Мәртөк аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 206 "2019-2021 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 шілдедегі № 285 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 шілдеде № 6304 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және 106, 109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 206 "2019-2021 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде тіркелген № 3-8-208, 2018 жылғы 27 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "6 947 424" сандары "6 995 677" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – "553 035" сандары "613 156" сандарымен ауыстырылсын;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – "12 000" сандары "19 000" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі – "6 367 315" сандары "6 348 447" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "7 025 838,1" сандары "7 074 091,1" сандарымен ауыстырылсын;
7 тармақта:
екінші абзацта:
"290 283" сандары "195 000" сандарымен ауыстырылсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 497 322 мың теңге";
он жетінші абзацта:
"28 484" сандары "27 270" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 348 434 мың теңге";
сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші абзацтар алып тасталсын;
9 тармақта:
бесінші абзацта:
"2 800" сандары "7 300" сандарымен ауыстырылсын;
сегізінші абзацта:
"34 227" сандары "56 121" сандарымен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацта:
"8 586" сандары "3 086" сандарымен ауыстырылсын;
он бірінші абзацта:
"15 836" сандары "15 651" сандарымен ауыстырылсын;
он екінші абзацта:

О внесении изменений и дополнений в решение Мартукского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 206 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2019-2021 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 23 июля 2019 года № 285. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 26 июля 2019 года № 6304. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 206 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3-8-208, опубликованное 27 декабря 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы – цифры "6 947 424" заменить цифрами "6 995 677",
в том числе:
налоговые поступления – цифры "553 035" заменить цифрами "613 156";
поступления от продажи основного капитала – цифры "12 000" заменить цифрами "19 000";
поступления трансфертов – цифры "6 367 315" заменить цифрами "6 348 447";
в подпункте 2):
затраты – цифры "7 025 838,1" заменить цифрами "7 074 091,1";
в пункте 7:
в абзаце втором:
цифры "290 283" заменить цифрами "195 000";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 497 322 тысяч тенге";
в абзаце семнадцатом:
цифры "28 484" заменить цифрами "27 270";
дополнить абзацем следующего содержания:
"на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 348 434 тысяч тенге";
абзацы восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, тринадцатый исключить;
в пункте 9:
в абзаце пятом:
цифры "2 800" заменить цифрами "7 300";
в абзаце восьмом:
цифры "34 227" заменить цифрами "56 121";
в абзаце девятом:
цифры "8 586" заменить цифрами "3 086";
в абзаце одиннадцатом:
цифры "15 836" заменить цифрами "15 651";
в абзаце двенадцатом:

"132 001" сандары "118 905" сандарымен ауыстырылсын;
он бесінші абзацта:
"44 871" сандары "106 848" сандарымен ауыстырылсын;
жиырмасыншы абзацта:
"114 602" сандары "106 291" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 10 000 мың теңге";
"Мәртөк ауданы Мәртөк ауылының көшелерін жарықтандыруға жобалау-сметалық құжаттамалар әзірлеуге – 6 000 мың теңге";
"мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына – 350 мың теңге".
2. Осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес көрсетілген шешімдегі 1 және 5 қосымшалары жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Мәртөк аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:

цифры "132 001" заменить цифрами "118 905";
в абзаце пятнадцатом:
цифры "44 871" заменить цифрами "106 848";
в абзаце двадцатом:
цифры "114 602" заменить цифрами "106 291";
дополнить абзацами следующего содержания:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 10 000 тысяч тенге";
"на разработку проектно-сметной документации на освещение улиц села Мартук Мартукского района – 6 000 тысяч тенге";
"на капитальные расходы организаций культуры – 350 тысяч тенге".
2. Приложения 1 и 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мартукского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет Департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Мәртөк аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Б. Акзамов
Мәртөк аудандық
мәслихатының хатшысы
Ә. Әлмұхамбетов
Мәртөк аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 шілдедегі № 285 шешіміне
1 қосымша

1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мартукского районного маслихата.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Мартукского
районного маслихата
Б. Акзамов
Секретарь Мартукского
районного маслихата
А. Альмухамбетов
Приложение 1 к решению Мартукского районного маслихата от 23 июля 2019 года № 285

7 312
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 899
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
353
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
60
9
Басқалар
317 729
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 093
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11 093
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
66 337
012
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6 940
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
54 850
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 547
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
129 213
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
129 213
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
111 086
041
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
674
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
110 412
14
Борышқа қызмет көрсету
34
1
Борышқа қызмет көрсету
34
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
34
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
34
15
Трансферттер
368 198,3
1
Трансферттер
368 198,3
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
368 198,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
54,3
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
165 965
038
Субвенциялар
188 589
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
13 590
Таза бюджеттік кредиттеу

7 312
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
6 899
003
Поддержка предпринимательской деятельности
353
004
Капитальные расходы государственного органа
60
9
Прочие
317 729
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 093
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
11 093
452
Отдел финансов района (города областного значения)
66 337
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6 940
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
54 850
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
4 547
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
129 213
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
129 213
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
111 086
041
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
674
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
110 412
14
Обслуживание долга
34
1
Обслуживание долга
34
452
Отдел финансов района (города областного значения)
34
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждения и иных платежей по займам из областного бюджета
34
15
Трансферты
368 198,3
1
Трансферты
368 198,3
452
Отдел финансов района (города областного значения)
368 198,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
54,3
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
165 965
038
Субвенции
188 589
051
Трансферты органам местного самоуправления
13 590
Чистое бюджетное кредитование