"Мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша тауарлармен электрондық сауда кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мәліметтерді беру қағидаларын, мерзімдері мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 221 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 1387 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 19775 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1."Мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша тауарлармен электрондық сауда кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мәліметтерді беру қағидаларын, мерзімдері мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 221 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16491 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 13 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша тауарлармен электрондық сауда кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мәліметтерді беру қағидаларында, мерзімдері мен нысанында:
2-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакциясында жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің,
2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 1387 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік кірістер
Органдарының
сұрау салуы бойынша
тауарлардың электрондық сауда
кезінде тауарларды
жөнелтуді, тасымалдауды,
жеткізуді жүзеге асыратын
тұлғалардың мәліметтерді беру
қағидалары, мерзімдеріне мен
нысанына 2-қосымша
нысан

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 221 "Об утверждении Правил, сроков и формы представления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 18 декабря 2019 года № 1387. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2019 года № 19775
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 221 "Об утверждении Правил, сроков и формы представления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16491, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Правилах, сроках и форме представления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов, утвержденных указанным приказом:
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Приложение
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 декабря 2019 года № 1387
Приложение 2
к Правилам, срокам и форме
представления сведений лицами,
осуществлявшими пересылку,
перевозку, доставку товаров
при электронной торговле
товарами по запросу органов
государственных доходов
форма
Сведения, представляемые лицами, осуществлявшими пересылку, перевозку, доставку

20__ жылдан бастап 20___ жылға дейінгі кезеңге тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды жіберуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалар беретін мәліметтер
Негіздеме: ______________________ мемлекеттік кірістер басқармасының 201__ жылғы "___" _________ №____ сұрау салуы бойынша
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы ______________________________________
ЖСН/БСН _______________________
1. Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеушіге жеткізілген тауарлар бойынша мәлімет:
Жеткізушінің атауы
Жеткізушінің ЖСН /БСН (бар болса)
Ел
Шарт, №
Шарт, күні
Тауардың атауы
Өлшемнің бірлігі
Саны
Валюта коды
Тауардың бағасы
Тауарлардың жалпы саны
Қызметтің құны (теңге)
Жеткізу күні
Барлығы, жалпы сомасы : _______теңге.
2. Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеушіден жеткізілген тауарлар бойынша мәлімет:
Шарт, №
Шарт, күні
Сатып алушының ЖСН
Сатып алушының Т.А.Ә. (ол болған кезде) (жеке тұлға)
Жеткізу күні
Саны
3. Орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер үшін төлемдер туралы мәлімет:
Төлем құжатының түрі
Төлем құжаты, күні
Төлем құжаты, нөмірі
Сомасы
Ескертпе
Барлығы, сомасы:
4. Қосымша ақпарат (өзара талаптарды өтеу, тауар алмасу және өзге де қолма-қол ақшасыз операциялар, бартер, өтеусіз беру)
Операциялардың атауы
Мазмұны
Кұжат, №
Кұжат, күні
Операцияның сомасы
Бухгалтерлік есепте көрсетілді (Ия/Жоқ)
Салық есептілігінде көрсетілді (Ия/Жоқ)
ҚҚС бойынша декларацияда көрсетілді (кезең)
5. Алушы мен жеткізушінің арасындағы берешек (кредиторлық және дебиторлық)::
Салық кезеңінің басында: 20__ жылғы "___"________, _________ (теңге) тең
Салық кезеңінің соңында: 20__ жылғы "___"________, _________ (теңге) тең.
6. _________________________________________________________ сұрау салу бойынша ұсынуға қажетті құжаттардың көшірмелері
Мемлекеттік кірістер органдарының заңды талаптарын орындамаған жағдайда Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әкімшілік жаза шаралары қолданылатын болады. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 187-бабына сәйкес салық төлеуші немесе оның уәкілетті өкілі мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен сотқа шағым жасауына құқылы.
Заңды тұлғаның, дара кәсіпкердің басшысы ____________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) қолы)
Ескертпе:
Сұрау салудың 1, 2, 3, 4, 5-тармақтары бойынша мәліметтерді осындай қаржы-шаруашылық операциялар болған жағдайда салық төлеуші (салық агенті) толтырады.
Аббревиатураларды ашып жазу:
ЖСН/БСН – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру немесе бизнес- сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты.

товаров при электронной торговле товарами за период с__ 20__ года по ____ 20___ года
Основание: по запросу управления государственных доходов________________ от ______ №_____
Наименование налогоплательщика (налогового агента) _____________________________________
ИИН/БИН _______________________
1. Сведения по доставленным товарам налогоплательщику, осуществляющему электронную торговлю товарами:
Наименование поставщика
ИИН/БИН поставщика (при наличии)
Страна
Договор, №
Договор, дата
Наименование товара
Единица измерения
Количество
Код валюты
Стоимость товара
Общая сумма товара
Стоимость услуги (тенге)
Дата доставки
Всего, общая сумма: _______тенге.
2. Сведения по доставленным товарам от налогоплательщика, осуществляющего электронную торговлю товарами:
Договор, №
Договор, дата
ИИН покупателя
Ф.И.О. покупателя (при его наличии) (физическое лицо)
Дата доставки
Количество
3. Сведения об оплате за выполненные работы, оказанные услуги:
Вид платежного документа
Платежный документ, дата
Платежный документ, номер
Сумма
Примечание
Всего, сумма:
4. Дополнительные сведения (погашение взаимных требований, товарообменные и иные безденежные операции, бартер, безвозмездная передача)
Наименование операций
Содержание
Документ, №
Документ, дата
Сумма операции
Отражено в бухгалтерском учете (Да/Нет)
Отражено в налоговой отчетности (Да/Нет)
Отражено в декларации по НДС (период)
5. Задолженность между получателем и поставщиком (кредиторская и дебиторская):
На начало налогового периода: "___"________ 20__ года, равна: _________ (тенге)
На конец налогового периода: "___"________ 20__ года, равна: _________ (тенге).
6. Копии документов, которые необходимо предоставить по запросу________________________________________________
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях". В соответствии со статьей 187 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" налогоплательщик или его уполномоченный представитель имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель юридического лица, индивидуальный предприниматель
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Примечание:
По пунктам 1, 2, 3, 4, 5 запроса, сведения заполняются налогоплательщиком (налоговым агентом) в случае наличия таких финансово-хозяйственных операций.
Расшифровка аббревиатур:
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный или бизнес-идентификационный номер налогоплательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество.