Ақтөбе облысының Әйтеке би, Қарғалы және Хромтау аудандарының кейбір елді мекендерін тарату туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 489 қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 480 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 желтоқсанда № 6576 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына, 27 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11 бабының 3) тармақшасына сәйкес, Әйтеке би, Қарғалы және Хромтау аудандарының өкілді және атқарушы органдарының ұсыныстарын ескере отыра, Ақтөбе облысы әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрақты халқының саны елу адамнан аспайтындығына байланысты, жекелеген аудандардың төменде аталған ауылдары таратылып, тұрғындары сол ауылдық округтегі жақын елді мекендердің құрамына қосылсын.
1) Әйтеке би ауданы бойынша:
Жабасақ ауылдық округінің Қарасу ауылы таратылып, таратылған ауылдың тұрғындары жақын орналасқан Жабасақ ауылдық округінің Жабасақ ауылының құрамына қосылсын;
2) Қарғалы ауданы бойынша:
Кемпірсай ауылдық округінің Қарабұтақ және Қос Естек ауылдық округінің Сарыбұлақ ауылдары таратылып, тұрғындары сол ауылдық округтегі жақын орналасқан Кемпірсай ауылдық округінің Кемпірсай және Қос Естек ауылдық округінің Қос Естек ауылдарының құрамына қосылсын;
3) Хромтау ауданы бойынша:
Абай ауылдық округінің Жарбұтақ және Аралтөбе, Аққұдық ауылдық округінің Қатынадыр, Көктау ауылдық округінің Қарабаз, Бөгетсай ауылдық округінің Талдыбұлақ және Шіліктісай, Табантал ауылдық округінің Бақай ауылдары таратылып, тұрғындары сол ауылдық округтегі жақын орналасқан Абай ауылдық округінің Абай, Аққұдық ауылдық округінің Аққұдық, Көктау ауылдық округінің Көктау, Бөгетсай ауылдық округінің Бөгетсай, Табантал ауылдық округінің Табантал ауылдарының құрамына қосылсын.
2. "Ақтөбе облысы бойынша статистика департаменті" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) облыстың әкімшілік-аумақтық бірліктерінің есептік деректеріне сәйкесінше өзгерістер енгізсін.
3. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі жер-кадастр құжаттамаларын облыстың әкімшілік-аумақтық құрылысына жүргізілген өзгерістермен сәйкестендірсін.
4. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі О. Уразалин
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Ж. Мухамбетпаизова
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
С. Калдыгулова

Об упразднении некоторых населенных пунктов Айтекебийского, Каргалинского и Хромтауского районов Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 11 декабря 2019 года № 489 и решение маслихата Актюбинской области от 11 декабря 2019 года № 480. Зарегистрированы Департаментом юстиции Актюбинской области 23 декабря 2019 года № 6576
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и учитывая предложения представительного и исполнительного органов Айтекебийского, Каргалинского и Хромтауского районов, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить ниже перечисленные села отдельных районов, в которых численность постоянного населения менее пятидесяти человек, включив их население в состав ближайших населенных пунктов того же округа.
1) по Айтекебийскому району:
упразднить село Карасу Жабасакского сельского округа, включив его население в состав ближайшего села Жабасак Жабасакского сельского округа;
2) по Каргалинскому району:
упразднить села Карабутак Кемпирсайского сельского округа и Сарыбулак Кос-Истекского сельского округа, включив их население в состав ближайших сел Кемпирсай Кемпирсайского сельского округа и Кос-Истек Кос-Истекского сельского округа;
3) по Хромтаускому району:
Упразднить села Жарбутак и Аралтобе Абайского сельского округа, Катынадыр Аккудыкского сельского округа, Карабаз Коктауского сельского округа, Талдыбулак и Шиликтисай Богетсайского сельского округа, Бакай Табантальского сельского округа, включив их население в состав ближайших сел Абай Абайского сельского округа, Аккудук Аккудукского сельского округа, Коктау Коктауского сельского округа, Богетсай Богетсайского сельского округа, Табантал Табантальского сельского округа.
2. Государственному учреждению "Департамент статистики по Актюбинской области" (по согласованию) внести соответствующие изменения в учетные данные административно-территориальных единиц области.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" привести в соответствие с произведенными изменениями в административно-территориальном устройстве области земельно-кадастровую документацию.
4. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области О. Уразалин
Председатель сессии
областного маслихата
Ж. Мухамбетпаизова
Секретарь областного
маслихата
С. Калдыгулова