2020-2022 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 409 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6626 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 14 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті тиісінші осы шешімнің 1, 2 және 3–қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 606 126 мың теңге:
салықтық түсімдер 2 883 688 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3 812 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 13 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 6 705 626 мың теңге;
2) шығындар 10 513 634,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 108 808,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 138 518,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 29 710 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -1 016 316,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) 1 016 316,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 12.03.2020 № 440 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.05.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2020 № 491 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2020 № 508 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 548 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
тіркелген салық;
мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік бюджеттен берілетін кредиттер бойынша сыйақылар;
аудандық бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

Об утверждении Темирского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 409. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2019 года № 6626. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 9 606 126 тысяч тенге:
налоговые поступления 2 883 688 тысяч тенге;
неналоговые поступления 3 812 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 13 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 705 626 тысяч тенге;
2) затраты 10 513 634,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 108 808,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 138 518,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 29 710 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) -1 016 316,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) 1 016 316,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 12.03.2020 № 440 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.05.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.06.2020 № 491 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.08.2020 № 508 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.10.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 548 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
фиксированный налог;
государственная пошлина;
неналоговые поступления:
вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступления от продажи основного капитала:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 32 668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармаққа жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 491 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 3 036 000 мың теңге сомасында берілетін субвенциялар көлемдері ескерілсiн.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 643 328 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Темір қаласына 53 296 мың теңге;
Шұбарқұдық ауылдық округіне 235 861 мың теңге;
Саркөл ауылдық округіне 56 392 мың теңге;
Кеңестуы ауылдық округіне 65 469 мың теңге;
Кеңқияқ ауылдық округіне 78 804 мың теңге;
Ақсай ауылдық округіне 28 584 мың теңге;
Алтықарасу ауылдық округіне 20 353 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне 27 673 мың теңге;
Жақсымай ауылдық округіне 50 958 мың теңге;
Тасқопа ауылдық округіне 25 938 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 45 699 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке 52 674 мың теңге;
3) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 2 010 мың теңге;
4) техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге 4 300 мың теңге;
5) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 198 мың теңге;
6) жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына 52 768 мың теңге;
7) NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 27 224 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 491 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 3 036 000 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 643 328 тысяч тенге, в том числе:
городу Темир 53 296 тысяч тенге;
Шубаркудыкскому сельскому округу 235 861 тысяч тенге;
Саркольскому сельскому округу 56 392 тысяч тенге;
Кенестускому сельскому округу 65 469 тысяч тенге;
Кенкиякскому сельскому округу 78 804 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу 28 584 тысяч тенге;
Алтыкарасускому сельскому округу 20 353 тысяч тенге;
Каиндинскому сельскому округу 27 673 тысяч тенге;
Жаксымайскому сельскому округу 50 958 тысяч тенге;
Таскопинскому сельскому округу 25 938 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи 45 699 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям 52 674 тысяч тенге;
3) на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами 2 010 тысяч тенге;
4) на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств 4 300 тысяч тенге;
5) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов 198 тысяч тенге;
6) на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику 52 768 тысяч тенге;
7) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды 27 224 тысяч тенге;

8) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмысшылардың жалақысына үстеме ақылар белгілеуге 3 212 мың теңге;
9) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 68 090 мың теңге;
10) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 0 мың теңге;
11) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге 2 634 мың теңге;
12) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 756 333 мың теңге;
13) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 258 477 мың теңге;
14) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 30 133 мың теңге;
14-1) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға 65 мың теңге;
14-2) халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға 23 650 мың теңге;
14-3) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 45 546 мың теңге.
14-4) қоғамдық жұмыстарға 45 440 мың теңге;
14-5) шағын және орта бизнес субъектілеріне салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге 49 683 мың теңге;
14–6) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары мұғалімдерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 18 000 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 12.03.2020 № 440 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.05.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2020 № 491 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2020 № 508 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 548 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы дамытуға берілетін трансферттер түсімі ескерілсін:
1) Тасқопа ауылында су құбыры желілерінің құрылысына 199 943 мың теңге;
2) Кеңқияқ ауылында су құбыры желілерін қайта жаңартуға 200 000 мың теңге;

8) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения 3 212 тысяч тенге;
9) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования 68 090 тысяч тенге;
10) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования 0 тысяч тенге;
11) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования 2 634 тысяч тенге;
12) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования 756 333 тысяч тенге;
13) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования 258 477 тысяч тенге;
14) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 30 133 тысяч тенге;
14-1) на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов 65 тысяч тенге;
14-2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей 23 650 тысяч тенге;
14-3) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 45 546 тысяч тенге.
14-4) на общественные работы 45 440 тысяч тенге;
14-5) на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки на субъекты малого и среднего бизнеса 49 683 тысяч тенге;
14–6) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 18 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 12.03.2020 № 440 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.05.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.06.2020 № 491 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.08.2020 № 508 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.10.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 548 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на строительство водопроводных сетей в селе Таскопа 199 943 тысяч тенге;
2) на реконструкцию водопроводных сетей в селе Кенкияк 200 000 тысяч тенге;

3) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар-3 шағын ауданында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымының (газбен жабдықтау желілері) құрылысына 74 238 мың теңге;
4) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар шағын ауданында денешынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына 95 528 мың теңге.
4-1) Шұбарқұдық кентінің Қызылжар шағын ауданында Астана көшесінің көлік жолдарының құрылысына 94 622 мың теңге;
4-2) Шұбарқұдық кентінің Қызылжар шағын ауданында 2,0 км Астана көшесінің көше жарықтандыру құрылысына 24 656 мың теңге.
Нысаналы дамытуға берілетін трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.05.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 548 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын талаптарға сәйкес бюджеттік кредиттер түсімі 89 538 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.10.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 548 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 30 963 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке 11 000 мың теңге;
3) жалпы білім беретін мектептерге компьютерлік техникасын жаңартуға 33 373 мың теңге;
4) жалпы білім беретін мектептердің жаңа модификациялы кабинеттеріне сервистік қызмет көрсетуге 3 345 мың теңге;
5) жалпы білім беретін мектептерде видеобақылау камераларын орнатуға 11 600 мың теңге;
6) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына видеобақылау камераларын орнатуға 4 025 мың теңге;
7) атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге 894 мың теңге;
8) аз қамтамасыз етілген отбасыларының 6-18 жас аралығындағы балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетті қамтамасыз етуге 9 008 мың теңге;
9) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға (экологиялық) 32 433 мың теңге;
10) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығы 42 күнтізбелік күнінен 56 күнге дейін ұлғайтуға 5 983 мың теңге;

3) на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (сетей газоснабжения) в микрорайоне Кызылжар-3 поселка Шубаркудык 74 238 тысяч тенге;
4) на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык 95 528 тысяч тенге.
4-1) на строительство автомобильных дорог улицы Астана в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык 94 622 тысяч тенге;
4-2) на строительство уличного освещения 2,0 км улицы Астана в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык 24 656 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.05.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.10.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 548 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление из республиканского бюджета бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 89 538 тысяч тенге в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан.
Распределение указанных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 548 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых
текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи 30 963 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям 11 000 тысяч тенге;
3) на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ 33 373 тысяч тенге;
4) на сервисное обслуживание кабинетов новой модификации общеобразовательных школ 3 345 тысяч тенге;
5) на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах 11 600 тысяч тенге;
6) на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях образования 4 025 тысяч тенге;
7) на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь 894 тысяч тенге;
8) на обеспечение гарантированного социального пакета для детей от 6 до 18 лет из малообеспеченных семей 9 008 тысяч тенге;
9) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (экологические) 32 433 тысяч тенге;
10) на увеличение продолжительности ежегодного оплачиваемого трудового отпуска педагогических работников детских дошкольных организаций с 42 календарных дней до 56 дней 5 983 тысяч тенге;

11) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 189 609 мың теңге;
12) жаңартылған білім беру мазмұны жағдайында жұмыс істегені үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 316 684 мың теңге;
13) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін көтеруге 3 181 мың теңге;
14) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге 17 840 мың теңге;
15) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 3 309 мың теңге;
16) жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша төлемдер төлеуге 78 мың теңге;
17) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша төлемдер мөлшерін арттыруға 7 052 мың теңге;
18) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне дәптерлерді, жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша төлем мөлшерін арттыруға 4 366 мың теңге;
19) білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығын 42 күнтізбелік күнінен 56 күнге дейін ұлғайтуға 3 282 мың теңге;
20) халықты жұмыспен қамтылыуына жәрдемдесуге 8 962 мың теңге;
21) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге 2 000 мың теңге;
22) жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіби оқытуға 16 016 мың теңге;
22-1) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге 0 мың теңге.
22-2) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге 40 600 мың теңге;
22-3) халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға 125 075 мың теңге.
22-4) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 18 792 мың теңге;
22-5) жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін, соның ішінде NEET санатындағы жастарға, аз қамтылған көпбалалы отбасылардың мүшелеріне, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге мемлекеттік гранттарды беруге 11 668 мың теңге;
22–6) ауданның жалпы білім беретін мектептеріндегі кезекші сынып мұғалімдеріне ақы төлеуге 35 808 мың теңге;
22–7) газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге 5 000 мың теңге;
22-8) жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына 940 мың теңге;
22-9) қоғамдық жұмыстарға 3 043 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

11) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 189 609 тысяч тенге;
12) на дополнительную плату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования 316 684 тысяч тенге;
13) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ 3 181 тысяч тенге;
14) на дополнительную плату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления 17 840 тысяч тенге;
15) на выплату дополнительной платы учителям со степенью магистра 3 309 тысяч тенге;
16) на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям 78 тысяч тенге;
17) на увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования 7 052 тысяч тенге;
18) на увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей, письменных работ работникам организаций начального, основного и общего среднего образования 4 366 тысяч тенге;
19) на увеличение продолжительности ежегодного оплачиваемого трудового отпуска педагогических работников организаций образования с 42 календарных дней до 56 дней 3 282 тысяч тенге;
20) на содействие занятости населения 8 962 тысяч тенге;
21) на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных 2 000 тысяч тенге;
22) на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам 16 016 тысяч тенге;
22-1) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов 0 тысяч тенге.
22-2) на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения 40 600 тысяч тенге;
22-3) на организацию дистанционного обучения для детей социально - уязвимых слоев населения 125 075 тысяч тенге;
22-4) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 18 792 тысяч тенге;
22-5) на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды 11 668 тысяч тенге;
22–6) на оплату учителям дежурных классов в общеобразовательных школах района 35 808 тысяч тенге;
22–7) на техническое обслуживание объектов газоснабжения 5 000 тысяч тенге;
22-8) на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику 940 тысяч тенге.
22-9) на общественные работы 3 043 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 12.03.2020 № 440 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.05.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2020 № 508 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 548 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы дамытуға берілетін трансферттер түсімі ескерілсін:
1) Тасқопа ауылында су құбыры желілерінің құрылысына 115 258 мың теңге;
2) Кеңқияқ ауылында су құбыры желілерін қайта жаңартуға 354 444 мың теңге;
3) "Шығырлы ауылында су желілерінің құрылысын салуға" жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге 6 960 мың теңге;
4) "Еңбекші ауылында су желілерінің құрылысын салуға" жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге 6 705 мың теңге;
5) "Қалмаққырған ауылында су желілерінің құрылысы" жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге 5 564 мың теңге;
6) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар шағын ауданындағы Астана көшесінің көлік жолдарының құрылысына 10 593 мың теңге;
7) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар шағын ауданының 2,0 км Астана көшесін жарықтандыру құрылысына 2 740 мың теңге;
8) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар-3 шағын ауданында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымының (газбен жабдықтау) құрылысына 8 249 мың теңге;
9) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар шағын ауданында денешынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына 27 191 мың теңге.
Нысаналы дамытуға берілетін трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 12.06.2020 № 491 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2020 № 508 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 548 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10-1. Аудандық бюджетке Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін 797 714,6 мың теңге қарыздар түсімі көзделсін.
Ескерту. 10-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.05.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.10.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2020 № 548 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 16 889 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 12.03.2020 № 440 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.05.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.08.2020 № 508 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.10.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020); от 14.12.2020 № 548 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство водопроводных сетей в селе Таскопа 115 258 тысяч тенге;
2) на реконструкцию водопроводных сетей в селе Кенкияк 354 444 тысяч тенге;
3) на разработку проектно-сметной документации на "Строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Шыгырлы" 6 960 тысяч тенге;
4) на разработку проектно-сметной документации на "Строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Енбекши" 6 705 тысяч тенге;
5) на разработку проектно-сметной документации на "Строительство объектов водоснабжения в станции Калмаккырган" 5 564 тысяч тенге;
6) на строительство автомобильных дорог улицы Астана в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык 10 593 тысяч тенге;
7) на строительство уличного освещения 2,0 км улицы Астана в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык 2 740 тысяч тенге;
8) на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (сетей газоснабжения) в микрорайоне Кызылжар-3 поселка Шубаркудык 8 249 тысяч тенге;
9) на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык 27 191 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 12.06.2020 № 491 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.08.2020 № 508 (вводится в действие с 01.01.2020); 14.12.2020 № 548 (вводится в действие с 01.01.2020).
10-1. Учесть в районном бюджете поступление займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости 797 714,6 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Дополнено пунктом 10-1 решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.05.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020); 14.12.2020 № 548 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 16 889 тысяч тенге.

Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.05.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.06.2020 № 491 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2020 № 508 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.10.2020 № 526 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.05.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); от 12.06.2020 № 491 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.08.2020 № 508 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.10.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
13. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

028
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
113500
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
198764
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
198764
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
10211
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
65700
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
6000
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
6453
046
Әдістемелік жұмыс
18100
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
92300
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
401714
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
52641
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
40000
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12641
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12641
2
Әлеуметтiк көмек
320273
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
320273
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138915
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14500
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2800
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
90551
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12501
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
17502
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43504
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
28800
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28800
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22900
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

028
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
113500
9
Прочие услуги в образования
198764
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
198764
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
10211
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
65700
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
6000
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6453
046
Методическая работа
18100
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
92300
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
401714
1
Социальное обеспечение
52641
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40000
005
Государственная адресная социальная помощь
40000
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12641
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12641
2
Социальная помощь
320273
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
320273
002
Программа занятости
138915
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14500
006
Оказание жилищной помощи
2800
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
90551
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12501
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17502
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43504
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
28800
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22900
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсаны № 409 шешіміне 4-1-қосымша
2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге берілетін нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
Ескерту. 4-1 қосымшамен толықтырылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 11.05.2020 № 473 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.10.2020 № 526 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функцияналдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Мақсатты трансферттер

Приложение 4-1 к решению Темирского районного маслихата от 25 декабря 2019 года№ 409
Распределение сумм целевых трансфертов на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы
Сноска. Дополнено приложением 4-1 решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 11.05.2020 № 473 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции – решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.10.2020 № 526 (вводится в действие с 01.01.2020).
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор БП
Программа
Наименование
Целевые трансферты