"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 25 қарашадағы № 405 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 қарашада № 19668 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық, фитосанитариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 21 (жиырма бір) күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 25 қарашадағы
№ 405 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2014 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 16-04/647 бұйрығымен
бекітілген
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 ноября 2019 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2019 года № 19668
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254, опубликован 10 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной, фитосанитарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 21 (двадцати одного) календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2019 года № 405
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2014 года
№ 16-04/647
Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 30) тармақшасына, "Кеден одағында ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Кеден одағының кедендік шекарасында және Кеден одағының кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге және ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға (бұдан әрі − Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар) сәйкес әзірленді және тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) асыл тұқымдық куәлік – уәкілетті орган бекіткен тәртіппен республикалық палата беретін асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) тұқым-тектік, өнімділік және өзге де сапаларын растайтын құжат;
2) ветеринария саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі –ведомство) – ветеринария саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын комитеті;
3) уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері – тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (облыс, аудан, облыстық, республикалық маңызы бар қалалар, астана) орналасқан аумақтық бөлімшелер.
3. Осы Қағидалар саны 2 бастан аспайтын жеке пайдалануға арналған иттер мен мысықтардың экспорты, импорты және транзиті жағдайларын қоспағанда, Қазақстан Республикасына (-нан, арқылы) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортын, импортын, транзитін жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға қолданылады.
4. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне арналған рұқсатты Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары береді.
5. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына арналған рұқсаттың (бұдан әрі – орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына арналған рұқсат) қолданылу мерзімі әкелуге/әкетуге арналған рұқсатта белгіленген көлемдерде күнтізбелік бір жылды құрайды. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне арналған рұқсаттың (бұдан әрі – орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне арналған рұқсат) қолданылу мерзімі берілген күнінен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 30) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", Положением о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Таможенного союза и на таможенной территории Таможенного союза и Едиными ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями, предъявляемыми к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденными решением Комиссии таможенного союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Таможенном союзе" (далее – Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования) и определяют порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) племенное свидетельство – документ, подтверждающий родословную, продуктивные и иные качества племенной продукции (материала), выдаваемый республиканской палатой, в порядке, утвержденном уполномоченным органом;
2) ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) – комитет уполномоченного органа в области ветеринарии, осуществляющий государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор;
3) территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа – территориальные подразделения, расположенные на соответствующих административно-территориальных единицах (область, район, города областного, республиканского значения, столица).
3. Действие настоящих Правил распространяется на физических и юридических лиц, осуществляющих экспорт, импорт, транзит в (из, через) Республику Казахстан перемещаемых (перевозимых) объектов, за исключением случаев экспорта, импорта и транзита собак и кошек для личного пользования в количестве не более 2 (двух) голов.
4. Разрешение на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории выдается Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором Республики Казахстан или его заместителями.
5. Срок действия разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории (далее – разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов) составляет календарный год в объемах, определенных в разрешении на ввоз/вывоз. Срок действия разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории (далее – разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов) не более 60 (шестидесяти) календарных дней со дня его выдачи.

2-тарау. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат беру тәртібі
6. Жеке және (немесе) заңды тұлғалар орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алу үшін болжанып отырған орын ауыстырудың басталуына дейін "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
7. Асыл тұқымды жануарлардың және асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импортына арналған рұқсатты беру үшін экспорттаушы елдің ресми органы берген әр жануардың басына және әр асыл тұқымдық өнімге (материалға) арналған асыл тұқымдық куәліктің немесе оған баламалы құжаттың көшірмесі өтінішке қоса беріледі.
8. Рұқсат алуға мыналар негіз болып табылады:
1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына:
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан (орналасқан) жерінің жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша саламаттылығы;
импорттаушы елдің ветеринариялық-санитариялық талаптарына сәйкес келуі;
импорттаушы елдің орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіге қатысты уақытша ветеринариялық-санитариялық шараларының болмауы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына:
Халықаралық эпизоотиялық бюро кодексінің стандарттарына, ұсынымдары мен нұсқамаларына, Дүниежүзілік сауда ұйымының Санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі келісіміне сәйкес жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша саламатсыз болуына байланысты жекелеген елдерге (елдер өңірлеріне) қатысты расталған, оның ішінде үшінші елдердің құзыретті органдарымен байланыс арқылы расталған шектеу шараларының болмауы;
Еуразиялық экономикалық одақтың құқықтық актілерінде, Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасында белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға немесе Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін бақылауға жататын тауарларға арналған бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандарынан (бұдан әрі – Бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандары) ерекшеленетін екі жақты ветеринариялық сертификаттарға сәйкес ветеринариялық-санитариялық талаптар бар болса, оларға сәйкес келуі;
ұйымның немесе адамның Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 94 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын объектілерге бірлескен тексерулер жүргізудің және тауарлардың (өнімдердің) сынамаларын іріктеудің бірыңғай тәртібі туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) сай қолданылатын реттеу шараларына сәйкес "Кеден одағында ветеринариялық бақылау (қадағалау) саласындағы мәселелер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 17 тамыздағы № 342 шешімімен бекітілген Кеден одағының кедендік аумағына әкелінетін бақылауға жататын тауарларды өндіруді, өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын ұйымдар мен адамдардың тізілімінде (бұдан әрі – Ұйымдар мен адамдардың тізілімі) болуы (егер Еуразиялық экономикалық одақтың ережелерінде талап етілсе);
өтініште көрсетілген жекелеген экспорттаушы кәсіпорынға (экспорттаушы кәсіпорындар тобына) қатысты уақытша шектеулердің болмауы;
бақылауға жататын тауарларды әкелу немесе аумағынан жүріп өту бағдары жоспарланған Қазақстан Республикасының аумағында шектеу шараларының, карантиннің болмауы (егер тиісті бақылауға жататын тауарлар шектеу шаралары, карантин қойылған аурулардың таратушысы (тасымалдаушысы) болса);
Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес келуі;
экспорттаушы елде, импорттаушы елде жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша эпизоотиялық ахуалдың өзгеруі.

Глава 2. Порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
6. Физические и (или) юридические лица для получения разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов до предполагаемого начала перемещения представляют через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) заявление по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Для выдачи разрешения на импорт племенных животных и племенной продукции (материала) к заявлению прилагается копия племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на каждую голову животного и племенной продукции (материала), выданного официальным органом страны-экспортера.
8. Основаниями для получения разрешения являются:
1) на экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта:
благополучие места происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных;
соответствие ветеринарно-санитарным требованиям страны-импортера;
отсутствие временных ветеринарно-санитарных мер в отношении перемещаемого (перевозимого) объекта страной-импортером;
2) на импорт перемещаемого (перевозимого) объекта:
отсутствие ограничительных мер в отношении отдельных стран (регионов стран), в связи с неблагополучием по инфекционным болезням животных в соответствии со стандартами, рекомендациями и руководствами Кодекса Международного эпизоотического бюро, Соглашением Всемирной торговой организации по применению санитарных и фитосанитарных мер, которые подтверждены, в том числе через связь с компетентными органами третьих стран;
соответствие ветеринарно-санитарным требованиям, установленным правовыми актами Евразийского экономического союза, национальным законодательством Республики Казахстан или ветеринарно-санитарным требованиями, согласно двухсторонним ветеринарным сертификатам, отличающимся от форм Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран, утвержденных решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 года № 607 (далее – формы Единых ветеринарных сертификатов), при наличии таковых;
наличие организации или лица в Реестре организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение подконтрольных товаров, ввозимых на таможенную территорию Таможенного союза, утвержденному решением Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 года № 342 "О вопросах в сфере ветеринарного контроля (надзора) в Таможенном союзе" (далее – Реестр организаций и лиц), в соответствии с мерами регулирования, применяемыми согласно Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, Положением о едином порядке проведение совместных проверок объектов и отбора проб (образцов) товаров (продукции), подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 9 октября 2014 года № 94 (далее - Положение) (если требуется положениями Евразийского экономического союза);
отсутствие временных ограничений в отношении отдельного предприятия-экспортера (группы предприятий-экспортеров), указанного в заявлении;
отсутствие ограничительных мероприятий, карантина на территории Республики Казахстан, на которую планируется ввоз или через территорию которой проходит маршрут следования подконтрольных товаров (в случае, если соответствующие подконтрольные товары могут являться носителями (переносчиками) болезни, в отношении которой введены ограничительные мероприятия, карантин);
соответствие Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям;
изменение эпизоотической ситуации страны-экспортера, страны-импортера по инфекционным болезням животных.

9. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді транзиттік алып өтуге басқа мемлекеттер қызметтерінің транзиттік келісімі (30 (отыз) жұмыс күні ішінде) және тірі жануарлардың карантиндеуден өтуі (күнтізбелік 60 (алпыс) күнге дейін) талап етілетін рұқсаттарды қоспағанда, осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарында көрсетілген құжаттарды ведомство 4 (төрт) жұмыс күнінде қарайды.
10. Рұқсат беруден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына:
өтініш берушінің рұқсат алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан (орналасқан) жерінің жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша саламатсыз болуы;
импорттаушы елдің ветеринариялық-санитариялық талаптарына сәйкес келмеуі;
импорттаушы елдің орны ауыстырылатын (тасымылданатын) объектіге қатысты уақытша ветеринариялық-санитариялық шаралары;
өтініш берушіге қатысты рұқсат алуды қажет ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салынғаны туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде өтініш беруші рұқсат алумен байланысты арнайы құқығынан айрылған болуы.
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына:
өтініш берушінің рұқсат алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
Халықаралық эпизоотиялық бюро кодексінің стандарттарына, ұсынымдары мен нұсқамаларына, Дүниежүзілік сауда ұйымының Санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі келісіміне сәйкес жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша саламатсыз болуына байланысты жекелеген елдерге (елдер өңірлеріне) қатысты расталған, оның ішінде үшінші елдердің құзыретті органдарымен байланыс арқылы расталған, шектеу шараларының енгізілуі;
Еуразиялық экономикалық одақтың құқықтық актілерінде, Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасында белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға немесе Бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандарынан ерекшеленетін екі жақты ветеринариялық сертификаттарға сәйкес ветеринариялық-санитариялық талаптар бар болса, оларға сәйкес келмеуі;
ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкес келмеуінен ветеринариялық-санитариялық тәуекел деңгейінің қолайсыз болуы;
ұйымның немесе адамның Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға, Ережеге сәйкес қолданылатын реттеу шараларына сәйкес Ұйымдар мен адамдардың тізілімінде болмауы (егер Еуразиялық экономикалық одақтың ережелерінде талап етілсе);
өтініште көрсетілген жекелеген экспорттаушы кәсіпорынға (экспорттаушы кәсіпорындар тобына) қатысты уақытша шектеулердің енгізілуі;
бақылауға жататын тауарларды әкелу немесе аумағынан жүріп өту бағдары жоспарланған Қазақстан Республикасының аумағында шектеу шараларының, карантиннің енгізілуі (егер тиісті бақылауға жататын тауарлар шектеу шаралары, карантин қойылған аурулардың таратушысы (тасымалдаушысы) болса);
Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес келмеуі;
экспорттаушы елде, импорттаушы елде жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша эпизоотиялық ахуалдың өзгеруі;
өтініш берушіге қатысты рұқсат алуды қажет ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салынғаны туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде өтініш беруші рұқсат алумен байланысты арнайы құқығынан айрылған болуы.

9. Документы, указанные в пунктах 6 и 7 настоящих Правил, рассматриваются ведомством на портале в течение 4 (четыре) рабочих дней, за исключением разрешений, требующих транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта (в течение 30 (тридцати) рабочих дней) и прохождения карантинирования живых животных (до 60 (шестидесяти) календарных дней).
10. Основаниями для отказа в выдаче разрешения являются:
1) на экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта:
установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
неблагополучие места происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных;
несоответствие ветеринарно-санитарным требованиям страны-импортера;
временные ветеринарно-санитарные меры в отношении перемещаемого (перевозимого) объекта страной-импортером;
в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения разрешения;
в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением разрешения;
2) на импорт перемещаемого (перевозимого) объекта:
установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
введение ограничительных мер в отношении отдельных стран (регионов стран), в связи с неблагополучием по инфекционным болезням животных в соответствии со стандартами, рекомендациями и руководствами Кодекса Международного эпизоотического бюро, Соглашением Всемирной торговой организации по применению санитарных и фитосанитарных мер, которые были подтверждены, в том числе через связь с компетентными органами третьих стран;
несоответствие ветеринарно-санитарным требованиям, установленным правовыми актами Евразийского экономического союза, национальным законодательством Республики Казахстан или ветеринарно-санитарным требованиям, согласно двухсторонним ветеринарным сертификатам, отличающимся от форм Единых ветеринарных сертификатов, при наличии таковых;
неприемлемый уровень ветеринарно-санитарного риска из-за несоответствия ветеринарно-санитарных требований;
отсутствие организации или лица в Реестре организаций и лиц, в соответствии с мерами регулирования, применяемыми согласно Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, Положением (если требуется положениями Евразийского экономического союза);
введение временных ограничений в отношении отдельного предприятия-экспортера (группы предприятий-экспортеров), указанного в заявлении;
введение ограничительных мероприятий, карантина на территории Республики Казахстан, на которую планируется ввоз или через территорию которой проходит маршрут следования подконтрольных товаров (в случае, если соответствующие подконтрольные товары могут являться носителями (переносчиками) болезни, в отношении которой введены ограничительные мероприятия, карантин);
несоответствие Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям;
изменение эпизоотической ситуации страны-экспортера, страны-импортера по инфекционным болезням животных;
в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения разрешения;
в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением разрешения.

11. Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген мерзімдерде ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейін порталда мынадай шешімдердің бірін шығарады:
1) осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген негіздерге сәйкес келген жағдайда, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауын, оның көлемі мен жүру бағдарын, сондай-ақ, заңды тұлғалар үшін өндіріс объектісінің атауын, мекенжайы мен есепке алу нөмірін, жеке тұлғалар үшін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асыратын адамдардың атын, әкесінің атын (бар болса), тегін, тұрғылықты мекенжайын көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына рұқсат береді;
2) осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат беруден уәжді бас тартуды жолдайды.
12. Ведомство портал арқылы:
1) ветеринариялық сертификаттағы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына арналған рұқсаттың нөмірін салыстырып-тексеру үшін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына және импортына рұқсат берілгені туралы ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесін, ветеринариялық бақылау бекетін;
2) күнін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына арналған рұқсаттың нөмірін ветеринариялық сертификатқа енгізу үшін, ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесін хабардар етеді.
Электрондық түрде берілген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына арналған рұқсаттар "Кеден одағының тасымалданатын өнімінің ветеринариялық қауіпсіздігі" порталы арқылы Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасына жолданады.
13. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына арналған рұқсаттар немесе уәжді бас тарту осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары қол қойғаннан кейін порталға (жеке кабинетке) жеке және заңды тұлғаларға келіп түседі.
14. Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары қолданылу мерзімі ішінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына арналған рұқсатты:
1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттаушының, импорттаушының Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын және Еуразиялық экономикалық одақ құжаттарын бұзу фактілері (оның ішінде жалған ветеринариялық сертификаттардың көрсетілуі, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің көрсетілген құжаттарға сәйкессіздігінің анықталуы) анықталған;

11. Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители после рассмотрения представленных документов в сроки, указанные в пункте 9 настоящих Правил на портале выносит одно из следующих решений:
1) выдают разрешение на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта при условии соответствия основаниям, указанным в пункте 8 настоящих Правил, с указанием наименования перемещаемого (перевозимого) объекта, его объема и маршрута следования, а также: для юридических лиц – наименования, адреса и учетного номера объекта производства, для физических лиц – фамилии, имени, отчества (при его наличии) и адреса проживания лиц, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов;
2) направляют мотивированный отказ в выдаче разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов по основаниям, указанным в пункте 10 настоящих Правил.
12. Ведомство информирует посредством портала:
1) соответствующее территориальное подразделение ведомства, ветеринарный контрольный пост для сверки номера разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта на ветеринарном сертификате – о выдаче разрешения на экспорт и импорт перемещаемого (перевозимого) объекта;
2) соответствующее территориальное подразделение ведомства для внесения номера разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта в ветеринарном сертификате с указанием даты.
Выданные разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта в электронном виде направляются на внешнюю границу Евразийского экономического союза посредством портала "Ветеринарная безопасность перевозимой продукции Таможенного союза".
13. Разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов или мотивированный отказ поступают физическим и юридическим лицам на портал (личный кабинет) после подписания Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором Республики Казахстан или его заместителями в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил.
14. Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители отзывают в течение срока действия разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов в случае:
1) установления фактов нарушения экспортером, импортером перемещаемого (перевозимого) объекта законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии и документов Евразийского экономического союза (в том числе предъявление поддельных ветеринарных сертификатов, обнаружения несоответствия предъявленным документам перемещаемого (перевозимого) объекта);

2) экспорттаушы елде, импорттаушы елде жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша эпизоотиялық ахуал өзгерген жағдайда кері қайтарады.
3-тарау. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат беру тәртібі
15. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың транзиті Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет берген, әкелу кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өтуі болжанатын өткізу пункті арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне арналған рұқсат бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің басқа түрлерінің транзиті уәкілетті органдардың рұқсаттарынсыз жүзеге асырылады.
Үшінші мемлекеттер (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің шегінен тыс) арқылы транзитке рұқсаттар алуды бақылауға жататын тауар иесі алдын ала жүзеге асырады.
16. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне арналған рұқсатты ресімдеу импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат беру туралы ведомствоға сұранымы негізінде мыналар көрсетіле отырып, жүзеге асырылады:
1) заңды тұлғалар үшін: өндіріс объектісінің атауы, мекенжайы және ведомство берген есепке алу нөмірі, жеке тұлғалар үшін: орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асыратын адамдардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, мекенжайы және есепке алу нөмірі;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны және оның өлшем бірліктері;
4) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорттаушы немесе импорттаушы елі және шыққан елі;
5) көлік түрі;
6) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні әкелу және әкету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесі;
7) аумағы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзиті жүзеге асырылатын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторымен немесе оның орынбасарларымен келісілген жануарларды тасымалдау бағдары, аялдамалары, қайта тиеу, азықтандыру (суару) орындары, тасу (айдау) шарттары.
17. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік тасымалдауға басқа мемлекеттердің қызметтерімен 30 (отыз) жұмыс күні ішінде транзиттік келісуді және күнтізбелік 60 (алпыс) күні ішінде тірі жануарлардың карантиннен өтуін талап ететін рұқсаттарды қоспағанда, ведомствоның сұранымды қарау және орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беру немесе рұқсат беруден уәжді бас тарту мерзімі тиісті сұраным алынған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.

2) изменения эпизоотической ситуации страны-экспортера, страны-импортера по инфекционным болезням животных.
Глава 3. Порядок выдачи разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
15. Транзит через таможенную территорию Евразийского экономического союза животных, продукции и сырья животного происхождения осуществляется по разрешению на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов, выданному государством-членом Евразийского экономического союза, через пункт пропуска, которого предполагается пересечение таможенной границы Евразийского экономического союза при ввозе.
Транзит других видов подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору перемещаемых (перевозимых) объектов осуществляется без разрешений уполномоченных органов.
Получение разрешений на транзит через третьи государства (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) осуществляется заблаговременно владельцем подконтрольного товара.
16. Оформление разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов осуществляется на основании запроса уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера о выдаче разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов через территорию Республики Казахстан в ведомство с указанием:
1) для юридических лиц: наименования, адрес и учетного номера объекта производства, выданного ведомством, для физических лиц - фамилии, имени, отчества (при его наличии), адреса и учетного номера, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов);
2) наименования перемещаемого (перевозимого) объекта;
3) количества перемещаемого (перевозимого) объекта и единицы его измерения;
4) страны-экспортера или импортера и страны происхождения, перемещаемого (перевозимого) объекта;
5) вида транспорта;
6) перечня пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, через которые будут осуществляться ввоз и вывоз перемещаемого (перевозимого) объекта;
7) маршрута следования, остановок, перегрузок, мест кормления (поения) животных, условия провоза (перегона), согласованного с главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором или его заместителями соответствующей административно-территориальной единицы, через территории которых осуществляется транзит перемещаемого (перевозимого) объекта.
17. Срок рассмотрения запроса и выдачи разрешения или мотивированного отказа на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта ведомством составляет 3 (три) рабочих дня со дня получения соответствующего запроса, за исключением, разрешений, требующих транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта - в течение 30 (тридцати) рабочих дней и прохождения карантина живых животных – в течение 60 (шестидесяти) календарных дней.

18. Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының немесе оның орынбасарларының орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беруден бас тартуына мыналар негіз болып табылады:
1) осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген ақпараттың болмауы;
2) Халықаралық эпизоотиялық бюроның кодекстерінде айқындалған және "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) бекітілген Профилактикасы, диагностикасы және жойылуы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесіне кіретін жануарлардың жұқпалы аурулары бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан жеріндегі (тұрған орнындағы) және/немесе жүру жолындағы саламатсыз эпизоотиялық ахуал;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді межелі елге әкелуге шектеу.
4-тарау. Шағымдану тәртібі
19. Осы Қағидаларда белгіленген тәртіп бұзылған жағдайда, өтініш беруші ведомство басшысына жазбаша түрде шағым жолдай алады.
Қабылданған шағым "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімдерде тіркеледі және қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы өтініш берушіге жазбаша түрде хабарланады.
20. Рұқсат беру нәтижелерімен немесе рұқсат беруден уәжді бас тартумен келіспеген жағдайда, өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына және
транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
қосымша
Нысан
Кімге: ____________________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
кімнен:
____________________________
(заңды тұлғалар үшін: толық
атауы, орналасқан жері, өндіріс
объектісінің есепке алу нөмірі
(коды), заңды тұлғаны
мемлекеттік тіркеу (қайта
тіркеу) нөмірі және күні, жеке
нөмірі / жеке тұлғалар үшін:
жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, есепке алу
нөмірі (коды), сәйкестендіру
нөмірі, дара кәсіпкер ретінде
қызметінің басталғаны туралы
хабарлама, тіркелген күні,
телефонның, факстың, ұялы
байланыстың абоненттік нөмірі
және (немесе) электрондық
мекенжайы (бар болса))
Өтініш
Сізден ________________________________________ рұқсат беруіңізді сұраймын.
(экспортқа/импортқа (керегін көрсету қажет))
1.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері
2.
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел)
3.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан жері, мекенжайы
4.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорты, импорты кезінде пайдаланылуы болжанатын көлік түрі
5.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары
6.
Экспорттың, импорттың мақсаттары (тірі жануарлар үшін – көбейту және күтіп-бағу, сату, етке сою; өнімдер үшін – өткізу, өңдеу; азық пен азықтық қоспалар үшін – оларды жейтін жануарлардың түрі)
7.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні сақтауды (өңдеуді, өткізуді) жүзеге асыратын өндіріс объектісінің аты мен нөмірін көрсете отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың (импорттау кезінде), үшінші елдің (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) (экспорттау кезінде) кедендік аумағындағы межелі пункт
8.
Жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (бұдан әрі – СИТЕС) ықпалына түсетін жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге немесе жойылып кету қаупі төнген және СИТЕС ықпалына түсетін тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктерін немесе туындысын (дериватын), оның ішінде құжаттары, орама жапсырмалары немесе басқа белгілері бойынша жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваттары) болатындарды немесе бола алатындарды әкеткен жағдайда, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге арналған рұқсаттардың берілген күндері және нөмірлері
9.
Ветеринариялық препараттардың, азықтар мен азықтық қоспалардың экспорты кезінде шыққан елін көрсете отырып, өндіруші ұйымдардың атауы және ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың тіркеу куәлігінің нөмірі (тіркеу, қайта тіркеу күні)
10.
Асыл тұқымды жануарлардың және асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) импорты кезінде экспорттаушы елдің ресми органы жануардың әр басына берген асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың нөмірі және күні
11.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы
12.
Объектінің орналасқан жері (мекенжайы)
13.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантинге қою, өндіру, сақтау шарттары

18. Основаниями для отказа в выдаче разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором Республики Казахстан или его заместителями являются:
1) отсутствие информации, указанной в пункте 16 настоящих Правил;
2) неблагополучная эпизоотическая ситуация места происхождения (нахождения) и/или следования перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных, определенными Кодексами Международного эпизоотического бюро и входящим в Перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация которых осуществляется за счет бюджетных средств, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891);
3) ограничение ввоза перемещаемых (перевозимых) объектов в страну назначения.
Глава 4. Порядок обжалования
19. В случае нарушения порядка, установленного настоящими Правилами, заявитель может направить жалобу в письменном виде руководителю ведомства.
Принятая жалоба регистрируется и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде.
20. В случаях несогласия с результатами выдачи разрешения или мотивированного отказа в выдаче разрешения, заявитель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на
соответствующей территории
Форма
в __________________________
(услугодатель)
от _________________________
(для юридических лиц: полное
наименование, местонахождение,
учетный номер (код) объекта
производства, номер и дата
государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица,
индивидуальный номер/для
физических лиц: фамилия, имя,
отчество (при его наличии),
учетный номер (код)
идентификационный номер,
уведомление о начале
деятельности в качестве
индивидуального предпринимателя,
дата регистрации, абонентский
номер телефона, факса, сотовой
связи и (или) электронный адрес
(при наличии))
Заявление
Прошу Вас выдать разрешение на __________________________________________
(экспорт/импорт нужное указать)
1.
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта, количества перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
2.
Страна-экспортер (страна-импортер)
3.
Место, адрес происхождения, перемещаемого (перевозимого) объекта
4.
Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте, импорте перемещаемого (перевозимого) объекта
5.
Маршрут следования, перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта
6.
Цели экспорта, импорта (для живых животных – разведение и содержание, продажа, убой на мясо, для продукции – на реализацию, переработку, для кормов и кормовых добавок – вид животных, которым он предназначен)
7.
Пункт назначения на таможенной территории Евразийского экономического союза (при импорте), третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) (при экспорте) с указанием названия и номера объекта производства, осуществляющего хранение (переработку, реализацию) перемещаемого (перевозимого) объекта
8.
Даты и номера разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан или вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – СИТЕС), в случае вывоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под действие СИТЕС
9.
При экспорте ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок наименование организаций – производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов, кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)
10.
При импорте племенных животных и племенной продукции (материала) номер и дата выданного племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на каждую голову животного, выданного официальным органом страны-экспортера
11.
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта
12.
Местонахождение объекта (адрес)
13.
Условия карантина, производства, хранения перемещаемого (перевозимого) объекта
_______________________________________________________________________
Подтверждаю согласие о недопущении вывоза в государства-члены Евразийского
экономического союза перемещаемого (перевозимого) объекта, ввезенного в Республику Казахстан
из третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза)
по требованиям, отличающихся от Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований,