Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 29 ақпандағы № 245 "Ырғыз ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2019 жылғы 14 мамырдағы № 226 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 16 мамырда № 6150 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 наурыздағы № 282 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 13.03.2020 № 282 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ырғыз аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 245 "Ырғыз ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4807 тіркелген, 2016 жылғы 8 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Ырғыз ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларының:
2 тармағынын 1) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Ақтөбе облысы бойынша филиалының әлеуметтік қамтамасыз ету бойынша Ырғыз ауданының бөлімі (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);";
8 тармағының 3) тармақшасы алынып тасталсын;
9 тармағынын 7) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"7) көп балалы отбасыларға, 140000 (жүз қырық мың) теңгеге дейінгі шекте;";
9 тармағынын 9) тармақшасы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"9) аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға), 140000 (жүз қырық мың) теңгеге дейінгі шекте;";
16 тармағының бірінші абзацы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 29 февраля 2016 года № 245 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Иргизском районе"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 14 мая 2019 года № 226. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 мая 2019 года № 6150. Утратило силу решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 13 марта 2020 года № 282
Сноска. Утратило силу решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 13.03.2020 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительсва Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Иргизского районного маслихата от 29 февраля 2016 года № 245 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Иргизском районе" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4807, опубликованное 8 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Иргизском районе, утвержденных указанным решением:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей новой редакции:
"1) Отдел Иргизского района по социальному обеспечению филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Актюбинской области (далее – уполномоченная организация);";
подпункт 3) пункта 8 исключить;
подпункт 7) пункта 9 изложить в следующей новой редакции:
"7) многодетным семьям, в пределах до 140 000 (ста сорока тысяч) тенге;";
подпункт 9) пункта 9 изложить в следующей новой редакции:
"9) малообеспеченным семьям (гражданам), в пределах до 140 000 (ста сорока тысяч) тенге;";
Абзац первый пункта 16 изложить в следующей новой редакции:

"16. Атаулы күндер мен мереке күндеріне, әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Ақтөбе облысы бойынша филиалының әлеуметтік қамтамасыз ету бойынша Ырғыз аудандық бөлімінің не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша, Ырғыз ауданы әкімі бекітетін тізім бойынша көрсетіледі.".
2. "Ырғыз аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Ырғыз ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихаты сессиясының төрағасы
О. Нұрмағанбет
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
К. Қосаяқов

"16. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку, утверждаемый акимом Иргизского района по представлению отдела Иргизского района по социальному обеспечению филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Актюбинской области" либо иных организации без истребования заявлений от получателей.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Иргизского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Иргизского района.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Иргизского
районного маслихата
О. Нурмаганбет
Секретарь Иргизского
районного маслихата
К. Косаяков