"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгеріс және толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 6 желтоқсандағы № 1337 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 13 желтоқсанда № 19731 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 13 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс және толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салықтық берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімнің нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы қаулының нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес дебиторлардың банктік шоттардағы ақшасына өндiрiп алуды қолдану туралы хабарламаның нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар есебіне мүлікке билік етуді шектеу туралы шешімнің және мүлік тізімдемесі актісінің күшін жою туралы шешімнің нысаны;

О внесении изменения и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 6 декабря 2019 года № 1337. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2019 года № 19731
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16450, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменение и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1) форму уведомления о погашении налоговой задолженности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), плательщика согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество плательщика согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму уведомления об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму решения об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша салықтық міндеттемені орындау мерзімін өзгерту туралы шешімнің нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың салықтық берешегі туралы хабарламаның нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрығының нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру актісінің нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының тексерілетін тұлғаның объектісіне кіруін қамтамасыз етуден бас тарту туралы хаттаманың нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес құжаттарды не олардың көшірмесін алу актісінің нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға немесе бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаның нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нұсқаманың нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес нұсқамаға қосымша нұсқаманың нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу туралы хабарламаның нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарламаның нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарламаның нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінен шығару туралы шешімнің нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомасының дұрыстығын растау бойынша салықтық тексеру актісіне қорытындының нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының алуы туралы хабарламаның нысаны;

9) форму решения об изменении срока исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму уведомления о налоговой задолженности физических лиц согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму налогового приказа о взыскании задолженности физического лица согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму уведомления об устранении нарушений по результатам камеральной таможенной проверки согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму протокола об отказе проверяемого лица в обеспечении доступа на объект должностных лиц органов государственных доходов согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму акта изъятия документов либо их копии согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки или уведомление об устранении нарушений согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму уведомления о результатах проверки согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму предписания согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму дополнительного предписания к предписанию согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму извещения о проведении налоговой проверки согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму уведомления о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму извещения о нарушениях, выявленных по результатам камерального контроля, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму решения о снятии с регистрационного учета в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму заключения к акту налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату из бюджета, согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму уведомления о получении органом государственных доходов сведений из заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступившего от налоговых органов государств-членов Евразийского экономического союза, согласно приложению 26 к настоящему приказу;

27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес салық есептілігін кері қайтарып алуға мемлекеттік кірістер органдары шешімінің нысаны;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту туралы хабарламаның нысаны;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салықтық есептіліктің ұсынылмауы туралы хабарламаның нысаны;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің тұрған жерін (жоқтығын) растау туралы хабарламаның нысаны;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес салық талабының нысаны;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімнің нысаны;
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімге қосымша шешімнің нысаны;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы талап нысаны;
34-1) осы бұйрықтың 34-1-қосымшасына сәйкес салық заңнамасының бұзушылықтарын жою туралы хабарламаның нысаны;
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлерге арналған арнайы салық режимін қолдануға патенттің нысаны;
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес салық режимін қолдану туралы хабарламаның нысаны;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтар сомасы туралы хабарламаның нысаны;
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган мәліметтері негізінде қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақының есептелген сомасы туралы хабарламаның нысаны;
40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындының нысаны бекітілсін.";
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес 34-1-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгiленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

27) форму решения органа государственного дохода на отзыв налоговой отчетности согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму уведомления о продлении срока представления налоговой отчетности согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму уведомления о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан, согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму уведомления о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) форму налогового требования согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму решения о назначении контроля согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) форму дополнительного решения к решению о назначении контроля согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) форму требования об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан согласно приложению 34 к настоящему приказу;
34-1) форму уведомления об устранении нарушений налогового законодательства согласно приложению 34-1 к указанному приказу;
35) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) форму патента на применение специального налогового режима для индивидуальных предпринимателей согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) форму уведомления о применяемом режиме налогообложения согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) форму уведомления о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) форму уведомления о начисленной сумме платы за эмиссии в окружающую среду на основании сведений уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) форму заключения по результатам камерального контроля согласно приложению 40 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 34-1 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 1337 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
34-1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20___ жылғы "_____" __________
№ _____________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан
Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 114-бабы
2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізді, ___________________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), толық атауы,
________________________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен-жайы)
________________________________________________________________________________
жол берілген салық заңнамасының бұзушылықтары туралы хабарлайды:
________________________________________________________________________________
(бұзушылық мәні)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Салық кодексінің 115-бабы 5-тармағына сәйкес Сізге жіберілген бұзушылықтарды осы
хабарлама ұсынылған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде жою қажет.
Олар жойылмаған жағдайда салық төлеуші Қазақстан Республикасының заңнамалық
актілеріне сәйкес жауапқа тартылады.
Салық кодексінің 187, 188-бабтарына сәйкес салық төлеушінің немесе оның уәкілетті
өкілінің мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғалары әрекетіне (әрекетсіздігіне)
Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен мемлекеттік кірістер
органдарының жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның
басшысы (басшының орынбасары) ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым ____________________________________________________________
салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің (салық агентінің)
лауазымды тұлғасыныңтегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)
табыс етілді ____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)
жіберілді ______________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр финансов
А. Смаилов
Приложение
к приказу Первого заместителя
Премьер – Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 декабря 2019 года № 1337
Приложение 34-1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений налогового законодательства
Республики Казахстан
"_____" __________ 20 ___ года
№ __________
В соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
_____________________________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
_____________________________________________________________________________________________________
уведомляет Вас, _______________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование налогоплательщика (налогового агента),
_____________________________________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), адрес)
_____________________________________________________________________________________________________
об устранении допущенных нарушений налогового законодательства:
_____________________________________________________________________________________________________
(суть нарушения)
_____________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________
В соответствии с пунктом 5 статьи 115 Налогового кодекса Вам необходимо устранить допущенные нарушения
в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления.
В случае не выполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам
будут применены административные взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных
правонарушениях.
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик или его уполномоченный представитель
имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу
государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
государственного органа __________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил ____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика (налогового агента)/должностного лица
налогоплательщика (налогового агента), подпись, дата)
Уведомление вручено
налогоплательщику (налоговому агенту) ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту) ______________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)