2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 желтоқсанда № 6565 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 223 878 270,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 877 326,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 893 562 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 155 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 192 951 882,3 мың теңге;
2) шығындар – 232 433 663,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 442 901,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 40 750 870,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 307 969,2 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 37 998 293,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37 998 293,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 46 034 895 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 052 707,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 016 106 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.12.2020 № 575 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 35 пайыз, Байғанин, Мұғалжар аудандарына – 50 пайыздан, Хромтау ауданына – 60 пайыз және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша - 35 пайыз, Байғанин, Мұғалжар аудандарына – 50 пайыздан, Хромтау ауданына - 60 пайыз және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;

Об областном бюджете на 2020-2022 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 11 декабря 2019 года № 473. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 декабря 2019 года № 6565. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 223 878 270,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 877 326,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 893 562 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 155 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 192 951 882,3 тысячи тенге;
2) затраты – 232 433 663,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 442 901,5 тысяча тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 40 750 870,7 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 11 307 969,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 37 998 293,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37 998 293,9 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 46 034 895 тысяч тенге;
погашение займов – 10 052 707,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 016 106 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 11.12.2020 № 575 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе – 35 процентов, Байганинскому, Мугалжарскому районам по 50 процентов, Хромтаускому району – 60 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Кобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе – 35 процентов, Байганинскому, Мугалжарскому районам по 50 процентов, Хромтаускому району – 60 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Кобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;

3) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша Ақтөбе қаласы бойынша – 100 пайыз, Байғанин, Мұғалжар аудандарына – 50 пайыздан, Хромтау ауданына – 60 пайыз және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;
4) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджетке Мұғалжар ауданы бюджетінен бюджеттік алып қоюлардың көлемі 1 447 000 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8-тармағына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 42 500 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 05.06.2020 № 526 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қазақстан Республикасының "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 - бабына сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын.
6. Қазақстан Республикасының "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10 - бабына сәйкес 2020 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 108 477 102 мың теңге сомасында көзделді.

3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора: по городу Актобе – 100 процентов, Байганинскому, Мугалжарскому районам по 50 процентов, Хромтаускому району – 60 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Кобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объем бюджетных изъятий из бюджета Мугалжарского района в областной бюджет в сумме 1 447 000 тысяч тенге.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработный платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 05.06.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" установлен с 1 января 2020 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" предусмотрена на 2020 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 108 477 102 тысячи тенге.

7. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 39 304 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтеке би – 4 168 000мың теңге;
Алға – 4 609 000мың теңге;
Байғанин – 922 000мың теңге;
Ырғыз – 3 717 000 мың теңге;
Қарғалы – 3 074 000мың теңге;
Мәртөк – 4 780 000мың теңге;
Темір – 3 036 000мың теңге;
Ойыл – 3 865 000 мың теңге;
Қобда – 4 138 000 мың теңге;
Хромтау – 639 000 мың теңге;
Шалқар – 6 356 000 мың теңге.
8. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға;
4) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.12.2020 № 575 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
5) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
5-1) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.12.2020 № 575 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
5-2) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің сапасы мен өнімділігін арттыруды субсидиялауға;
5-3) тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға;
5-4) төтенше жағдай кезеңінде қоғамдық тәртіпті сақтауды күшейтілген режимде қамтамасыз еткен ішкі істер органдардың қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге;
5-5) COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуына байланысты қызмет атқарудың ерекше режимі кезеңіндегі жұмысы үшін ішкі істер органдарының қызметкерлеріне сыйлықақы төлеуге;
6) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 05.06.2020 № 526 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
8) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
9) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
10) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
11) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге;

7. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 39 304 000 тысячи тенге, в том числе:
Айтекебийскому – 4 168 000 тысяч тенге;
Алгинскому – 4 609 000 тысяч тенге;
Байганинскому – 922 000 тысячи тенге;
Иргизскому – 3 717 000 тысяч тенге;
Каргалинскому – 3 074 000 тысячи тенге;
Мартукскому – 4 780 000 тысяч тенге;
Темирскому – 3 036 000 тысяч тенге;
Уилскому– 3 865 000 тысяч тенге;
Кобдинскому – 4 138 000 тысяч тенге;
Хромтаускому – 639 000 тысяч тенге;
Шалкарскому– 6 356 000 тысяч тенге.
8. Учесть в областном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
4) исключен решением маслихата Актюбинской области от 11.12.2020 № 575 (вводится в действие с 01.01.2020);
5) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
5-1) исключен решением маслихата Актюбинской области от 11.12.2020 № 575 (вводится в действие с 01.01.2020);
5-2) субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
5-3) субсидирование развития семеноводства;
5-4) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел, обеспечивавшим в усиленном режиме охрану общественного порядка в период чрезвычайного положения;
5-5) выплату премии сотрудникам органов внутренних дел за работу в период особого режима несения службы, связанного с распространением коронавирусной инфекции COVID-19;
6) исключен решением маслихата Актюбинской области от 05.06.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020);
7) выплату государственной адресной социальной помощи;
8) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
9) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
10) обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
11) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;

12) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
13) еңбек нарығын дамытуға;
14) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
15) мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға;
16) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.12.2020 № 575 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
17) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
18) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
19) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
20) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін құрал-жабдықтар сатып алуға;
21) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
22) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
23) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандары даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
23-1) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге;
24) медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізуге;
25) қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
26) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
27) саламатты өмір салтын насихаттауға;
28) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
28-1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға және шығыстардың осы бағыты бойынша жергілікті бюджет қаражаты есебінен төленген сомаларды өтеуге;
28-2) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;
29) мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
29-1) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;

12) субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
13) развитие рынка труда;
14) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
15) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
16) исключен решением маслихата Актюбинской области от 11.12.2020 № 575 (вводится в действие с 01.01.2020);
17) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
18) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
19) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
20) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
21) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
22) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
23) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
23-1) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
24) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
25) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга;
26) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
27) пропаганду здорового образа жизни;
28) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
28-1) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
28-2) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
29) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
29-1) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;

30) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
31) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
31-1) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге;
31-2) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге;
31-3) шағын және орта бизнес субъектілерінің салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге;
32) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
33) халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 05.06.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2020 № 575 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
3) облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге;
4) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9-1. Облыстық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен 2020 жылға арналған несиелік тұрғын үй құрылысына қарыздар түсімі көзделсін.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 05.02.2020 № 502 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. Облыстық бюджетте Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 9-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 31.03.2020 № 522 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:

30) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
31) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализаций новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
31-1) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
31-2) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан;
31-3) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
32) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
33) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 05.06.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.12.2020 № 575 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в областном бюджете на 2020 год поступление кредитов из республиканского бюджета на:
1) развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
2) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
3) содействие развитию предпринимательства в областном центре и моногороде;
4) проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата области.
9-1. Учесть в областном бюджете поступление займов на строительство кредитного жилья на 2020 год за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 05.02.2020 № 502 (вводится в действие с 01.01.2020).
9-2. Учесть в областном бюджете поступление займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 31.03.2020 № 522 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Актобе на:

1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагог-психологтары мен мұғалімдерінің еңбекақысын ұлғайтуға;
3) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
3-1) жалпы білім беру;
4) жұмысшы біліктіліктері бойынша техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендия мөлшерін ұлғайтуға;
5) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
6) білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстарына;
7) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
8-1) әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге;
8-2) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
9-1) халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
10) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
11) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
12) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
12-1) мәдениет объектілерін дамыту;
13) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
14) жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
15) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
16) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
17) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 15.10.2020 № 562 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
18) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
19) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
20) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
21) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

1) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций среднего образования;
3) увеличение оплаты труда педагогов государственных дошкольных организаций и педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
3-1) общеобразовательное обучение;
4) увеличение размера стипендий, обучающим в организациях технического и профессионального образования по рабочим квалификациям;
5) апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
6) капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
7) содействие занятости населения;
8) выплату государственной адресной социальной помощи;
8-1) предоставление жилищных сертификатов, как социальную поддержку;
8-2) обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения;
9) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
9-1) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
10) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11) строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
12) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
12-1) развитие объектов культуры;
13) развитие коммунального хозяйства;
14) развитие теплоэнергетической системы;
15) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
16) развитие газотранспортной системы;
17) исключен решением маслихата Актюбинской области от 15.10.2020 № 562 (вводится в действие с 01.01.2020);
18) развитие транспортной инфраструктуры;
19) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
20) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
21) реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.

Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 26.02.2020 № 508 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.03.2020 № 522 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.10.2020 № 562 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 764 965,4 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.12.2020 № 575 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 26.02.2020 № 508 (вводится в действие с 01.01.2020); от 31.03.2020 № 522 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.10.2020 № 562 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2020 год в сумме 764 965,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 11.12.2020 № 575 (вводится в действие с 01.01.2020).

12. 2020 жылға арналған облыстық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
13. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Ж. Мухамбетпаизова
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
С. Калдыгулова
Ақтөбе облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсанындағы № 473 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджет

12. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Ж. Мухамбетпаизова
Секретарь областного
маслихата
С. Калдыгулова
Приложение 1 к решению областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473
Областной бюджет на 2020 год

1 602 483,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 602 483,7
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 602 483,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
22 944 034,6
1
Ауыл шаруашылығы
21 526 722,6
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 439 443
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 882
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
312 730
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
401 624
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 060
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
378
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
521
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 793
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
147 638
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 827 548
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 952 059
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
31 572
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 213 452
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
337 185
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
37 316
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 316
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13 316
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 073 963,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 602 483,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 602 483,7
071
Развитие газотранспортной системы
1 602 483,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
22 944 034,6
1
Сельское хозяйство
21 526 722,6
255
Управление сельского хозяйства области
20 439 443
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
149 882
002
Субсидирование развития семеноводства
312 730
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
401 624
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 060
018
Обезвреживание пестицидов
378
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
521
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 793
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
147 638
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 827 548
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 952 059
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
31 572
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 213 452
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
337 185
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
37 316
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 316
020
Развитие объектов сельского хозяйства
13 316
719
Управление ветеринарии области
1 073 963,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

981 834
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
24 572
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
264 196
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
264 196
9
Басқалар
5 493 638,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 860 899,8
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
186 261
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 674 638,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
202 722
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
202 722
257
Облыстың қаржы басқармасы
764 965,4
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
764 965,4
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
22 775
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
22 775
261
Облыстың білім басқармасы
469 754,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
469 754,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
71 616
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
71 616
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
207 741
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 241
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
131 500
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 338 211
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 338 211
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
554 954
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

981 834
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
24 572
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
264 196
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
264 196
9
Прочие
5 493 638,5
253
Управление здравоохранения области
1 860 899,8
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-ел бесігі"
186 261
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 674 638,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
202 722
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
202 722
257
Управление финансов области
764 965,4
012
Резерв местного исполнительного органа области
764 965,4
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
22 775
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
22 775
261
Управление образования области
469 754,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
469 754,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
71 616
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
71 616
280
Управление индустриально-инновационного развития области
207 741
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
76 241
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
131 500
285
Управление физической культуры и спорта области
1 338 211
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 338 211
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
554 954
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

554 954
14
Борышқа қызмет көрсету
103 365,5
1
Борышқа қызмет көрсету
103 365,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
103 365,5
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
99 585,5
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 780
15
Трансферттер
56 351 127,5
1
Трансферттер
56 351 127,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
56 351 127,5
007
Субвенциялар
39 304 000
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
5 254,8
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
655 052,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
8 079 641
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 524 392
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 955 000
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
40 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
787 787,3
III. Таза бюджеттік кредит беру
29 442 901,5
Бюджеттік кредиттер
40 750 870,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
27 564 539,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
27 564 539,7
261
Облыстың білім басқармасы
17 200
088
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредит беру
17 200
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
16 869 307,4
088
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредит беру
16 869 307,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 915 487,9
088
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредит беру

554 954
14
Обслуживание долга
103 365,5
1
Обслуживание долга
103 365,5
257
Управление финансов области
103 365,5
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
99 585,5
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 780
15
Трансферты
56 351 127,5
1
Трансферты
56 351 127,5
257
Управление финансов области
56 351 127,5
007
Субвенции
39 304 000
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5 254,8
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
655 052,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
8 079 641
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 524 392
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
3 955 000
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
40 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
787 787,3
III. Чистое бюджетное кредитование
29 442 901,5
Бюджетные кредиты
40 750 870,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 564 539,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
27 564 539,7
261
Управление образования области
17 200
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
17 200
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
16 869 307,4
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
16 869 307,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
5 915 487,9
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости

480 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 735
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
452 213
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
910
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
61 772
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 046
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 152 059
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
119 475
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
308 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
103 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
11 572
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
11 572
719
Облыстың ветеринария басқармасы
164 701
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 350
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
29 969
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және тасымалдау (жеткізу)
13 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
87 186
2
Су шаруашылығы
148 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

480 000
003
Капитальные расходы государственного органа
2 735
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
452 213
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов
910
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
61 772
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 046
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 152 059
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий назакуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
119 475
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
308 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
103 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
11 572
020
Развитие объектов сельского хозяйства
11 572
719
Управление ветеринарии области
164 701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
32 350
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
29 969
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка)
13 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
87 186
2
Водное хозяйство
148 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

257
Облыстың қаржы басқармасы
3 953 624
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3 953 624
Ақтөбе облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсанындағы № 473 шешіміне 4-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламаларының ТІЗБЕСІ
Функ. топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
04
Бiлiм беру
261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету

257
Управление финансов области
3 953 624
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3 953 624
Приложение 4 к решению Актюбинского областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2020 год
Функ. группа
Администратор
Программа
Наименование
04
Образование
261
Управление образование области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
006
Услуги по охране материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей