2020-2022 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 323 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6634 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 178 848,2 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер –931 110 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 433 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 18 687 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 9 213 618,2 мың теңге;
2) шығындар –11 095 377,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру –388 249,6 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 470 521,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 25 578мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -1 304 778,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 1 304 778,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 345 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.04.2020 № 373 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.06.2020 № 396 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2020 № 402 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2020 № 431 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 457 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленетін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциз, мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
тіркелгені үшін жергілікті бюджетке төленетін алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
ойын бизнесіне салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 323. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2019 года № 6634. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 10 178 848,22 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления – 931 110 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 15 433 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –18 687 тысяч тенге;
поступления трансфертов –9 213 618,2 тысяч тенге;
2) затраты - 11 095 377,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 388 249,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты –470 521,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 25 578 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -1 304 778,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета– 1 304 778,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 345 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.04.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.06.2020 № 396 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.08.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.10.2020 № 431 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 457 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из бюджета (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 24.04.2020 № 373 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); қазақ тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 26.08.2020 № 402 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі4 609 000 мың теңге сомасында көзделді.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте келесі көлемде облыстық бюджетке түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
ветеринария бойынша функциялардың өзгеруіне байланысты ысыраптарды өтеуге - 44 111,2 мың теңге;
төтенше жағдай енгізілуіне байланысты 183 572 мың теңге
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 24.04.2020 № 373 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 26.08.2020 № 402 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 457 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 682 924 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алға қаласына – 305 371 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылдық округіне – 54 280 мың теңге;
Бестамақ ауылдық округіне – 71 960 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 65 687 мың теңге;
Ақай ауылдық округіне – 15 809 мың теңге;
Бесқоспа ауылдық округіне – 17 557 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне – 14 106 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округіне – 17 706 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 теңге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24.04.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020); в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 26.08.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 4 609 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
4-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты в областной бюджет в следующих размерах:
44 111,2 тысяч тенге на компенсацию потерь в связи с изменением функций по ветеринарии;
183 572 тысяч тенге в связи с введением чрезвычайного положения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24.04.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 26.08.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 457 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты аульных и городских округов в сумме 682 924тысяч тенге, в том числе:
городу Алга –305 371тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу – 54 280 тысяч тенге;
Бестамакскому сельскому округу –71 960тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу –65 687тысяч тенге;
Акайскому сельскому округу – 15 809 тысяч тенге;
Бескоспинскому сельскому округу – 17 557 тысяч тенге;
Карабулакскому сельскому округу – 14 106 тысяч тенге;
Карагашскому сельскому округу – 17 706 тысяч тенге;

Қарақұдық ауылдық округіне – 22 934 мың теңге;
Қарақобда ауылдық округіне – 16 285 мың теңге;
Сарықобда ауылдық округіне – 15 142 мың теңге;
Тоқмансай ауылдық округіне – 40 982 мың теңге;
Үшқұдық ауылдық округіне – 25 105 мың теңге;
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 181 280 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 4 022 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 14 385 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 073 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 153 981 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 2 856 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 46 455 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 0 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 0 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 519 316 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 340 424 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 20 930 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 15 765 мың теңге;
халықтын әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 30 220 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілеріне салықтық жүктеменің азаюына байланысты ысыраптарды өтеуге 6 506 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы орта және қосымша білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 12 486 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Каракудыкскому сельскому округу –22 934 тысяч тенге;
Карахобдинскому сельскому округу – 16 285 тысяч тенге;
Сарыхобдинскому сельскому округу – 15 142 тысяч тенге;
Токмансайскому сельскому округу – 40 982 тысяч тенге;
Ушкудыкскому сельскому округу – 25 105 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление следующих целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
181 280 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
4 022- тысяч тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
14 385 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
1 073 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
153 981 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
2 856 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
46 455 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
0 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
0 тысяч тенге – на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
519 316 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
340 424 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
20 930 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
15 765 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
30 220 тысяч тенге на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
6 506 тысяч тенге на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
12 486 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 345 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.04.2020 № 373 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2020 № 402 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2020 № 431 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 457 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 290 336 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 637 912 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 398 414 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 24.04.2020 № 373 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2020 № 431 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 457 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 25 992 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 500 769 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникаларын жаңартуға – 41 869,4 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің жаңа модификациялы кабинеттеріне сервистік қызмет көрсетуге – 15 758 мың теңге;
білім беру мекемелерінде бейне бақылау камераларын орнатуға – 17 400 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтануға ақы төлеуді төмендетуге – 1 074 мың теңге;
аз қамтылған отбасы балалары үшін кепілді әлеуметтік пакетті қамтамасыз етуге – 51 751 мың теңге;
педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға – 12 111 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 177 808 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 369 114 мың теңге;
білім беру ұйымдарындағы педагог-психологтардың лауазымдық жалақысының көлемін ұлғайтуға – 2 520 мың теңге;

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 345 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.04.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.08.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.10.2020 № 431 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 457 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
290 336 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
637 912 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
398 414 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24.04.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.10.2020 № 431 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 457 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
25 992 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
500 769 тысяч тенге на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
41 869,4 тысяч тенге - на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ;
15 758 тысяч тенге – на сервисное обслуживание кабинетов новой модификации общеобразовательных школ;
17 400 тысяч тенге - на установку камер видеонаблюдения в организациях образования;
1 074 тысяч тенге - на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
51 751 тысяч тенге - на обеспечение гарантированного социального пакета для детей из малообеспеченных семей;
12 111 тысяч тенге - на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней;
177 808 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях;
369 114 тысяч тенге - на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
2 520 тысяч тенге - на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;

тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 12 320 мың теңге;
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 522 мың теңге;
жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 125 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 11 265 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 7 171 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 4 346 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 285 822 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 12 313 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 0 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға 58 780 мың теңге;
төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге 50 560 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 11 230 мың теңге;
жалпы білім беру мектептердегі кезекші сынып мұғалімдеріне ақы төлеуге – 45 628 мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 345 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.04.2020 № 373 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.06.2020 № 396 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2020 № 402 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2020 № 431 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 457 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 77 189 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 89 865 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 104 390 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 600 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 345 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.06.2020 № 396 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2020 № 402 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2020 № 431 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 457 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

12 320 тысяч тенге - на доплату за преподавание на английском языке предметов ЕМН;
2 522 тысяч тенге - на выплату доплаты учителям со степенью магистра;
2 125 тысяч тенге – на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
11 265 тысяч тенге – на увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
7 171 тысяч тенге - на увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей, письменных работ работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
4 346 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
285 822 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
12 313 – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
0 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
58 780 тысяч тенге на организацию дистанционного обучения для детей социально-уязвимых слоев населения;
50 560 тысяч тенге на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения;
11 230 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
45 628 тысяч тенге - на оплату учителям дежурных классов в общеобразовательных школах.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 345 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.04.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.06.2020 № 396 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.08.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.10.2020 № 431 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 457 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в районном бюджете на 2020 поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
77 189 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
89 865 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
104 390 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
2 600 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 345 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.06.2020 № 396 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.08.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.10.2020 № 431 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 457 (вводится в действие с 01.01.2020).

9-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін қарыздар түсімдерінің көлемі 1 191 246,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 24.04.2020 № 373 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 28.10.2020 № 431 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2020 № 457 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 19800 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

9-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год займы для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 1 191 246,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24.04.2020 № 373 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 28.10.2020 № 431 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 457 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 19 800 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
12. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
13. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 13 тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 345 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Алға аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
М. Муратбаев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев

1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Алгинского районного маслихата, после его официального опубликования.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Сноска. В пункт 13 внесено изменение на русском языке, текст на казахском языке не меняется решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 345 (вводится в действие с 01.01.2020).
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
М. Муратбаев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев

7 000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
61 621
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
34 608
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 474
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
25 134
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 013
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 593
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
17 420
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
125 633
1
Ауыл шаруашылығы
69 369
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
14 971
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 971
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
54 398
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 922
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
44 476
6
Жер қатынастары
17 813
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 813
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 925
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 888
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
38 451
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
38 451
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
38 451
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 693
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 693
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17 693
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17 693
12
Көлік және коммуникация
220 761
1
Автомобиль көлігі
220 761
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
61 621
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
34 608
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 474
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 134
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 013
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 593
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
17 420
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
125 633
1
Сельское хозяйство
69 369
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
14 971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
14 971
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
54 398
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
9 922
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
44 476
6
Земельные отношения
17 813
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 813
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 925
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 888
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
38 451
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
38 451
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
38 451
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 693
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 693
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17 693
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
17 693
12
Транспорт и коммуникации
220 761
1
Автомобильный транспорт
220 761
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)