Мұғалжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 261 "2019-2021 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 13 мамырдағы № 314 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 мамырда № 6155 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 106, 109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 261 "2019-2021 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтың актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3-9-227 тіркелген, 2019 жылдың 11 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер - "12 821 168,0" сандары "14 343 589,0" сандарына ауыстырылсын;
оның ішінде:
трансферттер түсімдері - "2 993 832,0" сандары "4 516 253,0" сандарына
ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар - "12 855 983,0" сандары "14 378 404,0" сандарына ауыстырылсын;
6 тармақта:
1) тармақшасында:
"25 806,0" сандары " 363 889,0" сандарына ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"29 946,0" сандары "62 671,0" сандарына ауыстырылсын;
19) тармақшасында:
"302 229,0" сандары "773 883,0" сандарына ауыстырылсын;
10), 11), 12), 13), 14) және 16) тармақшалар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 20), 21), 22), 23) тармақшалармен толықтырылсын:
"20) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 605 812,0 мың теңге;
21) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге- 36 493,0 мың теңге;
22) жаңа бизнес –идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды жастарға, аз қамтылған отбасыларға, мүгедек балаларды тәрбиелейтін аз қамтылған отбасыларға ұсынуға- 15 655,0 мың теңге;
23) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға- 26 005,0 мың теңге.";
7 тармақ мынадай мазмұндағы 3), 4) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы үш (3) сегіз пәтерлі жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына – 217 428,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Мугалжарского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 261 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2019-2021 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 13 мая 2019 года № 314. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 мая 2019 года № 6155. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 261 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-9-227, опубликованное 11 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы - цифры "12 821 168,0" заменить цифрами "14 343 589,0";
в том числе:
поступления трансфертов - цифры "2 993 832,0" заменить цифрами "4 516 253,0";
в подпункте 2):
затраты – цифры "12 855 983,0" заменить цифрами "14 378 404,0";
в пункте 6:
в подпункте 1):
цифры "25 806,0" заменить цифрами "363 889,0";
в подпункте 5):
цифры "29 946,0" заменить цифрами "62 671,0";
в подпункте 19):
цифры "302 229,0" заменить цифрами "773 883,0";
подпункты 10), 11), 12), 13), 14) и 16) исключить;
дополнить подпунктами 20), 21), 22), 23) следующего содержания:
"20) на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования - 605 812,0 тысяч тенге;
21) на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих - 36 493,0 тысяч тенге;
22) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, малообеспеченных семей, малообеспеченных семей воспитывающих детей инвалидов - 15 655,0 тысяч тенге;
23) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей - 26 005,0 тысяч тенге.";
пункт 7 дополнить подпунктами 3), 4) следующего содержания:
"3) на строительство трех (3) восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш - 217 428,0 тысяч тенге;

4) Қандыағаш қаласының Болашақ шағын ауданындағы көлік жолдарының құрылысына - 92 006,0 мың теңге.";
8 тармақта:
16) тармақшасында:
"80 000,0" сандары "210 000,0" сандарына ауыстырылсын;
9 тармақта:
1) тармақшасында:
"14 000,0" сандары "7 944,0" сандарына ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"11 000,0" сандары "4 944,0" сандарына ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
"9 000,0" сандары "5 592,0" сандарына ауыстырылсын;
4) тармақшасында:
"7 000,0" сандары "3 912,0" сандарына ауыстырылсын;
7) тармақшасында:
"40 000,0" сандары "60 622,0" сандарына ауыстырылсын;
10) тармақшасында:
"30 000,0" сандары "139 382,0" сандарына ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 11), 12), 13) тармақшалармен толықтырылсын:
"11) Қандыағаш қаласының Болашақ шағын ауданындағы көлік жолдарының құрылысына - 29 205,0 мың теңге;
12) Басшилі ауылындағы су жүйелері мен имараттарының құрылысына
сметалық-жобалау құжаттамаларын әзірлеуге - 6 000,0 мың теңге;
13) Қандыағаш қаласының Самал шағын ауданындағы үш (3) сегіз пәтерлі жалдамалы-коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына – 24 159,0 мың теңге.";
11 тармақта:
"35 000,0" сандары "11 625,0" сандарына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Мұғалжар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне электрондық түрде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық мәслихатының сессия төрағасы Д. Мұрзатаев
Мұғалжар аудандық мәслихатының хатшысы Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық мәслихатының
2019 жылғы 13 мамырдағы
№ 314 шешіміне
1 қосымша
Мұғалжар аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 261 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті
санаты
сыныбы
кіші сыныбы
атауы
сомасы (мың теңге)

4) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне Болашак города Кандыагаш - 92 006,0 тысяч тенге.";
в пункте 8:
в подпункте 16):
цифры "80 000,0" заменить цифрами "210 000,0";
в пункте 9:
в подпункте 1):
цифры "14 000,0" заменить цифрами "7 944,0";
в подпункте 2):
цифры "11 000,0" заменить цифрами "4 944,0";
в подпункте 3):
цифры "9 000,0" заменить цифрами "5 592,0";
в подпункте 4):
цифры "7 000,0" заменить цифрами "3 912,0";
в подпункте 7):
цифры "40 000,0" заменить цифрами "60 622,0";
в подпункте 10):
цифры "30 000,0" заменить цифрами "139 382,0";
дополнить подпунктами 11), 12), 13) следующего содержания:
"11) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне Болашак города Кандыагаш-29 205,0 тысяч тенге;
12) на разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Басшили - 6 000,0 тысяч тенге;
13) на строительство трех (3) восьми квартирных арендно-коммунальных жилых домов в микрорайоне Самал города Кандыагаш – 24 159,0 тысяч тенге.";
в пункте 11:
цифры "35 000,0" заменить цифрами "11 625,0".
2. Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Мугалжарского района" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Мугалжарского районного маслихата Д. Мурзатаев
Секретарь Мугалжарского районного маслихата Р. Мусенова
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного маслихата
от 13 мая 2019 года № 314
Приложение 1
к решению Мугалжарского
районного маслихата
от 24 декабря 2018 года № 261
Мугалжарский районный бюджет на 2019 год
категория
класс
подкласс
наименование
сумма (тысяч тенге)

405 181,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 625,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100 200,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
48 565,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
40 971,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43 208,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
54 264,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54 264,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 633,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 200,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 329,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
51,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 672 679,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
935 642,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
9 000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
100 000,0
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
100 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
823 642,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
411 169,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
386 468,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
26 005,0
2
Коммуналдық шаруашылық

405 181,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 625,0
006
Оказание жилищной помощи
6 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100 200,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
48 565,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
40 971,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43 208,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
54 264,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54 264,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 633,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 200,0
021
Капитальные расходы государственного органа
51,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 000,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 329,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
51,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 672 679,0
1
Жилищное хозяйство
935 642,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
9000,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
100 000,0
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
100 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
823 642,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
411 169,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
386 468,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
26 005,0
2
Коммунальное хозяйство