Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2019 жылғы 28 қарашадағы № 11-1-4/631 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 5 желтоқсанда № 19700 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Үлгілік арнайы инвестициялық келісімшартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14806 болып тіркелген, 2017 жылғы 22 ақпанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнайы инвестициялық үлгілік келісімшартында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Үлгілік арнайы инвестициялық келісімшарт";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Тараптар кез келген Тараптың екінші Тарапқа жазбаша өтінішін алған күннен бастап екі ай ішінде келісімге қол жеткізбеген жағдайда дауларды шешу "Астана" Халықаралық қаржы орталығының сотында/ "Астана" Халықаралық қаржы орталығының Халықаралық төрелік орталығында/ Қазақстан Республикасының сот органдарында, сондай-ақ тараптардың келiсiмімен айқындалатын төрелiктерде жүзеге асырылады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Арнайы инвестициялық келісімшарт үшін қолданыстағы "Астана" Халықаралық қаржы орталығының/ Қазақстан Республикасының құқығы қолданылады.";
2) "Арнайы инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде инвестициялық преференциялар беруге арналған өтінім нысанын және оны қабылдау және тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 6 ақпандағы № 74 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14800 болып тіркелген, 2017 жылғы 22 ақпанда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген арнайы инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде инвестициялық преференциялар беруге арналған өтінім нысаны осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 11-1-4/631. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2019 года № 19700
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении типового специального инвестиционного контракта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14806, опубликован 22 февраля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в типовом специальном инвестиционном контракте, утвержденном указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. В случае не достижения Сторонами согласия в течение двух месяцев со дня получения письменного обращения любой из Сторон к другой Стороне разрешение споров может производиться в суде Международного финансового центра "Астана"/ Международном арбитражном центре Международного финансового центра "Астана"/ судебных органах Республики Казахстан, а также в арбитражах, определяемых соглашением сторон.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Для специального инвестиционного контракта применяется действующее право Международного финансового центра "Астана"/ право Республики Казахстан.";
2) в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2017 года № 74 "Об утверждении формы заявки на предоставление инвестиционных преференций в рамках реализации специального инвестиционного проекта и правил ее приема и регистрации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14800, опубликован 22 февраля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
форму заявки на предоставление инвестиционных преференций в рамках реализации специального инвестиционного проекта, утвержденную указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Құқық департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы -
Министрдің бірінші орынбасары
Ш. Нурышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 11-1-4/631 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 6 ақпандағы
№ 74 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Арнайы инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде инвестициялық преференциялар беруге арналған өтінім
(арнайы экономикалық аймақ қатысушысы немесе еркін қойма иесі немесе моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасқан заңды тұлға) болып табылатын
______________________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның атауы)
арнайы инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде инвестициялық преференциялар беруге арналған осы өтінімді жолдайды.
Жасалатын арнайы инвестициялық келісімшартқа қолдануға жататын құқық ретінде:
_______________________________________________________________________________
(ұсынылатын құқық түрлерінің бірін таңдау: қолданыстағы "Астана" Халықаралық қаржы орталығының құқығы/ Қазақстан Республикасының құқығы) көрсетуіңізді өтінемін.
Қосымша:
1) _______________________________________________________________
2) _______________________________________________________________
3) _______________________________________________________________
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде болған жағдайда) және лауазымы)
_________________________________________________________________
(қолы және мөр (болған жағдайда))

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, представление в Правовой департамент Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра - Первый заместитель министра
Ш. Нурышев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
иностранных дел
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года
№ 11-1-4/631
Приложение 1
к приказу Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 6 февраля 2017 года № 74
форма
Заявка на предоставление инвестиционных преференций в рамках реализации
специального инвестиционного проекта
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица), являющийся ____________________________________________________________________
(участником специальной экономической зоны или владельцем
свободного склада, либо юридическим лицом, заключившим соглашение о
промышленной сборке моторных транспортных средств), направляет
настоящую заявку на предоставление инвестиционных преференций в
рамках реализации специального инвестиционного проекта.
В качестве права, подлежащего применению к заключаемому специальному
инвестиционному контракту, прошу указать: ____________________________________________________________________
(выбрать один из видов предлагаемого права: действующее право
Международного финансового центра "Астана" / право Республики Казахстан)
Приложение:
1) __________________________________________________________________
2) __________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в удостоверении личности) и должность)
____________________________________________________________________
(подпись и печать (при наличии))