Сот-сараптама қызметі, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалар саласындағы тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 628 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 98 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 19805 болып тіркелді
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған сот-сараптама қызметі саласындағы тексеру парағы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 628 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 98 бірлескен бұйрығына
қосымша
Сот сараптама қызметі, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалар саласындағы тексеру парағы
Лицензия негізінде сот-сараптама қызметімен айналысатын тұлғалардың қызметіне
қатысты ___________________________________________________
(бақылау субъектілерінің біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісін жоспардан тыс тексеруді/бақылауды тағайындау туралы акт
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің атауы____________________________________________
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы_________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1.
Қазақстан Республикасының азаматтығының бар болуы
2.
Жоғары білімінің болуы
3.
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігінің болуы және/немесе сот – медициналық, сот – психиатриялық және сот – наркологиялық сараптамалар саласындағы сарапшы дәрігер үшін тиісті мамандық бойынша маман сертификатының болуы
4.
Жоғары білім туралы дипломда көрсетілген мамандығы бойынша немесе сот сараптамасы органдарында (сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық) сараптама қызметінің мәлімделген түрі бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілі
5.
Наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұратыны туралы мәліметтердің болмауы
Лауазымды адам (адамдар) _____________________________________________
(лауазымы)             (қолы)
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы _____________________________________
(лауазымы)             (қолы)
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

Об утверждении проверочного листа в сфере судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертиз
Совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 628 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 98. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2019 года № 19805
В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый проверочный лист в области судебно-экспертной деятельности.
2. Департаменту по организации экспертной деятельности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение
к совместному приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от27 декабря 2019 года № 628 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 98
Проверочный лист в сфере судебно-экспертной деятельности, в том числе
судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-
психиатрической экспертиз
В отношении деятельности лиц, занимающихся судебно-экспертной деятельности на
основании лицензии _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов контроля Государственный орган,
назначивший проверку ___________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении внеплановой проверки/контроля субъекта контроля
_______________________________________________________________________________
№, дата наименование субъекта контроля
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер
субъекта контроля ________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Наличие гражданства Республики Казахстан
2.
Наличие высшего образования
3.
Наличие квалификационного свидетельства на право производства определенного вида судебных экспертиз и/или наличие сертификата специалиста для врача эксперта в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы по соответствующей специальности
4.
Наличие стажа работы по специальности, указанной в дипломе о высшем образовании или стаж работы в органах судебной экспертизы (судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической) по заявленному виду экспертной деятельности не менее трех лет
5.
Отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах
Должностное (ые) лицо (а) __________________________________________________
должность подпись
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта контроля ___________________________________________________
должность подпись
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)