Бурабай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-37/1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешiмiне өзгерістер және толықтырулар енгiзу туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 ақпандағы № 6С-39/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 20 ақпанда № 7070 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бурабай аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-37/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7034 болып тіркелген, 2019 жылғы 14 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесi өзгерістер және толықтырулар енгiзiлсiн:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13252798,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2426717,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14871,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 111500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10699710,0 мың теңге;
2) шығындар – 13425982,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12480,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30300,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17820,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 185664,0 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 185664,0 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 12-1 тармағымен толықтырылсын:
"12-1. 8 қосымшаға сәйкес аудандық бюджет шығындарының құрамында 2019 жылға арналған ауылдық бюджеттерге нысаналы трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.";
Бурабай аудандық мәслихатының көрсетілген шешiмінің 1 қосымшасы осы шешiмнiң 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;

О внесении изменений и дополнений в решение Бурабайского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 6С-37/1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 20 февраля 2019 года № 6С-39/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 февраля 2019 года № 7070
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурабайского районного маслихата "О районном бюджете на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № 6С-37/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7034, опубликовано 14 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 13252798,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2426717,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14871,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 111500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10699710,0 тысяч тенге;
2) затраты – 13425982,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12480,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17820,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 185664,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 185664,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты сельским бюджетам на 2019 год согласно приложению 8.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.";
приложение 1 к указанному решению Бурабайского районного маслихата изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;

13425982,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
217572,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
16727,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16727,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
98432,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
98432,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
35807,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35807,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38555,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34085,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3170,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1300,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28051,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23051,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5000,0
02
Қорғаныс
19414,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19414,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15791,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2109,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1514,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
31758,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
18938,4
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18938,4
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
12820,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12820,0
04
Білім беру
5654617,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

13425982,0
01
Государственные услуги общего характера
217572,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
16727,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
16727,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
98432,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
98432,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
35807,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
35807,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38555,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
34085,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3170,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1300,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
28051,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
23051,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5000,0
02
Оборона
19414,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19414,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15791,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2109,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1514,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
31758,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
18938,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18938,4
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
12820,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
12820,0
04
Образование
5654617,3
464
Отдел образования района (города областного значения)

4980974,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16454,0
003
Жалпы білім беру
3883886,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7840,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
101661,0
006
Балаларға қосымша білім беру
130877,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3119,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
47135,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
917,0
023
Әдістемелік жұмыс
20228,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
735614,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
33243,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
673643,3
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
673643,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
415424,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
409287,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36177,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
74194,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19143,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2780,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50510,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2330,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
85944,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
32103,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36268,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39691,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

4980974,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16454,0
003
Общеобразовательное обучение
3883886,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7840,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
101661,0
006
Дополнительное образование для детей
130877,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3119,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
47135,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
917,0
023
Методическая работа
20228,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
735614,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33243,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
673643,3
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
673643,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
415424,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
409287,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36177,0
002
Программа занятости
74194,0
005
Государственная адресная социальная помощь
19143,0
006
Оказание жилищной помощи
2780,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50510,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2330,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85944,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
32103,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36268,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
39691,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
16307,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16307,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
28004,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14129,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2000,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
11875,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
78993,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16219,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
3062,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1081,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
57131,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1500,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
32475,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11744,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11744,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
20731,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10731,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
10000,0
12
Көлік және коммуникация
376207,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
376207,0
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
7600,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
67107,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
301500,0
13
Басқалар
72283,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56358,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
50000,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
16307,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16307,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
28004,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14129,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2000,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
11875,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
78993,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16219,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
3062,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1081,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
57131,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1500,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
32475,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11744,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
11744,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20731,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
10731,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
10000,0
12
Транспорт и коммуникации
376207,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
376207,0
020
Развитие транспортной инфраструктуры
7600,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
67107,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
301500,0
13
Прочие
72283,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56358,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
50000,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы