2019-2021 жылдарға арналған Қобда ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 207 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Қобда аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 11 қаңтарда № 3-7-189 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Қобда ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 180 998,3 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 20 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 160 998,3 мың теңге;
2) шығындар - 181 820,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 226 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2019 № 232 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2019 № 248 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2019 № 268 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық;
елдi мекендер жерлерiне алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдері салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:

Об утверждении бюджета Кобдинского сельского округа на 2019-2021 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 207. Зарегистрировано Управлением юстиции Кобдинского района Департамента юстиции Актюбинской области 11 января 2019 года № 3-7-189. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кобдинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 180 998,3 тысячи тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям - 20 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 160 998,3 тысячи тенге;
2) затраты - 181 820,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2019 № 226 (вводится в действие с 01.01.2019); от 28.05.2019 № 232 (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.08.2019 № 248 (вводится в действие с 01.01.2019); от 10.12.2019 № 268 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые акимами города районного значения, села, поселка, сельского округа;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019 - 2021 годы" установлено:

2019 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500,0 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 525,0 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 29 698,0 теңге болып белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4. 2019 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округінің бюджетіне берілген субвенциялар көлемі 70 524,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджет арқылы облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 47 240,3 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 05.08.2019 № 248 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2019 № 268 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-1. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 27 257,0 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 1937,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 226 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 28.05.2019 № 232 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2019 № 248 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2019 № 268 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-2. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 11 640,0 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 29.03.2019 № 226 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 28.05.2019 № 232 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).

с 1 января 2019 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500,0 тенге;
2) месячный расчетный показатель для начисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525,0 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 29 698,0 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 70 524,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета через районный бюджет:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 47 240,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 05.08.2019 № 248 (вводится в действие с 01.01.2019); от 10.12.2019 № 268 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета через районный бюджет:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 27 257,0 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 1937,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2019 № 226 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 28.05.2019 № 232 (вводится в действие с 01.01.2019); от 05.08.2019 № 248 (вводится в действие с 01.01.2019); от 10.12.2019 № 268 (вводится в действие с 01.01.2019).
5-2. Учесть в бюджете сельского округа на 2019 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 11 640,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2019 № 226 (вводится в действие с 01.01.2019); с изменением, внесенным решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 28.05.2019 № 232 (вводится в действие с 01.01.2019).

6. 2019 жылға арналған Қобда ауылдық округінің бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. "Қобда аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Қобда ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;

6. Утвердить перечень бюджетных программ сельского округа, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Кобдинского сельского округа на 2019 год, согласно приложению 4.
7. Государственному учреждению "Аппарат Кобдинского районного маслихата" в установленном порядке в соответствии с законодательством обеспечить:
1) государственную регистрацию данного решения в Управлении юстиции Кобдинского района;
2) направить на официальное опубликование данного решения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешімді Қобда ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А. Қорғанбаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ж. Ерғалиев
Қобда аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 207 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған Қобда ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 10.12.2019 № 268 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
І. Кірістер

3) разместить данное решение на интернет-ресурсе акимата Кобдинского района.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
А. Корганбаев
Секретарь районного маслихата Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению Кобдинского районного маслихата от 4 января 2019 года № 207
Бюджет Кобдинского сельского округа на 2019 год.
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 10.12.2019 № 268 (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

Қобда аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 207 шешіміне 4-қосымша
2019 жылға арналған Қобда ауылдық округінің бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын ауылдық округ бюджеттік бағдарламаларының
ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты

Приложение 4 к решению Кобдинского районного маслихата от 4 января 2019 года № 207
Перечень бюджетных программ сельского округа, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельского округа на 2019 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
программа
Наименование
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру

004
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения