Бұланды аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 6С-33/1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2019 жылғы 3 мамырдағы № 6С-40/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 мамырда № 7191 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 109 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 6С-33/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7014 болып тіркелген, 2019 жылғы 11 каңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5073121,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 732370,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23631,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 57912,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4259208,5 мың теңге;
2) шығындар – 5156273,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6972,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 11363,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4391,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 90124,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 90124,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11363,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4391,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 83152,1 мың теңге.";
5-1 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"5-1. 8 қосымшаға сәйкес аудандық бюджетінің шығындарында 2019 жылға арналған Макинск қаласының, Бұланды ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
келесі мазмұндағы 5-2 тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Буландынского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 6С-33/1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 3 мая 2019 года № 6С-40/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 17 мая 2019 года № 7191
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, статья 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 6С-33/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7014, опубликовано 11 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5073121,5 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 732370,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23631,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 57912,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4259208,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5156273,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6972,0 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 11363,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4391,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – - 90124,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 90124,1 тысячи тенге:
поступления займов – 11363,0 тысячи тенге;
погашение займов – 4391,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 83152,1 тысячи тенге.";
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. Учесть, что в затратах районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Макинск, сельских округов Буландынского района на 2019 год, выделенных из районного бюджета согласно приложению 8.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.";
дополнить пунктом 5-2 следующего содержания:

"5-2. 9 қосымшаға сәйкес аудандық бюджетінің шығындарында 2019 жылға арналған Макинск қаласының, Бұланды ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2019 жылға аудандық бюджетте 1468381,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 251636,0 мың теңге сомасында дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
48748,0 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
202888,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
2) облыстық бюджеттен 456786,7 мың теңге сомасында дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
176202,0 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
172531,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
48737,7 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
59316,0 мың теңге спорт объектілерін дамытуға;
3) республикалық бюджеттен 570647,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
18477,0 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде: 11654,0 мың теңге ішінара еңбек ақыны субсидиялауға және жастар практикасына, 1773,0 мың теңге Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге, 5050,0 мың теңге жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге;
5602,0 мың теңге үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін;
7383,0 мың теңге мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге;
534,0 мың теңге ымдау тілі мамандарының қызметін көрсетуге;
2895,0 мың теңге техникалық көмекші құралдарының (компенсаторлық) тізімін кеңейтуге;
8906,0 мың теңге халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
5002,0 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
8223,0 мың теңге тілдік курстарынан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
1648,0 мың теңге негізгі қызметкердің оқуға кеткен мерзіміне ауыстырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;

"5-2. Учесть, что в затратах районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Макинск, сельских округов Буландынского района на 2019 год, выделенных из областного бюджета согласно приложению 9.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год целевые трансферты в сумме 1468381,5 тысяча тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие, выделенные из республиканского бюджета в сумме 251636,0 тысяч тенге, в том числе:
48748,0 тысяч тенге на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
202888,0 тысяч тенге на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) целевые трансферты на развитие, выделенные из областного бюджета в сумме 456786,7 тысяч тенге, в том числе:
176202,0 тысячи тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
172531,0 тысяча тенге на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
48737,7 тысяч тенге на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
59316,0 тысяч тенге на развитие объектов спорта;
3) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 570647,0 тысяч тенге, в том числе:
18477,0 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе: 11654,0 тысячи тенге на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику, 1773,0 тысячи тенге на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении, 5050,0 тысяч тенге на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей;
5602,0 тысячи тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
7383,0 тысячи тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
534,0 тысячи тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;
2895,0 тысяч тенге на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
8906,0 тысяч тенге на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
5002,0 тысячи тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
8223,0 тысячи тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
1648,0 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;

232696,0 мың теңге жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
34736,0 мың теңге ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
70,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға берілетін ағымдағы;
32030,0 мың теңге білім беру объектілерін жөндеуге;
212445,0 мың теңге ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін;
4) облыстық бюджеттен 189311,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
6236,0 мың тенге мектептерде IТ-сыныптарын ашуға;
50000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге;
38276,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
2400,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге;
18111,0 мың теңге қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға;
2181,0 мың теңге қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге;
1400,0 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде: 1400,0 мың теңге жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналасуға;
3939,0 мың теңге Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылуының 30-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге;
2500,0 мың теңге бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге;
28037,0 мың теңге аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге;
27060,0 мың теңге аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге;
2599,0 мың теңге мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізу;
1150,0 мың теңге "Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" Бағдарламасын енгізуге;
5422,8 мың теңге көпбалалы аналарға және көпбалалы отбасылардын балаларына жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 8 қосымшалары, осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес, көрсетілген шешім 9 қосымшамен толықтырылсын.

232696,0 тысяч тенге на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
34736,0 тысяч тенге на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
70,0 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
32030,0 тысяч тенге на ремонты объектов образования;
212445,0 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 189311,8 тысяч тенге, в том числе:
6236,0 тысяч тенге на открытие IT-классов в школах;
50000,0 тысячи тенге на ремонт автомобильных дорог;
38276,0 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2400,0 тысяч тенге на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой;
18111,0 тысяч тенге на реализацию краткосрочного профессионального обучения;
2181,0 тысяча тенге на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
1400,0 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе: 1400,0 тысяч тенге на трудоустройство через частные агентства занятости;
3939,0 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи к 30-летию вывода Советских войск из Афганистана;
2500,0 тысяч тенге на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета;
28037,0 тысяч тенге на обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей;
27060, тысяч тенге на обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей;
2599,0 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников для школ;
1150,0 тысяч тенге на внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних;
5422,8 тысячи тенге на обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей.";
приложения 1, 8 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
указанное решение дополнить приложением 9 согласно приложению 3 к настоящему решению.

28018,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
972,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
378,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1600,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
900,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
29234,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11434,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17800,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
9797,2
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9797,2
02
Қорғаныс
4248,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4248,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4248,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1000,0
04
Бiлiм беру
3437426,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3261224,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13827,0
003
Жалпы білім беру
2595608,9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
53937,0
006
Балаларға қосымша білім беру
71951,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
124855,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
25149,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
25172,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
379,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
314155,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
36189,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

28018,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
972,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
378,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1600,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
900,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
29234,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
11434,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
17800,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
9797,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
9797,2
02
Оборона
4248,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4248,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4248,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1000,0
04
Образование
3437426,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
3261224,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13827,0
003
Общеобразовательное обучение
2595608,9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
53937,0
006
Дополнительное образование для детей
71951,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
124855,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25149,0
018
Организация профессионального обучения
25172,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
379,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
314155,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
36189,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)