2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 қаңтарда № 7655 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5584536 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 752792 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10566,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23644 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4797533,4 мың теңге;
2) шығындар – 6007883,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (- 40,1) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 3976 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4016,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 5875 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 5875 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 429182,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 429182,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 80/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке әлеуметтік салықты бөлу нормативі 100 пайыз мөлшерінде ескерілсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен 2947046 мың теңге сомасында субвенция көзделгені ескерілсін.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемдері 200334 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Ақсай ауылына 11880 мың теңге;
Бұзылық ауылдық округіне 13377 мың теңге;
Двуречный ауылдық округіне 17244 мың теңге;
Жаныспай ауылдық округіне 11321 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне 12643 мың теңге;
Знаменка ауылына 9739 мың теңге;
Интернациональный ауылдық округіне 10251 мың тенге;
Қаракөл ауылдық округіне 12869 мың теңге;
Красивинский ауылдық округіне 26831 мың теңге;
Красногорский кентіне 18493 мың теңге;
Московский ауылына 11064 мың теңге;
Орловка ауылына 10454 мың теңге;
Свободный ауылдық округіне 22845 мың теңге;
Юбилейный ауылдық округіне 11323 мың теңге.

О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2019 года № 62/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 января 2020 года № 7655.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5584536 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 752792 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 10566,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23644 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4797533,4 тысячи тенге;
2) затраты – 6007883,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 40,1) тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3976 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4016,1 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5875 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 5875 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 429182,1) тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 429182,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2020 № 80/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 2947046 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка Красногорский, сел, сельских округов в сумме 200334 тысячи тенге, в том числе:
селу Аксай 11880 тысяч тенге;
Бузулукскому сельскому округу 13377 тысяч тенге;
Двуреченскому сельскому округу 17244 тысячи тенге;
Жаныспайскому сельскому округу 11321 тысяча тенге;
Зареченскому сельскому округу 12643 тысячи тенге;
селу Знаменка 9739 тысяч тенге;
Интернациональному сельскому округу 10251 тысяча тенге;
Каракольскому сельскому округу 12869 тысяч тенге;
Красивинскому сельскому округу 26831 тысяча тенге;
поселку Красногорский 18493 тысячи тенге;
селу Московское 11064 тысячи тенге;
селу Орловка 10454 тысячи тенге;
Свободненскому сельскому округу 22845 тысяч тенге;
Юбилейному сельскому округу 11323 тысячи тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 17.03.2020 № 67/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Красногорский кентінің, ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерiне 6 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 4016,1 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерiлсiн, оның ішінде: жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 4016,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 80/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салаларының мамандарына, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар ескерілсін.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 17.03.2020 № 67/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2020 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2020 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
7. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2020 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселка Красногорский, сел, сельских округов согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 4016,1 тысяча тенге, в том числе погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 4016,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2020 № 80/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в районном бюджете на 2020 год специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 13787,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 17.11.2020 № 79/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Господарь
Хатшысы С.Агымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімдігі
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 62/2 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 13787,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 17.11.2020 № 79/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 7.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии А.Господарь
Секретарь С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Есильского района
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 62/2
Районный бюджет на 2020 год

19641,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
97447,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
97447,2
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
27977,3
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27977,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42697,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37295,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
851,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4550
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
29314
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25187
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4127
02
Қорғаныс
19013,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19013,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4713,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14300
04
Бiлiм беру
3996787,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3959510,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13981,8
003
Жалпы білім беру
2903012,7
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
30261
006
Балаларға қосымша білім беру
88111
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
124854,8
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17095
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
416,7
023
Әдістемелік жұмыс
29126
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
327695
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

19641,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
97447,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
97447,2
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
27977,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
27977,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42697,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
37295,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
851,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4550
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
29314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
25187
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4127
02
Оборона
19013,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19013,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4713,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14300
04
Образование
3996787,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
3959510,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13981,8
003
Общеобразовательное обучение
2903012,7
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
30261
006
Дополнительное образование для детей
88111
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
124854,8
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17095
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
416,7
023
Методическая работа
29126
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
327695
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

24888,2
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
38850
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
285811
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
10887,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7514,2
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3373
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
19861,2
008
Cпорт объектілерін дамыту
19861,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
255062,6
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17322,7
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8294,6
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4530,3
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
53811
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
10363,6
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
96053
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
64687,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20975,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4307,6
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4307,6
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12874,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12385
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
489,1
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
3794
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3565,9
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
228,1
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18976,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
18976,5
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18976,5
12
Көлiк және коммуникация
87000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

24888,2
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
38850
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
285811
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
10887,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7514,2
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3373
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
19861,2
008
Развитие объектов спорта
19861,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
255062,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
17322,7
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8294,6
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
4530,3
007
Функционирование районных (городских) библиотек
53811
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
10363,6
009
Поддержка культурно-досуговой работы
96053
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
64687,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20975,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4307,6
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4307,6
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12874,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12385
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
489,1
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
3794
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
3565,9
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
228,1
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18976,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
18976,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
18976,5
12
Транспорт и коммуникации
87000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

251
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
251
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14000
15
Трансферттер
198684
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
198684
038
Субвенциялар
198684
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
IV. Қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 62/2 шешіміне
4 қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 80/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
1011819,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
700162,2
оның iшiнде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
205840,2
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
68669,9
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
15459
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
97,3
NEET санатындағы жастарға және аз қамтылған көпбалалы отбасыларға, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға
31113,6
қоғамдық жұмыстарға
22000
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
9959
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
2566
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
3469
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
2462
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
118714,3
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
76242
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
42472,3
Ауданның білім беру бөлімі
434847
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
52145
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
284363
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
94530
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
3809
Ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
16776
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
16776
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
38850
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
38850
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
3849
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
3849
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
307681
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
307681
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға

251
006
Поддержка предпринимательской деятельности
251
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14000
15
Трансферты
198684
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
198684
038
Субвенции
198684
III. Чистое бюджетное кредитование
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 62/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2020 год
Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2020 № 80/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
1011819,2
Целевые текущие трансферты
700162,2
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района
205840,2
На развитие рынка труда, в том числе:
68669,9
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
15459
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
97,3
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
31113,6
на общественные работы
22000
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
9959
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2566
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3469
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2462
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
118714,3
на выплату государственной адресной социальной помощи
76242
на гарантированный социальный пакет детям
42472,3
Отдел образования района
434847
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
52145
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
284363
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
94530
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
3809
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района
16776
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
16776
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
38850
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
38850
Отдел физической культуры и спорта района
3849
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
3849
Целевые трансферты на развитие
307681
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
307681
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда

280949
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
26732
Бюджеттік кредиттер
3976
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3976
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
3976
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 62/2 шешіміне
5 қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 02.12.2020 № 80/2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
842644,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
667998
оның iшiнде:
Ауданның білім беру бөлімі
437589,6
Мектептерде IT-сыныптарды ашуға
5023
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
264
1-сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
4538,8
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
8527
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру және кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1818
Мектептерге компьютерлерді сатып алуға
15135,7
Робототехника кабинеттерді сатып алуға
3872
Ресурстық орталықтарды жарақтандыруға
43784,6
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
5542
Жаңартылған білім беру мазмұн жағдайында бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
265452,5
Мектеп педагог-психологтарына лауазымдық жалақысы мөлшерін ұлғайтуға
2556
Жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге
4226
Магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1065
Жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
800
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
7640
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы төлеуге
4280
Білім беру объектеріне мектеп автобустарды сатып алуға
13065
Есіл ауданы педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуге
50000
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
18004,4
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
2637
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
1335
Жастар жылы аясында, сондай-ақ толық емес және көп балалы отбасылар, мүгедектер, сонымен қатар, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған көп балалы/аз қамтылған отбасылар үшін бизнес-идеяларды жүзеге асыруға 200 айлық есептік көрсеткіштер гранттар беруге

280949
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
26732
Бюджетные кредиты
3976
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3976
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
3976
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 62/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2020 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 02.12.2020 № 80/2 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
842644,2
Целевые текущие трансферты
667998
в том числе:
Отдел образования района
437589,6
На открытие IT-классов в школах
5023
На обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
264
На обеспечение горячим питанием учащихся 1-классов
4538,8
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
8527
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1818
На приобретение компьютеров для школ
15135,7
На приобретение кабинетов робототехники
3872
На оснащение ресурсных центров
43784,6
На увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
5542
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования
265452,5
На увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
2556
На доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления
4226
На доплату учителям со степенью магистра
1065
На доплаты учителям за наставничество молодым учителям
800
На увеличение доплаты за классное руководство педагогам организаций начального, основного и общего среднего образования
7640
На увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ педагогам организаций начального, основного и общего среднего образования
4280
На приобретение школьных автобусов для объектов образования
13065
На оплату труда педагогам Есильского района
50000
Отдел занятости и социальных программ района
18004,4
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
2637
На выплату государственной адресной социальной помощи
1335
На предоставление грантов на реализацию бизнес-идей в рамках Года молодежи, а также для неполных и многодетных семей, инвалидов, а также многодетных/малообеспеченных семей, воспитывающих детей-инвалидов 200 месячных расчетных показателей