Көксу ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Көксу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 57-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 9 қаңтарда № 5377 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 117 431 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 172 701 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 575 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 13 627 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 907 528 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 417 мың теңге;
мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер 9 907 111 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 4 145 734 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 1 316 189 мың теңге;
облыстық бюджеттен түсетін субвенциялар 1 309 232 мың теңге;
республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары 2 870 026 мың теңге;
республикалық бюджеттен әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға берілетін субвенциялар 15 980 мың теңге;
республикалық бюджеттен көлік және коммуникацияға берілетін субвенциялар 249 950 мың теңге;
2) шығындар 13 377 263 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 162 830 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 212 081 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 49 251 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 422 662 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 422 662 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Көксу аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 70-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 42 254 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 1 - тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Көксу аудандық мәслихатының 07.04.2020 № 60-9 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 186 696 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

О бюджете Коксуского района на 2020-2022 годы
Решение Коксуского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2019 года № 57-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 января 2020 года № 5377.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 11 117 431 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 172 701 тысяча тенге;
неналоговые поступления 23 575 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 13 627 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 907 528 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 417 тысяч тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 9 907 111 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4 145 734 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 1 316 189 тысяч тенге;
субвенции из областного бюджета 1 309 232 тысячи тенге;
субвенции из республиканского бюджета на образование 2 870 026 тысяч тенге;
субвенции из республиканского бюджета на социальную помощь и социальное обеспечение 15 980 тысяч тенге;
субвенции из республиканского бюджета на транспорт и коммуникации 249 950 тысяч тенге;
2) затраты 13 377 263 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 162 830 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 212 081 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 49 251 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 422 662 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 422 662 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Коксуского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 70-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 42 254 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменением внесенным решением Коксуского районного маслихата Алматинской области от 07.04.2020 № 60-9 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 186 696 тысяч тенге, в том числе:

Балпық ауылдық округіне 16 608 мың теңге;
Жарлыөзек ауылдық округіне 21 818 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 14 881 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 25 006 мың теңге;
Мұқаншы ауылдық округіне 14 535 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 21 647 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 13 677 мың теңге;
Айнабұлақ ауылдық округіне 19 488 мың теңге;
Қаблиса ауылдық округіне 17 486 мың теңге;
Мұсабек ауылдық округіне 21 550 мың теңге.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету, елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру жөніндегі шараларды іске асыруға;
ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Көксу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Балпыкскому сельскому округу 16 608 тысяч тенге;
Жарлыозекскому сельскому округу 21 818 тысяч тенге;
Лабасинскому сельскому округу 14 881 тысяча тенге;
Мукринскому сельскому округу 25 006 тысяч тенге;
Муканчинскому сельскому округу 14 535 тысяч тенге;
Алгабасскому сельскому округу 21 647 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 13 677 тысяч тенге;
Айнабулакскому сельскому округу 19 488 тысяч тенге;
Каблисанскому сельскому округу 17 486 тысяч тенге;
Мусабекскому сельскому округу 21 550 тысяч тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
освещение улиц в населенных пунктах, обеспечение санитарии и благоустройство и озеленение населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских округах;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Коксуского района.

5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Көксу ауданы мәслихатының "Ауданның экономикалық дамуы, жергілікті бюджет, табиғатты қорғау және ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының
сессия төрағасы И. Кан
Көксу ауданы мәслихатының
Хатшысы А. Досымбеков
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

5. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата Коксуского района "По экономическому развитию района, местному бюджету, охраны природы и вопросам сельского хозяйства".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата
Коксуского района И. Кан
Секретарь маслихата
Коксуского района А. Досымбеков
Приложение 1 к решению
Районный бюджет на 2020 год

26 723
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 294
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24 079
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 125
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
66 501
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
40 441
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39 033
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40 966
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 130
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 472
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 312
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 578
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 580
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
188
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 836
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 724
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
112
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 042 575
1
Тұрғын үй шаруашылығы
938 628
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
678 547
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
448 157
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
230 390
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
260 081
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
19 785
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
188
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
19 500
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
69 228
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

26 723
006
Оказание жилищной помощи
2 294
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24 079
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 125
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
66 501
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
40 441
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39 033
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40 966
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 130
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 472
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 312
021
Капитальные расходы государственных органов
6 578
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 580
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
188
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 836
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 724
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
112
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 042 575
1
Жилищное хозяйство
938 628
467
Отдел строительства района (города областного значения)
678 547
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
448 157
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
230 390
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
260 081
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
19 785
003
Капитальные расходы государственных органов
188
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
19 500
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
69 228
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

117 769
Бюджеттік кредиттер
167 040
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
167 040
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
167 040
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
167 040
006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер

117 769
Бюджетные кредиты
167 040
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
167 040
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
167 040
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
167 040
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов

668 072
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 194
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
14 926
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
65 637
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2 575
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 873
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
551 867
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
784 441
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
369 559
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
367 480
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
367 480
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 079
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 079
2
Әлеуметтiк көмек
365 219
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
365 219
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
149 194
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 519
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 277
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 291
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 208
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
66 636
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
31 607
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 487
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49 663
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 663
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 068
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

668 072
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 194
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
14 926
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
65 637
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2 575
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 873
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
551 867
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
784 441
1
Социальное обеспечение
369 559
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
367 480
005
Государственная адресная социальная помощь
367 480
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 079
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 079
2
Социальная помощь
365 219
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
365 219
002
Программа занятости
149 194
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 519
006
Оказание жилищной помощи
6 277
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 291
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 208
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
66 636
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
31 607
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 487
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 663
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 663
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21 068
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат