъектов здравоохранения изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
3. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к перечню
некоторых приказов в области
здравоохранения, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам поощрения
работников субъектов
здравоохранения
Критерии оценки деятельности медицинских работников субъекта здравоохранения
№ п/п
Наименование показателей
Источник информации
Эффект
1
Наличие обоснованных письменных и устных жалоб, связанных с нарушением прав пациентов
Журнал приема посетителей руководителем организации, журнал учета письменных обращений граждан, обращения на блог Министра здравоохранения Республики Казахстан, проверочные листы и акты КККБТУ
Снижение
2
Наличие случаев предотвратимых летальных исходов, осложнений, возникших в результате лечения и диагностики, в том числе, повлекшие инвалидность пациента
Статистические карты стационарного больного, заключение заведующего отделением или комиссии, утвержденное руководителем службы поддержки пациента и внутреннего контроля (аудита), акты экспертной проверки, протоколы заседания КИЛИ* и проверочные листы и акты КККБТУ
Снижение
3
Наличие нарушений по результатам государственного контроля
Проверочные листы и акты проверки КККБТУ
Снижение
4
Наличие случаев (подтвержденных экспертизой) повторного незапланированного поступления пациентов
Электронный регистр стационарных больных Случаи повторной госпитализации, в течение одного месяца от даты выписки по поводу одного и того же заболевания, в данный и другие стационары Республики Казахстан
Снижение
5
Наличие случаев расхождения клинического и патологоанатомического диагнозов
Протокол патологоанатомического исследования и протокол заседания патологоанатомической конференции
Снижение
6
Внедрение высокотехнологических медицинских услуг (далее – ВТМУ)
Электронный регистр стационарных больных Количество выполненных ВТМУ в отчетном периоде в сравнении с аналогичным периодом предыдущего года
Повышение
7
Достижение конверсии мазка мокроты в процессе лечения у больных с бактериовыделением **
Медицинская карта больного туберкулезом, Национальный регистр больных туберкулезом
Повышение
8
Отсутствие пропусков приема противотуберкулезных препаратов у больных туберкулезом **
Медицинская карта больного туберкулезом, Национальный регистр больных туберкулезом
Повышение
9
Случаи выполненных абортов в возрасте до 18 лет

Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі: "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген № 066/е нысанды статистикалық карта (бұдан әрі – СНЭТ: № 066/е нысаны);
Автоматтандырылыған ақпараттық жүйе – Емхана: "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 025-5/е нысан амбулаториялық пациенттің медициналық картасы
2.7-ден аз
10
Бекітілген халық ішінен қант диабетінің асқынуларымен емдеуге жатқызылған науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
СНЭТ: № 066/е нысаны
Төмендеуі
11
Бекітілген халық ішінен созылмалы расталған темір тапшылығы анемиясымен емдеуге жатқызылған науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
СНЭТ: № 066/е нысаны
Төмендеуі
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін денсаулық сақтау
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін денсаулық сақтау
саласындағы кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Электронный регистр стационарных больных: форма № 066/у статистическая карта выбывшего из стационара, утвержденная приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (далее – ЭРСБ: форма № 066/у);
Автоматизированная информационная система – Поликлиника: форма 025-5/у медицинская карта амбулаторного пациента, утвержденная приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения"
Меньше 2.7
10
Уровень госпитализации больных из числа прикрепленного населения, госпитализированных с осложнениями сахарного диабета
ЭРСБ: форма № 066/у
Снижение
11
Уровень госпитализации больных из числа прикрепленного населения, госпитализированных с хронической верифицированной железодефицитной анемией
ЭРСБ: форма № 066/у
Снижение
Приложение 2 к перечню
некоторых приказов в области
здравоохранения, в которые
вносятся изменения и дополнения
Перечень случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к перечню
некоторых приказов в области
здравоохранения, в которые
вносятся изменения и дополнения
Перечень случаев, подлежащих оплате по стоимости клинико-затратных групп с оплатой дополнительных расходов
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра здравоохранения РК от 27.11.2020 № ҚР ДСМ-210/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).