"Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 353/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 19763 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 13 наурыздағы № 90/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 13.03.2023 № 90/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14172 болып тіркелген, 2016 жылғы 21 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларда:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) уәкілетті орган – геодезия және картография саласындағы мемлекеттік басқару мен бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Рұқсат алу үшін заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі – өтініш берушілер) уәкілетті органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) өтінішті (бұдан әрі – өтініш) электрондық нысанда www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы береді.";
12-тармақ алып тасталсын;
13, 14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Уәкілетті орган өтініш тіркелгеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны зерттеу жүргізу үшін топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстар жүргізуді жүзеге асыратын ведомстволық бағынысты кәсіпорынға (бұдан әрі – ведомстволық бағынысты кәсіпорын) жолдайды.
Ведомстволық бағынысты кәсіпорын 6 (алты) жұмыс күні ішінде бұрыннан бар геодезиялық желіні дамыту және жаңарту перспективаларын анықтауды, сондай-ақ қатар геодезиялық пункттің орналасқан аумағына бара отырып, осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес геодезиялық пункттердің тығыздығын анықтауды қамтитын зерттеу жүргізеді.

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319 "Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 23 декабря 2019 года № 353/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2019 года № 19763. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 90/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 13.03.2023 № 90/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319 "Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14172, опубликован 21 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов, утвержденных указанным приказом:
в подпункт 1) пункта 2 внести изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Для получения разрешения физические и юридические лица (далее – заявители) подают в уполномоченный орган заявление на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов (далее – заявление) в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 12 исключить;
пункты 13, 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"13. Уполномоченный орган в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявления направляет в подведомственное предприятие, осуществляющее производство топографо-геодезических и картографических работ (далее – подведомственное предприятие) для проведения обследования.
Подведомственное предприятие в течение 6 (шести) рабочих дней проводит обследование, которое включает определение перспективы развития и обновления существующей геодезической сети, а также определение плотности геодезических пунктов согласно пункту 8 настоящих Правил, с выездом на место расположения геодезического пункта.

14. Ведомстволық бағынысты кәсіпорын 1 (бір) жұмыс күні ішінде зерттеу нәтижелері бойынша уәкілетті органға геодезиялық пункттердің тығыздығын, бұрыннан бар геодезиялық желіні дамыту және жаңарту перспективаларын ескере отырып, геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) болатындығы немесе болмайтындығы туралы оң не теріс қорытынды жолдайды.
15. Уәкілетті орган оң қорытынды алған жағдайда, 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес рұқсатты ресімдейді және береді немесе теріс қорытынды алған жағдайда, Заңның 16-бабы 1-1-тармағында көзделген негіздер бойынша көрсетілген мерзімдерде рұқсатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды және өтініш берушіге жолдайды.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Уәкілетті органның рұқсат беруден бас тарту туралы шешімімен келіспеген жағдайда, өтініш берушінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен уәкілетті органның шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануға құқығы бар.";
көрсетілген бұйрыққа 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 (он) күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жумагалиев
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 353/НҚ бұйрығына
1-қосымша
Геодезиялық пункттерді қорғау,
бұзу немесе қайта салу
(орнын ауыстыру)
туралы қағидаларға
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігінің Геодезия және
картография комитетіне
____________________________
(тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі,
____________________________
немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
Нөмірі _________                                     "___" _______ 20__ жыл
Геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) өтініш
____________________________________________________________________
(облыс, аудан, елді мекен)
____________________________________________________________________
аумағында орналасқан геодезиялық пунктті бұзуға немесе қайта салуға
(орнын ауыстыруға) рұқсат беруді сұраймын.
Геодезиялық пункттің атауы немесе нөмірі _______________________________
____________________________________________________________________
Геодезиялық пунктті бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) өтініштің себебі
____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 353/НҚ бұйрығына
2-қосымша
Геодезиялық пункттерді қорғау,
бұзу немесе қайта салу (орнын
ауыстыру) туралы қағидаларға
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігінің Геодезия
және картография комитеті
Комитет геодезии и картографии
Министерства цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) рұқсат
Нөмірі _________                                     "___" _______ 20__ жыл
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса) тегі не заңды тұлғаның толық атауы
_______________________________________________________________
Геодезиялық пункттің орналасқан орны __________________________________
____________________________________________________________________
(облыс, аудан, елді мекен)
Қорытынды__________________________________________________________

14. Подведомственное предприятие по итогам обследования в течение 1 (одного) рабочего дня направляет в уполномоченный орган положительное либо отрицательное заключение о возможности или невозможности сноса или перезакладки (переноса) геодезического пункта исходя из плотности геодезических пунктов, перспектив развития и обновления существующей геодезической сети.
15. При положительном заключении уполномоченный орган в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет и выдает разрешение по форме, согласно к приложению 3 настоящим Правилам, либо при отрицательном заключении в указанные сроки подготавливает и направляет заявителю мотивированный отказ в выдаче разрешения по основаниям, предусмотренным статьей 16 Закона.";
в пункт 16 внести изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложения 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
Приложение 1 к приказу
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 23 декабря 2019 года № 353/НҚ
Приложение 2
к Правилам об охране, сносе
или перезакладке (переносе)
геодезических пунктов
Форма
В Комитет геодезии и картографии
Министерства цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
____________________________
физического лица либо полное
наименование юридического лица
Номер _________ "___" ______20___ года
Заявление на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
Прошу выдать разрешение на снос или перезакладку (перенос) геодезического пункта находящегося на территории:
_______________________________________________________________________________
(область, район, населенный пункт)
Наименование или номер геодезического пункта
_______________________________________________________________________________
Причина заявления на снос или перезакладку (перенос) геодезического пункта:
_______________________________________________________________________________
(указать причину)
Согласен(-на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 2 к приказу
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 23 декабря 2019 года № 353/НҚ
Приложение 3
к Правилам об охране, сносе или
перезакладке (переносе)
геодезических пунктов
Форма
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия және картография комитеті
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Разрешение на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
Номер _________ "___" ______20___ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо полное наименование юридического лица ___________________________________________
Место расположение геодезического пункта _____________________________
____________________________________________________________________
(область, район, населенный пункт)
Заключение ________________________________________________________________