2020-2022 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 392 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6629 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 11 695 362,3 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 739 090,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 12 201,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 35 936,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері 6 908 135,3 мың теңге;
2) шығындар 13 405 810,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 32 691,0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 43 741,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 11 050,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - 1 796 583,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану қаржыландыру 1 796 583,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 05.03.2020 № 427 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.06.2020 № 461 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.08.2020 № 494 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2020 № 519 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аукциондық төлем;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркеу төлемі;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін төлем;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне қосылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2019 года № 392. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2019 года № 6629. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Хромтауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 11 695 362,3 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 4 739 090,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления 12 201,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 35 936,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 908 135,3 тысяч тенге;
2) затраты 13 405 810,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 32 691,0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 43 741,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 11 050,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0,0 тысяч тенге;
в том числе: на приобретение финансовых активов 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 1 796 583,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 796 583,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 05.03.2020 № 427 (вводится в действие с 01.01.2020); от 16.06.2020 № 461 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.08.2020 № 494 (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.10.2020 № 519 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
фиксированный налог;
акцизы:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
за бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную
регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор с аукционов;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрациях;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
по неналоговым поступлениям:
доходы от коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
штраф, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
по поступлениям от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері 16 839 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi 38 636 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу,сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 651 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу,сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 32 668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 461 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын келесі мөлшерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 60 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 60 пайыз;
3) мұнай секторындағы ұйымдардың кірістерін қоспағанда, кәсіпорындардан корпоративтік табыс салығы 60 пайыз.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте 639 000,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар ескерілсін.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық манызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар 407 381 ,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттің көлеміне енгізілген республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі, оның ішінде:
мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерінің, мемлекеттік кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 531 146,0 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 50 339,0 мың теңге;
көтерме жәрдемақысының мөлшерін 1 193,0 мың теңгеге ұлғайтуға;
жұмыспен қамту орталығының әлеуметтік жұмыстар бойыншакеңесшілерді енгізуге 16 031,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің кеңжолақты ғаламторға қол жеткізілуін қамтамасыз етуге 21 332,0 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты 16 839 тенге;
3) минимальный размер пенсии 38 636 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 651 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 778 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 16.06.2020 № 461 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Установить в районном бюджете на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 60 процентов;
2) по социальному налогу 60 процентов;
3) корпоративный подоходный налог с предприятий, исключая доходы организаций нефтяного сектора 60 процентов.
5. Учесть в районном бюджете на 2020 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в размере 639 000,0 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов в сумме 407 381,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, вошедшие в объем районного бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий 531 146,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих 50 339,0 тысяч тенге;
на увеличение объема размера подъемного пособия 1 193,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе центра занятости населения 16 031,0 тысяч тенге;
на обеспечение доступа к широкополосному интернету общеобразовательных школ 21 332,0 тысяч тенге;

жалпы білім беретін мектептердің интерактивті білім беру контентке қосуға 4 940,0 мың теңге;
дала өрттерін, сондай-ақ елді мекендердегі өрттерді сөндіру үшін өрт сөндіру станцияларын ұйымдастыруға 11 200,0 мың теңге;
ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне (ауған соғысының ардагерлері мен Чернобыль атом электр станциясы апатының салдарын жоюға қатысушылар) коммуналдық қызметтерге 4 050,0 мың теңге;
қиын өмірлік жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге 4 100,0 мың теңге;
заңнаманы қабылдауға байланысты шығынды өтеуге 30 615,0 мың теңге.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 70 000,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке 17 920,0 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 5 985,0 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге 4 400,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 199,0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына 65 524,0 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар 16 436,0 мың теңге;
әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 6 482,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне еңбек ақысын ұлғайтуға 80 807,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 8 250,0 мың теңге;
жалпы білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге 70 384,0 мың теңге;
жалпы білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне еңбек ақысын ұлғайтуға 419 707,0 мың теңге;
жалпы білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 277 722,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 20 214,0 мың теңге.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту 4 940,0 тысяч тенге;
на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах 11 200,0 тысяч тенге;
на коммунальные услуги лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ (ветераны афганской войны и участники ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции) 4 050,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации 4 100,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи с принятием законодательства 30 615,0 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи 70 000,0 тысяч тенге;
на социальный гарантированный пакет детям 17 920,0 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами 5 985,0 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств 4 400,0 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов 199,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику 65 524,0 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды 16 436,0 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения 6 482,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования 80 807,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования 8 250,0 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования 70 384,0 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования 419 707,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования 277 722,0 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 20 214,0 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.

9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 30 000,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке 30 000,0 мың теңге;
жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 17 871,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге 4 339,0 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары (№2 гимназияны күрделі жөндеуден өткізу) 33 962,0 мың теңге;
жалпы білім беретін ұйымдарда видеобақылау камераларын орнатуға 21 000,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына видеобақылау камераларын орнатуға 7 200,0 мың теңге;
аз қамтылған отбасылардағы 6-18 жас аралығындағы балаларға арналған кепілдік берілген әлеуметтік пакетті қамтамасыз етуге 84 534,0 мың теңге;
педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күн ұзақтығын 56 күнге дейін ұлғайтуға (мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының қызметкерлері) 5 750,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 366 912,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне жаңартылған білім беру мазмұны үшін 267 212,0 мың теңге;
мектеп педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға 2 610,0 мың теңге;
жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге 16 639,0 мың теңге;
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 3 522,0 мың теңге;
жас мұғалімдерге тәлімгер болған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 4 375,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 10 061,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне дәптерлерді, жазбаша жұмыстарды тексергені үшін қосымша ақының мөлшеріне 6 537,0 мың теңге;
мұғалімдердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күннен ұзақтығы 56 күнге дейін ұлғайтуға (білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне) 2 548,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Ақжар ауылының ауыл ішіндегі автомобиль жолдарын орташа жөндеуге 40 840,0 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде "Дөң" ауылының ауыл ішіндегі автомобиль жолдарын орташа жөндеуге 48 252,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге 6 000,0 мың теңге.
Көрсетілген даму трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи 30 000,0 тысяч тенге;
на социальный гарантированный пакет детям 30 000,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам 17 871,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения 4 339,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования (капитальный ремонт гимназии № 2) 33 962,0 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в общеобразовательных школах 21 000,0 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях 7 200,0 тысяч тенге;
на обеспечение гарантированного социального пакета для детей от 6-18 лет из малообеспеченных семей 84 534,0 тысяч тенге;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работников детских дошкольных организаций) 5 750,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях 366 912,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования 267 212,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ 2 610,0 тысяч тенге;
на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления 16 639,0 тысяч тенге;
на выплату доплаты учителям со степенью магистра 3 522,0 тысяч тенге;
на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям 4 375,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования 10 061,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров доплаты за проверку тетрадей, письменных работ работникам организаций начального, основного и общего среднего образования 6 537,0 тысяч тенге;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работникам организаций образования) 2 548,0 тысяч тенге;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Акжар в рамках программы "Ауыл – ел бесігі" 40 840,0 тысяч тенге;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села "Дөң" в рамках программы "Ауыл – ел бесігі" 48 252,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных 6 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на развитие определятся на основании постановления районного акимата.

10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте даму трансферттері мен республикалық бюджеттен қарыздар түсімі ескерілсін, соның ішінде:
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында 60 пәтерлік бес қабатты екі тұрғын үй салуға 860 556,0 мың теңге;
"Дөң" ауылында газбен жабдықтау желілері құрылысына 500 000,0 мың теңге;
"Дөң" ауылында электрмен жабдықтау желілері құрылысына 300 000,0 мың теңге;
"Дөң" ауылында сумен жабдықтау желілері құрылысына 500 000,0 мың теңге;
Тасөткел ауылына кіру автомобиль жолын орташа жөндеуге 226 214,0 мың теңге;
Тассай ауылына кіру автомобиль жолын орташа жөндеуге 164 962,0 мың теңге;
Табантал ауылына кіру автомобиль жолын орташа жөндеуге 200 000,0 мың теңге;
Хромтау қаласының "22 квартал" шағын мөлтек ауданы жолдарының құрылысына 69 000,0 мың теңге;
мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларын іске асыруға 43 741,0 мың теңге.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен даму үшін трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласындағы "22 квартал" шағын мөлтек ауданында 60 пәтерлік бес қабатты екі тұрғын үй салуға 114 063,0 мың теңге;
"Дөң" ауылында газбен жабдықтау желілері құрылысына 50 000,0 мың теңге;
"Дөң" ауылында электрмен жабдықтау желілері құрылысына 30 000,0 мың теңге;
"Дөң" ауылында сумен жабдықтау желілері құрылысына 50 000,0 мың теңге;
Хромтау қаласында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға 300 000,0 мың теңге;
Тасөткел ауылына кіру автомобиль жолын орташа жөндеуге 100 000,0 мың теңге;
Тассай ауылына кіру автомобиль жолын орташа жөндеуге 100 000,0 мың теңге.
Табантал ауылына кіру автомобиль жолын орташа жөндеуге 49 572 ,0 мың теңге;
Тасөткел, Ақбұлақ ауылдарына жеткізу және кварталішілік газ құбырын салу 249 900,0 мың теңге.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

10. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета, в том числе:
на строительство двух пятиэтажных 60-ти квартирных жилых домов в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 860 556,0 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения в селе "Дөң" 500 000,0 тысяч тенге;
на строительство сетей электроснабжения в селе "Дөң" 300 000,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе "Дөң" 500 000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Тасуткель 226 214,0 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Тассай 164 962,0 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Табантал 200 000,0 тысяч тенге;
строительство автомобильной дороги в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 69 000,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 43 741,0 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
11. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство двух пятиэтажных 60-ти квартирных жилых домов в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 114 063,0 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения в селе "Дөң" 50 000,0 тысяч тенге;
на строительство сетей электроснабжения в селе "Дөң" 30 000,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе "Дөң" 50 000,0 тысяч тенге;
на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в городе Хромтау 300 000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Тасуткель 100 000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Тассай 100 000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной автомобильной дороги к селу Табантал 49 572,0 тысяч тенге;
строительство подводящего и внутриквартального газопровода в селах Тасуткель, Акбулак 249 900,0 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.

12. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 105 182,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Е. Избастин
Хромтау аудандық
мәслихатының хатшысы
Д. Мулдашев

12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 105 182,0 тысяч тенге.
13. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложения 4.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Хромтауского районного маслихата
Е. Избастин
Секретарь Хромтауского
районного маслихата
Д. Мулдашев

8 000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
282,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109 641,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
51 373,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 806,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
38 103,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 103,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 601,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 020,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 482,0
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2 848 118,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 408 701,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 640,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
640,0
054
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту
22 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 386 061,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
534 626,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
819 235,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
7 000,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
303 024,1
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
142 204,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
961 189,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
377 330,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
583 859,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

8 000,0
006
Оказание жилищной помощи
282,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109 641,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
51 373,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 806,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
38 103,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 103,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26 601,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 020,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 482,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 848 118,2
1
Жилищное хозяйство
1 408 701,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 640,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
640,0
054
Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
22 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 386 061,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
534 626,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
819 235,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
32 200,0
2
Коммунальное хозяйство
1 439 417,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
478 228,2
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
26 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7 000,0
028
Развитие коммунального хозяйства
303 024,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
142 204,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
961 189,0
005
Развитие коммунального хозяйства
377 330,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
583 859,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство