Нұр-Сұлтан қаласы қоршаған орта сапасының 2019-2022 жылдарға арналған нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 460/58-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 1255 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы № 212 Экологиялық кодексі 19-бабының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімге қосымшаға сәйкес Нұр-Сұлтан қаласы қоршаған орта сапасының 2019-2022 жылдарға арналған нысаналы көрсеткіштері бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы А. Аюпов
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы М. Шайдаров
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2019 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 460/58-VI шешіміне
қосымша
"Атмосфералық ауа" бөлімі бойынша Нұр-Сұлтан қаласы үшін қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері
Нысаналы көрсеткіштер тізбесі
Нысаналы көрсеткіштердің кезеңдер бойынша мәндері
Өлшем бірлігі
Алғашқы деңгейі
2020 жыл
2021 жыл
2022 жыл
Атмосфераға ластаушы заттардың жалпы шығарындысы (нормативтік көлем):
I қауіптілік санаты
тонна жылына

Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды города Нур-Султана на 2019-2022 годы
Решение маслихата города Нур-Султана от 12 декабря 2019 года № 460/58-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 30 декабря 2019 года № 1255
Руководствуясь подпунктом 3) статьи 19 Экологического Кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года № 212, маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Утвердить целевые показатели качества окружающей среды города Нур-Султана на 2019-2022 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Нур-Султан
А. Аюпов
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата города Нур-Султан
М. Шайдаров
Приложение
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 12 декабря 2019 года № 460/58- VI
Целевые показатели качества окружающей среды для города Нур-Султана по разделу "Атмосферный воздух"
Перечень целевых показателей
Значение целевых показателей по периодам
Единица измерения
Исходный уровень
2020 год
2021 год
2022 год
Валовые выбросы загрязняющих веществ в атмосферу (нормативный объем):
I категория опасности
тонн в год

178 330,0
176 030,0
Ескертпе:
Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінің 71-бабы 2-тармағына сәйкес:
I санатқа өндiрiстiк объектiлердi санитарлық сыныптауға сәйкес қауiптiлiктiң 1 және 2-сыныпты объектiлерi жатады.
II санатқа өндiрiстiк объектiлердi санитарлық сыныптауға сәйкес қауiптiлiктiң 3-сыныпты объектiлерi жатады.
III санатқа өндiрiстiк объектiлердi санитарлық сыныптауға сәйкес қауiптiлiктiң 4-сыныпты объектiлерi жатады.
IV санатқа өндiрiстiк объектiлердi санитарлық сыныптауға сәйкес қауiптiлiктiң 5-сыныпты объектiлерi жатады.
Өндірістік және басқа да объектілердің санитариялық сыныптамасы "Өндірістік объектілердің санитариялық-қорғаныш аймағын белгілеу бойынша санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 237 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11124 болып тіркелген, 2016 жылғы 27 қазандағы "Казахстанская правда" және "Егемен Қазақстан" газеттерінде жарияланған) сәйкес қабылданады.

178 330,0
176 030,0
Примечание:
В соответствии с пунктом 2 статьи 71 Экологического кодекса Республики Казахстан:
К I категории относятся объекты 1 и 2 класса опасности согласно санитарной классификации производственных объектов.
К II категории относятся объекты 3 класса опасности согласно санитарной классификации производственных объектов.
К III категории относятся объекты 4 класса опасности согласно санитарной классификации производственных объектов.
К IV категории относятся объекты 5 класса опасности согласно санитарной классификации производственных объектов.
Санитарная классификация производственных и других объектов принимается согласно приказу министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 237 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования по установлению санитарно-защитной зоны производственных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11124, опубликован в газетах "Казахстанская правда" и "Егемен Қазақстан" 27 октября 2016 года).